KDE 4 - en to nb translation catalogue (29 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text range
nb: Legg til tekstområde

en: A shape which shows a single text line
nb: En form som viser én enkelt tekstlinje

en: Artistic Text
nb: Kunstnerisk tekst

en: Detach Path
nb: Koble fra bane

en: Convert to Path
nb: Gjør om til bane

en: Bold text
nb: Halvfet tekst

en: Italic text
nb: Kursiv tekst

en: Superscript
nb: Hevet skrift

en: Subscript
nb: Senket skrift

en: Anchor at Start
nb: Forankre ved starten

en: Anchor at Middle
nb: Forankre ved midten

en: Anchor at End
nb: Forankre ved slutten

en: Click to change cursor position.
nb: Trykk for å endre markørens plassering.

en: Click to select text shape.
nb: Trykk for å velge tekstform.

en: Double click to put text on path.
nb: Dobbeltklikk for å legge tekst på sti.

en: Drag handle to change start offset.
nb: Dra håndtak for å endre startforskyvning.

en: Press escape to finish editing.
nb: Trykk Escape for å avslutte redigering.

en: Press return to finish editing.
nb: Trykk Enter for å avslutte redigering.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
nb: Gjør om til bane

en: Text Properties
nb: Tekstegenskaper

en: Text On Path
nb: Tekst på bane

en: Artistic text editing
nb: Redigering for kunstnerisk tekst

[ctx: (qtundo-format)]
en: Attach Path
nb: Koble til bane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change text anchor
nb: Endre tekstfeste

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change font
nb: Endre skrift

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Offset
nb: Endre tekstforskyvning

[ctx: (qtundo-format)]
en: Detach Path
nb: Koble fra bane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove text range
nb: Fjern tekstområde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace text range
nb: Erstatt tekstområde
