VariablesPlugin - en to nds translation catalogue (36 entries)

[ctx: date that can not be changed later]
en: Date (Fixed)
nds: Datum (Fast)

en: Locale date format
nds: Lokaal Datumformaat

en: Short locale date format
nds: Kort lokaal Datumformaat

en: Locale date & time format
nds: Lokaal Datum- un Tietformaat

en: Short locale date & time format
nds: Kort lokaal Datum- un Tietformaat

en: Day
nds: Dag

en: Month
nds: Maand

en: Year
nds: Johr

en: Hour
nds: Stunn

en: Minute
nds: Minuut

en: Second
nds: Sekunnen

en: Flexible Digits (1-31)
nds: Variabel Steden (1-31)

en: 2 Digits (01-31)
nds: Twee Steden (01-31)

en: Abbreviated Name
nds: Afkört Naam

en: Long Name
nds: Lang Naam

en: Flexible Digits (1-12)
nds: Variabel Steden (1-12)

en: 2 Digits (01-12)
nds: Twee Steden (01-12)

en: Possessive Abbreviated Name
nds: Egendoomwiesen kort Naam

en: Possessive Long Name
nds: Egendoomwiesen lang Naam

en: 2 Digits (01-99)
nds: Twee Steden (01-99)

en: 4 Digits
nds: Veer Steden

en: Flexible Digits (1-23)
nds: Variabel Steden (1-23)

en: 2 Digits (01-23)
nds: Twee Steden (01-23)

en: Flexible Digits (1-59)
nds: Variabel Steden (1-59)

en: 2 Digits (01-59)
nds: Twee Steden (01-59)

en: am/pm
nds: vörm./nam.

en: AM/PM
nds: Vörm./Nam.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date Correction:
nds: Datum richten:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
nds:  Daag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the way the date should be displayed:
nds: Köör de Metood, wodennig dat Datum wiest warrn schall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
nds: Egen Formaat

en: Author Name
nds: Schrievernaam

en: Title
nds: Titel

en: Subject
nds: Bedraap

en: Page Count
nds: Siettall

en: Page Number
nds: Sietnummer
