koffice - en to nds translation catalogue (637 entries)

en: Angle Constraints
nds: Winkelbedingen

en: Line
nds: Lien

en: Curve
nds: Bagen

en: Straight
nds: Graad

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
nds: Verbinnen ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
nds: Parameter ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
nds: Na Bagenbahn wanneln

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath at points
nds: Ünnerlien an Pünkt opbreken

[ctx: (qtundo-format)]
en: Combine paths
nds: Bagenbahnen tosamensetten

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move control point
nds: Kuntrullpunkt verschuven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set fill rule
nds: Füllregel fastleggen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
nds: Pünkt infögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
nds: Pünkt tosamenföhren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
nds: Pünkt verschuven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
nds: Pünkt wegdoon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
nds: Punkttyp fastleggen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reverse paths
nds: Ümdreiht Bagenbahnen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath
nds: Ünnerlien opbreken

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to curves
nds: Streken na Bagens ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to lines
nds: Streken na Lienen ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align shapes
nds: Formen utrichten

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set background
nds: Achtergrund fastleggen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
nds: Form opstellen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Distribute shapes
nds: Formen verdelen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
nds: Formen tosamenkoppeln

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add shapes to group
nds: Formen na Koppel tofögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
nds: Bildproportschoon wohren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lock shapes
nds: Formen fastsetten

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move shapes
nds: Formen verschuven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder shapes
nds: Formen nieg anornen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Shadow
nds: Schadden fastleggen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear shapes
nds: Formen scheren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize shapes
nds: Formengrött ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set opacity
nds: Deckstärk fastleggen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
nds: Formenkoppel opheven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Close subpath
nds: Ünnerlien afsluten

[ctx: (qtundo-format)]
en: Join subpaths
nds: Ünnerlienen verbinnen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove subpath
nds: Ünnerlien wegmaken

en: Lines
nds: Lienen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
nds: Typ:

en: Tie
nds: Verbinnen

en: A connection between two other shapes
nds: En Verbinnen vun twee anner Formen

en: Show Grid
nds: Gadder wiesen

en: Shows or hides grid
nds: Gadder wiesen oder versteken

en: Simple path shape
nds: Eenfach Bagenbahnform

en: A simple path shape
nds: En eenfach Bagenbahnform

en: %1 Options
nds: %1-Optschonen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Shapes
nds: Formen infögen

en: Active tool: %1
nds: Aktiv Warktüüch: %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
nds: Knütten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
nds: Verwiedern vun Lienen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
nds: Form-Tekenkist

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
nds: Andockafstand

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
nds: Pielrecht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
nds: Krüzen Lienen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
nds: Hülplienen

en: Create object
nds: Objekt opstellen

en: Pan
nds: Verschuven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Segment
nds: Streek ännern

en: Corner point
nds: Eckpunkt

en: Smooth point
nds: Week Punkt

en: Symmetric Point
nds: Symmetersch Punkt

en: Make curve point
nds: Bagenpunkt opstellen

en: Make line point
nds: Lienpunkt opstellen

en: Segment to Line
nds: Streek na Reeg

en: Segment to Curve
nds: Streek na Bagen

en: Insert point
nds: Punkt infögen

en: Remove point
nds: Punkt wegdoon

en: Break at point
nds: An Punkt opbreken

en: Break at segment
nds: An Streek opbreken

en: Join with segment
nds: Mit Streek verbinnen

en: Merge points
nds: Pünkt tosamenföhren

en: To Path
nds: Na Lienenkeed

en: Line/Curve
nds: Lien/Bagen

en: Drag to move handle.
nds: Treck, wenn Du den Greep verschuven wullt.

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
nds: Treck, wenn Du den Punkt verschuven wullt. Ümschalt un Klick ännert den Punkt-Typ.

en: Drag to move control point.
nds: Treck, wenn Du den Kuntrullpunkt verschuven wullt.

en: Press B to break path at selected point.
nds: Drück de Tast "B", wenn Du en Bagen an den markeerten Punkt opbreken wullt.

en: Press B to break path at selected segments.
nds: Drück de Tast "B", wenn Du en Bagen an de markeerten Streken opbreken wullt.

en: Zoom
nds: Ansichtgrött

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
nds: Grötter maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
nds: Lütter maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
nds: Na Lienenkeed (Bagenbahn) ümwanneln

en: Scripts
nds: Skripten

en: Script Manager
nds: Skripten-Pleger

en: Execute Script File...
nds: Skriptdatei utföhren...

en: Script Manager...
nds: Skriptpleger...

en: Execute Script File
nds: Skriptdatei utföhren

en: Install Script Package
nds: Skriptpaket installeren

en: Could not read the package "%1".
nds: Paket "%1" lett sik nich lesen.

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
nds: Dat Paket "%1" bargt keen gellen Datei "install.rc".

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
nds: De Datei "install.rc" vun Paket "%1" lett sik nich inlesen.

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
nds: Installatschoonsteed för Paket "%1" lett sik nich fastleggen.

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
nds: Dat gifft al en Skriptpaket mit den Naam "%1". Wullt Du dat utwesseln?

en: Replace
nds: Utwesseln

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
nds: Dit Skriptpaket lett sik nich deinstalleren. Villicht hest Du nich noog Verlöven för't Wegdoon vun Orner "%1".

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
nds: Dat Skriptpaket  "%1" lett sik nich deinstalleren, wiel dat nich installeert is.

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
nds: Dat Skriptpaket "%1" lett sik nich deinstalleren. Villicht hest Du nich noog Verlöven för't Wegdoon vun Orner "%1".

en: Save
nds: Sekern

en: Add script file
nds: Skriptdatei tofögen

en: Add collection folder
nds: Sammelnorner tofögen

en: Install script package file
nds: Skriptpaketdatei installeren

en: Install online script package
nds: Internet-Skriptpaket installeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
nds: Tofögen

en: Script File
nds: Skriptdatei

en: Script
nds: Skript

en: Collection
nds: Sammeln

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
nds: Torüchnehmen

en: Undo %1
nds: %1 torüchnehmen

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
nds: Wedderhalen

en: Redo %1
nds: %1 wedderhalen

en: Redo
nds: Wedderhalen

en: Undo
nds: Torüchnehmen

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
nds: Datei

en: Document Settings
nds: Dokmentinstellen

en: Grid
nds: Gadder

en: Show grid:
nds: Gadder wiesen:

en: Snap to grid:
nds: Backig Gadder:

en: Grid color:
nds: Gadderklöör:

en: Spacing
nds: Afstand

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
nds: &Kimmrecht:

[ctx: Vertical grid spacing]
en: &Vertical:
nds: &Pielrecht:

en: Misc
nds: Annerswat

en: Units:
nds: Eenheiten:

en: Handle radius:
nds: Greep-Halfmaat:

en: Grab sensitivity:
nds: Grieper-Föhlsamkeit:

en: Only print and exit
nds: Bloots drucken un tomaken

en: Override display DPI
nds: Schirm-DPI överschrieven

en: Only export to PDF and exit
nds: Bloots as PDF exporteren un denn tomaken

en: Filename for export-pdf
nds: Dateinaam för't Exporteren as PDF

en: just load the file and then exit
nds: Bloots de Datei laden un denn tomaken

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
nds: De Datei laden, Finster un Vörankamen-Balken wiesen, un denn tomaken

en: Filename to write profiling information into.
nds: Dateinaam för't Sekern vun Leisten-Informatschonen

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
nds: Datei laden un as ODF-Datei sekern. (För de Fehlersöök.)

en: No template found for: %1
nds: För "%1" lett sik keen Vörlaag finnen.

en: Too many templates found for: %1
nds: To vele Vörlagen för "%1" funnen

en: Template %1 failed to load.
nds: Vörlaag "%1" lett sik nich laden.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
nds: Disse Vörlaag bi elk Programmstarten bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
nds: Jümmers disse Vörlaag bruken

en: Making backup...
nds: Sekerheitkopie warrt opstellt...

en: Saving...
nds: An't Sekern...

en: Could not save
    %1
nds: %1
    lett sik nich sekern

en: Could not save %1
    Reason: %2
nds: %1 lett sik nich sekern.
    Oorsaak: %2

en: Document <i>%1</i> saved
nds: Dokment <i>%1</i> sekert

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
nds: Dat Passwoort för dit verslötelt Dokment is nich begäng. Automaatsch Sekern afbraken! Bitte seker Dien Arbeit vun Hand.

en: Autosaving...
nds: Automaatsch Sekern löppt...

en: Error during autosave! Partition full?
nds: Fehler bi't automaatsch Sekern! Partitschoon full?

en: Could not create the file for saving
nds: Datei för't Sekern lett sik nich opstellen

en: Not able to write '%1'. Partition full?
nds: "%1" lett sik nich schrieven. Partitschoon full?

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
nds: RDF-Metadaten laat sik nich schrieven. Partitschoon full?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
nds: Fehler bi't Schrieven vun "%1". Partitschoon full?

en: Malformed URL
    %1
nds: Leeg URL
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
nds: Dat gifft en automaatsche Sekerheitkopie vun dit Dokment.
    Wullt Du ehr ansteed opmaken?

en: The file %1 does not exist.
nds: De Datei "%1" gifft dat nich.

en: File not found
nds: Datei lett sik nich finnen

en: Cannot create storage
nds: Spieker lett sik nich opstellen

en: Bad MIME type
nds: Leeg MIME-Typ

en: Error in embedded document
nds: Fehler in'n inbett Dokment

en: Format not recognized
nds: Formaat nich begäng

en: Not implemented
nds: Nich inbuut

en: Parsing error
nds: Inleesfehler

en: Document is password protected
nds: Dokment is passwoortschuult

en: Invalid file format
nds: Leeg Dateiformaat

en: Internal error
nds: Intern Fehler

en: Out of memory
nds: Nich noog Spieker

en: Unknown error
nds: Nich begäng Fehler

en: Document <i>%1</i> loaded
nds: Dokment <i>%1</i> laadt

en: Could not find %1
nds: "%1" lett sik nich finnen

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
nds: Inleesfehler in %1 in Reeg %2, Striep %3
    Fehlermellen: %4

en: %1 is not a file.
nds: %1 is keen Datei.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
nds: Datei lett sik nich för't Lesen opmaken (Leesverlöven pröven).

en: Could not read the beginning of the file.
nds: Dateianfang lett sik nich lesen.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
nds: Inleesfehler in'n Hööftdokment bi Reeg %1, Striep %2
    Fehlermellen: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
nds: %1 is keen gellen Calligra-Datei

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
nds: Leeg Dokment: Keen "maindoc.xml"-Datei.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
nds: Dokment <i>%1</i> bargt verscheden Verschonen. Gah na "Datei" -> "Verschonen", wenn Du en ole Verschoon opmaken wullt.

en: Untitled
nds: Ahn Titel

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
nds: <p>Dat Dokment <b>"%1"</b> wöör ännert.</p><p>Wullt Du dat sekern?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
nds: Intern Fehler: Funkschoon "saveXML" nich inbuut

en: Could not open
    %1
nds: %1
    lett sik nich opmaken

en: Could not open %1
    Reason: %2
nds: %1 lett sik nich opmaken.
    Oorsaak: %2

en: a word processing
nds: Textverarbeiden

en: a spreadsheet
nds: Tabellenutreken

en: a presentation
nds: Presentatschoon

en: a chart
nds: Diagramm

en: a drawing
nds: Teken

en: No
nds: Nee

en: Yes
nds: Jo

en: Could not export file.
nds: Datei lett sik nich exporteren.

en: Missing Export Filter
nds: Exportfilter fehlt

en: Could not import file of type
    %1
nds: Datei vun den Typ "%1"
    lett sik nich importeren

en: Missing Import Filter
nds: Importfilter fehlt

en: Choose Filter
nds: Filter utsöken

en: Case Sensitive
nds: Op Groot- un Lüttschrieven kieken

en: Whole Words Only
nds: Bloots hele Wöör

en: %1 unsaved document (%2)
nds: %1 nich sekert Dokment (%2)

en: Export as PDF...
nds: As PDF exporteren...

en: Reload
nds: Nieg laden

en: Versions...
nds: Verschonen...

en: E&xport...
nds: &Exporteren...

en: &New View
nds: &Nieg Ansicht

en: Document Information
nds: Dokment-Informatschonen

en: Full Screen Mode
nds: Heelschirmbedrief

en: Show Dockers
nds: Andockers wiesen

en: Dockers
nds: Andockers

en: (write protected)
nds: (schrievschuult)

en: Save as %1
nds: Sekern as %1

en: %1 (unknown file type)
nds: %1 (nich begäng Dateityp)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
nds: <qt>Mit dat Sekern as %1 gaht villicht en poor Formateren verloren.<p>Wullt Du liekers na dit Formaat sekern?</qt>

en: Confirm Save
nds: Sekern beglöven

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
nds: <qt>Mit den Export as %1 gaht villicht en poor Formateren verloren.<p>Wullt Du liekers na dit Formaat exporteren?</qt>

en: Confirm Export
nds: Exporteren beglöven

en: Export
nds: Exporteren

en: Open Document
nds: Dokment opmaken

en: Import Document
nds: Dokment importeren

en: Document
nds: Dokment

en: Document - %1
nds: Dokment - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
nds: Di warrt all Ännern na't verleden Sekern wegkamen.
    Wullt Du wiedermaken?

en: Warning
nds: Wohrschoen

en: Show %1 Toolbar
nds: Warktüüchbalken %1 wiesen

en: Hide %1 Toolbar
nds: Warktüüchbalken %1 versteken

en: Recent Documents
nds: Tolest bruukte Dokmenten

en: Custom Document
nds: Egen Dokment

en: Stop
nds: Anhollen

en: Printing done
nds: Druck fardig

en: Close
nds: Tomaken

en: Stopped
nds: Anhollen

en: Open This Document
nds: Dit Dokment opmaken

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
nds: <tr><td><b>Ännert:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
nds: <tr><td><b>Togrepen:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
nds: Hülplienen wiesen

en: Shows or hides guides
nds: Hülplienen wiesen oder versteken

en: Create Template
nds: Vörlaag opstellen

en: Group:
nds: Koppel:

en: &Add Group...
nds: Koppel &tofögen...

en: &Remove
nds: &Wegmaken

en: Picture
nds: Bild

en: &Select...
nds: &Utsöken...

en: Use the new template as default
nds: Nieg Vörlaag as Standard bruken

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
nds: Wullt Du de vörhannen Vörlaag "%1" redig överschrieven?

en: Add Group
nds: Koppel tofögen

en: Enter group name:
nds: Koppelnaam ingeven:

en: This name is already used.
nds: Disse Naam warrt al bruukt.

en: Do you really want to remove that group?
nds: Wullt Du den Koppel redig wegmaken?

en: Remove Group
nds: Koppel wegmaken

en: Do you really want to remove that template?
nds: Wullt Du de Vörlaag redig wegmaken?

en: Remove Template
nds: Vörlaag wegmaken

en: Could not load picture.
nds: Bild lett sik nich laden.

en: No picture available.
nds: Keen Bild verföögbor.

en: Use This Template
nds: Disse Vörlaag bruken

en: Version
nds: Verschoon

en: Date & Time
nds: Datum un Tiet

en: Saved By
nds: Sekert vun

en: Comment
nds: Kommentar

en: &Add
nds: &Tofögen

en: &Modify
nds: Ä&nnern

en: &Open
nds: &Opmaken

en: A new version could not be added
nds: A nieg Verschoon lett sik nich tofögen

en: Date: %1
nds: Datum: %1

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: No store backend
nds: Keen Spieker-Hülpprogramm vörhannen

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
nds: Inleesfehler in Hööftdokment in Reeg %1, Striep %2
    Fehlermellen: %3

[ctx: Page size]
en: ISO A3
nds: DIN A3

[ctx: Page size]
en: ISO A4
nds: DIN A4

[ctx: Page size]
en: ISO A5
nds: DIN A5

[ctx: Page size]
en: US Letter
nds: US-Letter

[ctx: Page size]
en: US Legal
nds: US-Legal

[ctx: Page size]
en: Screen
nds: Schirm

[ctx: Page size]
en: Custom
nds: Egen

[ctx: Page size]
en: ISO B5
nds: DIN B5

[ctx: Page size]
en: US Executive
nds: US-Executive

[ctx: Page size]
en: ISO A0
nds: DIN A0

[ctx: Page size]
en: ISO A1
nds: DIN A1

[ctx: Page size]
en: ISO A2
nds: DIN A2

[ctx: Page size]
en: ISO A6
nds: DIN A6

[ctx: Page size]
en: ISO A7
nds: DIN A7

[ctx: Page size]
en: ISO A8
nds: DIN A8

[ctx: Page size]
en: ISO A9
nds: DIN A9

[ctx: Page size]
en: ISO B0
nds: DIN B0

[ctx: Page size]
en: ISO B1
nds: DIN B1

[ctx: Page size]
en: ISO B10
nds: DIN B10

[ctx: Page size]
en: ISO B2
nds: DIN B2

[ctx: Page size]
en: ISO B3
nds: DIN B3

[ctx: Page size]
en: ISO B4
nds: DIN B4

[ctx: Page size]
en: ISO B6
nds: DIN B6

[ctx: Page size]
en: ISO C5
nds: DIN C5

[ctx: Page size]
en: US Common 10
nds: US-Common 10

[ctx: Page size]
en: ISO DL
nds: DIN DL

[ctx: Page size]
en: US Folio
nds: US-Folio

[ctx: Page size]
en: US Ledger
nds: US-Ledger

[ctx: Page size]
en: US Tabloid
nds: US-Tabloid

en: Centimeters (cm)
nds: Zentimeters (cm)

en: Decimeters (dm)
nds: Dezimeters (dm)

en: Inches (in)
nds: Toll (2,54cm)

en: Points (pt)
nds: Pünkt (pt)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master slide
nds: Hööftsiet ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master page
nds: Hööftsiet ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
nds: Siet-Utsehn fastleggen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display master background
nds: Hööft-Achtergrund bruken

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display slide background
nds: Dia-Achtergrund wiesen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display page background
nds: Siet-Achtergrund fastleggen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show master shapes
nds: Hööftformen wiesen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide master shapes
nds: Hööftformen versteken

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
nds[0]: Dia wegdoon
nds[1]: Dias wegdoon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
nds[0]: Siet wegdoon
nds[1]: Sieden wegdoon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
nds: Dia infögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
nds: Siet infögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
nds[0]: Dia verschuven
nds[1]: Dias verschuven

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
nds[0]: Siet verschuven
nds[1]: Sieden verschuven

en: Configure
nds: Instellen

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
nds: Dokment

en: Author
nds: Autor

en: Select a master slide design:
nds: En Hööftdia-Opbuu utsöken:

en: Master Slide
nds: Hööftdia

en: Select a master page design:
nds: Hööftsiet-Utsehn kören:

en: Master Page
nds: Hööftsiet

en: Slide %1
nds: Dia %1

en: Page  %1
nds: Siet %1

en: Layer
nds: Laag

en: Group
nds: Koppel

en: Shape
nds: Form

en: Slide
nds: Dia

en: Visible
nds: Sichtbor

en: Locked
nds: Afslaten

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reparent shapes
nds: Formen nieg ünnerornen

en: &Move Here
nds: Hierhen &verschuven

en: &Copy Here
nds: Hierhen &koperen

en: C&ancel
nds: &Afbreken

en: Add a new slide or layer
nds: Nieg Dia oder Laag tofögen

en: Add a new page or layer
nds: Nieg Siet oder Laag tofögen

en: Page
nds: Siet

en: Delete selected objects
nds: Köört Objekten wegdoon

en: Raise selected objects
nds: Köört Objekten na vörn

en: Lower selected objects
nds: Köört Objekten na achtern

en: Minimal View
nds: Minimaalansicht

en: Detailed View
nds: Enkelheitenansicht

en: Thumbnail View
nds: Vöransicht

en: View mode
nds: Ansicht

en: Enter the name of the new layer:
nds: Naam för de niege Laag ingeven:

en: New Layer
nds: Nieg Laag

en: New layer
nds: Nieg Laag

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
nds: Laag opstellen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
nds: Laag wegdoon

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
nds: All Lagen laat sik nich wegdoon. Tominnst een Laag deit noot.

en: Error deleting layers
nds: Fehler bi't Wegdoon vun Lagen

en: Add a new slide
nds: En nieg Dia tofögen

en: Add a new page
nds: En nieg Siet tofögen

en: Cut
nds: Knippen

en: Copy
nds: Koperen

en: Paste
nds: Infögen

en: Page %1
nds: Siet %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Slide | Paste Slides
nds[0]: Dia infögen
nds[1]: Dias infögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
nds[0]: Siet infögen
nds[1]: Sieden infögen

en: Tools
nds: Warktüüch

en: D&elete
nds: &Wegdoon

en: Snap to Grid
nds: Backig Gadder

en: Show Master Pages
nds: Hööftsieden wiesen

en: Show Rulers
nds: Linealen wiesen

en: Show/hide the view's rulers
nds: Linealen wiesen oder versteken

en: Insert Page
nds: Siet infögen

en: Insert a new page after the current one
nds: Nieg Siet na aktuell Siet infögen

en: Copy Page
nds: Siet koperen

en: Copy the current page
nds: Aktuell Siet koperen

en: Delete Page
nds: Siet wegdoon

en: Delete the current page
nds: Aktuell Siet wegdoon

en: Master Page...
nds: Hööftsiet...

en: Page Layout...
nds: Siet-Utsehn...

en: Import Document...
nds: Dokment importeren...

en: Configure...
nds: Instellen...

en: Import Slideshow
nds: Diaschau importeren

en: Could not import
    %1
nds: %1
    lett sik nich importeren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
nds: Sietutsehn ännern

en: Clear
nds: Wegdoon

en: Subtract
nds: Aftrecken

en: Multiply
nds: Maalnehmen

en: Alpha mask
nds: Alphamask

en: Undefined operation in the alpha color space
nds: Nich fastleggt Akschoon binnen Alpha-Klörenruum

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
nds: L*a*b (16-Bit Heeltall per Kanaal, nich-pleegt)

en: Lightness
nds: Helligkeit

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
nds: RGB (16-Bit Heeltall per Kanaal, nich-pleegt)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
nds: RGB (8-Bit Heeltall per Kanaal, nich-pleegt)

en: Blue
nds: Blaag

en: Green
nds: Gröön

en: Red
nds: Root

en: Undefined operation in the %1 space
nds: Nich fastleggt Akschoon binnen %1ruum

en: Undefined operation in the %1 color space
nds: Nich fastleggt Akschoon binnen %1-Klörenruum

en: Simple Color Conversion Engine
nds: Eenfach Klöörwannelnkarn

en: Alpha darken
nds: Alpha-Afdüüstern

en: Dissolve
nds: Oplösen

en: Erase
nds: Radeeren

en: Normal
nds: Normaal

en: Overlay
nds: Överlagern

en: Screen
nds: Schirm

en: Lighten
nds: Heller maken

en: Hard Light
nds: Hart Licht

en: Darken
nds: Afdüüstern

en: Addition
nds: Totellen

en: Inversed-Subtract
nds: Ümdreiht Aftrecken

en: Divide
nds: Delen

en: Difference
nds: Verscheel

en: Copy Red
nds: Root koperen

en: Copy Green
nds: Gröön koperen

en: Copy Blue
nds: Blaag koperen

en: Color
nds: Klöör

en: Hue
nds: Toon

en: Saturation
nds: Sattheit

en: Increase Saturation
nds: Mehr Sattheit

en: Decrease Saturation
nds: Weniger Sattheit

en: Luminosity
nds: Bildhelligkeit

en: Increase Luminosity
nds: Mehr Bildhelligkeit

en: Decrease Luminosity
nds: Weniger Bildhelligkeit

en: Value
nds: Weert

en: Generic RGB Histogram
nds: Allgemeen RGB-Histogramm

en: L*a*b* Histogram
nds: L*a*b-Histogramm

en: Generic L*a*b* Histogram
nds: Allgemeen "L*a*b*"-Histogramm

en: Grayscale
nds: Griestöön

en: Grayscale (without transparency)
nds: Griestöön (ahn Transparenz)

en: 8 Bits
nds: 8 Bit

en: 16 Bits
nds: 16 Bit

en: 16 Bits Float
nds: 16-Bit Fleetkomma

en: 32 Bits Float
nds: 32-Bit Fleetkomma

en: Arithmetic
nds: Arithmeetsch

en: Negative
nds: Negativ

en: HSL
nds: TSH

en: HSV
nds: TSW

en: Mix
nds: Mischen

en: Inverse Subtract
nds: Ümdreiht Aftrecken

en: Burn
nds: Brennen

en: Alpha Darken
nds: Alpha-Afdüüstern

en: SVG Gradient
nds: SVG-Övergang

en: Select the object you want to reference
nds: Söök dat Objekt ut, op dat Du henwiesen wullt.

en: Reference
nds: Betog

en: Set For All Existing
nds: För all vörhannen fastleggen

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
nds[0]: <qt>De Ännern kaamt Di weg.<p>Noch %1 leeg Anwiesen.</qt>
nds[1]: <qt>De Ännern kaamt Di weg.<p>Noch %1 leeg Anwiesen.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
nds: Leeg Anwiesen wegmaken?

en: Rdf
nds: RDF

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Triples
nds: Trippels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
nds: Nieg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
nds: Koperen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
nds: Wegdoon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
nds: Naamrüüm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
nds: Naamruum

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
nds: Semantsch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
nds: Utföhren

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
nds: Stilvörlagen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
nds: De Standard-Stilvörlaag för semantsch Objekten instellen. Nieg RDF-Objekten bruukt disse Stilvörlaag automaatsch disse Stilvörlaag. Mit de Knööp lett se sik ok för all vörhannen semantsch Objekten as nieg Standard-Stilvörlaag fastleggen.

en: Apply Stylesheet
nds: Stilvörlaag bruken

en: System
nds: Systeem

en: User
nds: Bruker

en: Reapply Current
nds: Aktuell wedder bruken

en: Disassociate
nds: Aflösen

en: Edit %1
nds: %1 bewerken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
nds: Stilvörlagen-Definitschoon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
nds: Verföögbor Variabeln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
nds: Beschrieven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
nds: Stilvörlagen-Naam

en: Empty
nds: Leddig

en: URI
nds: Adress

en: Literal
nds: Orginaal

en: Blank
nds: Leddig

en: Valid
nds: Gellt

en: Subject
nds: Bedraap

en: Predicate
nds: Predikaat

en: Object
nds: Objekt

en: Obj Type
nds: Obj.-Typ

en: DataType
nds: Datentyp

en: Stored In
nds: Sekert binnen

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
nds: Dit Dokment bargt en nich begäng Pröövsumm. Wenn Du en Passwoort fastleggst, lett sik dat villicht nich överpröven.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
nds: Dit Dokment bargt en nich begäng Verslötelnmetood. En poor Delen sünd villicht nich leesbor.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
nds: Dit Dokment bargt nich komplett Verslöteldaten. En poor Delen köönt villicht nich leesbor wesen.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
nds: QCA stellt opstunns keen Ünnerstütten för SHA1 oder PBKDF2 mit SHA1 praat. Dat Dokment lett sik nich opmaken.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
nds: As dat lett is de Manifestdatei schaadhaftig. Se lett sik nich ännern un dat Dokment warrt nich leesbor wesen. Bitte versöök, dat Du Dien Dokment nochmaal sekerst, dormit Dien Arbeit nich verlorengeiht.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
nds: De Manifestdatei lett sik nich schrieven. Bitte versöök, dat Du Dien Dokment nochmaal sekerst, dormit Dien Arbeit nich verlorengeiht.

en: Please enter the password to open this file.
nds: Bitte dat Passwoort för't Opmaken vun disse Datei ingeven.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
nds: Bitte dat Passwoort ingeven, mit dat dat Dokment verslötelt warrn schall.

en: Do you want to save the password?
nds: Wullt Du dat Passwoort sekern?

en: The directory mode is not supported for remote locations.
nds: De Vertekenbedrief warrt för feern Oorden nich ünnerstütt.

en: Calligra Storage
nds: Calligra-Spieker

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List
nds: List ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
nds: Wegdoon

en: Key Press
nds: Tastdruck

en: Delete
nds: Wegdoon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
nds: Striep wegdoon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
nds: Reeg wegdoon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Right
nds: Striep rechterhand infögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Left
nds: Striep linkerhand infögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Below
nds: Reeg nerrn infögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Above
nds: Reeg baven infögen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Numbering
nds: List-Nummereren ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
nds: Infögen

en: Index Reference
nds: Indexbetog

en: Text Reference
nds: Textbetog

en: Please create an index to reference first.
nds: Bitte toeerst en Index as Betog opstellen.

en: Select the index you want to reference
nds: Index kören, op den Du henwiesen wullt

en: Found 1 match | Found %1 matches
nds[0]: Een Övereenstimmen funnen
nds[1]: %1 Övereenstimmen funnen

en: Found no match
nds: Keen Övereenstimmen funnen

en: Found no match
    
    No text was replaced
nds: Keen Övereenstimmen funnen.
    
    Keen Text utwesselt.

en: 1 replacement made | %1 replacements made
nds[0]: 1 Saak utwesselt
nds[1]: %1 Saken utwesselt

en: Replace %1 with %2?
nds: %1 mit %2 utwesseln?

[ctx: Underline Style]
en: None
nds: Keen

[ctx: Underline Style]
en: Single
nds: Eenfach

[ctx: Underline Style]
en: Double
nds: Dubbelt

en: Default
nds: Standard

en: Opacity
nds: Deckstärk

en: Recent:
nds: Tolest bruukt:

en: Add / Remove Colors...
nds: Klören tofögen oder wegdoon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
nds: Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
nds: Anfangbookstaven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
nds: Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
nds: Positschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
nds: Firma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
nds: Nettpost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
nds: Telefoon (tohuus):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
nds: Telefoon (Bedrief):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
nds: Straat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
nds: Postleddtall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
nds: Oort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
nds: Land:

en: Import Data
nds: Daten importeren

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
nds: Anraadt ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
nds: Spraakinstellen ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
nds: Anner (%1)

en: Generic
nds: Allgemeen

en: Date
nds: Datum

en: Currency
nds: Geldsort

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
nds: Keen

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
nds: Bitte prööv de angeven Rebeden. De Startweert mutt sieter wesen as de Ennweert.

en: Cannot find encoding: %1
nds: Koderen "%1" lett sik nich finnen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
nds: Daten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
nds: &Koderen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
nds: Eerste Reeg bargt Koppindrääg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
nds: Eerst Striep bargt Koppindrääg

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_formatTab)
en: Format
nds: Formaat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
nds: Trennteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
nds: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
nds: Streekpunkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
nds: Annerswat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
nds: Freeteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
nds: Text&zitaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
nds: Dezimaalteken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
nds: Trennteken för Dusend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
nds: Dubbelte Trenntekens övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
nds: &Formaat:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
nds: Rebeden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
nds: Opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
nds: Striepen importeren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
nds: Regen importeren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
nds: na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
nds: &Verslöteln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
nds: Slötelwöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
nds: Bedröppt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
nds: Tolest druckt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
nds: Bewerkentiet tosamen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
nds: Verslöteln:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
nds: Verschoonnummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
nds: Ännert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
nds: Kommentaren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
nds: Opstellt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
nds: Padd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
nds: &Torüchsetten

en: General
nds: Allgemeen

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
nds: Bruuk ';' (Bispeel: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
nds: Dit Dokment warrt opslötelt

en: Do not decrypt
nds: Nich opslöteln

en: This document is encrypted
nds: Dit Dokment is verslötelt

en: D&ecrypt
nds: &Opslöteln

en: This document will be encrypted.
nds: Dit Dokment warrt verslötelt.

en: Do not encrypt
nds: Nich verslöteln

en: This document is not encrypted
nds: Dit Dokment is nich verslötelt

en: This document does not support encryption
nds: Dit Dokment ünnerstütt Verslöteln nich

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
nds: <qt>Dat Opslöteln vun dissen Dokment warrt de Passwoortschuul wegdoon.<p>wullt Du de Datei liekers opslöteln?</qt>

en: Confirm Decrypt
nds: Opslöteln beglöven

en: Decrypt
nds: Opslöteln

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
nds: <qt>Dien Dokment lett sik nich automaatsch sekern.<p>Dormit sik dat Dokment opslöteln lett, mutt dat sekert warrn.</qt>

en: Save Document
nds: Dokment sekern

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
nds: <qt>Dat Dokment wöör na't Opmaken ännert. Dormit sik dat Dokment opslöteln lett, mutt dat sekert warrn.<p>Wullt Du dat Dokment nu sekern?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
nds: <qt>Dat Dokment is opstunns as "%1" sekert. Dat Dokment mutt na en <b>OASIS-OpenDocument</b> ännert warrn, dormit sik dat verslöteln lett.<p>Wullt Du de Datei na en OASIS-OpenDocument ännern?</qt>

en: Change Filetype
nds: Dateityp ännern

en: Change
nds: Ännern

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
nds: <qt>Dien Dokment lett sik nich automaatsch sekern.<p>Dormit sik dat Dokment verslöteln lett, mutt dat sekert warrn.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
nds: <qt>Dat Dokment wöör na't Opmaken ännert. Dormit sik dat Dokment verslöteln lett, mutt dat sekert warrn.<p>Wullt Du dat Dokment nu sekern?</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
nds: Klörensett opmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
nds: Klörensett sekern

en: Add Color To Palette
nds: Klöör na Klörensett tofögen

en: Color name:
nds: Klöörnaam:

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
nds: Na Klörensett-Datei "%1" lett sik nich schrieven. Villicht is se bloots-leesbor.

en: Palette
nds: Klörensett

en: Add/Remove Colors
nds: Klören tofögen oder wegdoon

en: Page Layout
nds: Siet-Utsehn

en: Apply to document
nds: Op Dokment anwennen

en: Left Edge:
nds: Linke Kant:

en: Right Edge:
nds: Rechte Kant:

en: Binding Edge:
nds: Binnenkant:

en: Page Edge:
nds: Sietkant:

en: Facing Pages:
nds: Güntsieden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
nds: Güntsieden

en: Page Layout:
nds: Sietutsehn:

en: Page spread
nds: Satzspegel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
nds: Eenheit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
nds: Stil nagahn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
nds: Grött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
nds: Breed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
nds: Hööchde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
nds: Utrichten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
nds: Hoochkant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
nds: Dwars

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
nds: Güntsieden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
nds: Enkelsieden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
nds: Textricht:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
nds: Automaatsch

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
nds: Links na rechts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
nds: Rechts na links

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
nds: Ränners

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
nds: Baven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
nds: Binnenkant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
nds: Sietkant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
nds: Nerrn:

en: First line indent
nds: Inrücken vun de eerste Reeg

en: Left indent
nds: Links inrücken

en: Right indent
nds: Rechts inrücken

en: Butt cap
nds: Stump Enn

en: Round cap
nds: Rund Enn

en: Square cap
nds: Eckig Enn

en: Miter join
nds: Eckig Verbinnen

en: Round join
nds: Rund Verbinnen

en: Bevel join
nds: Dwars Verbinnen

en: Set line width of actual selection
nds: Lienenbreed vun de aktuell Köör fastleggen

en: Tool Options
nds: Warktüüch-Optschonen

en: Fit Page Width
nds: Op Breed topassen

en: Fit Page
nds: Op Siedengrött topassen

en: Actual Pixels
nds: Redig Pixels

en: Use same aspect as pixels
nds: Sülve Proportschoon as Pixels bruken

en: Zoom to Selection
nds: Ansichtgrött op Köör

en: Zoom to All
nds: Ansichtgrött op all
