kspread - en to mk translation catalogue (70 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatButton) i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format
mk: Формат

en: January
mk: Јануари

en: February
mk: Февруари

en: March
mk: Март

en: April
mk: Април

en: May
mk: Мај

en: June
mk: Јуни

en: July
mk: Јули

en: August
mk: Август

en: September
mk: Септември

en: October
mk: Октомври

en: November
mk: Ноември

en: December
mk: Декември

en: All
mk: Сите

en: <none>
mk: <ништо>

en: between
mk: помеѓу

en: Cell is
mk: Келијата е

en: different from
mk: различен од

en: Consolidate
mk: Консолидирај

en: The range
    %1
    is too small
mk: Опсегот
    %1
    е премал

en: The ranges
    %1
    and
    %2
    have different size
mk: Опсеците
    %1
    и
    %2
    имаат различна големина

en: The range
    %1
     is malformed
mk: Опсегот
    %1
     е лошо формиран

en: Column
mk: Колона

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
mk: Преглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_9) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, textButton)
en: Text
mk: Текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_8)
en: Time
mk: Време

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ValueType)
en: Normal
mk: Обичен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underline)
en: Underline
mk: Подцртај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Size:
mk: Големина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Weight:
mk: Тежина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style:
mk: Стил:

en: Move towards right
mk: Помести кон десно

en: Move towards bottom
mk: Помести кон дното

en: Move towards left
mk: Помести кон лево

en: Move towards top
mk: Помести кон врвот

en: variable
mk: променлива

en: Preselect
mk: Преизбери

en: Pattern
mk: Шрафура

en: Cell
mk: Келија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, middle)
en: Middle
mk: Во Средина

en: Series
mk: Серии

en: Sort
mk: Подреди

en: Special Paste
mk: Специјално Вметни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, everythingButton)
en: Everything
mk: Се`

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noBorderButton)
en: Everything without border
mk: Се` без границата

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Operation
mk: Операција

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, overwriteButton)
en: Overwrite
mk: ??Врззапиши??

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, additionButton)
en: Addition
mk: Додавање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multiplicationButton)
en: Multiplication
mk: Множење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, divisionButton)
en: Division
mk: Делење

en: Financial
mk: Финансиски

en: Principal
mk: ??Principal??

en: Years
mk: Години

en: Periods
mk: Периоди

en: String
mk: Стринг

en: Trigonometric
mk: Тригонометриски

en: Select Font Size
mk: Избери Големина на Фонт

en: Text Color
mk: Боја на Текст

en: Border Right
mk: Граница Десно

en: Border Top
mk: Граница Врв

en: Border Bottom
mk: Граница Дно

en: Border Outline
mk: Надворешни Граници

en: Border Color
mk: Боја на Граница

en: Background Color
mk: Боја на Позадина

en: Formula Selection
mk: Формула Избор

en: Others...
mk: Останати...

en: Special Paste...
mk: Специајно Вметни...

en: Goto Cell...
mk: Оди на Келија...

en: Adjust Column
mk: Прилагоди Колона

en: Adjust Row
mk: Прилагоди Редица
