PathShapes - en to mai translation catalogue (17 entries)

en: Arc
mai: चाप

en: Pie
mai: वृतखण्ड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
mai: प्रकार:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start angle:
mai: आरंभिक कोण:

en: Ellipse
mai: दीर्घवृत्त

en: Cross
mai: आरपार

en: Arrow
mai: तीर

en: Circular Arrow
mai: गोलाकार तीर

en: Curve
mai: वक्र

en: Line
mai: रेखा

en: Spiral
mai: चक्राकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corners:
mai: कोना:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Inner radius:
mai: आंतरिक त्रिज्या:

en: Star
mai: तारा

en: Flower
mai: फूल

en: Pentagon
mai: पंचभुज

en: Hexagon
mai: षट्कोण
