koconverter - en to nds translation catalogue (13 entries)

en: CalligraConverter
nds: Calligra-Wanneln

en: Calligra Document Converter
nds: Ümwanneln vun Calligra-Dokmenten

en: Input file
nds: Ingaavdatei

en: Output file
nds: Utgaavdatei

en: Make a backup of the destination file
nds: Sekerheitkopie vun de Teeldatei opstellen

en: Batch mode: do not show dialogs
nds: Stapelbedrief: Keen Dialogen wiesen

en: Interactive mode: show dialogs (default)
nds: Brukerstüert Bedrief: Dialogen wiesen (Standard)

en: Mimetype of the output file
nds: MIME-Typ vun de Utgaavdatei

en: Two arguments required
nds: Twee Argumenten nödig

en: Mimetype for input file %1 not found!
nds: MIME-Typ för Ingaavdatei "%1" lett sik nich finnen!

en: Mimetype not found %1
nds: MIME-Typ lett sik nich finnen: %1

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
nds: MIME-Typ lett sik nich finnen. Versöök de Optschoon "-mimetype"

en: *** The conversion failed! ***
nds: *** Ümwanneln fehlslaan! ***
