kspreadsolver - en to nb translation catalogue (11 entries)

en: Function Optimizer...
nb: Funksjonsoptimerer …

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
nb: Presisjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
nb: Høyeste antall iterasjoner:

en: Function Optimizer
nb: Funksjonsoptimerer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
nb: Optimering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
nb: Maksimer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
nb: Minimer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
nb: Verdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
nb: Parametere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
nb: Funksjon:
