koconverter - en to lv translation catalogue (11 entries)

en: Input file
lv: Ievades fails

en: Output file
lv: Izvades fails

en: Make a backup of the destination file
lv: Izveidot rezerves kopiju mērķa failam

en: Batch mode: do not show dialogs
lv: Masveida režīms: nerāda logus

en: Interactive mode: show dialogs (default)
lv: Interaktīvs režīms: rāda logus (noklusētais)

en: Mimetype of the output file
lv: Izvades faila MIME tips

en: Two arguments required
lv: Nepieciešami divi argumenti

en: Mimetype for input file %1 not found!
lv: Ievades faila %1 MIME tips nav atrasts!

en: Mimetype not found %1
lv: %1 MIME tips nav atrasts

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
lv: MIME tips nav atrasts, mēģiniet lietot -mimetype opciju

en: *** The conversion failed! ***
lv: *** Konvertēšana neizdevās! ***
