koffice-defaulttools - en to mai translation catalogue (18 entries)

en: &Raise
mai: उठाबू (&R)

en: &Lower
mai: निचला (&L)

en: Align Left
mai: बामाँ संरेखण

en: Align Right
mai: दहिन्ना संरेखण

en: Align Top
mai: उप्पर संरेखण

en: Align Bottom
mai: तल संरेखण

en: Group
mai: समूह

en: Ungroup
mai: विसमूह

en: Arrange
mai: क्रममे राखू

en: Geometry
mai: ज्यामिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rotateButton)
en: Rotate
mai: घुमाबू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
mai: पहलू अनुपात बनाए राखू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Horizontal
mai: क्षैतिज

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vertical
mai: लम्बवत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation:
mai: अभिमुखन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position:
mai: स्थिति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
mai: जोड़ू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
mai: हटाबू
