kword - en to mai translation catalogue (43 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
mai: हिज्जे जाँच

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
mai: संपादन

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
mai: अओजार (&T)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
mai: नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
mai: कालम:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
mai: कालम

en: Delete
mai: मेटाबू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
mai: नाम बदलू (&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
mai: मेटाबू (&D)

en: Rename Bookmark
mai: पृष्ठसंकेत केँ पुनः नाम दिअ'

en: Geometry
mai: ज्यामिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
mai: बनाबू

en: Statistics
mai: सांख्यिकी

en: Words:
mai: शब्दसभ:

en: Lines:
mai: पँक्ति:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
mai: रेखासभ

[ctx: Style name]
en: Standard
mai: मानक

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
mai: अक्षर सूची

[ctx: Style name]
en: Document Title
mai: दस्ताबेज शीर्षक

[ctx: Style name]
en: Header
mai: शीर्ष टीका

[ctx: Style name]
en: Footer
mai: पाद टिप्पणी

[ctx: Style name]
en: Plain
mai: सादा

[ctx: Style name]
en: Row
mai: पँक्ति

[ctx: Style name]
en: Column
mai: कालम

[ctx: Style name]
en: Light Gray
mai: हलुक ग्रे

[ctx: Style name]
en: Black
mai: करिया

[ctx: Style name]
en: Light Blue
mai: हलुक नीला

[ctx: Style name]
en: Red
mai: लाल

[ctx: Style name]
en: Yellow
mai: पिअर

[ctx: Style name]
en: Colorful
mai: रंगीन

[ctx: Style name]
en: Header 1
mai: हेडर 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
mai: हेडर 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
mai: हेडर 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
mai: हेडर 4

en: David Faure
mai: डेविड फाउरे

en: Copy
mai: कापी करू

en: Modified
mai: सुधार कएल

en: Saved
mai: सहेजल

en: Snap to Grid
mai: ग्रिडमे स्नेप करू
