kofficefilters - en to nb translation catalogue (146 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
nb: Side :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Size in Pixels
nb: Størrelse i piksler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Image width:
nb: Bildebredde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Image height:
nb: Bildehøyde:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size in Units
nb: Størrelse i enheter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
nb: Oppløsning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
nb: Enhet:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color
nb: Fargerom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
nb: Tetthet

en: Namespace "%1" not found
nb: Fant ikke navnerommet «%1»

en: Could not open the requested file %1
nb: Klarte ikke å åpne den forespurte fila %1

en: Could not read ZIP directory of the requested file %1
nb: Klarte ikke å lese ZIP-mappa til den forespurte fila %1

en: Enter password
nb: Oppgi passord

en: This document is encrypted, please enter the password to decrypt it:
nb: Dette dokumentet er kryptert, oppgi passordet for å dekryptere det:

en: Incorrect password, please enter the password to decrypt this document:
nb: Feil passord, skriv inn passordet for å dekryptere dette dokumentet:

en: Could not find path for type %1
nb: Kunne ikke finne sti for type %1

en: %1 (line %2, column %3)
nb: %1 (linje %2, kolonne %3)

en: %1 (%2, line %3, column %4)
nb: %1 (%2, linje %3, kolonne %4)

en: Element "%1" not found
nb: Fant ikke elementet  «%1».

en: Attribute "%1" not found
nb: Attributtet «%1» finnes ikke

en: Unexpected value "%1" of attribute "%2"
nb: Uventet verdi «%1» for attributt «%2»

en: Unexpected second occurrence of "%1" element
nb: Uventet andre forekomst av elementet «%1»

en: Expected closing of element "%1"
nb: Forventet lukking av elementet «%1»

en: None of expected elements found: %1
nb: Ingen av de ventede elementene ble funnet: %1

en: Could not find target for id "%1" in file "%2"
nb: Kunne ikke finne målet for id «%1» i fila «%2».

en: Could not find relationships file "%1"
nb: Fant ikke relasjonsfila «%1»

en: Could not find target for relationship "%1" in file "%2"
nb: Kunne ikke finne målet for relasjonen «%1» i fila «%2».

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2.
    Error message: %3
nb: Tolkingsfeil i fila ved linje %1, kolonne %2.
    Feilmelding: %3

en: Entry '%1' not found.
nb: Oppføring «%1» ikke funnet.

en: Entry '%1' is not a file.
nb: Oppføring «%1» er ikke en fil.

en: Could not open entry "%1" for writing.
nb: Kunne ikke åpne oppføringen «%1» for skriving.

en: Could not write block
nb: Klarte ikke å skrive blokk

en: <SHEETNAME>
nb: <ARKNAVN>

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
nb: Anbefalt (%1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
nb: Lokal (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
nb: Annet ( %1 )

en: Cannot find encoding: %1
nb: Finner ikke tegnkodinga: %1

en: CSV filter cannot open input file - please report.
nb: CSV-filteret kan ikke åpne innfila – meld fra om problemet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
nb: Koding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
nb: &Tegnkoding:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
nb: Linjeslutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
nb: &UNIX-stil (anbefales; bare linjeskift)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
nb: &Windows-stil (vognretur og linjeskift)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
nb: &MacOS-stil (bare vognretur)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
nb: Ark

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
nb: Velg arkene som skal eksporteres:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
nb: Skillelinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, m_sheetDelimiter)
en: ********<SHEETNAME>********
nb: ********<ARKNAVN>********

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
nb: <ARKNAVN> blir byttet ut med navnet på den neste tabellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
nb: Skriv ut skillelinje over hvert ark

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
nb: Celler

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
nb: Skilletegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
nb: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
nb: Semikolon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
nb: Mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
nb: Andre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
nb: Hermetegn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
nb: Bare eksporter det merkede området

en: File format is not supported.
nb: Filformatet støttes ikke.

en: Could not read from file.
nb: Kunne ikke lese fra fila.

en: Export Sheet to HTML
nb: Eksporter arket til HTML

en: Recommended: UTF-8
nb: Anbefalt: UTF-8

en: Locale (%1)
nb: Lokale (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
nb: &Tegnkoding:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mEncodingBox)
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
nb: Med dette valget kan du angi tegnkodingen til HTML-fila. Den anbefalte tegnkodingen (UTF-8) er valgt som standard.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
nb: Arkutvalg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
nb: Trykk her for å valge alle arkene i lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
nb: Velg &alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
nb: Fjern mer&king på alle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
nb: Dette valget vil gjøre at HTML-eksportfilteret oppretter en ny side for hvert ark. Om dette ikke er valgt, vil alle ark bli skrevet på en side.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
nb: &Bruk egne filer for hver tabell

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
nb: Stil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
nb: Velg dette for å bruke standard skrifttyper og farger for HTML-siden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
nb: Bruk stan&dardstilen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
nb: Velg dette for å angi et eget stilark for HTML-siden. Du kan velge eller skrive inn i feltet under.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
nb: Bruk &eksternt CSS-ark:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, mCustomURL)
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
nb: I dette feltet kan du angi en nettadresse til stilarket. Det er mulig å peke til et stilark på harddisken din eller et sted på Internett.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
nb: Utforming

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
nb: Bruk dette valget for å bruke eller ikke bruke rammer rundt cellene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
nb: &Bruk rammer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPixelsBetweenCells)
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
nb: Bruk dette valget for å angi hvor mange piksler det bør være mellom cellene. Denne effekten er mer synlig om du også velger <b>Bruk rammer</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
nb: Pi&ksler mellom cellene:

en: Top
nb: Øverst

en: Latex Export Filter Configuration
nb: Oppsett for LaTeX-eksportfilter

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
nb: Dokument

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
nb: Dokumentstil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
nb: LaTeX-stil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordsStyleButton)
en: Words style
nb: Words-stil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
nb: Dokumenttype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be able to be compiled alone
nb: Dokumentet kan kompileres alene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
nb: Uavhengig dokument

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Do not generate either the latex header or the document environment
nb: Lag verken LaTeX-filhodet eller dokumentomgivelsene.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, embededButton)
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
nb: Dokumentet vil bli laget som et LaTeX-dokument som du må legge inn i et hoved-LaTeX-dokument. Dermed kan du lage flere småfiler, f.eks en for hvert kapittel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
nb: Dokumenter som skal tas med

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
nb: Dokumentklasse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
nb: Kvalitet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Final
nb: Ferdig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
nb: Kladd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
nb: Standard skriftstørrelse:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
nb: Bilder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert the pictures:
nb: Gjør om bildene:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
nb: Bildemappe:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
nb: Språk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
nb: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
nb: Fjern

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
nb: Innhold

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Export information about author:
nb: Eksporter informasjon om forfatteren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Add a table of content:
nb: Legg til en innholdsliste:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
nb: Notater

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
nb: Ikke eksporter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
nb: Ta med noter i margen (synlig)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
nb: Ta med noter i kommentarer (usynlig)

en: Page
nb: Side

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
nb: Fila ser ut til å være ødelagt. Hopper over en tabell.

en: Skipping a table.
nb: Hopper over en tabell.

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
nb: Dette dokumentet er laget med OpenOffice.org versjon «%1». Dette filteret er laget for versjon 1.0. Dersom du prøver å åpne denne fila, kan det hende at programmet oppfører seg rart, krasjer eller viser dokumentet på feil måte. Vil du fortsette med å konvertere dokumentet?

en: Unsupported document version
nb: Denne dokumentversjonen støttes ikke

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
nb: QPRO-filteret kan ikke åpne innfila – meld fra om problemet.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
nb: Kan ikke åpne passordbeskyttede filer.
    Passordalgoritmen er ikke offentliggjort

en: Unable to find part for type %1
nb: Kunne ikke finne del for type %1

en: Declared number of shared strings too small (%1)
nb: Deklarert antall strenger er for lite (%1)

en: Declared number of font styles too small (%1)
nb: Deklarert antall skriftstiler er for lite (%1)

en: Declared number of cell formats too small (%1)
nb: Deklarert antall celleformatser er for lite (%1)

en: Declared number of fill styles too small (%1)
nb: Deklarert antall fyllingsstiler er for lite (%1)

en: The data could not be loaded completely because the maximum size of sheet was exceeded.
nb: Data kunne ikke lastes helt inn fordi maksimal regnearkstørrelse ble for liten.

en: Expected integer or floating point number
nb: Ventet heltall eller et flyttall

en: Slide layout "%1" not found
nb: Lysarkoppsett «%1» ikke funnet.

en: Slide %1
nb: Lysbilde %1

en: Words's Plain Text Import Filter
nb: Words importfilter for ren tekst

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
nb: Meldingsvindu for import av ren tekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
nb: Slutten av avsnittet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
nb: &Som i tekstfila: Der linja slutter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
nb: &Setning: Hvis slutten på linja er slutten på setningen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphEmptyLine)
en: &Empty Line: If the line is empty
nb: &Tom linje: Hvis linja er tom

en: End notes
nb: Sluttnoter

en: Even Pages Header
nb: Topptekst på like sidetall

en: Odd Pages Header
nb: Topptekst på ulike sidetall

en: Even Pages Footer
nb: Bunntekst på like sidetall

en: Odd Pages Footer
nb: Bunntekst på ulike sidetall

en: First Page Header
nb: Topptekst på første side

en: First Page Footer
nb: Bunntekst på første side

en: Table %1
nb: Tabell %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
nb: Fila kan ikke åpnes, siden det ikke ser ut som den er et RTF-dokument.

en: Words's RTF Import Filter
nb: RTF-importfilteret i Words

en: The file cannot be loaded.
nb: Fila kan ikke lastes inn.
