MusicShape - en to nb translation catalogue (94 entries)

en: Double flat
nb: Dobbelt b

[ctx: lowered half a step]
en: Flat
nb: b

en: Natural
nb: Oppløsningstegn

[ctx: raised half a step]
en: Sharp
nb: Kryss

en: Double sharp
nb: Dobbelt kryss

en: %1 flats
nb: %1 b

en: %1 sharps
nb: %1 kryss

en: Dots
nb: Punkter

en: Eraser
nb: Oppløsning

en: Ab Major
nb: Ass-dur

en: Eb Major
nb: Ess-dur

en: Bb Major
nb: B-dur

en: F Major
nb: F-dur

en: C Major
nb: C-dur

en: G Major
nb: G-dur

en: D Major
nb: D-dur

en: A Major
nb: A-dur

en: E Major
nb: E-dur

[ctx: Other key signature]
en: Other
nb: Andre

en: rest
nb: pause

en: Double whole
nb: Dobbelt hel

en: Whole
nb: Hel

en: Half
nb: Halv

en: Quarter
nb: Kvart

en: Eighth
nb: Åttendels

en: 16th
nb: 16-dels

en: 32nd
nb: 32-dels

en: 64th
nb: 64-dels

en: 128th
nb: 128-dels

en: Unknown note
nb: Ukjent note

en: Unknown rest
nb: Ukjent pause

en: Remove bar
nb: Fjern takt

en: Select
nb: Velg

[ctx: Treble clef]
en: Treble
nb: Diskant

[ctx: Soprano clef]
en: Soprano
nb: Sopran

[ctx: Alto clef]
en: Alto
nb: Alt

en: C clef on line %1
nb: C-nøkkel på linje %1

en: Unknown clef
nb: Ukjent nøkkel

en: Tied notes
nb: Bindebue

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add measures
nb: Legg til takter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add dot
nb: Legg til punkt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set chord duration
nb: Still inn akkordvarighet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add note
nb: Legg til note

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add part
nb: Legg til stemme

en: Part %1
nb: Stemme %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change part details
nb: Endre stemmedetaljer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add chord
nb: Legg til akkord

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add rest
nb: Legg til pause

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert chord to rest
nb: Gjør om akkord til pause

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove bar
nb: Fjern takt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove rest
nb: Fjern pause

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove chord
nb: Fjern akkord

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove note
nb: Fjern note

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove part
nb: Fjern stemme

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove clef
nb: Fjern nøkkel

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove staff element
nb: Fjern noteelement

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set accidentals
nb: Sett fortegn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change clef
nb: Endre nøkkel

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change key signature
nb: Endre signatur for toneart

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change time signature
nb: Endre taktsignatur

[ctx: (qtundo-format)]
en: Toggle Note Tie
nb: Slå bindebue av/på

en: Set key signature
nb: Sett signatur for toneart

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Region
nb: Område

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughBar) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughEndOfPiece) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toNextChange)
en: Measure
nb: Takt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: through
nb: til og med

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: through end of piece
nb: til enden av stykket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to next key change
nb: til neste toneartendring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Staves
nb: Notelinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allStaves)
en: Update all staves
nb: Oppdater alle notelinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedStaff)
en: Only update selected staff
nb: Oppdater bare den valgte notelinja

en: Part details
nb: Stemmedetaljer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short name:
nb: Kort navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Staves:
nb: Notelinjer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, editPart) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPart) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removePart)
en: ...
nb: …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 1
nb: Stemme 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 2
nb: Stemme 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 3
nb: Stemme 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 4
nb: Stemme 4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addBarsButton)
en: Add measures
nb: Legg til takter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, importButton)
en: Import
nb: Importer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, exportButton)
en: Export
nb: Eksporter

en: Part 1
nb: Stemme 1

en: Music Shape
nb: Musikk-form

en: A shape which provides a music editor
nb: En form som fremskaffer musikkredigering

en: Parts
nb: Stemmer

en: Music editing, parts
nb: Musikkredigering, stemmer

en: Clef
nb: Nøkkel

en: Time signature
nb: Rytmesignatur

en: Key signature
nb: Toneartsignatur

en: Add how many measures?
nb: Legg til hvor mange takter?

[ctx: @title:window]
en: Import
nb: Importer

[ctx: @title:window]
en: Export
nb: Eksporter

en: Music editing
nb: Musikkredigering
