FormulaShape - en to nds translation catalogue (43 entries)

en: Arrows
nds: Pielen

en: Greek
nds: Greeksch

en: Relations
nds: Betöög

en: Operators
nds: Operatoren

en: Miscellaneous
nds: Anner Saken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Insert
nds: Infögen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupElements)
en: Elements
nds: Elementen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSymbols)
en: Symbols
nds: Sünnertekens

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupActions)
en: Actions
nds: Akschonen

[ctx: This button opens a file dialog to load a MathML file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: Load...
nds: Laden...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: Save...
nds: Sekern...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Edit
nds: Bewerken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupGeneralOptions)
en: General options
nds: Allmeen Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font:
nds: Schriftoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColors)
en: Colors:
nds: Klören:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSpecificOptions)
en: Specific options
nds: Besünner Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rows:
nds: Regen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Columns:
nds: Striepen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: View MathML
nds: MathML ankieken

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
nds: Dit Dokment bargt en Link na en feern Dokment.
    %1

en: Confirmation Required
nds: Verlööf nödig

en: Download
nds: Daalladen

en: Skip
nds: Utlaten

en: Formula
nds: Formel

en: A formula
nds: En Formel

en: Insert fenced element
nds: Ingrenzt Element infögen

en: Insert enclosed element
nds: Inslaten Element infögen

en: Insert root
nds: Wörtel infögen

en: Insert square root
nds: Quadraatwörtel infögen

en: Insert fraction
nds: Brook infögen

en: Insert bevelled fraction
nds: Textbrook infögen

en: Insert 3x3 table
nds: Tabell infögen (3x3)

en: Insert 2 dimensional vector
nds: Tweedimenschonaal Vektor infögen

en: Insert subscript
nds: Daalstellen infögen

en: Insert superscript
nds: Hoochstellen infögen

en: Insert sub- and superscript
nds: Hooch- un Daalstellen infögen

en: Insert overscript
nds: Överstellen infögen

en: Insert underscript
nds: Nerrnstellen infögen

en: Insert under- and overscript
nds: Över- un Nerrnstellen infögen

en: Insert row
nds: Reeg infögen

en: Insert column
nds: Striep infögen

en: Remove row
nds: Reeg wegmaken

en: Remove column
nds: Striep wegmaken
