TextShape - en to nds translation catalogue (263 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
nds: Ännern övernehmen

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
nds: Utmaken

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
nds: Anmaken

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Width]
en: %1 Grow To Fit Width
nds: %1 na Breed utwiedern

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Height]
en: %1 Grow To Fit Height
nds: %1 na Hööchd utwiedern

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Shrink To Fit]
en: %1 Shrink To Fit
nds: %1 passen schrimpen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
nds: Liststoop ännern

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reject change
nds: Ännern afwiesen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
nds: Ännern wiesen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Changes
nds: Ännern versteken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AcceptRejectChangeDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsConfigure) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsStyleConfigure)
en: Dialog
nds: Dialoog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
nds: Annehmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
nds: Afwiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
nds: Afbreken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Log
nds: Ännern-Logbook

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
nds: Schriever

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
nds: Datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type
nds: Typ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
nds: Sorteren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
nds: Alphanumeersch

en: References
nds: Betöög

en: This is a line of inserted text.
nds: Dit is en Textreeg mit inföögt Text.

en: This is a line of deleted text.
nds: Dit is en Textreeg mit wegdaan Text.

en: This is a line of text whose format has been changed.
nds: DisseTextreeg bargt Formaatännern.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
nds: Instellen för't Naspören vun Ännern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
nds: Allgemeen Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Saving Format
nds: Formaat för't Sekern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, deltaXmlRadioButton)
en: DeltaXML (Experimental)
nds: DeltaXML (testwies)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
nds: Schrievernaam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
nds: Infögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
nds: Achtergrundklöör

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
nds: Wegdaan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
nds: Formaatännern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureChangeTrackingButton)
en: Configure Settings
nds: Instellen fastleggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
nds: Ännern opteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
nds: Ännern wiesen

en: Font
nds: Schriftoort

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
nds: Allgemeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
nds: Nakamen Stil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
nds: Na Inholtverteken inbinnen

en: Normal
nds: Normaal

en: Small Caps
nds: Lütt Grootbookstaven

en: Uppercase
nds: Grootbookstaven

en: Lowercase
nds: Lüttbookstaven

en: Capitalize
nds: Groot schrieven

en: Superscript
nds: Hoochstellt

en: Subscript
nds: Daalstellt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
nds: Textklöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
nds: Achtergrundklöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
nds: Ünnerstreken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
nds: Dörstreken:

en: Select
nds: Utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortnameLabel)
en: Short Name:
nds: Kortnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
nds: Born:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
nds: Artikel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
nds: Bookje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Email
nds: Nettpost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Journal
nds: Daagbook

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Manual
nds: Handbook

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
nds: Annerswat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Tech Report
nds: Technisch Bericht

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Unpublished
nds: Nich rutgeven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 1
nds: Anner 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 2
nds: Anner 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 3
nds: Anner 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 4
nds: Anner 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 5
nds: Anner 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
nds: Schriever:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
nds: Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
nds: Johr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
nds: Rutgever:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
nds: Adress:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chapterLabel)
en: Chapter:
nds: Kapitel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editorLabel)
en: Editor:
nds: Bewerker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pagesLabel)
en: Page(s):
nds: Sieden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, booktitleLabel)
en: Book title:
nds: Booktitel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editionLabel)
en: Edition:
nds: Utgaav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicationLabel)
en: Publication:
nds: Rutgaav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, volumeLabel)
en: Volume:
nds: Sett:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, institutionLabel)
en: Institution:
nds: Organisatschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organisationLabel)
en: Organisation:
nds: Organisatschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, schoolLabel)
en: University:
nds: Universiteet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, journalLabel)
en: Journal:
nds: Daagbook:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
nds: Maand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
nds: Tall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, annotationLabel)
en: Annotation:
nds: Anmarken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud1Label)
en: User-defined 1:
nds: Sülven fastleggt 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud3Label)
en: User-defined 3:
nds: Sülven fastleggt 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud2Label)
en: User-defined 2:
nds: Sülven fastleggt 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud4Label)
en: User-defined 4:
nds: Sülven fastleggt 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud5Label)
en: User-defined 5:
nds: Sülven fastleggt 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From the document:
nds: Ut dat Dokment:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
nds: Klören

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
nds: Textschadden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
nds: Klöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
nds: Afstand:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
nds: Positschoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
nds: Automaatsch Trennen

en: Select Font
nds: Schriftoort kören

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertBibliographyDialog)
en: Insert Bibliography
nds: Bökerverteken infögen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Tech report
nds: Technisch Bericht

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom1
nds: Anner 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom2
nds: Anner 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom3
nds: Anner 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom4
nds: Anner 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom5
nds: Anner 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
nds: Verföögbor Feller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
nds: Tofögen >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: <<Remove
nds: << Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addedFieldsLabel)
en: Fields added
nds: Feller toföögt

en: Special Characters
nds: Sünnertekens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
nds: Infögen

[ctx: Close dialog]
en: Close
nds: Tomaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
nds: Fixsöök:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
nds: <p><ul><li><b>Eenfach</b>: Normaal Regenafstand</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
nds: Links

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
nds: Merrn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
nds: Rechts

en: Insert Bookmark
nds: Leesteken infögen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
nds: Siet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
nds: Kapitel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
nds: Dokment

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
nds: Automaatsch

[ctx: Text alignment]
en: Left
nds: Links

[ctx: Text alignment]
en: Right
nds: Rechts

[ctx: Text alignment]
en: Centered
nds: In de Merrn

[ctx: Space]
en: Space
nds: Freeruum

[ctx: None]
en: Nothing
nds: Nix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
nds: Start bi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
nds: Utrichten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
nds: Deepde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
nds: Dorstellstopen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
nds: Egen Teken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
nds: Nummereren an dissen Afsnitt nieg starten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
nds: Bookstaven synkroniseren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Background
nds: Achtergrund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color
nds: Achtergrundklöör

en: Indent/Spacing
nds: Inrücken/Afstand

en: General Layout
nds: Allgemeen Utsehn

en: Bullets/Numbers
nds: Optellpünkt/Tallen

en: Decorations
nds: Dekoratschoon

[ctx: Line spacing value]
en: Single
nds: Eenfach

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
nds: 1,5 Regen

[ctx: Line spacing value]
en: Double
nds: Dubbelt

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
nds: Topasst

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
nds: Bito

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
nds: Fast

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Indent
nds: Inrücken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left:
nds: Links:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right:
nds: Rechts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line:
nds: Eerst Reeg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
nds: Automaatsch ut de Textgrött raden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Line Spacing
nds: Regenafstand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Use Font Metrics:
nds: Schriftoort-Egenschappen bruken:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Paragraph Space
nds: Afsnitt-Freeruum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Before:
nds: Vör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: After:
nds: Achter:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Alignment
nds: Utrichten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
nds: Block

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior at End of Frame/Page
nds: Bedregen bi Enn vun Rahmen/Siet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
nds: Regen wohren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
nds: Ümbrook vör den Afsnitt infögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
nds: Ümbrook achter den Afsnitt infögen

en: Paragraph Format
nds: Afsnittformaat

en: Insert a table
nds: En Tabell infögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Add caption
nds: Titel tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure Bibliography
nds: Bökerverteken instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
nds: Ennnotiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
nds: Footnotiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
nds: Wegdoon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
nds: Afsnitt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
nds: Teken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
nds: &Nieg

en: Style Manager
nds: Stilpleger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
nds: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Een kann en Text en nöömt Stil toornen, denn de Stilegenschappen ännern, un so den helen Text mit dissen Stil ännern.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Warrt en Stil ännert, deit dit all vörhannen Text nieg formateren, de vördem mit en anner Stil formateert wöör. Stilen laat sik mit den Stildocker bruken.</p></body></html>

en: Insert Table
nds: Tabell infögen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
nds: Striepen un Regen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
nds: Tall vun Striepen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
nds: Tall vun Regen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
nds: Breed topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
nds: Fast Striepbreed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
nds: Op Inholt topassen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
nds: Op verföögbor Rand topassen

en: Table of Contents - Configure
nds: Inholtverteken - Instellen

en: Use outline
nds: Ümreet bruken

en: Use styles
nds: Stilen bruken

en: Configure
nds: Instellen

en: Styles
nds: Stilen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
nds: Titel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useOutline) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useStyles)
en: CheckBox
nds: Ankrüüzfeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureStyles)
en: PushButton
nds: Knoop

en: Level %1
nds: Stoop %1

en: Level
nds: Stoop

en: Style
nds: Stil

en: Table of Contents - Configure Styles
nds: Inholtverteken - Stilen instellen

en: Styles available
nds: Verföögbor Stilen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
nds: Textfeld

en: Disabled
nds: Utmaakt

en: Configure...
nds: Instellen...

en: Configure the bibliography
nds: Dat Bökerverteken instellen

en: Comments
nds: Kommentaren

en: Review
nds: Nakiek

en: A shape that shows text
nds: En Form, de en Text dorstellt

en: Text Shape
nds: Form "Text"

en: Paste As Text
nds: As Text infögen

en: Bold
nds: Fett

en: Italic
nds: Kursiev

[ctx: Text formatting]
en: Underline
nds: Ünnerstreken

en: Align Left
nds: Links utricht

en: Align Right
nds: Rechts utricht

en: Align Center
nds: Merrn utricht

en: Align Block
nds: As Block utricht

en: Increase Indent
nds: Mehr inrücken

en: Decrease Indent
nds: Weniger inrücken

en: Increase Font Size
nds: Schriftoort grötter maken

en: Decrease Font Size
nds: Schriftoort lütter maken

en: Insert Non-Breaking Space
nds: Schuult Freeteken infögen

en: Insert Non-Breaking Hyphen
nds: Schuult Binnstreek infögen

en: Insert Index
nds: Index infögen

en: Insert Soft Hyphen
nds: Week Trennstreek bruken

en: Line Break
nds: Reegümbrook

en: Font...
nds: Schriftoort...

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
nds: Tekengrött, Schriftoort, Fettschrift, kursiev, usw. ännern

en: Change the attributes of the currently selected characters.
nds: De Attributen vun de aktuell köört Tekens ännern

en: Font Size
nds: Schriftgrött

en: Text Color...
nds: Textklöör...

en: Background Color...
nds: Achtergrundklöör...

en: Grow To Fit Width
nds: Na Breed utwiedern

en: Grow To Fit Height
nds: Na Hööchd utwiedern

en: Shrink To Fit
nds: Passen schrimpen

en: Insert a table into the document.
nds: En Tabell na't Dokment infögen

en: Row Above
nds: Reeg baven

en: Insert Row Above
nds: Reeg baven infögen

en: Row Below
nds: Reeg nerrn

en: Insert Row Below
nds: Reeg nerrn infögen

en: Column Left
nds: Striep linkerhand

en: Insert Column Left
nds: Striep linkerhand infögen

en: Column Right
nds: Striep rechterhand

en: Insert Column Right
nds: Striep rechterhand infögen

en: Column
nds: Striep

en: Delete Column
nds: Striep wegdoon

en: Row
nds: Reeg

en: Delete Row
nds: Reeg wegdoon

en: Merge Cells
nds: Zellen tosamenföhren

en: Split Cells
nds: Zellen delen

en: Paragraph...
nds: Afsnitt...

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
nds: Afsnittränners, Textfleten, Ränners, Optellpünkt, Nummereren usw. ännern

en: Style Manager...
nds: Stilpleger...

en: Change attributes of styles
nds: Stilattributen ännern

en: Special Character...
nds: Sünnerteken...

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
nds: Een oder mehr Symbolen oder Tekens infögen, de dat nich op de Tastatuur gifft

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
nds: Een oder mehr Symbolen oder Tekens infögen, de dat nich op de Tastatuur gifft.

en: Repaint
nds: Nieg malen

en: Insertion
nds: Infögen

en: Deletion
nds: Wegdoon

en: Formatting
nds: Formateren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
nds: Knippen

en: Table
nds: Tabell

en: Autocorrection
nds: Automaatsche Korrektuur

en: Key Press
nds: Tastdruck

en: This link points to the program or script '%1'.
    Malicious programs can harm your computer. Are you sure that you want to run this program?
nds: Disse Link wiest na't Programm oder Skript "%1".
    Bööshaftig Programmen köönt Dien Reekner schaden. Wullt Du dit Programm redig utföhren?

en: Open Link?
nds: Link opmaken?

en: Text editing
nds: Textbewerken
