KDE 4 - en to nb translation catalogue (58 entries)

en: Cyan
nb: Cyanblå

en: Magenta
nb: Magentarød

en: Yellow
nb: Gul

en: Black
nb: Svart

en: CMYK (32 bits floating/channel)
nb: CMYK (32-bits flyttall/kanal)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
nb: CMYK (16-bits heltall/kanal)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
nb: CMYK (8-bits heltall/kanal)

en: Gray
nb: Grå

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
nb: Gråskala/Alfa (32-bits flyttall/kanal)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
nb: Gråskala (16-bits heltall/kanal)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
nb: Gråskala (8-bits heltall/kanal)

en: Lightness
nb: Lyshet

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
nb: L*a*b* (32-bit flyttall/kanal)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
nb: L*a*b* (16-bit heltall/kanal)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
nb: L*a*b* (8-bit heltall/kanal)

en: Red
nb: Rød

en: Green
nb: Grønn

en: Blue
nb: Blå

en: RGBA (16-bit floating/channel)
nb: RGBA (16-bit flyttall/kanal)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
nb: RGBA (32-bit flyttall/kanal)

en: RGB (16-bit integer/channel)
nb: RGB (16-bit heltall/kanal)

en: RGB (8-bit integer/channel)
nb: RGB (8-bit heltall/kanal)

en: XYZ (32-bit float/channel)
nb: XYZ (32-bit flyttall/kanal)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
nb: XYZ (16-bit heltall/kanal)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
nb: XYZ (8-bit heltall/kanal)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
nb: YCBCR (32-bit flyttall/kanal)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
nb: YCBCR (16-bit heltall/kanal)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
nb: YCBCR (8-bit heltall/kanal)

en: Bumpmap
nb: Ruglekart

en: Clear
nb: Tøm

en: Color
nb: Farge

en: Darken
nb: Gjør mørkere

en: Dissolve
nb: Oppløs

en: Hue
nb: Fargetone

en: In
nb: Inn

en: Lighten
nb: Gjør lysere

en: Out
nb: Ut

en: Saturation
nb: Metning

en: Value
nb: Verdi

en: ICC Engine
nb: ICC-motor

en: L*a*b* Histogram
nb: L*a*b* histogram

en: RGB8 Histogram
nb: RGB8-histogram

en: RGB16 Histogram
nb: RGB16-histogram

en: RGBF16 Histogram
nb: RGBF16-histogram

en: RGBF32 Histogram
nb: RGBF32-histogram

en: GRAY/Alpha8 Histogram
nb: GRÅ/Alfa8-histogram

en: GRAY/Alpha16 Histogram
nb: GRÅ/Alfa 16-histogram

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
nb: GRÅ/Alfa 32-flyt-histogram

en: CMYK8 Histogram
nb: CMYK8-histogram

en: CMYK16 Histogram
nb: CMYK16-histogram

en: CMYK F32 Histogram
nb: CMYK F32-histogram

en: XYZ8 Histogram
nb: XYZ8-histogram

en: XYZ16 Histogram
nb: XYZ16-histogram

en: XYZF16 Histogram
nb: XYZF16-histogram

en: XYZF32 Histogram
nb: XYZF32-histogram

en: YCBCR8 Histogram
nb: YCBCR8-histogram

en: YCBCR16 Histogram
nb: YCBCR16-histogram

en: YCBCRF32 Histogram
nb: YCBCRF32-histogram
