karbon - en to nds translation catalogue (53 entries)

en: Blend
nds: Överblennen

en: Blend mode
nds: Överblennen-Metood

en: Normal
nds: Normaal

en: Multiply
nds: Maalnehmen

en: Screen
nds: Schirm

en: Darken
nds: Afdüüstern

en: Lighten
nds: Heller maken

en: Gaussian blur
nds: Gauß'sch Weekteken

en: Radius
nds: Halfmaat

en: Color Matrix
nds: Klöörmatrix

en: Apply color matrix
nds: Klöörmatrix bruken

en: Saturate colors
nds: Klörensattheit

en: Rotate hue
nds: Klöörtoon dreihen

en: Luminance to alpha
nds: Helligkeit na Alpha

en: Saturate value
nds: Sattheit-Weert

en: Angle
nds: Winkel

en: Color matrix
nds: Klöörmatrix

en: Component transfer
nds: Komponentöverdregen

en: Function
nds: Funkschoon

en: Identity
nds: Identiteet

en: Table
nds: Tabell

en: Discrete
nds: Enkelweert

en: Linear
nds: Lineaar

en: Values
nds: Weerten

en: Slope
nds: Stiegen

en: Intercept
nds: Snittpunkt

en: Amplitude
nds: Amplituud

en: Offset
nds: Versatz

en: Composite
nds: Tosamensett

en: Operation
nds: Akschoon

en: Convolve Matrix
nds: Matrix foolden

en: Duplicate
nds: Verdubbeln

en: Wrap
nds: Ümbrook

en: None
nds: Keen

en: Edge mode:
nds: Kantmodus:

en: Kernel size:
nds: Kernelgrött:

en: Target point:
nds: Teelpunkt:

en: Divisor:
nds: Deler:

en: Bias:
nds: Negen:

en: Preserve alpha
nds: Alpha wohren

en: Edit kernel
nds: Kernel bewerken

en: Flood fill
nds: Rebeet infarven

en: Flood color
nds: Füllklöör

en: Image
nds: Bild

en: Select image...
nds: Bild utsöken...

en: Select image
nds: Bild utsöken

en: Merge
nds: Tosamensmölten

en: Morphology
nds: Morphologie

en: Erode
nds: Erosioon

en: Dilate
nds: Verwiedern

en: Operator:
nds: Operater:

en: Radius x:
nds: Halfmaat x:

en: Radius y:
nds: Halfmaat y:
