TextShape - en to nb translation catalogue (454 entries)

en: Annotation
nb: Merknad

en: Annotation shape to show annotation content
nb: Merknadsform som viser merknadsinnhold

en: Annotation Shape
nb: Merknadsform

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
nb: Godta endring

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
nb: Slå av

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
nb: Slå på

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Width]
en: %1 Grow To Fit Width
nb: %1 Øk til det passer med bredden

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Height]
en: %1 Grow To Fit Height
nb: %1 Øk til det passer med høyden

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Shrink To Fit]
en: %1 Shrink To Fit
nb: %1 Krymp til det passer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
nb: Endre listenivå

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reject change
nb: Avvis endring

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
nb: Vis endringer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Changes
nb: Skjul endringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
nb: Godta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
nb: Avvis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
nb: Avbryt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Log
nb: Endringslogg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
nb: Forfatter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
nb: Dato

en: Ascending
nb: Stigende

en: Descending
nb: Synkende

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configureBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BibliographyConfigureDialog)
en: Configure bibliography
nb: Sett opp bibliografi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting of bibliography entries
nb: Formatering av bibliografioppføringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel)
en: Prefix:
nb: Prefiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel)
en: Suffix:
nb: Etterstavelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numberedEntries)
en: Number entries
nb: Nummerer oppføringer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
nb: Sorter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sortByPosition)
en: Sort by position
nb: Sorter etter plassering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortKeyGroupBox)
en: Sort keys
nb: Sorteringsnøkler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addSortKeyButton)
en: Add sort key
nb: Legg til sorteringsnøkkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortAlgorithmLabel)
en: Sort algorithm:
nb: Sorteringsalgoritme:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
nb: Alfanumerisk

en: Bibliography
nb: Bibliografi

en: References
nb: Henvisninger

en: This is a line of inserted text.
nb: Dette er en linje innsatt tekst.

en: This is a line of deleted text.
nb: Dette er en linje slettet tekst.

en: This is a line of text whose format has been changed.
nb: Dette er en linje med tekst som har fått endret format.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
nb: Sett opp endringsregistrering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Saving Format
nb: Lagringsformat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, deltaXmlRadioButton)
en: DeltaXML (Experimental)
nb: DeltaXML (Eksperimentell)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
nb: Utviklernavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Visualization Settings
nb: Endre innstillinger for visualisering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
nb: Innsettinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, bulletListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, moreOptions) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, customCharacter) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolAutoSpellCheck) i18n: ectx: property (text)
en: ...
nb: …

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, previewTextEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Preview</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Inserted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the inserted text. This is a line of inserted text. This is a line after the inserted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Deleted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the deleted text. This is a line of deleted text. This is a line after the deleted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the format-change text. This is a line of text whose format has been changed. This is a line of text after the format-change text.</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Forhåndsvis</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2';  font-weight:600;">Innsatt tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Dette er en tekstlinje før den innsatte teksten. Dette er en linje innsatt tekst. Dette er en linje etter den innsatte teksten.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Slettet tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Dette er en tekstlinje før den teksten som er slettet. Dette er en linje med slettet tekst. Dette er en  linje etter den teksten som er slettet.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:9pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formattert tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Dette er en linje foran den tekstensom har fått endret format.  Dette er en linje med tekst som har fått endret format. Dette er en linje tekst etter den teksten som har endret format.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
nb: Slettinger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
nb: Formatendringer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChangeTrackingOptions)
en: Change Tracking Options
nb: Valg for endringsregistrering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureChangeTrackingButton)
en: Configure Settings
nb: Sett opp innstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
nb: Start opptak av endringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
nb: Vis endringer

en: Font
nb: Skrift

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
nb: Generelt

[ctx: Name of the style]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
nb: Neste stil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parent style:
nb: Forelderstil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
nb: Ta med i innholdsfortegnelse

en: Small Caps
nb: Små versaler

en: Uppercase
nb: Store bokstaver

en: Lowercase
nb: Små bokstaver

en: Capitalize
nb: Store forbokstaver

en: Superscript
nb: Hevet

en: Subscript
nb: Senket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
nb: Tekstfarge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
nb: Bakgrunnsfarge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
nb: Understreking:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
nb: Gjennomstreking:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Capitalization:
nb: Store forbokstaver:

[ctx: Character position]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Position:
nb: Posisjon:

en: Select
nb: Velg

en: The document already contains the bibliography entry with different data.
    Do you want to adjust existing entries?
nb: Dokumentet inneholder fra før bibliografioppføringen med andre data.
    Vil du justere eksisterende oppføringer?

en: Warning
nb: Advarsel

en: Short name%1
nb: Kort navn%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CitationInsertionDialog)
en: Insert Bibliography entry
nb: Legg til bibliografioppføring

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Insert Bibliography Entry Details
nb: Legg til detaljert bibliografioppføring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortnameLabel)
en: Short Name:
nb: Kort navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
nb: Kilde:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
nb: Artikkel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Book
nb: Bok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
nb: Brosjyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Conference
nb: Konferanse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Email
nb: E-post

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inbook
nb: I bok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Incollection
nb: I samling

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inproceedings
nb: I forhandlinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Manual
nb: Manuell

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Masters thesis
nb: Masteroppgave

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
nb: Div

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: PhD thesis
nb: Doktoravhandling

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Proceedings
nb: Forhandlinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Tech Report
nb: Tekn rapport

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Unpublished
nb: Upublisert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 1
nb: tilpasset 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 2
nb: tilpasset 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 3
nb: tilpasset 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 4
nb: tilpasset 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 5
nb: tilpasset 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
nb: Forfatter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
nb: År:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
nb: Utgiver:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
nb: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chapterLabel)
en: Chapter:
nb: Kapitel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editorLabel)
en: Editor:
nb: Redaktør:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pagesLabel)
en: Page(s):
nb: Side(r):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, booktitleLabel)
en: Book title:
nb: Boktittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editionLabel)
en: Edition:
nb: Utgave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicationLabel)
en: Publication:
nb: Publikasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, volumeLabel)
en: Volume:
nb: Bind:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, institutionLabel)
en: Institution:
nb: Institusjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organisationLabel)
en: Organisation:
nb: Organisasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reporttypeLabel)
en: Type of Report:
nb: Rapport-type:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, schoolLabel)
en: University:
nb: Universitet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
nb: Måned:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, seriesLabel)
en: Series:
nb: Serie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
nb: Nummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
nb: Merknad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, annotationLabel)
en: Annotation:
nb: Kommentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud1Label)
en: User-defined 1:
nb: Brukerdefinert 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud3Label)
en: User-defined 3:
nb: Brukerdefinert 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud2Label)
en: User-defined 2:
nb: Brukerdefinert 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud4Label)
en: User-defined 4:
nb: Brukerdefinert 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud5Label)
en: User-defined 5:
nb: Brukerdefinert 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: OR
nb: ELLER

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From the document:
nb: Fra dokumentet:

en: Used Styles
nb: Brukte stiler

en: Unused Styles
nb: Ubrukte stiler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
nb: Farger

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
nb: Tekstskygge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
nb: Farge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
nb: Avstand:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
nb: Posisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
nb: Automatisk orddeling

en: Select Font
nb: Velg skrift

[ctx: (qtundo-format)]
en: Font
nb: Skrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertBibliographyDialog)
en: Insert Bibliography
nb: Sett inn bibliografi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titlegroupBox)
en: Bibliography title
nb: Bibliografitittel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bibliography entries
nb: Bibliografioppføringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bibTypesLabel)
en: Bibliography type:
nb: Bibliografitype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In book
nb: I bok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In collection
nb: I samling

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In proceedings
nb: I forhandlinger

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Tech report
nb: Tekn rapport

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom1
nb: tilpasset1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom2
nb: tilpasset2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom3
nb: tilpasset3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom4
nb: tilpasset4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom5
nb: tilpasset5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
nb: Tilgjengelige felter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
nb: Legg til >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, span)
en: Span
nb: Rekkevidde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: <<Remove
nb: <<Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addedFieldsLabel)
en: Fields added
nb: Felter lagt til

en: Special Characters
nb: Spesielle tegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
nb: Sett inn

[ctx: Close dialog]
en: Close
nb: Lukk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
nb: Raskt søk:

en: The URL is invalid
nb: URL-en er ugyldig

en: Bookmark does not exist
nb: Bokmerket finnes ikke

en: Fetching the title: 0% complete
nb: Henter tittelen: 0% fullført

en: Fetch timed out
nb: Henting ble tidsavbrutt

en: Fetching the title: %1% complete
nb: Henter tittelen: %1% fullført

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkInsertionDialog)
en: Link
nb: Lenke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Web Link
nb: Nettlenke

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Insert links to web documents. You can provide both URL and a label for the link,
     or just enter the URL and hit "Fetch the title from URL"
nb: Sett inn lenker til nett-dokumenter. Du kan oppgi både en URL og en etikett for lenka,
     eller bare skriv inn URL-en og trykk "Hent tittel fra URL"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: The address of your document (Uniform Resource Locator)
nb: Adressen til dokumentet (Uniform Resource Locator)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Hit this button to get the title from the URL. Redirections are also handled.
nb: Trykk denne knappen for å hente tittelen fra URL-en. Viderekoblinger blir også håndtert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Fetch Title From URL
nb: Hent tittel fra URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: The text that will be displayed for your link
nb: Teksten som vil bli vist for lenka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:  Text:
nb:  Tekst:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Link To Bookmark
nb: Lenke til bokmerke

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Insert links to Bookmarks. To create bookmarks,
    click "Bookmarks" in the Links and Bookmarks section
nb: Sett inn lenke til Bokmerker. For å lage bokmerker
     trykk «Bokmerker» i avsnittet Lenker og Bokmerker

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: The name of the bookmark to where the link has to point to
nb: Navnet på bokmerket som lenken skal peke på

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en:  Name:
nb:  Navn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
nb: <p><ul><li><b>Enkel</b>: Normal linjeavstand</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Nothing
nb: Ingenting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
nb: Venstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
nb: Sentrert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
nb: Høyre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bulletTab)
en: Bullet
nb: Kule

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, imageTab)
en: Picture
nb: Bilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
nb: End&re navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
nb: &Slett

en: Rename Bookmark
nb: Gi bokmerke nytt navn

en: Please provide a new name for the bookmark
nb: Oppgi et nytt navn for bokmerket

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
nb: Det finnes fra før et bokmerke som heter «%1».

en: Insert Bookmark
nb: Sett inn bokmerke

en: Please provide a name for the bookmark
nb: Oppgi et navn for bokmerket

en: Manage Bookmarks
nb: Håndter bokmerker

en: Footnote Settings
nb: Innstillinger fot fotnoter

en: Endnote Settings
nb: Innstillinger for sluttnoter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Automatic Numbering:
nb: Autonummerering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefix)
en:  Prefix:
nb:  Prefiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startAt)
en:  Start at:
nb:  Start ved:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffix)
en:  Suffix:
nb:  Suffiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, beginAt)
en: Starts over at:
nb: Starter på nytt ved:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
nb: Side

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
nb: Kapitel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
nb: Dokument

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: 1, 2, 3, ...
nb: 1, 2, 3, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: a, b, c, ..., aa, ab, ..., ba, bb, ...
nb: a, b, c, …, aa, ab, …, ba, bb, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: A, B, C, ..., AA, AB, ..., BA, BB, ...
nb: A, B, C, …, AA, AB, …, BA, BB, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: a, b, c, ..., aa, bb, ..., aaa, bbb, ...
nb: a, b, c, …, aa, bb, …, aaa, bbb, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: A, B, C, ..., AA, BB, ..., AAA, BBB, ...
nb: A, B, C, …, AA, BB, …, AAA, BBB, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: i, ii, iii, ...
nb: i, ii, iii, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: I,II,III, ...
nb: I,II,III, …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, continuationBox)
en: Continuation Notice:
nb: Fortsettelsesmerknad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont2)
en: Text saying it is a continuation:
nb: Tekst som viser det er en fortsettelse;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont1)
en:  Text saying it will continue:
nb:  Tekst som sier den vil fortsette:

[ctx: Text alignment]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: Text alignment]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: Text alignment]
en: Centered
nb: Sentrert

[ctx: Tab follows the bullet or number]
en: Tab Stop
nb: Tabulatorstopp

[ctx: Space]
en: Space
nb: Mellomrom

[ctx: None]
en: Nothing
nb: Ingenting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
nb: Start ved:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
nb: Innretting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
nb: Dybde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
nb: Vis nivåer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bullet/Number followed by
nb: Kuler/tall fulgt av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: at
nb: ved

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Aligned at
nb: Innrettet ved

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Indented at
nb: Innrykket ved

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
nb: Egendefinert tegn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
nb: Start nummerering på nytt ved dette avsnittet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
nb: Bokstavsynkronisering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width
nb: Bredde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertImageLabel)
en: Insert Image
nb: Sett inn bilde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height
nb: Høyde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertImage)
en: Browse...
nb: Bla …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Background
nb: Bakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Whole Word
nb: Hele ord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Drop caps:
nb: Senkede versaler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Distance to paragraph:
nb: Avstand til avsnitt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of characters:
nb: Antall tegn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of lines it covers:
nb: Antall linjer som dekkes:

en: Indent/Spacing
nb: Innrykk/avstand

en: General Layout
nb: Generell utforming

en: Bullets/Numbers
nb: Kuler/tall

en: Decorations
nb: Dekorasjoner

en: Drop Caps
nb: Senkede versaler

[ctx: Line spacing value]
en: Single
nb: Enkel

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
nb: 1.5 linjer

[ctx: Line spacing value]
en: Double
nb: Dobbel

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
nb: Proporsjonal

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
nb: Tillegg

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
nb: Fast

[ctx: Line spacing type]
en: At least
nb: Minst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Indent
nb: Innrykk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left:
nb: Venstre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right:
nb: Høyre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line:
nb: Første linje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
nb: Avled automatisk fra tekststørrelse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Line Spacing
nb: Linjeavstand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Use Font Metrics:
nb: Bruk skriftmetrikk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Paragraph Space
nb: Avsnittsmellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Before:
nb: Før:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: After:
nb: Etter:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Alignment
nb: Innretting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
nb: Tilpass

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior at End of Frame/Page
nb: Oppførsel ved slutt på ramme/side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
nb: Hold linjer sammen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
nb: Sett inn linjeslutt før avsnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
nb: Sett inn linjeslutt etter avsnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Leave at least this many lines (orphans):
nb: La minst så mange linjer stå igjen (farløse):

en: Paragraph Format
nb: Avsnittsformat

en: Insert a table
nb: Sett inn en tabell

en: Section name
nb: Seksjonsnavn

en: Configure sections
nb: Sett opp seksjoner

en: Invalid characters or section with such name exists.
nb: Ugyldige tegn, eller det finnes fra før en seksjon med det navnet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Section name:
nb: Seksjonsnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertAnnotation)
en: Insert Note
nb: Sett inn notat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeAnnotation)
en: Remove Note
nb: Fjern notat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Add caption
nb: Legg til tekst

en: Change font format
nb: Endre skriftformat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert citation at current position
nb: Sett inn referanse ved gjeldende posisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert Citation
nb: Sett inn referanse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure Bibliography
nb: Sett opp bibliografi

en: Inserts a footnote at the current cursor position
nb: Setter inn en fotnote ved skrivemerket

en: Inserts an endnote at the current cursor position
nb: Setter inn en sluttnote ved skrivemerket

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
nb: Sluttnote

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
nb: Fotnote

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SimpleInsertWidget)
en: Other insertions from "References"  below and in "Add Shape" docker
nb: Andre innsettinger fra «Referanser» nedenfor og i dokkeren «Legg til form»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertLink)
en: Hyperlinks
nb: Hyperlenker

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, invokeBookmarkHandler)
en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Change paragraph format
nb: Endre avsnittsformat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
nb: Slett

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addToC)
en: Contents
nb: Innhold

en: Set Border Color...
nb: Farge på kantlinje …

[ctx: No border - has to fit in 48pixels]
en: None
nb: Ingen

en: No Border
nb: Ingen kantlinjer

en: Create a new style inheriting the current style
nb: Lag en ny stil basert på gjeldende stil

en: New Style
nb: Ny stil

en: Another style named '%1' already exist. Please choose another name.
nb: Det finnes fra før en annen stil som heter «%1». Velg et annet navn.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
nb: Avsnitt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
nb: Tegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
nb: &Ny

en: Style Manager
nb: Stilbehandler

en: Save Changes
nb: Lagre endringer

en: You have changes that are not applied. What do you want to do with those changes?
nb: Det finnes endringer som ikke er tatt i bruk. Hva vil du gjøre med de endringene?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Det er mulig å tilordne en navngitt stil til tekst og endre stilegenskapene slik at all tekst med den stilen blir endret.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Når en stilendring tas i bruk blir all tekst omformattert som tidligere har fått den stilen tilordnet. Bruk Stil-dokkeren til å bruke stiler på tekst.</p></body></html>

en: Create a new style with the current properties
nb: Lag en ny stil med gjeldende egenskaper

en: New style
nb: Ny stil

en: None
nb: Ingen

en: Insert Table
nb: Sett inn tabell

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
nb: Kolonner og rader

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
nb: Antall kolonner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
nb: Antall rader:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
nb: Breddestrategi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
nb: Fast kolonnebredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
nb: Tilpass til innhold

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
nb: Tilpass til tilgjengelige omgivelser

en: Table of Contents - Configure
nb: Innholdsfortegnelse – sett opp

en: Table Title
nb: Tabelltittel

en: Use outline
nb: Bruk omriss

en: Use styles
nb: Bruk stiler

en: Configure
nb: Sett opp

en: Index
nb: Register

en: Styles
nb: Stiler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
nb: Fane 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
nb: Tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useOutline) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useStyles)
en: CheckBox
nb: Avkryssingsboks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureStyles)
en: PushButton
nb: Trykk-knapp

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
nb: Fane 2

en: Level %1
nb: Nivå %1

en: Level
nb: Nivå

en: Style
nb: Stil

en: Table of Contents - Configure Styles
nb: Innholdsfortegnelse – sett opp stiler

en: Styles available
nb: Tilgjengelige stiler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
nb: Tekstetikett

en: Disabled
nb: Slått av

en: Table Of Contents
nb: Innholdsfortegnelse

en: Insert a Table of Contents into the document.
nb: Sett inn en innholdsfortegnelse i dokumentet.

en: Insert Custom...
nb: Sett inn tilpasset …

en: Insert a custom Table of Contents into the document.
nb: Sett inn en tilpasset innholdsfortegnelse i dokumentet.

en: Configure...
nb: Sett opp …

en: Configure the Table of Contents
nb: Sett opp innholdsfortegnelsen

en: Insert footnote with auto number
nb: Sett inn fotnote med autonummer

en: Insert Labeled Footnote
nb: Sett inn fotnote med etikett

en: Insert with label:
nb: Sett inn med etikett:

en: Insert endnote with auto number
nb: Sett inn sluttnote med autonummer

en: Insert Labeled Endnote
nb: Sett inn sluttnote med etikett

en: Settings...
nb: Innstillinger …

en: Insert a citation into the document.
nb: Sett inn en referanse i dokumentet.

en: Insert a bibliography into the document.
nb: Sett inn en bibliografi i dokumentet.

en: Insert Custom Bibliography
nb: Sett inn tilpasset bibliografi

en: Insert a custom Bibliography into the document.
nb: Sett inn en tilpasset bibliografi i dokumentet.

en: Configure the bibliography
nb: Sett opp bibliografien

en: Insert Link
nb: Sett inn lenke

en: Insert a weblink or link to a bookmark.
nb: Sett inn en nettlenke eller lenke til et bokmerke.

en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Add Bookmark :
nb: Legg til bokmerke:

en: Insert a Bookmark. This is useful to create links that point to areas within the document
nb: Sett inn et bokmerke. Dette er nyttig for å lage lenker som peker på områder i dokumentet.

en: Display a pop up that hosts the options to add new Bookmark or handle existing Bookmarks
nb: Vis et oppsprett som inneholder valg for å legge til et nytt bokmerke eller håndtere eksisterende bokmerker

en: Manage your Bookmarks. Check where are they pointing to, Delete or Rename.
nb: Håndter bokmerker. Kontroller hvor de peker, slett eller gi nytt navn.

[ctx: as in table of contents, list of pictures, index]
en: Tables, Lists & Indexes
nb: Tabeller, lister og registere

en: Footnotes and Endnotes
nb: Fot- og sluttnoter

en: Citations and Bibliography
nb: Referanser og bibliografi

en: Links and Bookmarks
nb: Lenker og bokmerker

en: Bookmark cannot be empty
nb: Bokmerket kan ikke være tomt.

en: Duplicate Name. Click "Manage Bookmarks"
nb: Duplisert navn. Trykk «Håndter bokmerker»

en: to Rename or Delete Bookmarks
nb: for å gi nytt navn til eller slette bokmerker

en: Remove Comment
nb: Fjern kommentar

en: Spell check
nb: Stavekontroll

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Review
nb: Korrektur

en: Text
nb: Tekst

en: A shape that shows text
nb: En form som viser tekst

en: Text Shape
nb: Tekstform

en: Configure current section
nb: Sett opp gjeldende seksjon

en: Insert new section
nb: Sett inn sy seksjon

en: Paste As Text
nb: Lim inn som tekst

en: Bold
nb: Halvfet

en: Italic
nb: Kursiv

[ctx: Text formatting]
en: Underline
nb: Understrek

en: Strikethrough
nb: Gjennomstreking

en: Align Left
nb: Venstrejuster

en: Align Right
nb: Høyrejuster

en: Align Center
nb: Midtstill

en: Align Block
nb: Blokkjustert

en: Change text direction
nb: Endre tekstretning

en: Change writing direction
nb: Endre skriveretning

en: Increase Indent
nb: Øk innrykk

en: Decrease Indent
nb: Minsk innrykk

en: Increase Font Size
nb: Øk skriftstørrelsen

en: Decrease Font Size
nb: Reduser skriftstørrelsen

en: Font Family
nb: Skriftfamilie

en: Variable
nb: Variabel

en: Insert Non-Breaking Space
nb: Sett inn hardt mellomrom

en: Insert Non-Breaking Hyphen
nb: Sett inn hard bindestrek

en: Insert Index
nb: Sett inn register

en: Insert Soft Hyphen
nb: Sett inn myk bindestrek

en: Line Break
nb: Linjeskift

en: Page Break
nb: Sidesprang

en: Insert a page break
nb: Sett inn et sidesprang

en: All text after this point will be moved into the next page.
nb: All tekst etter dette punktet vil bli flyttet til neste side.

en: Font...
nb: Skrift …

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
nb: Endre tegnstørrelse, skrift, halvfet, kursiv osv.

en: Change the attributes of the currently selected characters.
nb: Endre attributtene til de markerte tegnene.

en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

en: Text Color...
nb: Tekstfarge …

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Background Color...
nb: Bakgrunnsfarge …

en: Grow To Fit Width
nb: Øk til det passer med bredden

en: Grow To Fit Height
nb: Øk til det passer med høyden

en: Shrink To Fit
nb: Krymp til det passer

en: Insert a table into the document.
nb: Sett inn en tabell i dokumentet.

en: Row Above
nb: Rad over

en: Insert Row Above
nb: Sett inn rad over

en: Row Below
nb: Rad under

en: Insert Row Below
nb: Sett inn rad under

en: Column Left
nb: Kolonne venstre

en: Insert Column Left
nb: Sett inn kolonne til venstre

en: Column Right
nb: Kolonne høyre

en: Insert Column Right
nb: Sett inn kolonne til høyre

en: Column
nb: Kolonne

en: Delete Column
nb: Slett kolonne

en: Row
nb: Rad

en: Delete Row
nb: Slett rad

en: Merge Cells
nb: Slå sammen celler

en: Split Cells
nb: Del opp celler

en: Select a border style and paint that style onto a table
nb: Velg en kantlinjestil og tegn opp den stilen på en tabell

en: Paragraph...
nb: Avsnitt …

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
nb: Endre avsnittsmarger, tekstflyt, kanter, kuler, nummerering osv.

en: <p>Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.</p><p>Select text in multiple paragraphs to change the formatting of all selected paragraphs.</p><p>If no text is selected, the paragraph where the cursor is located will be changed.</p>
nb: <p>Endre avsnittsmarger, tekstflyt, kanter, kuler, nummerering osv. </p><p>Marker tekst i flere avsnitt for å endre formatering for alle markerte avsnitt. </p><p>Hvis det ikke er markert noe tekst, så blir avsnittet der markøren står endret.</p>

en: Style Manager...
nb: Stilbehandler …

en: Change attributes of styles
nb: Endre attributter for stiler

en: <p>Change font and paragraph attributes of styles.</p><p>Multiple styles can be changed using the dialog box.</p>
nb: <p>Endre skrifttype og avsnittsinnstillinger i stiler.</p><p>Flere stiler av gangen kan endres ved bruk av dialogboksen.</p>

en: Special Character...
nb: Spesialtegn …

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
nb: Sett inn ett eller flere symboler eller tegn som ikke finnes på tastaturet

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
nb: Sett inn ett eller flere symboler eller tegn som ikke finnes på tastaturet.

en: Repaint
nb: Tegn på nytt

en: Insert Comment
nb: Sett inn kommentar

en: Insertion
nb: Innsetting

en: Deletion
nb: Sletting

en: Formatting
nb: Formatering

en: Ctrl+click to go to link
nb: Ctrl+klikk for å gå til lenke

en: Ctrl+click to go to the note
nb: Ctrl+klikk for å gå til noten

en: Ctrl+click to go to the note reference
nb: Ctrl+klikk for å gå til notereferansen

en: follows along
nb: følger med

en: Press shift to not resize this
nb: Trykk Shift for å ikke endre størrelse på dette

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
nb: Endre kantformattering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
nb: Juster kolonnebredde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
nb: Juster radhøyde

en: Table
nb: Tabell

en: Autocorrection
nb: Autoretting

en: Key Press
nb: Tastetrykk

en: This link points to the program or script '%1'.
    Malicious programs can harm your computer. Are you sure that you want to run this program?
nb: Denne lenka peker til programmet eller skriptet «%1».
    Trollete og ondskapsfulle programmer kan skade din datamaskin. Er du sikker på at du vil kjøre dette programmet?

en: Open Link?
nb: Åpne lenke?

en: Text editing
nb: Tekstredigering
