AutocorrectPlugin - en to nb translation catalogue (50 entries)

en: Configure &Autocorrection...
nb: Oppsett av &autoretting …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutocorrectConfig)
en: Autocorrection
nb: Autoretting

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
nb: E&nkel autoretting

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
nb: Finn når en ny setning begynner og pass alltid på at første tegn er en stor bokstav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
nb: Gjør automatisk om &første bokstaven i en setning til
    stor bokstav. (F.eks. «huset mitt. i denne byen» til «huset mitt. I denne byen»)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
nb: Alle ord blir sjekket for den vanlige feilen å holde shift-tasten nede litt for lenge. Hvis noen ord må ha to store bokstaver, bør de legges til i lista over unntak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
nb: Gjør om &to store bokstaver til en stor og en liten bokstav
    (f.eks. PErfekt til Perfekt)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
nb: Oppdag nettadresser (Uniform Resource Locator) når de skrives inn og formater dem på samme måte som en nettleser ville vist dem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs
nb: Autoformater &Internett-adresser

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
nb: Sørg for at man ikke kan skrive flere mellomrom etter hverandre. Dette er en vanlig feil, som er vanskelig å finne i formatert tekst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
nb: &Hindre doble mellomrom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: Keep correct formatting and indenting of sentences by automatically removing spaces typed at the beginning and end of a paragraph.
nb: Bevar korrekt formatering og innrykk av setninger ved automatisk å fjerne mellomrom skrevet på begynnelsen og slutten av et avsnitt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
nb: Fj&ern mellomrom på begynnelsen og slutten av avsnitt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
nb: Når du bruker _understrekning_ eller *halvfet*, vil teksten mellom understrekene  eller stjernene bli gjort om til understreket eller halvfet tekst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold and underline formatting
nb: Automatisk formatering av &halvfet og understreket

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
nb: De fleste standardnotasjonene for brøker vil bli omgjort når de er tilgjengelige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
nb: E&rstatt 1/2 … med ½ …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: When typing '1)' or similar in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that numbering style. This has the advantage that further paragraphs will also be numbered and the spacing is done correctly.
nb: Når du skriver '1)' eller lignende i begynnelsen av et avsnitt, skal avsnittet automatisk bruke den nummereringsstilen. Dette har fordelen at de neste avsnittene også blir nummerert og at mellomrommene blir riktige.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: Use &autonumbering for numbered paragraphs
nb: Bruk &autonummerering på nummererte avsnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Rep&lace 1st... with 1^st...
nb: Ers&tatt 1a … med 1^a …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
nb: Skriv ukedag med stor bokstav

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: When typing '*' or '-' in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that list-style. Using a list-style formatting means that a correct bullet is used to draw the list.
nb: Hvis du skriver «*» eller «-» først i et avsnitt, blir avsnittet automatisk endret til listestil. Med listeformatering, vil rette punkttegn alltid bli brukt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: Use l&ist-formatting for bulleted paragraphs
nb: Bruk l&isteformatering for punkter med avsnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultBulletStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: Default
nb: Standard

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
nb: Selvvalgte &hermetegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
nb: Erstatt &doble hermetegn med typografiske hermetegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
nb: Erstatt &enkle hermetegn med typografiske hermetegn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
nb: A&vansert autoretting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacements and exceptions for language:
nb: Erstatning og unntak for språk:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: All Languages
nb: Alle språk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
nb: &Slå på orderstatning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCorrectionWithFormat)
en: Replace &text with format
nb: Erstatt &tekst med format

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
nb: &Finn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, specialChar1) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, specialChar2)
en: ...
nb:  …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
nb: E&rstatt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
nb: &Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeFormat)
en: C&hange Format...
nb: E&ndre format …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFormat)
en: C&lear Format
nb: &Tøm format

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Find
nb: Finn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Replace
nb: Erstatt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
nb: &Unntak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
nb: Behandles ikke som setningsslutt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude2)
en: Autoinclude
nb: Autoinkludering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
nb: Fj&ern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
nb: Godta to store bokstaver i:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: A&dd
nb: &Legg til

en: &Modify
nb: &Endre

en: Select Character
nb: Velg tegn

en: Autocorrect
nb: Autorett
