MusicShape - en to mai translation catalogue (13 entries)

[ctx: lowered half a step]
en: Flat
mai: समतल

en: Natural
mai: प्राकृतिक

en: Dots
mai: बिन्दुसभ

en: Eraser
mai: इरेजर

[ctx: Other key signature]
en: Other
mai: आन

en: note
mai: टिप्पणी

en: Select
mai: चुनू

[ctx: Bass clef]
en: Bass
mai: बास

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Region
mai: क्षेत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughBar) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughEndOfPiece) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toNextChange)
en: Measure
mai: मापू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
mai: नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, importButton)
en: Import
mai: आयात

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, exportButton)
en: Export
mai: निर्यात
