KDE 4 - en to nb translation catalogue (149 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendAlignment)
en: End
nb: Slutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, axisShowLabels)
en: Show Labels
nb: Vis etiketter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, barPropertiesLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Bar Properties</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Stolpeegenskaper</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gapBetweenSetsLabel)
en: Gap Between Sets
nb: Mellomrom mellom sett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gapBetweenBarsLabel)
en: Gap Between Bars
nb: Mellomrom mellom stolper

en: Plugin Missing
nb: Mangler programtillegg

en: The plugin needed for displaying text labels in a chart is not available.
nb: Programtillegget som trengs for å vise tekstetiketter i et diagram er ikke tilgjengelig.

en: The plugin needed for displaying text labels is not compatible with the current version of the chart Flake shape.
nb: Programtillegget som trengs for å vise tekstetiketter passer ikke med gjeldende versjon av Flake-diagramfasongen.

en: Plugin Incompatible
nb: Programtillegg ikke kompatibelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTitle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Title
nb: Tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSubTitle)
en: Subtitle
nb: Undertekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFooter)
en: Footer
nb: Bunntekst

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
nb: Dette dokumentet inneholder en link til et eksternt dokument
    %1

en: Confirmation Required
nb: Må bekreftes

en: Download
nb: Last ned

en: Skip
nb: Hopp over

en: Chart
nb: Diagram

en: Business charts
nb: Forretningsdiagrammer

en: Bar Chart
nb: Stolpediagram

en: Line Chart
nb: Linjediagram

en: Area Chart
nb: Arealdiagram

en: Pie Chart
nb: Kakediagram

en: Ring Chart
nb: Ringdiagram

en: Bubble Chart
nb: Boblediagram

en: Scatter Chart
nb: Spredningsdiagram

en: January
nb: Januar

en: July
nb: Juli

en: December
nb: Desember

en: Column %1
nb: Kolonne %1

en: Month
nb: Måned

en: Growth in %
nb: Vekst i %

en: Do something
nb: Gjør noe

en: Do something else
nb: Gjør noe annet

en: Legend
nb: Forklaring

en: Plot Area
nb: Plottefeltet

en: Chart editing
nb: Diagramredigering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Axis Title
nb: Vis tittel på akse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Axis Title
nb: Skjul tittel på akse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Logarithmic Scaling
nb: Logaritmisk skalering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Linear Scaling
nb: Lineær skalering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Step Width
nb: Sett stegbredde på akse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Substep Width
nb: Sett delsteg-bredde på akse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Automatic Step Width
nb: Sett automatisk stegbredde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Manual Step Width
nb: Sett manuell stegbredde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Automatic Substep Width
nb: Automatisk delsteg-bredde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Manual Substep Width
nb: Manuell delsteg-bredde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Label Font
nb: Oppgi skrift for etikett på akse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Text Shape
nb: Vis tekstform

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Text Shape
nb: Skjul tekstform

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Bar Chart
nb: Vanlig stolpediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Bar Chart
nb: Stablet stolpediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Bar Chart
nb: Prosent-stolpediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Line Chart
nb: Vanlig linjediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Line Chart
nb: Stablet linjediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Line Chart
nb: Prosent-linjediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Area Chart
nb: Vanlig arealdiagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Area Chart
nb: Stablet arealdiagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Area Chart
nb: Prosent-arealdiagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Circle Chart
nb: Kakediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ring Chart
nb: Ringdiagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scatter Chart
nb: Spredningsdiagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Radar Chart
nb: Radardiagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Filled Radar Chart
nb: Fylt radardiagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stock Chart
nb: Aksjediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bubble Chart
nb: Boblediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Surface Chart
nb: Flatediagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Gantt Chart
nb: Gantt-diagram

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Chart Type
nb: Oppgi diagramtype for datasettet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Category
nb: Vis datasett-kategori

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Category
nb: Skjul datasett-kategori

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Number
nb: Vis datasett-nummer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Number
nb: Skjul datasett-nummer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Percent
nb: Vis datasett prosent

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Percent
nb: Skjul datasett prosent

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Symbol
nb: Vis datasett-symbol

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Symbol
nb: Skjul datasett-symbol

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Brush Color
nb: Oppgi penselfarge for datasettet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Pen Color
nb: Oppgi pennfarge for datasettet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Axis
nb: Oppgi akse for datasettet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Title
nb: Oppgi tittel for beskrivelsen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Font
nb: Oppgi skrift for beskrivelsen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Font size
nb: Oppgi skriftstørrelse for beskrivelsen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Orientation
nb: Oppgi retning for beskrivelsen

en: Series %1
nb: Serie %1

en: Stacked
nb: Stablet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowPercent)
en: Percent
nb: Prosent

en: Polar Chart
nb: Polardiagram

en: Filled
nb: Fylt

en: Stock Chart
nb: Aksjediagram

en: Candlestick
nb: Lysestake

en: OpenHighLowClose
nb: ÅpneHøyLavLukk

en: HighLowClose
nb: HøyLavSlutt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: None
nb: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticStepWidth) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticSubStepWidth)
en: Automatic
nb: Automatisk

en: Select
nb: Velg

en: Data Set %1
nb: Datasett %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dataSets)
en: Select a data set
nb: Velg et datasett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetPenLabel)
en: Stroke
nb: Strek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetColorLabel)
en: Fill
nb: Fyll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetMarkerLabel)
en: Marker
nb: Markør

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowCategory)
en: Category
nb: Kategori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowNumber)
en: Number
nb: Tall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowErrorBar)
en: Error Bars
nb: Feilstolper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertRow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, formatErrorBar)
en: Insert
nb: Sett inn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, logarithmicScaling)
en: Logarithmic Scaling
nb: Logaritmisk skalering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Step Width:
nb: Stegbredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Substep Width:
nb: Delsteg-bredde:

en: Insert Row Above
nb: Sett inn rad over

en: Insert Row Below
nb: Sett inn rad under

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Y Values:
nb: Y-verdier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Values:
nb: X-verdier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Choose a Data Set</b>
nb: <b>Velg et datasett</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Categories:
nb: Kategorier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="right" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Name:</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="right" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Navn:</span></p></body></html>

en: Select Font
nb: Velg skrifttype

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FormatErrorBarDialog)
en: Format Error Bars
nb: Formatter feilstolper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Error Category</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Feilkategori</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Constant
nb: Konstant

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Percentage
nb: Prosent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Error Margin
nb: Feilmargin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Standard Deviation
nb: Standardavvik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Variance
nb: Varians

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: From Data table
nb: Fra data-tabell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Positive
nb: Positiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, negIndicator)
en: Negative
nb: Negativ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameValueForBoth)
en: Same for both
nb: Samme for begge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Value
nb: Verdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Error Indicator</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Feilindikator</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posIndicator)
en: Positive
nb: Positiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posAndNegIndicator)
en: Both
nb: Begge

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewAxisDialog)
en: New Axis
nb: Ny akse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendOrientation)
en: Vertical
nb: Loddrett

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Right
nb: Høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Left
nb: Venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top-left
nb: Øverst til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top-right
nb: Øverst til høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom-left
nb: Nederst til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom-right
nb: Nederst til høyre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position
nb: Posisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showLegend)
en: Show Legend
nb: Vis forklaring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation
nb: Retning

en: Surface Chart
nb: Flatediagram

en: Gantt Chart
nb: Gantt-diagram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editData)
en: Edit Data...
nb: Rediger data …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Axes
nb: Akser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Data Sets
nb: Datasett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Positioning
nb: Plassering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Resize
nb: Endre størrelse
