koffice - en to nb translation catalogue (847 entries)

en: Draw path
nb: Tegn bane

en: Freehand path
nb: Frihåndsbane

en: Angle snapping delta:
nb: Delta for vinkelfesting:

en: Activate angle snap:
nb: Ta i bruk vinkelfesting:

en: Angle Constraints
nb: Vinkelskranker

en: Line
nb: Linje

en: Precision:
nb: Presisjon:

[ctx: The raw line data]
en: Raw
nb: Rå

en: Curve
nb: Kurve

en: Straight
nb: Rett

en: Optimize
nb: Optimer

en: Exactness:
nb: Nøyaktighet:

en: Pencil
nb: Blyant

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
nb: Endre sammenkobling

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
nb: Endre parameter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
nb: Konverter til bane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath at points
nb: Bryt delbane ved punkter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Combine paths
nb: Kombiner baner

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move control point
nb: Flytt styringspunkt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set fill rule
nb: Angi fyllingsregel

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
nb: Sett inn punkter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
nb: Flett sammen punkter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
nb: Flytt punkter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
nb: Fjern punkter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
nb: Angi punkttype

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reverse paths
nb: Snu baner

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath
nb: Bryt delbane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to curves
nb: Endre segmenter til kurver

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to lines
nb: Endre segmenter til linjer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set marker
nb: Oppgi markør

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align shapes
nb: Innrett former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set background
nb: Angi bakgrunn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clip Shape
nb: Klipp form

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
nb: Lag en form

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete shape | Delete shapes
nb[0]: Slett form
nb[1]: Slett former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Distribute shapes
nb: Fordel former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
nb: Grupper former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add shapes to group
nb: Legg til former til en gruppe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
nb: Behold høyde/bredde-forhold

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lock shapes
nb: Lås former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move shapes
nb: Flytt former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Shape
nb: Endre navn på form

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder shapes
nb: Omordne former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape RunAround
nb: Endre omgåing av form

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Shadow
nb: Oppgi skygge

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear shapes
nb: Skjær former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize shapes
nb: Endre størrelse på former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set stroke
nb: Oppgi strøk

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set opacity
nb: Oppgi ugjennomsiktighet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shape
nb: U-klipp form

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shapes
nb: U-klipp former

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
nb: Løs opp formgruppe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Close subpath
nb: Lukk delbane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Join subpaths
nb: Slå sammen delbaner

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove subpath
nb: Fjern delbane

en: Lines
nb: Linjer

en: Tie
nb: Bind

en: A connection between two other shapes
nb: En forbindelse mellom to andre former

en: Show Grid
nb: Vis rutenett

en: Shows or hides grid
nb: Viser eller skjuler rutenett

en: Simple path shape
nb: En enkel baneform

en: A simple path shape
nb: En enkel baneform

en: %1 Options
nb: %1-valg

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Shapes
nb: Lim inn former

en: Active tool: %1
nb: Aktivt verktøy: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Image
nb: Lim inn bilde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
nb: Noder

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
nb: Forlengelse av linjer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
nb: Formens omskrevne boks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
nb: Næravstand for festing til rutenettet

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, snapDistance)
en:  px
nb:  pks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
nb: Ortogonal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
nb: Skjæring mellom linjer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
nb: Styrelinjer

en: Embedded svg shape
nb: Innebygget svg-form

en: Create object
nb: Opprett objekt

en: Pan
nb: Panorer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Segment
nb: Endre segment

en: Corner point
nb: Hjørnepunkt

en: Smooth point
nb: Glatt punkt

en: Symmetric Point
nb: Symmetrisk punkt

en: Make curve point
nb: Lag kurvepunkt

en: Make line point
nb: Lag linjepunkt

en: Segment to Line
nb: Segment til linje

en: Segment to Curve
nb: Segment til kurve

en: Insert point
nb: Sett inn punkt

en: Remove point
nb: Fjern punkt

en: Break at point
nb: Bryt ved punkt

en: Break at segment
nb: Bryt ved segment

en: Join with segment
nb: Bind sammen med segment

en: Merge points
nb: Flett sammen punkter

en: To Path
nb: Til bane

en: Line/Curve
nb: Linje/kurve

en: Drag to move handle.
nb: Dra for å flytte håndtaket.

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
nb: Dra for å flytte punktet. Shift-trykk for å endre punkttype.

en: Drag to move control point.
nb: Dra for å flytte styringspunkt.

en: Drag to change curve directly. Double click to insert new path point.
nb: Dra for å endre kurve direkte. Dobbeltklikk for å sette inn nytt punkt på banen.

en: Press B to break path at selected point.
nb: Trykk B for å bryte bane ved valgt punkt

en: Press B to break path at selected segments.
nb: Trykk B for å bryte bane ved valgte segmenter.

en: Path editing
nb: Baneredigering

en: Zoom
nb: Forstørre/-minske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
nb: Forstørre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
nb: Forminske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, corner) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, smooth) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, symmetric) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, lineSegment) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, curveSegme
en: ...
nb:  …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
nb: Konverter til bane

en: Scripts
nb: Skripter

en: Script Manager
nb: Skripthåndtering

en: Execute Script File...
nb: Kjør skriptfil …

en: Script Manager...
nb: Skriptbehandler

en: Execute Script File
nb: Kjør skriptfil

en: Install Script Package
nb: Installer skriptpakke

en: Could not read the package "%1".
nb: Klarte ikke lese pakka «%1».

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
nb: Pakka «%1» inneholder ikke en gyldig install.rc-fil

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
nb: Klarte ikke tolke install.rc-fila i pakke «%1».

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
nb: Klarte ikke finne ut hvilket sted mappa «%1» skal installeres.

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
nb: Det finnes alt en skriptpakke som heter «%1». Skal den erstattes?

en: Replace
nb: Erstatt

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
nb: Klarte ikke avinstalllere denne skriptpakka. Det er kanskje ikke tilstrekkelig rettigheter til å slette mappa «%1».

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
nb: Klarte ikke avinstallere skriptpakka «%1» siden skriptet ikke er installert.

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
nb: Klarte ikke avinstalllere skriptpakka «%1». Det er kanskje ikke tilstrekkelig rettigheter til å slette mappa «%1».

en: Save
nb: Lagre

en: Add script file
nb: Legg til skriptfil

en: Add collection folder
nb: Legg til samlingsmappe

en: Install script package file
nb: Installer skriptpakkefil

en: Install online script package
nb: Installer tilkoblet skriptpakke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
nb: Legg til

en: Script File
nb: Skriptfil

en: Script
nb: Skript

en: Collection
nb: Samling

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
nb: Angre

en: Undo %1
nb: Angre %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
nb: Gjør om

en: Redo %1
nb: Gjør om %1

en: <empty>
nb: <tom>

en: Redo
nb: Gjør om

en: Undo
nb: Angre

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
nb: Fil

en: Document Settings
nb: Dokumentinnstillinger

en: No autosave
nb: Ingen autolagring

en: Autosave interval:
nb: Intervall for autolagring:

en: Create backup file:
nb: Lag sikkerhetskopi-fil:

en: Grid
nb: Rutenett

en: Show grid:
nb: Vis rutenett:

en: Snap to grid:
nb: Lås til rutenettet:

en: Grid color:
nb: Rutefarge:

en: Spacing
nb: Avstand

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
nb: &Vannrett:

[ctx: Vertical grid spacing]
en: &Vertical:
nb: &Loddrett:

en: Misc
nb: Diverse

en: Units:
nb: Enheter:

en: Handle radius:
nb: Håndtaksradius:

en: Grab sensitivity:
nb: Gripefølsomhet:

en: Paste offset:
nb: Kopiforskyvning:

en: Paste at Cursor:
nb: Lim inn ved markør

en: Only print and exit
nb: Bare skriv ut og avslutt

en: Override display DPI
nb: Overstyr skjermens PPT

en: Only export to PDF and exit
nb: Bare eksporter til PDF og avslutt

en: Filename for export-pdf
nb: Filnavn for eksportert pdf

en: just load the file and then exit
nb: bare last inn fila og gå ut

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
nb: last inn fila, vis vinduet og framdriftsstolpen og gå så ut

en: Filename to write profiling information into.
nb: Navn på fil der profileringsinformasjon skal skrives.

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
nb: Last inn en fil og lagre den som en ODF-fil. Ment for feilsøking.

en: File(s) or URL(s) to open
nb: Fil(er) eller URL(er) å åpne

en: You are running a 32 bits build on a 64 bits Windows.
    This is not recommended.
    Please download and install the x64 build instead.
nb: Du kjører et program bygget med 32-bit på en 
    64-bit Windows. Dette er ikke anbefalt.
    Last ned og installer x64-versjonen i stedet.

en: %1: Critical Error
nb: %1: Kritisk feil

en: Essential application components could not be found.
    This might be an installation issue.
    Try restarting or reinstalling.
nb: Viktige programkomponenter ble ikke funnet.
    Det kan være feil ved installasjonen.
    Forsøk å restarte eller installere på nytt.

en: No template found for: %1
nb: Fant ingen mal for: %1

en: Too many templates found for: %1
nb: Fant for mange maler for %1

en: Template %1 failed to load.
nb: Klarte ikke laste malen %1.

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
nb: Gjenopprett filer

en: The following autosave file can be recovered:
nb: Følgende autolagrede fil kan gjenopprettes:

en: The following autosave files can be recovered:
nb: Følgende autolagrede filer kan gjenopprettes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
nb: Bruk alltid denne malen når programmet starter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
nb: Bruk alltid denne malen

en: Making backup...
nb: Tar sikkerhetskopi …

en: Saving...
nb: Lagrer …

en: Could not save
    %1
nb: Klarte ikke lagre
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
nb: Klarte ikke lagre %1
    Årsak: %2

en: Document <i>%1</i> saved
nb: Dokument <i>%1</i> lagret

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
nb: Passordet til dette krypterte dokumentet er ukjent. Autolagring avbrutt! Lagre arbeidet ditt manuelt.

en: Autosaving...
nb: Autolagrer …

en: Error during autosave! Partition full?
nb: Feil ved autolagring. Er partisjonen full?

en: Could not create the file for saving
nb: Klarte ikke å opprette fila for lagring

en: Not able to write '%1'. Partition full?
nb: Klarer ikke å skrive «%1». Er partisjonen full?

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
nb: Klarer ikke å skrive RDF metadata. Er partisjonen full?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
nb: Feil ved skriving av «%1». Er partisjonen full?

en: Malformed URL
    %1
nb: Ugyldig URL
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
nb: En autolagret fil finnes for dette dokumentet.
    Vil du åpne den i stedet?

en: The file %1 does not exist.
nb: Fila %1 finnes ikke.

en: Opening Document
nb: Åpner dokument

en: Could not create the filter plugin
nb: Klarte ikke å opprette filtertillegget

en: Could not create the output document
nb: Klarte ikke å opprette utdata-dokumentet

en: File not found
nb: Fant ikke fila

en: Cannot create storage
nb: Kan ikke opprette lager

en: Bad MIME type
nb: Feil MIME-type

en: Error in embedded document
nb: Feil i innebygd dokument

en: Format not recognized
nb: Ukjent format

en: Not implemented
nb: Ikke lagt inn

en: Parsing error
nb: Tolkingsfeil

en: Document is password protected
nb: Dokumentet er passordbeskyttet

en: Invalid file format
nb: Ugyldig filformat

en: Internal error
nb: Intern feil

en: Out of memory
nb: Slapp opp for minne

en: Empty Filter Plugin
nb: Tomt filtertillegg

en: Trying to load into the wrong kind of document
nb: Forsøker å laste inn til feil type dokument

en: Failed to download remote file
nb: Klarte ikke laste ned nettverksfil

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
nb: Klarte ikke åpne %2.
    Årsak: %1.
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
nb: Dokument <i>%1</i> lastet inn

en: Could not find %1
nb: Fant ikke %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
nb: Tolkingsfeil i %1 på linje %2, kolonne %3
    Feilmelding: %4

en: %1 is not a file.
nb: %1 er ikke en fil.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
nb: Klarte ikke åpne fila for lesing (sjekk leserettighetene).

en: Could not read the beginning of the file.
nb: Klarte ikke lese begynnelsen av fila.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
nb: Tolkingsfeil i fila ved linje %1, kolonne %2
    Feilmelding: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
nb: Ikke en gyldig Calligra-fil: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
nb: Ugyldig dokument: Fila «maindoc.xml» finnes ikke.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
nb: Dokumentet <i>%1</i> inneholder flere versjoner. Gå til Fil→Versjoner for å åpne en gammel versjon.

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
nb: <p>Dokumentet <b>«%1»</b> er endret.</p><p>Vil du lagre det?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
nb: Intern feil: saveXML er ikke implementert

en: Could not open
    %1
nb: Klarte ikke åpne
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
nb: Klarte ikke åpne %1
    Årsak: %2

en: a word processing
nb: en tekstbehandler

en: a spreadsheet
nb: et regneark

en: a presentation
nb: en presentasjon

en: a chart
nb: et diagram

en: a drawing
nb: en tegning

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
nb: Dokumentet «%1» har endringer som ikke er lagret.
    Vil du lagre endringene eller forkaste dem?

en: Close Document
nb: Lukk dokumentet

en: %1 %
nb: %1%

en: No
nb: Nei

en: Yes
nb: Ja

en: Could not export file.
nb: Klarte ikke å eksportere fila.

en: Missing Export Filter
nb: Mangler eksportfilter

en: Could not import file of type
    %1
nb: Kunne ikke importere fil av typen
    %1

en: Missing Import Filter
nb: Mangler importfilter

en: Choose Filter
nb: Velg filter

en: Case Sensitive
nb: Skill mellom små og store bokstaver

en: Match cases when searching
nb: Skjelne mellom store/små bokstaver ved søk

en: Match only whole words
nb: Treff bare hele ord

en: Whole Words Only
nb: Bare hele ord

en: Find from Cursor
nb: Finn fra skrivemerket

en: Start searching from the current cursor
nb: Start søking fra der skrivemerket står

en: %1 unsaved document (%2)
nb: %1 ulagret dokument (%2)

en: Export as PDF...
nb: Eksporter som PDF …

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Versions...
nb: Versjoner …

en: Open ex&isting Document as Untitled Document...
nb: Åpne eks&isterende dokument som et navn dokument …

en: E&xport...
nb: E&ksporter …

en: En&crypt Document
nb: &Krypter dokument

en: &Uncompress to Directory
nb: &Dekomprimer til mappe

en: &New View
nb: &Ny visning

en: Document Information
nb: Dokumentinformasjon

en: Full Screen Mode
nb: Fullskjermskjøring

en: Show Dockers
nb: Vis dokkere

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
nb: Vis tittellinjer i dokkere

en: Dockers
nb: Dokkere

en: (write protected)
nb: (skrivebeskyttet)

en: Save as %1
nb: Lagre som %1

en: %1 (unknown file type)
nb: %1 (ukjent filtype)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
nb: <qt>Hvis du lagrer som %1, kan noe av formateringa gå tapt. <p>Vil du likevel lagre i dette formatet?</qt>

en: Confirm Save
nb: Bekreft lagring

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
nb: <qt>Hvis du eksporterer til %1, kan noe av formateringa gå tapt. <p>Vil du likevel eksportere til dette formatet?</qt>

en: Confirm Export
nb: Bekreft eksportering

en: Export
nb: Eksporter

en: untitled
nb: uten tittel

en: Open Document
nb: Åpne dokument

en: Import Document
nb: Importer dokument

en: Export as PDF
nb: Eksporter som PDF

en: Cannot export to the specified file
nb: Kan ikke eksportere til den oppgitte fila

en: Document
nb: Dokument

en: Document - %1
nb: Dokument – %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
nb: Du vil miste alle endringene siden siste lagring
    Vil du fortsette?

en: Warning
nb: Advarsel

en: Show %1 Toolbar
nb: Vis verktøylinje for %1

en: Hide %1 Toolbar
nb: Skjul verktøylinje for %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openExistingButton)
en: Open Existing Document
nb: Åpne eksisterende dokument

en: Recent Documents
nb: Nylig brukte dokumenter

en: Custom Document
nb: Tilpasset dokument

en: Stop
nb: Stopp

en: Printing
nb: Utskrift

en: Printing done
nb: Utskrift ferdig

en: Close
nb: Lukk

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Open This Document
nb: Åpne dette dokumentet

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
nb: <tr><td><b>Endret:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
nb: <tr><td><b>Brukt:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
nb: Vis styrelinjer

en: Shows or hides guides
nb: Viser eller skjuler styrelinjer

en: Create Template
nb: Lag en mal

[ctx: Template name]
en: Name:
nb: Navn:

en: Group:
nb: Gruppe:

en: &Add Group...
nb: &Legg til gruppe …

en: &Remove
nb: &Fjern

en: Picture
nb: Bilde

en: &Preview
nb: &Forhåndsvisning

en: Custom:
nb: Tilpasset:

en: &Select...
nb: Vel&g …

en: Use the new template as default
nb: Bruk den nye malen som standardmal

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
nb: Er du sikker på at du vil overskrive den eksisterende malen «%1»?

en: Add Group
nb: Legg til gruppe

en: Enter group name:
nb: Oppgi gruppenavn:

en: This name is already used.
nb: Dette navnet er alt i bruk.

en: Do you really want to remove that group?
nb: Er du sikker på at du vil  fjerne den gruppa ?

en: Remove Group
nb: Fjern gruppe

en: Do you really want to remove that template?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne den malen?

en: Remove Template
nb: Fjern mal

en: Could not load picture.
nb: Klarte ikke laste bilde.

en: No picture available.
nb: Ingen bilder tilgjengelig.

en: Use This Template
nb: Bruk denne malen

en: Version
nb: Versjon

en: Date & Time
nb: Dato og klokkeslett

en: Saved By
nb: Lagret av

en: Comment
nb: Kommentar

en: &Add
nb: &Legg til

en: &Modify
nb: &Endre

en: &Open
nb: &Åpne

en: A new version could not be added
nb: En ny versjon kunne ikke legges til

en: Date: %1
nb: Dato: %1

en: Active Author Profile
nb: Aktiv forfatterprofil

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
nb: Anonym

en: Default Author Profile
nb: Standard forfatterprofil

en: Unknown
nb: Ukjent

en: No store backend
nb: Intet lagerbakstykke

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
nb: Tolkingsfeil i fila ved linje %1, kolonne %2
    Feilmelding: %3

[ctx: Page size]
en: Screen
nb: Skjerm

[ctx: Page size]
en: Custom
nb: Tilpasset

en: Millimeters (mm)
nb: Millimeter (mm)

en: Centimeters (cm)
nb: Centimeter (cm)

en: Decimeters (dm)
nb: Decimeter (dm)

en: Inches (in)
nb: Tommer (in)

en: Points (pt)
nb: Punkter (pt.)

en: Pixels (px)
nb: Piksler (px.)

en: Unsupported unit
nb: Ikke støttet enhet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master slide
nb: Endre hovedlysark

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master page
nb: Endre hovedside

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
nb: Velg sideutforming

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display master background
nb: Vis hovedbakgrunn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display slide background
nb: Vis bakgrunn for lysark

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display page background
nb: Vis sidebakgrunn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show master shapes
nb: Vis hovedformer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide master shapes
nb: Skjul hovedformer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
nb[0]: Slett lysark
nb[1]: Slett lysark

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
nb[0]: Slett side
nb[1]: Slett sider

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
nb: Sett inn lysark

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
nb: Sett inn side

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
nb[0]: Flytt lysark
nb[1]: Flytt lysark

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
nb[0]: Flytt side
nb[1]: Flytt sider

en: Configure
nb: Sett opp

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
nb: Dokument

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
nb: Forfatter

en: Author
nb: Forfatter

en: Select a master slide design:
nb: Velg en utforming for hovedlysark:

en: Master Slide
nb: Hovedlysark

en: Select a master page design:
nb: Velg en utforming for hovedside:

en: Master Page
nb: Hovedside

en: Slide %1
nb: Lysark %1

en: Page  %1
nb: Side %1

en: Layer
nb: Lag

en: Group
nb: Gruppe

en: Shape
nb: Form

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Slide
nb: Endre navn på lysbilde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Page
nb: Endre sidenavn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Layer
nb: Endre navn på lag

en: Slide
nb: Lysark

en: Visible
nb: Synlig

en: Locked
nb: Låst

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reparent shapes
nb: Gi formene ny sammenheng

en: &Move Here
nb: F&lytt hit

en: &Copy Here
nb: &Kopier hit

en: C&ancel
nb: &Avbryt

en: Add a new slide or layer
nb: Legg til nytt lysark eller nytt lag

en: Add a new page or layer
nb: Legg til ny side eller nytt lag

en: Page
nb: Side

en: Delete selected objects
nb: Fjern valgte objekter

en: Raise selected objects
nb: Hev valgte objekter

en: Lower selected objects
nb: Senk valgte objekter

en: Minimal View
nb: Minimal visning

en: Detailed View
nb: Detaljert visning

en: Thumbnail View
nb: Minibilde-visning

en: View mode
nb: Visningsmåte

en: Enter the name of the new layer:
nb: Oppgi navn på det nye laget:

en: New Layer
nb: Nytt lag

en: New layer
nb: Nytt lag

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
nb: Opprett lag

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
nb: Slett lag

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
nb: Klarte ikke slette alle lagene. Minst ett lag er nødvendig.

en: Error deleting layers
nb: Feil ved sletting av lag

en: Add a new slide
nb: Legg til nytt lysbilde

en: Add a new page
nb: Legg til en ny side

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Copy
nb: Kopier

en: Paste
nb: Lim inn

en: Page %1
nb: Side %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Slide | Paste Slides
nb[0]: Lim inn lysark
nb[1]: Lim inn lysark

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
nb[0]: Lim inn side
nb[1]: Lim inn sider

en: Tools
nb: Verktøy

en: D&elete
nb: Sl&ett

en: Snap to Grid
nb: Lås til rutenettet

en: Show Master Pages
nb: Vis hovedsider

en: Show Rulers
nb: Vis linjaler

en: Show/hide the view's rulers
nb: Vis/skjul visningens linjaler

en: Insert Page
nb: Sett inn side

en: Insert a new page after the current one
nb: Sett inn en ny side etter den gjeldende

en: Copy Page
nb: Kopier side

en: Copy the current page
nb: Kopier gjeldende side

en: Delete Page
nb: Slett side

en: Delete the current page
nb: Slett gjeldende side

en: Master Page...
nb: Hovedside …

en: Page Layout...
nb: Sideutforming …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
nb: Variabel

en: Import Document...
nb: Importer dokument …

en: Configure...
nb: Sett opp  …

en: Import Slideshow
nb: Importer lysbildevisning

en: Could not import
    %1
nb: Kunne ikke importere
    %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
nb: Endre sideutforming

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundImage)
en: Set image ...
nb: Velg bilde …

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Page Background
nb: Sidebakgrunn

en: Page Design
nb: Sideutforming

en: Slide Design
nb: Lysarkutforming

en: Use background of master page
nb: Bruk bakgrunn fra hovedside

en: Use background of master slide
nb: Bruk bakgrunn fra hovedlysarket

en: Display shapes of master page
nb: Vis former i hovedsiden

en: Display shapes of master slide
nb: Vis former i hovedlysarket

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change slide background image
nb: Endre bakgrunnsbilde for lysark

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page background image
nb: Endre bakgrunnsbilde for side

en: Master Slide %1/%2
nb: Hovedlysark %1/%2

en: Slide %1/%2
nb: Lysark %1/%2

en: Master Page %1/%2
nb: Hovedside %1/%2

en: Page %1/%2
nb: Side %1/%2

en: Clear
nb: Nullstill

en: Subtract
nb: Trekk fra

en: Multiply
nb: Multipliser

en: Alpha mask
nb: Alfamaske

en: Alpha
nb: Alfa

en: Undefined operation in the alpha color space
nb: Udefinert handling i alfa-fargerommet

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
nb: L*a*b* (16-bit heltall/kanal, ustyrt)

en: Lightness
nb: Lyshet

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
nb: RGB (16-bit heltall/kanal, ustyrt)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
nb: RGB (8-bit heltall/kanal, ustyrt)

en: Blue
nb: Blå

en: Green
nb: Grønn

en: Red
nb: Rød

en: Undefined operation in the %1 space
nb: Udefinert handling i %1-rommet

en: Undefined operation in the %1 color space
nb: Udefinert handling i %1-fargerommet

en: Simple Color Conversion Engine
nb: Enkel fargeomdanningsmotor

en: Alpha darken
nb: Alfa-mørkere

en: Behind
nb: Bak

en: Dissolve
nb: Oppløs

en: Erase
nb: Visk ut

en: Normal
nb: Normalt

en: Overlay
nb: Overlagre

en: Grain Merge
nb: Kornfletting

en: Grain Extract
nb: Kornuttrekk

en: Hard Mix
nb: Hard miks

en: Geometric Mean
nb: Geometrisk middel

en: Parallel
nb: Parallell

en: Screen
nb: Skjerm

en: Lighten
nb: Gjør lysere

en: Addition
nb: Addisjon

en: Inversed-Subtract
nb: Trekk fra omvendt

en: Divide
nb: Divider

en: Arcus Tangent
nb: Arctangent

en: Difference
nb: Forskjell

en: Exclusion
nb: Utelukking

en: Equivalence
nb: Ekvivalens

en: Additive-Subtractive
nb: Additiv-subtraktiv

en: Copy Red
nb: Kopier rød

en: Copy Green
nb: Kopier grønn

en: Copy Blue
nb: Kopier blå

en: Tangent Normalmap
nb: Tangent normalkart

en: Color
nb: Farge

en: Hue
nb: Fargetone

en: Saturation
nb: Metning

en: Increase Saturation
nb: Øk metning

en: Decrease Saturation
nb: Minsk metning

en: Luminosity
nb: Lysstyrke

en: Increase Luminosity
nb: Øk lysstyrke

en: Decrease Luminosity
nb: Minsk lysstyrke

en: Darker Color
nb: Mørkere farge

en: Lighter Color
nb: Lysere farge

en: Color HSI
nb: Farge HSI

en: Hue HSI
nb: Fargetone HSI

en: Saturation HSI
nb: Metning HSI

en: Increase Saturation HSI
nb: Øk metning HSI

en: Decrease Saturation HSI
nb: Minsk metning HSI

en: Intensity
nb: Intensitet

en: Increase Intensity
nb: Større intensitet

en: Decrease Intensity
nb: Mindre intensitet

en: Color HSL
nb: Farge HSL

en: Hue HSL
nb: Fargetone HSL

en: Saturation HSL
nb: Metning HSL

en: Increase Saturation HSL
nb: Øk metning HSL

en: Decrease Saturation HSL
nb: Minsk metning HSL

en: Increase Lightness
nb: Større lyshet

en: Decrease Lightness
nb: Mindre lyshet

en: Color HSV
nb: Farge HSV

en: Hue HSV
nb: Fargetone HSV

en: Saturation HSV
nb: Metning HSV

en: Increase Saturation HSV
nb: Øk metning HSV

en: Decrease Saturation HSV
nb: Minsk metning HSV

en: Value
nb: Verdi

en: Increase Value
nb: Øk verdi

en: Decrease Value
nb: Minsk verdi

en: Generic RGB Histogram
nb: Generisk RGB-histogram

en: L*a*b* Histogram
nb: L*a*b* histogram

en: Generic L*a*b* Histogram
nb: Generisk L*a*b*-histogram

en: Grayscale
nb: Gråtoner

en: Grayscale (without transparency)
nb: Gråtoner (uten gjennomsiktighet)

en: 8 Bits
nb: 8 bit

en: 16 Bits
nb: 16 bit

en: 16 Bits Float
nb: 16 bit flyttall

en: 32 Bits Float
nb: 32 bit flyttall

en: 64 Bits Float
nb: 64 bit flyttall

en: Arithmetic
nb: Aritmetikk

en: Negative
nb: Negativ

en: Mix
nb: Miks

en: Inverse Subtract
nb: Trekk fra omvendt

en: Burn
nb: Brenn

en: Additive Subtractive
nb: Additiv subtraktiv

en: Alpha Darken
nb: Alfa-mørkere

en: Bumpmap
nb: Ruglekart

en: SVG Gradient
nb: SVG-gradient

en: Select the object you want to reference
nb: Velg objektet du vil henvise til

en: Reference
nb: Referanse

en: Set For All Existing
nb: Oppgi for alle eksisterende

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
nb[0]: <qt>Redigeringer vil gå tapt.<p>Det er %1 ugyldig setning igjen.</qt>
nb[1]: <qt>Redigeringer vil gå tapt.<p>Det er %1 ugyldige setninger igjen.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
nb: Skal ugyldige setninger slettes?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Triples
nb: Tripler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
nb: ny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
nb: kopier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
nb: slett

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
nb: Navnerom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Prefix
nb: Prefiks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
nb: Navnerom

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
nb: Semantisk

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, m_sparqlQuery)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"># Insert your SPARQL query here<br /># Results are shown below.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix rdf:  &lt;http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix foaf: &lt;http://xmlns.com/foaf/0.1/&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix pkg:  &lt;http://docs.oasis-open.org/ns/office/1.2/meta/pkg#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix geo84: &lt;http://www.w3.org/2003/01/geo/wgs84_pos#&gt;</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">select ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">where { </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"> ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">}</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;># Sett inn din SPARQL-forespørsel her<br /># Resultater vises nedenfor.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;>prefiks rdf:  &lt;http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#&gt;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;>prefiks foaf: &lt;http://xmlns.com/foaf/0.1/&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;>prefiks pkg:  &lt;http://docs.oasis-open.org/ns/office/1.2/meta/pkg#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;>prefiks geo84: &lt;http://www.w3.org/2003/01/geo/wgs84_pos#&gt;</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;>select ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;>where { </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;> ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style="font-family: 'Verdana'; font-size:13pt;>}</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size=13pt;"></p> 
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size=13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size=13pt;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
nb: Kjør

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
nb: Stilsett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
nb: Angi standard stilark for semantiske objekter i dette dokumentet. Nye RDF-objekter vil automatisk bruke dette stilarket. Med knappene kan du oppgi det nye standard-stilarket som stilark også for alle eksisterende semantiske objekter.

en: Apply Stylesheet
nb: Bruk stilarket

en: User
nb: Bruker

en: Reapply Current
nb: Bruk gjeldende på nytt

en: Disassociate
nb: Koble fra

en: Edit %1
nb: Rediger %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
nb: Stilarkdefinisjon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
nb: Tilgjengelige variabler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
nb: Beskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
nb: Stilarknavn

en: Empty
nb: Tom

en: Literal
nb: Tekst

en: Blank
nb: Tom

en: Valid
nb: Gyldig

en: Subject
nb: Emne

en: Predicate
nb: Predikat

en: Object
nb: Objekt

en: Obj Type
nb: Objtype

en: DataType
nb: Datatype

en: Stored In
nb: Lagret i

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
nb: Dette dokumentet inneholder en ukjent sjekksum. Når du gir et passord kan det hende at det ikke blir verifisert.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
nb: Dette dokumentet inneholder en ukjent krypteringsmetode. Noen deler kan være uleselige.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
nb: Dette dokumentet inneholder ufullstendige krypteringsdata. Noen deler kan være uleselige.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
nb: QCA har nå ingen støtte for SHA 1 eller PBKDF2 som bruker SHA1. Dokumentet kan ikke åpnes.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
nb: Det ser ut til at manifest-fila er ødelagt. Den kan ikke endres og dokumentet vil fortsette å være uleselig. Forsøk å lagre dokumentet igjen for å unngå å miste arbeidet ditt.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
nb: Manifestfila kan ikke skrives. Dokumentet vil fortsette å være uleselig. Forsøk å lagre dokumentet igjen for å unngå å miste arbeidet ditt.

en: Please enter the password to open this file.
nb: Oppgi passord for å åpne denne fila.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
nb: Oppgi passordet som dokumentet skal krypteres med.

en: Do you want to save the password?
nb: Vil du lagre passordet?

en: The directory mode is not supported for remote locations.
nb: Mappemodus støttes ikke for nettverkssteder.

en: Calligra Storage
nb: Calligra lagring

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List
nb: Endre liste

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Styles
nb: Endre stiler

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
nb: Slett

en: Key Press
nb: Tastetrykk

en: Delete
nb: Slett

[ctx: (qtundo-format)]
en: Text
nb: Tekst

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
nb: Slett kolonne

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
nb: Slett rad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Footnote
nb: Sett inn fotnote

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Endnote
nb: Sett inn sluttnote

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Right
nb: Sett inn kolonne til høyre

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Left
nb: Sett inn kolonne til venstre

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Below
nb: Sett inn linje under

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Above
nb: Sett inn rad over

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Numbering
nb: Endre listenummerering

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Section
nb: Nytt avsnitt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Direct Paragraph Formatting
nb: Direkte avsnittsformatering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Section
nb: Gi avsnitt nytt navn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
nb: Juster kolonnebredde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
nb: Juster radhøyde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste As Text
nb: Lim inn som tekst

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
nb: Lim inn

en: Index Reference
nb: Registerhenvisning

en: Text Reference
nb: Teksthenvisning

en: Please create an index to reference first.
nb: Opprett et register før du lager en henvisning

en: Select the index you want to reference
nb: Velg registeret du vil henvise til

en: Found 1 match | Found %1 matches
nb[0]: Fant 1 samsvar
nb[1]: Fant %1 samsvar

en: Found no match
nb: Fant ikke noe samsvar

en: Found no match
    
    No text was replaced
nb: Fant ikke samsvar
    
    Ingen tekst ble erstattet

en: 1 replacement made | %1 replacements made
nb[0]: 1 erstatning gjort
nb[1]: %1 erstatninger gjort

en: Replace %1 with %2?
nb: Erstatte %1 med %2?

[ctx: new numbered section name]
en: New section %1
nb: Nytt avsnitt %1

[ctx: Underline Style]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Underline Style]
en: Single
nb: Enkel

[ctx: Underline Style]
en: Double
nb: Dobbel

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Paragraph
nb: Nytt avsnitt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Annotation
nb: Legg til merknad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Index
nb: Sett inn register

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Variable
nb: Sett inn variabel

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Break
nb: Sett inn linje/sideskift

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table
nb: Sett inn tabell

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
nb: Slå sammen celler

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split Cells
nb: Del opp celler

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Table Width
nb: Juster tabellbredde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
nb: Endre kantformattering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table Of Contents
nb: Sett inn innholdsfortegnelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Table Of Contents
nb: Rediger innholdsfortegnelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Bibliography
nb: Sett inn bibliografi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Citation
nb: Legg til sitering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Typing
nb: Skriving

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bold
nb: Halvfet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
nb: Kursiv

[ctx: (qtundo-format)]
en: Underline
nb: Understrek

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
nb: Strek over

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Alignment
nb: Endre innretting

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Vertical Alignment
nb: Oppgi loddrett innretting

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
nb: Mindre innrykk

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
nb: Større innrykk

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease font size
nb: Minsk skriftstørrelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase font size
nb: Øk skriftstørrelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font
nb: Oppgi skrift

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font Size
nb: Oppgi skriftstørrelse

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Background Color
nb: Oppgi bakgrunnsfarge

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Text Color
nb: Oppgi tekstfarge

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Character Style
nb: Oppgi tegnstil

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Paragraph Style
nb: Oppgi avsnittsstil

[ctx: (qtundo-format)]
en: Formatting
nb: Formatering

en: Default
nb: Standard

en: Opacity
nb: Tetthet

en: Recent:
nb: Nylig brukt:

en: Add / Remove Colors...
nb: Legg til / fjern farger …

en: Add new author profile (starts out as a copy of current)
nb: Legg til ny forfatterprofil (begynner som en kopi av den gjeldende)

en: Delete the author profile
nb: Slett forfatterprofilen

en: Name (not duplicate or blank name):
nb: Navn (ikke duplikat eller tomt navn):

en: Name of Profile
nb: Navn på profilen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
nb: Initialer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
nb: Stilling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
nb: Bedrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
nb: E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
nb: Telefon (hjemme):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
nb: Telefon (arbeid):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
nb: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
nb: Gate:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
nb: Postnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
nb: Sted:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
nb: Land:

en: Import Data
nb: Importer data

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
nb: Anbefalt ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
nb: Lokale ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
nb: Andre ( %1 )

en: Generic
nb: Generisk

en: Text
nb: Tekst

en: Date
nb: Dato

en: Currency
nb: Valuta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
nb: Ingen

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
nb: Sjekk området du har oppgitt. Startverdien må være lavere enn sluttverdien.

en: Cannot find encoding: %1
nb: Finner ikke tegnkodingen: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
nb: &Tegnkoding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
nb: Første rad inneholder overskrifter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
nb: Første kolonne inneholder overskrifter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
nb: Skilletegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
nb: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
nb: Semikolon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
nb: Andre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
nb: Mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
nb: Her&metegn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
nb: Desimalsymbol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
nb: Tusenseparator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
nb: Ignorer gjentatte skilletegn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
nb: Områder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
nb: Oppdater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
nb: Importer kolonner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
nb: Importer linjer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
nb: til

en: &Details
nb: &Detaljer

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
nb: Flytende dokker

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
nb: Lukk dokker

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
nb: Fold sammen dokker

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
nb: Lås dokker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
nb: &Krypter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
nb: Emne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
nb: Siste utskrift :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
nb: Sammenlagt redigeringstid :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
nb: Kryptering:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
nb: Endring nummer :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
nb: Endret :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
nb: Kommentarer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
nb: Opprettet :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
nb: Sti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
nb: &Tilbakestill

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
nb: Språk:

en: General
nb: Generelt

en: Last saved by
nb: Sist lagret av

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
nb: Bruk «;» (Eksempel: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
nb: Dette dokumentet vil bli dekryptert

en: Do not decrypt
nb: Ikke dekrypter

en: This document is encrypted
nb: Dette dokumentet er kryptert

en: D&ecrypt
nb: D&ekrypter

en: This document will be encrypted.
nb: Dette dokumentet vil bli kryptert.

en: Do not encrypt
nb: Ikke krypter

en: This document is not encrypted
nb: Dette dokumentet er ikke kryptert.

en: This document does not support encryption
nb: Dette dokumentet støtter ikke kryptering

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
nb: <qt>Om dokumentet dekrypteres forsvinner passordbeskyttelsen fra det. <p>Vil du fremdeles dekryptere fila?</qt>

en: Confirm Decrypt
nb: Bekreft dekryptering

en: Decrypt
nb: Dekrypter

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
nb: <qt>Dokumentet kunne ikke lagres automatisk.<p>Lagre dokumentet for å fullføre dekrypteringen.</qt>

en: Save Document
nb: Lagre dokument

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
nb: <qt>Dokumentet er blitt endret siden det ble åpnet. For å fullføre dekrypteringen må dokumentet lagres. <p>Vil du lagre dokumentet nå?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
nb: <qt>Dokumentet er nå lagret som %1. Dokumentet må endres til <b>OASIS OpenDocument</b> for å kunne krypteres. <p>Vil du endre fila til OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
nb: Endre filtype

en: Change
nb: Endre

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
nb: <qt>Dokumentet kunne ikke lagres automatisk.<p>Lagre dokumentet for å fullføre krypteringen.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
nb: <qt>Dokumentet er blitt endret siden det ble åpnet. For å fullføre krypteringen må dokumentet lagres. <p>Vil du lagre dokumentet nå?</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
nb: Åpne palett

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
nb: Lagre palett

en: Add Color To Palette
nb: Legg til farge til palett

en: Color name:
nb: Fargenavn:

en: Gimp Color Palette (*.gpl)
nb: Gimp fargepalett (*.gpl)

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
nb: Kan ikke skrive til palettfila %1. Kanskje den er skrivebeskyttet.

en: Palette
nb: Palett

en: Add/Remove Colors
nb: Legg til /Fjern farger

[ctx: No stroke or fill]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Solid color stroke or fill]
en: Solid
nb: Heltrukken

en: Pattern
nb: Mønster

en: Change the filling color
nb: Endre fyllfargen

en: Change the filling gradient
nb: Endre fyllovergangen

en: Change the filling pattern
nb: Endre fyllmønsteret

en: Fill
nb: Fyll

[ctx: Linear gradient type]
en: Linear
nb: Lineær

[ctx: Radial gradient type]
en: Radial
nb: Radiell

[ctx: Conical gradient type]
en: Conical
nb: Konisk

en: Repeat:
nb: Gjenta:

[ctx: No gradient spread]
en: None
nb: Ingen

en: Reflect
nb: Reflekter

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Overall opacity:
nb: Generell tetthet:

en: Color stop:
nb: Fargestopp:

en: Stop color.
nb: Stopp farge.

en: &Add to Predefined Gradients
nb: &Legg til forhåndsvalgte overganger

en: Icon and Text
nb: Ikon og tekst

en: Icon only
nb: Bare ikon

en: Tabs side
nb: Faner-side

en: Top side
nb: Toppside

en: Bottom side
nb: Bunnside

en: Left side
nb: Venstre side

en: Right side
nb: Høyre side

en: Page Layout
nb: Sideoppsett

en: Apply to document
nb: Bruk på dokumentet

en: Left Edge:
nb: Venstre kant:

en: Right Edge:
nb: Høyre kant:

en: Binding Edge:
nb: Bindekant:

en: Page Edge:
nb: Sidekant:

en: Facing Pages:
nb: Motstående sider:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
nb: Motstående sider

en: Page Layout:
nb: Sideoppsett:

en: Page spread
nb: Sideutbrett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
nb: Enhet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
nb: Følg stil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
nb: Størrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
nb: Bredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
nb: Høyde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
nb: Retning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
nb: Stående

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
nb: Liggende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
nb: Motstående sider:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
nb: Enkeltsider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
nb: Tekstretning:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
nb: Automatisk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
nb: Venstre til høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
nb: Høyre til venstre

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
nb: Marger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
nb: Øverst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
nb: Bindekant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
nb: Sidekant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
nb: Nederst:

[ctx: @info:tooltip]
en: Import resource
nb: Importer ressurs

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete resource
nb: Slett ressurs

[ctx: @info:tooltip]
en: Download resource
nb: Last ned ressurs

[ctx: @info:tooltip]
en: Share Resource
nb: Del ressurs

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Add
nb: Velg fil som skal legges til

en: New tag
nb: Ny etikett

en: Assign to tag
nb: Tilordne til etikett

en: Remove from this tag
nb: Fjern fra denne etiketten

en: Remove from other tag
nb: Fjern fra annen etikett

en: Tags
nb: Etiketter

en: Unable to undelete tag
nb: Klarte ikke angre sletting av etikett

en: <qt>The tag you are trying to undelete already exists in tag list.<br>Please enter a new, unique name for it.</qt>
nb: <qt>Etiketten du prøver å hente tilbake fra sletting finnes fra før i etikettlista.<br> Oppgi et nytt, entydig navn for den.</qt>

en: Tag was not undeleted.
nb: Etiketten ble ikke u-slettet.

en: First line indent
nb: Innrykk for første linje

en: Left indent
nb: Venstre innrykk

en: Right indent
nb: Høyre innrykk

en: Change the color of the shadow
nb: Endre farge for skyggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blur:
nb: Slør:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
nb: Avstand:

en: Butt cap
nb: Tvers av

en: Round cap
nb: Rund ende

en: Square cap
nb: Firkantet ende

en: Miter join
nb: Gjæret sammenføying

en: Round join
nb: Rund sammenføying

en: Bevel join
nb: Faset sammenføying

en: Miter limit
nb: Gjæringsgrense

en: Thickness:
nb: Tykkelse:

en: Set line width of actual selection
nb: Oppgi linjebredden for faktisk utvalg

en: Change the color of the line/border
nb: Endre farge for linje/kant

en: Tag
nb: Etikett

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Filter results cannot be saved for the <interface>All Presets</interface> view.<br>In this view, pressing <interface>Enter</interface> or clearing the filter box will restore all items.<br>Create and/or switch to a different tag if you want to save filtered resources into named sets.</qt>
nb: <qt>Skriv inn søkebegreper her for å legge til, eller fjerne, ressurser fra gjeldende etikettvisning.<para>For å filtrere på et delvis navn på en ressurs, uten hensyn til store/små bokstaver:<br> <icode>delvisnavn</icode> eller <icode>!delvisnavn</icode>,</para> <para>Ta med/utelat andre etikettsett:<br> <icode>[etikettnavn]</icode> eller <icode>![etikettnavn]</icode>.</para> <para>Fullt navn og hensyn til store/små bokstaver:<br> <icode>"Eksakt navn"</icode> eller <icode>!"Eksakt navn"</icode>.</para> Filter-resultater kan ikke lagres for visningen <interface>Alle forhåndsinnstillinger</interface>.<br> I denne visningen blir alle elementer tilbakestilt ved å trykke <interface>Enter</interface> eller tømme filterboksen.<br> Opprett og/eller bytt til en annen etikett hvis du vil lagre filtrerte ressurser i navngitte sett.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Pressing <interface>Enter</interface> or clicking the <interface>Save</interface> button will save the changes.</qt>
nb: <qt>Skriv inn søkebegreper her for å legge til, eller fjerne, ressurser fra gjeldende etikettvisning.<para>For å filtrere på et delvis navn på en ressurs, uten hensyn til store/små bokstaver:<br> <icode>delvisnavn</icode> eller <icode>!delvisnavn</icode>,</para> <para>Ta med/utelat andre etikettsett:<br> <icode>[etikettnavn]</icode> eller <icode>![etikettnavn]</icode>.</para> <para>Fullt navn og hensyn til store/små bokstaver:<br> <icode>"Eksakt navn"</icode> eller <icode>!"Eksakt navn"</icode>.</para> Trykk <interface>Enter</interface> eller <interface>Lagre</interface>-knappen for å lagre endringene.</qt>

en: Enter resource filters here
nb: Oppgi ressursfltre her

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Save the currently filtered set as the new members of the current tag.</qt>
nb: <qt>Lagre det gjeldende filtrerte settet som nye medlemmer av gjeldende etikett.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Show the tag box options.</qt>
nb: <qt>Vis valg  for etikett-boksen.</qt>

en: Rename tag
nb: Endre navn på etikett

en: Delete this tag
nb: Slett denne etiketten

en: Clear undelete list
nb: Tøm gjenopprettingsliste

en: Undelete
nb: Gjenopprett

en: Icon Size
nb: Ikonstørrelse

en: Tool Options
nb: Verktøyvalg

en: Toggles organizing the options in tabs or not
nb: Slår av/på organisering av valgene i faner eller ikke.

en: deselect item
nb: fravelg element

en: select item
nb: velg element

en: Fit Page Width
nb: Tilpass til sidebredden

en: Fit Page
nb: Tilpass til siden

en: Actual Pixels
nb: Faktiske piksler

en: Fit Text Width
nb: Tilpass til tekstbredden

en: Use same aspect as pixels
nb: Bruk samme høyde/breddeforhold som piksler

en: Zoom to Selection
nb: Forstørr til utvalget

en: Zoom to All
nb: Forstørr til alt

en: All supported formats
nb: Alle støttede formater
