TableShape - en to nds translation catalogue (18 entries)

en: Rename
nds: Ümnömen

en: Add
nds: Tofögen

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Enter Name:
nds: Naam ingeven:

en: Spreadsheet
nds: Tabellenutreken

en: Spreadsheet Shape
nds: Form "Tabellenutreken"

en: Import OpenDocument Spreadsheet File
nds: OpenDocument-Tabellendatei importeren

en: Import
nds: Importeren

en: Export OpenDocument Spreadsheet File
nds: OpenDocument-Tabellendatei exporteren

en: Export
nds: Exporteren

en: Sheets
nds: Tabellen

en: Sheet:
nds: Tabell:

en: Selected Sheet
nds: Köört Tabell

en: Columns:
nds: Striepen:

en: Number of columns
nds: Tall vun Striepen

en: Rows:
nds: Regen:

en: Number of rows
nds: Tall vun Regen

en: Table Options
nds: Tabellenoptschonen
