krossmodulekspread - en to nb translation catalogue (256 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

en: No such script.
nb: Intet skript.

en: No such script function.
nb: Ingen slik skriptfunksjon.

en: No return value.
nb: Ingen returverdi.

en: Scripts
nb: Skripter

en: Scriptfile "%1" does not exist.
nb: Skriptfila «%1» finnes ikke.

en: Scriptfile "%1" is not executable. Please set the executable-attribute on that file.
nb: Skriptfila «%1» er ikke kjørbar. Sett kjørbar-attributt på den fila.

en: Scriptfile "%1" is in a temporary directory. Execution denied.
nb: Skriptfila «%1» er i en midlertidig mappe. Kjøring nektes.

en: Failed to execute scriptfile "%1"
nb: Klarte ikke kjøre skriptfila «%1»

en: Errors on execution of scripts.
nb: Feil i skriptkjøringer.

en: Sheet
nb: Ark

en: Cell
nb: Celle

en: Range
nb: Område

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Values
nb: Angi verdier

[ctx: Menu]
en: File
nb: Fil

en: New
nb: Ny

en: Open...
nb: Åpne …

en: Save
nb: Lagre

en: Save As...
nb: Lagre som …

[ctx: Menu]
en: Edit
nb: Rediger

[ctx: Menu]
en: Build
nb: Bygg

en: Compile
nb: Kompiler

en: Execute
nb: Kjør

en: Open File
nb: Åpne fil

en: <qt>Failed to open file "%1"<br><br>%2</qt>
nb: <qt>Klarte ikke åpne fila «%1»<br> <br> %2</qt>

en: Error
nb: Feil

en: <qt>Failed to save file "%1"<br><br>%2</qt>
nb: <qt>Klarte ikke lagre fila «%1»<br> <br> %2</qt>

en: Save File
nb: Lagre fil

en: Compiled! %1
nb: Kompilert! %1

en: Executed! %1
nb: Kjørt! %1

en: Name
nb: Navn

en: Console
nb: Konsoll

en: Editor
nb: Redigerer

en: Inspect
nb: Inspiser

en: CSV Export
nb: CSV-eksportering

en: Export to CSV File
nb: Eksporter til en CSV-fil

[ctx: Options page name]
en: Save
nb: Lagre

en: All Files
nb: Alle filer

en: Comma-Separated-Value Files
nb: Filer med kommaseparerte verdier

[ctx: Options page name]
en: Export
nb: Eksporter

en: Export Sheets and ranges
nb: Eksporter ark og områder

en: Comma Separated Value Options
nb: Valg for kommaseparerte verdier

en: Options
nb: Valg

en: No CSV file chosen
nb: Ingen CSV-fil valgt

en: CSV Import
nb: CSV-import

en: Import from CSV File
nb: Importer fra en CSV-fil

en: Open
nb: Åpne

en: Import to sheet beginning at cell
nb: Importer til ark med start ved celle

en: No current sheet.
nb: Ikke noe gjeldende ark

en: Invalid sheet "%1" defined.
nb: Ugyldig ark «%1» definert.

en: Invalid cell "%1" defined.
nb: Ugyldig celle «%1» definert.

en: File '%1' not found.
nb: Fil «%1» ikke funnet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delimiter:
nb: Skilletegn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line terminator
nb: Linjeavslutning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Escape char:
nb: Escape-tegn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DoubleQuoteCheckBox)
en: Double quote
nb: Dobbelt hermetegn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Quote char:
nb: Hermetegn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, QuotingCheckBox)
en: Quoting
nb: Sitering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SkipInitialSpaceCheckBox)
en: Skip initial space
nb: Hopp over innledende tomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StrictCheckBox)
en: Strict
nb: Strengt

en: No such file "%1" to read from.
nb: Ingen fil «%1» å lese fra.

en: Failed to open the file "%1".
nb: Klarte ikke åpne fila «%1».

en: No sheets which could be exported to HTML.
nb: Ingen ark som kunne eksporteres til HTML.

en: Failed to create HTML file "%1":
    %2
nb: Klarte ikke opprette HTML-fila «%1»:
    %2

en: HTML Export
nb: HTML-eksport

en: Read from OpenDocument Spreadsheet File
nb: Les fra en OpenDocument regnearkfil.

en: OpenDocument Spreadsheet Files
nb: OpenDocument regnearkfiler

en: Save to HTML File
nb: Lagre til HTML-fil

en: HTML Documents
nb: HTML-dokumenter

en: HTML Document Information
nb: HTML dokumentinformasjon

en: Style of the HTML Document
nb: Stil for HTML-dokumentet

en: Styles
nb: Stiler

en: Overwrite file?
nb: Overskriv fil?

en: The file "%1" does already exist. Overwrite the file?
nb: Fila «%1» finnes fra før. Vil du skrive over den?

en: Export aborted.
nb: Eksportering avbrutt.

en: Exporting...
nb: Eksporterer …

en: Initialize...
nb: Klargjør …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Subject:
nb: Emne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
nb: Forfatter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: E-Mail:
nb: E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Filename:
nb: Filnavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Date:
nb: Dato:

en: Save to Log File
nb: Lagre til loggfil

en: Log File
nb: Loggfil

en: Aborted.
nb: Avbrutt.

en: Failed to write Log File "%1":
    %2
nb: Klarte ikke skrive til loggfila «%1»:
    %2

en: Failed to create listener for sheetname '%1' and range '%2'
nb: Klarte ikke å opprette lytter for arknavn «%1» og område «%2»

en: Failed to create listener
nb: Klarte ikke opprette lytter

en: Sheet name changed
nb: Arknavn endret

en: Show sheet %1
nb: Vis ark %1

en: Hide sheet %1
nb: Skjul ark %1

en: Action
nb: Handling

en: Cell Name
nb: Cellenavn

en: Cell Value
nb: Celleverdi

en: Sheet Name
nb: Arknavn

en: Cell Name if selection changed
nb: Cellenavn hvis utvalget er endret

en: Cell Value if selection changed
nb: Celleverdi hvis utvalget er endret

en: Sheet Name if sheet changed
nb: Arknavn hvis ark er endret

en: Calligra Spreadsheet
nb: Calligra regnearkprogram

en: Failed to connect with the Orca HTTP-Server.
nb: Klarte ikke koble til Orca http-tjener.

en: <qt>Failed to import the ODFPY python module.<br><br>To use this odfpyexport.py python script to export to OpenDocument you need to install the <a href="http://opendocumentfellowship.org/projects/odfpy">ODFPY</a> python module.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke importere python-modulen ODFPY.<br> <br> Du må installere python-modulen <a href="http://opendocumentfellowship.org/projects/odfpy">ODFPY</a> for å bruke python-skriptet odfpyexport.py til å eksportere til OpenDocument.</qt>

en: Invalid range for sheet "%1" cause left column value "%2" is bigger than right column value "%3".
nb: Ugyldig område for ark «%1» fordi verdien for venstre kolonne «%2» eer større enn verdien for høyre kolonne «%3».

en: Invalid range for sheet "%1" cause top row value "%2" is bigger than bottom row value "%3".
nb: Ugyldig område for ark «%1» fordi verdien for øvre rad «%2» er større enn verdien for nedre rad «%3».

en: OpenDocument Text
nb: OpenDocument-tekst

en: OpenDocument Spreadsheet
nb: OpenDocument regneark

en: No OpenDocument Spreadsheet file to read from defined.
nb: Det er ikke oppgitt noen OpenDocument regnearkfil å lese fra.

en: OdfPy Export
nb: OdfPy-eksport

en: Save to OpenDocument File
nb: Lagre til en OpenDocument-fil

en: All Supported Files
nb: Alle støttede filer

en: Export Sheets
nb: Eksporter ark

en: Sheets
nb: Ark

en: No OpenDocument file to write defined.
nb: Det er ikke oppgitt noen OpenDocument-fil å skrive til.

en: The PYREGEXP() function replaces substring in the input string with a given string using regular expression.
nb: PYREGEXP()-funksjonen erstatter en del av en tekststreng med en annen tekststreng ved bruk av et regulært uttrykk.

en: PYREGEXP(string)
nb: PYREGEXP(streng)

en: The input string.
nb: Inndata-strengen.

en: The regular expression.
nb: Det regulære uttrykket.

en: Replace with.
nb: Erstatt med.

en: PYREGEXP("Some String","(S|m)","A")
nb: PYREGEXP("En streng","(S|m)","A")

en: Invalid regexp
nb: Ugyldig regexp

en: The PYTIME() function displays the current datetime.
nb: PYTIME()-funksjonen gir dagens dato og klokkeslettet.

en: PYTIME(string)
nb: PYTIME(streng)

en: The datetime format string.
nb: Formatstrengen for dato og tid.

en: Invalid format
nb: Ugyldig format

en: This function returns the probability density function of the normal distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for normalfordelingen.

en: If true, log of the result will be returned instead. This is useful if the result would otherwise underflow to 0. Defaults to false.
nb: Hvis satt til sann, blir resultatet returnert i stedet. Dette er nyttig hvis resultatet ellers ville underflyte til 0. Standard er usann.

en: mean of the distribution
nb: middelverdi for fordelingen

en: observation
nb: observasjon

en: standard deviation of the distribution
nb: standardavvik for fordelingen

en: This function returns the cumulative distribution function of the normal distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for normalfordelingen.

en: If true (the default), the lower tail of the distribution is considered.
nb: Hvis sann (standard) blir den nedre halen til distribusjonen tatt i betraktning.

en: If true, log of the probability is used. This is useful if the probability would otherwise underflow to 0. Defaults to false.
nb: Hvis sann blir logaritmen til sannsynligheten brukt. Dette er nyttig hvis sannsynligheten ellers ville gi 0. Standard er usann.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the normal distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for normalfordelingen.

en: probability
nb: sannsynlighet

en: This function returns the probability density function of the log-normal distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for lognormal-fordelingen.

en: mean of the underlying normal distribution
nb: middelverdi for den underliggende normalfordelingen

en: standard deviation of the underlying normal distribution
nb: standardavvik for den underliggende normalfordelingen

en: This function returns the cumulative distribution function of the log-normal distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for lognormalfordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the log-normal distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for lognormalfordelingen.

en: This function returns the probability density function of the gamma distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for gamma-fordelingen.

en: the scale parameter of the distribution
nb: skala-parameter for fordelingen.

en: the shape parameter of the distribution
nb: form-parameter for fordelingen.

en: This function returns the cumulative distribution function of the gamma distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for gamma-fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the gamma distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for gamma-fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the beta distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for beta-fordelingen.

en: the first shape parameter of the distribution
nb: første form-parameter for fordelingen

en: the second scale parameter of the distribution
nb: andre skala-parameter for fordelingen.

en: This function returns the cumulative distribution function of the beta distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for beta-fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the beta distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for beta-fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the Student t distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for Student t-fordelingen.

en: the number of degrees of freedom of the distribution
nb: antall frihetsgrader for fordelingen

en: This function returns the cumulative distribution function of the Student t distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for Student t-fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the Student t distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for Student t-fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the F distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for F-fordelingen.

en: the first number of degrees of freedom of the distribution
nb: første antall frihetsgrader for fordelingen

en: the second number of degrees of freedom of the distribution
nb: andre antall frihetsgrader for fordelingen

en: This function returns the cumulative distribution function of the F distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for F-fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the F distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for F-fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the chi-square distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for Khikvadrat-fordelingen.

en: This function returns the cumulative distribution function of the chi-square distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for Khikvadrat-fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the chi-square distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for Khikvadrat-fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the Weibull distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for Weibull-fordelingen.

en: This function returns the cumulative distribution function of the Weibull distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for Weibull-fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the Weibull distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for Weibull-fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the Poisson distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for Poisson-fordelingen.

en: the mean of the distribution
nb: middelverdi for fordelingen

en: This function returns the cumulative distribution function of the Poisson distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for Poisson-fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the Poisson distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for Poisson-fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the exponential distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for eksponensialfordelingen.

en: This function returns the cumulative distribution function of the exponential distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for eksponensialfordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the exponential distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for eksponensialfordelingen.

en: This function returns the probability density function of the binomial distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for binomialfordelingen.

en: the number of trials
nb: antall forsøk

en: the probability of success in each trial
nb: sannsynlighet for å lykkes i hvert forsøl

en: This function returns the cumulative distribution function of the binomial distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for binomialfordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the binomial distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for binomialfordelingen.

en: This function returns the probability density function of the negative binomial distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for den negative binomialfordelingen.

en: This function returns the cumulative distribution function of the negative binomial distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for den negative binomialfordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the negative binomial distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for den negative binomialfordelingen.

en: This function returns the probability density function of the hypergeometric distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for den hypergeometriske fordelingen.

en: the number of balls drawn
nb: antall kuler som trekkes

en: the number of black balls
nb: antall svarte kuler

en: the number of red balls
nb: antall røde kuler

en: This function returns the cumulative distribution function of the hypergeometric distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for den hypergeometriske fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the hypergeometric distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for den hypergeometriske fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the geometric distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for den geometriske fordelingen.

en: This function returns the cumulative distribution function of the geometric distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for den geometriske fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the geometric distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for den geometriske fordelingen.

en: This function returns the probability density function of the Cauchy distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av tetthetsfunksjonen for Cauchy-fordelingen.

en: the center of the distribution
nb: senter for fordelingen

en: This function returns the cumulative distribution function of the Cauchy distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av den kumulative fordelingsfunksjonen for Cauchy-fordelingen.

en: This function returns the probability quantile function, i.e., the inverse of the cumulative distribution function, of the Cauchy distribution.
nb: Denne funksjonen gir verdien av kvantilfunksjonen, dvs. den inverse av den kumulative fordelingsfunksjonen, for Cauchy-fordelingen.

note: i18n: tag collection attribute text
en: Import
nb: Importer

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Import content
nb: Importer innhold

note: i18n: tag script attribute text
en: CSV File
nb: CSV-fil

note: i18n: tag script attribute comment
en: Import from a Comma-Separated-Value File
nb: Importer fra fil med kommaseparerte verdier

note: i18n: tag script attribute text
en: vCard File
nb: VCard-fil

note: i18n: tag script attribute comment
en: Import from a vCard File
nb: Importer fra en vCard-fil

note: i18n: tag collection attribute text
en: Export
nb: Eksporter

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Export content
nb: Eksporter innhold

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export to a Comma-Separated-Value File
nb: Eksporter til en fil med kommaseparerte verdier

note: i18n: tag script attribute text
en: HTML File
nb: HTML-fil

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export to a HTML File
nb: Eksporter til en HTML-fil

note: i18n: tag script attribute text
en: OdfPy File
nb: OdfPy-fil

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export to an OpenDocument File
nb: Eksporter til en OpenDocument-fil

note: i18n: tag collection attribute text
en: Functions
nb: Funksjoner

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Scripting formula functions
nb: Funksjoner for formelskripting

note: i18n: tag script attribute text
en: R-Project
nb: R-prosjekt

note: i18n: tag script attribute comment
en: Functions for the R programming environment for data analysis and graphics
nb: Funksjoner for programmeringsmiljøet R, for dataanalyse og diagrammer

note: i18n: tag script attribute comment
en: Yahoo! Finance formula function
nb: Yahoo! Finansformelfunksjon

note: i18n: tag script attribute comment
en: Yahoo! Weather formula function
nb: Yahoo! Værinformelfunksjon

note: i18n: tag script attribute comment
en: Time formula function
nb: Tidsformelfunksjon

note: i18n: tag script attribute comment
en: Regular Expression formula function
nb: Formelfunksjon for regulære uttrykk

note: i18n: tag collection attribute text
en: Tools
nb: Verktøy

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Miscellaneous scripts
nb: Diverse skripter

note: i18n: tag script attribute text
en: XML Viewer
nb: XML-viser

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to view the OpenDocument XML representation of the current document
nb: Python-skript som viser OpenDocument XML-representasjon av det gjelde4nde dokumentet

note: i18n: tag script attribute comment
en: Orca Screen Reader
nb: Orca skjermleser

note: i18n: tag script attribute comment
en: Log changes in cells to a file
nb: Logger til en fil endringer i celler

note: i18n: tag collection attribute text
en: Docker
nb: Dokker

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Scripting Docker Widgets
nb: Skriptende dokkerelementer

note: i18n: tag script attribute text
en: Python Console
nb: Python-konsoll

note: i18n: tag script attribute comment
en: Interactive Python Console Docker
nb: Interaktiv Python k,onsolldokker

note: i18n: tag script attribute text i18n: tag script attribute comment
en: Ruby Snippets
nb: Ruby-biter

en: Import vCard
nb: Importer vCard

en: vCard Files
nb: VCard-filer

en: Open OpenDocument File
nb: Åpne en OpenDocument-fil

en: OpenDocument Files
nb: OpenDocument-filer

en: Failed to read the manifest
nb: Klarte ikke å lese manifestet

en: Failed to extract "%1" to "%2"
nb: Klarte ikke trekke ut «%1» til  «%2»

en: <qt>Failed to execute program:<br><br>%1 "%2"</qt>
nb: <qt>Klarte ikke kjøre program:<br> <br>%1 «%2»</qt>

en: Open with...
nb: Åpne med …

en: No program defined.
nb: Ikke oppgitt noe program.

en: Compare...
nb: Sammenlikne …

en: Compare with OpenDocument file:
nb: Sammenlikne medl en OpenDocument-fil:

en: No OpenDocument file to compare with selected.
nb: Ikke valgt noen OpenDocument-fil å sammenlike med.

en: No command selected.
nb: Ikke valgt noen kommando.

en: The OpenDocument file does not contain any file named "%1"
nb: OpenDocument-file inneholder ikke en fil som heter «%1»

en: The YFINANCE() function uses the Yahoo! Finance Web Service to display stock values of a defined ticker symbol.
nb: YFINANCE()-funksjonen bruker nett-tjenesten Yahoo! Finance til å vise aksjekursene for et gitt børssymbol.

en: YFINANCE(string,string,string)
nb: YFINANCE(streng,streng,streng)

en: The ticker symbol.
nb: Børssymbolet.

en: The date.
nb: Datoen.

en: The type: Date, Open, High, Low, Close, Volume or AdjClose.
nb: Typen: Date, Open, High, Low, Close, Volume eller AdjClose.

en: Invalid symbol
nb: Ugyldig symbol

en: Invalid date
nb: Ugyldig dato

en: Invalid type
nb: Ugyldig type

en: Web services request failed
nb: Forespørsel mot nettjeneste mislyktes

en: No stock
nb: Ingen aksje

en: Invalid stock
nb: Ugyldig aksje

en: The YWEATHER() function uses the Yahoo! Weather Web Service to display the weather of a location.
nb: YWEATHER()-funksjonen bruker nettjenesten Yahoo! Weather for å vise været på et gitt sted.

en: YWEATHER(string;string)
nb: YWEATHER(streng;streng)

en: The US zip code, Location ID or cell that contains them.
nb: USA zip-kode,steds-ID eller en celle som inneholder dem.

en: Units for temperature. f=Fahrenheit and c=Celsius
nb: Enhet for temperatur, f=Fahrenheit og c=Celsius

en: Invalid location
nb: Ugyldig sted

en: Invalid condition
nb: Ugyldig betingelse
