kword - en to nb translation catalogue (275 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (view_displaymodes)
en: &Display Mode
nb: &Visningsmodus

note: i18n: ectx: Menu (semantic)
en: Semantics
nb: Semantikk

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: S&tyles
nb: S&tiler

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: Inn&stillinger

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
nb: Stavekontroll

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
nb: Rediger

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
nb: Resultat av stavekontroll

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
nb: Endre variabel til

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Style
nb: Angi sidestil

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Page Style
nb: Sett inn sidestil

[ctx: (qtundo-format)]
en: Page Properties
nb: Sideegenskaper

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
nb: Opprett form

en: Baseline
nb: Grunnlinje

en: Character
nb: Tegn

en: Row
nb: Rad

en: Page (entire) area
nb: Sideområde (hele)

en: Page text area
nb: Sideområde (tekst)

en: Paragraph area
nb: Avsnittsområde

en: Paragraph text area
nb: Avsnittsområde (tekst)

en: Left page border
nb: Venstre sidekant

en: Right page border
nb: Høyre sidekant

en: Right paragraph border
nb: Høyre avsnittskant

en: Left paragraph border
nb: Venstre avsnittskant

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shape relation to text is:
nb: Formens relasjon til tekst er:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: Inline with text (behaves as a character)
nb: Innebygget i teksten (oppfører seg som et tegn)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: Floating, but anchored to a character position
nb: Flytende, men forankret til en tegnplass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Floating, but anchored to a paragraph
nb: Flytende, men forankret til et avsnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: Floating free (not anchored to text)
nb: Fritt flytende (ikke forankret til tekst)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVert)
en: Vertical Positioning
nb: Loddrett plassering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rTop)
en: Top align with:
nb: Innrett øverst med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVCenter) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHCenter)
en: Center align with:
nb: Innrett sentrert med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rBottom)
en: Bottom align with:
nb: Innrett nederst med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHOffset)
en: Offset
nb: Forskyvning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lHOffset)
en: from:
nb: fra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHoriz)
en: Horizontal Positioning
nb: Vannrett plassering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rLeft)
en: Left align with:
nb: Innrett til venstre med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rRight)
en: Right align with:
nb: Innrett til høyre med:

en: Configure
nb: Sett opp

en: Misc
nb: Diverse

en: Grid
nb: Rutenett

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
nb: Dokument

en: Document Settings
nb: Dokumentinnstillinger

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
nb: Forfatter

en: Author
nb: Forfatter

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
nb: Lag nytt bokmerke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
nb: Med bokmerker kan du hoppe mellom deler av dokumentet.
    Oppgi navnet på bokmerket.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
nb: Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
nb: Kolonner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
nb: Kolonnemellomrom :

en: frameset
nb: rammesett

en: No framesets in document
nb: Ingen rammesett i dokumentet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
nb: Navn på rammesettet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
nb: Opprett et nytt rammesett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
nb: Velg eksisterende rammesett det skal kobles til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
nb: Rammesettnavn

en: Smart Positioning
nb: Smart plassering

en: Text Run Around
nb: Tekst flyter rundt

en: Connect Text Frames
nb: Koble sammen tekstrammer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape Properties
nb: Endre form-egenskaper

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAnchor)
en: Anchor to...
nb: Forankre til …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: &Page
nb: &Side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Para&graph
nb: A&vsnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: &To Character
nb: &Til tegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: &As Character
nb: So&m tegn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
nb: Vannrett innretting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignLeft)
en: &Left
nb: &Venstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignCenter)
en: &Center
nb: &Senter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignRight)
en: &Right
nb: Høy&re

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
nb: Loddrett innretting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignTop)
en: &Top
nb: Øvers&t

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignMiddle)
en: &Middle
nb: &Midtre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignBottom)
en: &Bottom
nb: &Nederst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpWrap)
en: Text Wrap-around
nb: Tekst flyter rundt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runThrough)
en: Run through this shape
nb: Flyte gjennom denne ramma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRunaround)
en: Skip below this shape
nb: Plasseres under denne ramma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Run on left side of this shape
nb: Flyte på venstre side av denne ramma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Run on right side of this shape
nb: Flyte på høyre side av denne ramma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, longest)
en: Run on longest side of this shape
nb: Flyte på den lengste siden av denne ramma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, both)
en: Run on both sides of this shape
nb: Flyte på begger sider av denne ramma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enough)
en: Run on sides that are wider than:
nb: Flyte på sider som er bredere enn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Distance Between Shape and Text:
nb: Avstand mellom ramme og tekst:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
nb: Kolonner

en: Style
nb: Stil

en: Clone
nb: Klon

en: Delete
nb: Slett

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Page Style
nb: Endre sidestil

en: Add a new page style with the name:
nb: Legg til en ny sidestil med navnet:

en: Clone Page Style
nb: Klon sidestil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Text elsewhere will:
nb: Annetsteds kommer teksten til å:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: The shape affects the text by its:
nb: Formen forholder seg til teksten ved sin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, box)
en: Bounding box
nb: Omskrevne boks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, outside)
en: Contour
nb: Kontur

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Shape and text is separated:
nb: Form og tekst er atskilt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left by:
nb: Venstre med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Above by:
nb: Over med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Below by:
nb: Under med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Right by:
nb: Høyre med:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
nb: Gi &nytt navn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
nb: &Slett

en: Rename Bookmark
nb: Gi bokmerke nytt navn

en: Please provide a new name for the bookmark
nb: Oppgi et nytt navn for bokmerket

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
nb: Det finnes fra før et bokmerke som heter «%1».

en: Select Bookmark
nb: Velg bokmerke

en: Geometry
nb: Geometri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
nb: Sidestørrelse og marger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
nb: Opprett

en: Debug
nb: Feilsøk

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Page #
nb: Side nr

en: Section
nb: Avsnitt

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Words:
nb: Ord:

en: Sentences:
nb: Setninger:

en: Syllables:
nb: Stavelser:

en: Characters (spaces):
nb: Tegn (mellomrom):

en: Characters (no spaces):
nb: Tegn (ingen mellomrom):

en: Lines:
nb: Linjer:

en: Readability:
nb: Lesbarhet:

en: Flesch reading ease
nb: Flesch leseletthet

en: East asian characters:
nb: Østasiatiske skrifttegn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_words)
en: Words
nb: Ord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
nb: Setninger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
nb: Stavelser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
nb: Linjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charspace)
en: Characters With Spaces
nb: Tegn med mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
nb: Tegn uten mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_east)
en: East Asian characters
nb: Østasiatiske skrifttegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_flesch)
en: Flesch Reading Ease
nb: Flesch leseletthet

[ctx: Style name]
en: Head 1
nb: Overskrift 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
nb: Overskrift 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
nb: Overskrift 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
nb: Opptalt liste

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
nb: Alfabetisk liste

[ctx: Style name]
en: Bullet List
nb: Punktliste

[ctx: Style name]
en: Contents Title
nb: Innhold ‒ tittel

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
nb: Innhold ‒ overskrift 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
nb: Innhold ‒ overskrift 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
nb: Innhold ‒ overskrift 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
nb: Dokumenttittel

[ctx: Style name]
en: Header
nb: Topptekst

[ctx: Style name]
en: Footer
nb: Bunntekst

[ctx: Style name]
en: Plain
nb: Enkel

[ctx: Style name]
en: Borders 1
nb: Kanter 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
nb: Kanter 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
nb: Kanter 3

[ctx: Style name]
en: Row
nb: Rad

[ctx: Style name]
en: Column
nb: Kolonne

[ctx: Style name]
en: Light Gray
nb: Lys grå

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
nb: Mørk grå

[ctx: Style name]
en: Black
nb: Svart

[ctx: Style name]
en: Light Blue
nb: Lys blå

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
nb: Mørk blå

[ctx: Style name]
en: Red
nb: Rød

[ctx: Style name]
en: Yellow
nb: Gul

[ctx: Style name]
en: Colorful
nb: Fargerik

[ctx: Style name]
en: Bluish
nb: Blåaktig

[ctx: Style name]
en: Simple 1
nb: Enkel 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
nb: Enkel 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
nb: Enkel 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
nb: Topptekst 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
nb: Topptekst 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
nb: Topptekst 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
nb: Topptekst 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
nb: Kolonner 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
nb: Kolonner 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
nb: Rutenett 2

[ctx: Style name]
en: Grid 2
nb: Rutenett 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
nb: Rutenett 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
nb: Grå overskrift

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
nb: Blå overskrift

[ctx: Style name]
en: Blue Traditional
nb: Blå tradisjonell

[ctx: Style name]
en: Gray Traditional
nb: Grå tradisjonell

[ctx: Style name]
en: Blue Top and Bottom
nb: Blå øverst og nederst

[ctx: Style name]
en: Gray Top and Bottom
nb: Grå øverst og nederst

en: Word processor
nb: Tekstbehandler

en: Co maintainer
nb: Med-vedlikeholder

en: Everything
nb: Alt

en: Formatting stuff
nb: Formatteringssaker

en: Layout and Painting
nb: Utforming og opptegning

en: Statistics docker
nb: Statistikkdokker

en: Foot and endnotes
nb: Fot- og sluttnoter

en: Bibliography
nb: Bibliografi

en: Style Manager
nb: Stilhåndterer

en: ODF Support
nb: ODF-støtte

en: Fatcow Web Hosting
nb: Fatcow netthotell

en: Page break icon
nb: Sidesprang-ikon

en: Copy
nb: Kopier

en: Document Title
nb: Dokumenttittel

en: Head 1
nb: Overskrift 1

en: Head 2
nb: Overskrift 2

en: Head 3
nb: Overskrift 3

en: Bullet List
nb: Punktliste

en: Tools
nb: Verktøy

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
nb: Ugyldig OASIS OpenDocument-fil. Finner ingen «office:body»-tagg.

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No tag found inside office:body.
nb: Ugyldig OASIS OpenDocument-fil. Finner ingen tagg inne i office:body.

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
nb: Dette er ikke et tekstbehandlingsdokument, men %1. Forsøk å åpne det med et passende program.

en: Can not find needed text component, Words will quit now
nb: Kan ikke finne en nødvendig tekstkomponent, Words avslutter nå

en: Installation Error
nb: Installasjonsfeil

en: Modified
nb: Endret

en: Saved
nb: Lagret

en: Page %1 of %2
nb: Side %1 av %2

en: Page %1-%2 of %3
nb: Side %1-%2 av %3

en: Line %1
nb: Linje %1

en: Page Number
nb: Sidenummer

en: Line Number
nb: Linjenummer

en: Page Style
nb: Sidestil

en: Page Size
nb: Sidestørrelse

en: Saved/Modified
nb: Lagret/endret

en: Mouse Cursor X:Y
nb: Musepeker: X:Y

en: Zoom Controller
nb: Styrer forstørring/forminsking

en: Shape Properties...
nb: Formegenskaper …

en: Change how the shape behave
nb: Endre hvordan formen oppfører seg

en: Create Template From Document...
nb: Lag mal fra dokument …

en: Save this document and use it later as a template
nb: Lagre dette dokumentet og bruk det som mal senere

en: You can save this document as a template.<br><br>You can use this new template as a starting point for another document.
nb: Du kan lagre dette sokumentet som en mal.<br> <br> Du kan bruke denne nye malen som utgangspunkt for et annet dokument.

en: Show Formatting Characters
nb: Vis formatteringstegn

en: Toggle the display of non-printing characters
nb: Slå av og på visning av tegn som ikke skrives ut

en: Toggle the display of non-printing characters.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you tabs, spaces, carriage returns and other non-printing characters.
nb: Slå av og på visning av tegn som ikke skrives ut.<br/><br/>Når dette er slått på viser Words tabulatorer, mellomrom, vognretur og andre tegn som ikke skrives ut.

en: Show Field Shadings
nb: Vis feltskygger

en: Toggle the shaded background of fields
nb: Slå av/på skyggebakgrunn for felter

en: Toggle the visualization of fields (variables etc.) by drawing their background in a contrasting color.
nb: Slå av/på visualisering av felter (variabler osv.) ved å tegne bakgrunnen deres i en kontrastfarge.

en: Show Text Shape Borders
nb: Vis tekstformkanter

en: Turns the border display on and off
nb: Slår kantvisningen av og på

en: Turns the border display on and off.<br/><br/>The borders are never printed. This option is useful to see how the document will appear on the printed page.
nb: Slår kantvisningen av og på.<br/> <br/> Kantene skrives aldri ut. Dette valget er nyttig for å vise hvordan dokumentet ser ut på utskrifta.

en: Show Table Borders
nb: Vis tabellrammer

en: Toggle the display of table borders
nb: Slå av og på visning av tabellrammer

en: Toggle the display of table borders.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you any invisible table borders with a thin gray line.
nb: Slå av og på visning av tabellrammer.<br/><br/>Når dette er slått på viser Words usynlige tabellrammer med en tynn grå linje.

en: Show Section Bounds
nb: Vis avsnittsgrenser

en: Toggle the display of section bounds
nb: Slå av og på visning av avsnittsgrenser

en: Toggle the display of section bounds.<br/><br/>When this is enabled, any section bounds will be indicated with a thin gray horizontal brackets.
nb: Slå av og på visning av avsnittsgrenser.<br/><br/>Når dette er slått på vises avsnittskanter med en tynn grå vannrett linje.

en: Show Rulers
nb: Vis linjaler

en: Shows or hides rulers
nb: Viser eller skjuler linjaler

en: The rulers are the white measuring spaces top and left of the document. The rulers show the position and width of pages and of frames and can be used to position tabulators among others.<p>Uncheck this to disable the rulers from being displayed.</p>
nb: Linjalene er de hvite målefeltene over og til venstre for dokumentet. Linjalene viser plassering og bredde på sider og rammer og kan bl.a. brukes til å plassere tabulatorer. <p>Ta bort kryss her for å hindre at linjalene vises.</p>

en: Snap to Grid
nb: Lås til rutenenettet

en: Show Status Bar
nb: Vis statuslinja

en: Shows or hides the status bar
nb: Viser eller skjuler statuslinja

en: Semantic Stylesheets...
nb: Semantiske stilark …

en: Modify and add semantic stylesheets
nb: Endre og legg til semantiske stilark

en: Stylesheets are used to format the display of information which is stored in RDF.
nb: Stilark brukes til å formatere visning av informasjon som er lagret i RDF.

en: Configure...
nb: Tilpass . …

en: Page Layout...
nb: Sideutforming …

en: Change properties of entire page
nb: Endre egenskaper for hele siden

en: Change properties of the entire page.<p>Currently you can change paper size, paper orientation, header and footer sizes, and column settings.</p>
nb: Endre egenskaper for hele siden. <p>For tiden kan du endre papirstørrelse, papirets orientering, størrelse på topp- og bunntekst, og spalteinnstillinger.</p>

en: Create Header
nb: Opprett topptekst

en: Create Footer
nb: Opprett bunntekst

en: Show Comments
nb: Vis kommentarer

en: Shows comments in the document
nb: Viser kommentarer i dokumentet

en: Word Count
nb: Antall ord

en: Shows or hides word counting in status bar
nb: Viser eller skjuler antall ord i statuslinja

en: Page Setup
nb: Sideoppsett

en: Header & Footer
nb: Topptekst og bunntekst

en: Page layout
nb: Sideutforming

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, setup) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertHeader) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertFooter)
en: ...
nb:  …

[ctx: Label for the Find text input box]
en: Find:
nb: Finn:

[ctx: Next search result]
en: Next
nb: Neste

[ctx: Previous search result]
en: Previous
nb: Forrige

[ctx: Search options]
en: Options
nb: Valg

[ctx: Label for the Replace text input box]
en: Replace:
nb: Erstatt:

[ctx: Replace the current match]
en: Replace
nb: Erstatt

[ctx: Replace all found matches]
en: Replace All
nb: Erstatt alle

en: Replace
nb: Erstatt

[ctx: Total number of matches]
en: 1 match found | %1 matches found
nb[0]: Fant ett treff
nb[1]: Fant %1 treff

en: No matches found
nb: Fant ingen treff

en: Search hit bottom, continuing from top.
nb: Søket nådde bunnen, fortsetter på toppen.

en: Search hit top, continuing from bottom.
nb: Søket nådde toppen, fortsetter fra bunnen.

en: Odd Pages Header
nb: Topptekst på ulike sidetall

en: Even Pages Header
nb: Topptekst på like sidetall

en: Odd Pages Footer
nb: Bunntekst på ulike sidetall

en: Even Pages Footer
nb: Bunntekst på like sidetall

en: Main text
nb: Hovedtekst

en: Other text
nb: Annen tekst
