kofficefilters - en to nds translation catalogue (143 entries)

en: Page %1
nds: Siet %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
nds: Siet:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Size in Pixels
nds: Grött in Pixels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Image width:
nds: Bildbreed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Image height:
nds: Bildhööchde:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size in Units
nds: Grött in Eenheiten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
nds: Oplösen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
nds: Eenheit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
nds: Achtergrundklöör

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color
nds: Klöör

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
nds: Deckstärk

en: Namespace "%1" not found
nds: Naamruum "%1" lett sik nich finnen.

en: Could not open the requested file %1
nds: De angeven Datei (%1) lett sik nich opmaken.

en: Could not read ZIP directory of the requested file %1
nds: De angeven Datei (%1) ehr ZIP-Orner lett sik nich opmaken.

en: Enter password
nds: Passwoort ingeven

en: This document is encrypted, please enter the password to decrypt it:
nds: Dit Dokment is verslötelt, bitte dat Passwoort för't Opslöteln angeven:

en: Incorrect password, please enter the password to decrypt this document:
nds: Leeg Passwoort. Giff bitte dat Passwoort in, wenn Du dat Dokment opslöteln wullt:

en: Could not find path for type %1
nds: Padd för Typ "%1" lett sik nich finnen.

en: %1 (line %2, column %3)
nds: %1 (Reeg %2, Striep %3)

en: %1 (%2, line %3, column %4)
nds: %1 (%2, Reeg %3, Striep %4)

en: Element "%1" not found
nds: Element "%1" lett sik nich finnen.

en: Attribute "%1" not found
nds: Attribut "%1" lett sik nich finnen.

en: Unexpected value "%1" of attribute "%2"
nds: Weert "%1" vun Attribut "%2" nich verwacht

en: Unexpected second occurrence of "%1" element
nds: Element: "%1" kummt unverwachtens nochmaal vör.

en: Expected closing of element "%1"
nds: Tomaken vun Element "%1" verwacht

en: None of expected elements found: %1
nds: Keen verwacht Elementen funnen: %1

en: Could not find target for id "%1" in file "%2"
nds: Teel för ID "%1" lett sik binnen Datei "%2" nich finnen.

en: Could not find relationships file "%1"
nds: Betogdatei "%1" lett sik nich finnen.

en: Could not find target for relationship "%1" in file "%2"
nds: Teel för Betog "%1" lett sik binnen Datei "%2" nich finnen.

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2.
    Error message: %3
nds: Inleesfehler in'n Hööftdokment bi Reeg %1, Striep %2.
    Fehlermellen: %3

en: Entry '%1' not found.
nds: Indrag "%1" lett sik nich finnen.

en: Entry '%1' is not a file.
nds: Indrag "%1" is keen Datei.

en: Could not open entry "%1" for writing.
nds: Indrag "%1" lett sik nich schrieven.

en: Could not write block
nds: Block lett sik nich schrieven.

en: <SHEETNAME>
nds: <BLATTNAAM>

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
nds: Anraadt ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
nds: Spraakinstellen ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
nds: Anner (%1)

en: Cannot find encoding: %1
nds: De Koderen lett sik nich finnen: %1

en: CSV filter cannot open input file - please report.
nds: Ingaavdatei lett sik mit den CSV-Filter nich opmaken - bitte mell den Fehler.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
nds: Koderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
nds: &Koderen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
nds: Enn vun de Reeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
nds: &Unix-Stil (anraadt; bloots ReegDaal)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
nds: &Windows-Stil (WagenRetuur un ReegDaal)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
nds: &Mac-Stil (bloots WagenRetuur)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
nds: Blääd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
nds: Tabellen för't Exporteren utsöken:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
nds: Trennlien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, m_sheetDelimiter)
en: ********<SHEETNAME>********
nds: ********<BLATTNAAM>********

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
nds: <BLATTNAAM> warrt mit den Naam vun't nakamen Blatt utwesselt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
nds: Trenner baven elk Blatt drucken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
nds: Zellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
nds: Trennteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
nds: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
nds: Streekpunkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
nds: Freeteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
nds: Anner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
nds: Goosfööt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
nds: Bloots Köör exporteren

en: File format is not supported.
nds: Dateiformaat nich ünnerstütt.

en: Could not read from file.
nds: Datei lett sik nich lesen.

en: Export Sheet to HTML
nds: Blatt na HTML exporteren

en: Recommended: UTF-8
nds: Anraadt: UTF-8

en: Locale (%1)
nds: Spraakinstellen (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
nds: &Koderen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mEncodingBox)
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
nds: Mit disse Optschoon lett sik De Koderen vun de HTML-Datei fastleggen. De anraadt Koderen (UTF-8) is as Standard utsöcht.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
nds: Blattköör

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
nds: Klick hier, wenn Du all Blääd ut de List utsöken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
nds: &All utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
nds: Heel Köör &torüchnehmen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
nds: Mit disse Optschoon stellt de HTML-Exportfilter för elk Blatt en egen Siet op. Wenn dit utmaakt is, warrt all Blääd tosamen na een Siet schreven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
nds: För elk Tabell &egen Dateien bruken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
nds: Stil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
nds: Söök dit ut, wenn Du de Standard-Schriftoorden un -Klören för de Nettsiet bruken wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
nds: &Standard-Stil bruken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
nds: Söök dit ut, wenn Du en egen Stilvörlaag för de Nettsiet bruken wullt. Se lett sik ut dat Feld nerrn utsöken oder ingeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
nds: &Extern Stilvörlaag bruken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, mCustomURL)
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
nds: Hier lett sik en URL för Dien Stilvörlaag ingeven. Se kann na en Vörlaag op Fastplaat oder in't Internet wiesen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
nds: Utsehn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
nds: Mit disse Optschoon laat sik Ränners rund de Zellen an-/utmaken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
nds: &Ränners bruken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPixelsBetweenCells)
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
nds: Mit disse Optschoon lett sik de Tall vun Pixels twischen de Zellen fastleggen. De Effekt is beter sichtbor, wenn <b>Ränners bruken</b> anmaakt is.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
nds: Pi&xels twischen Zellen:

en: Top
nds: Baven

en: Latex Export Filter Configuration
nds: Instellen vun den LaTeX-Exportfilter

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
nds: Dokment

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
nds: Dokmentstil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
nds: LaTeX-Stil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordsStyleButton)
en: Words style
nds: Words-Stil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
nds: Dokmenttyp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be able to be compiled alone
nds: Dat Dokment lett sik enkel kompileren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
nds: Nich reedschapafhangig Dokment

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Do not generate either the latex header or the document environment
nds: Keen LaTeX-Koppindrag oder Dokment-Ümgeven opstellen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, embededButton)
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
nds: Dat Dokment warrt as LaTeX-Dokment opstellt, dat binnen en LaTeX-Hööftdokment inslaten warrn mutt. So laat sik enkelte lütte Dateien för elk Afsnitt vun Dien Dokment opstellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
nds: Dokment för't Insluten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
nds: Dokmentklass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
nds: Gööd:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Final
nds: Ennverschoon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
nds: Vörverschoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
nds: Standard-Schriftgrött:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
nds: Biller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
nds: Bildorner:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
nds: Spraak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
nds: Tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
nds: Inholt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
nds: Notizen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
nds: Nich exporteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
nds: Notizen in Randnotizen exporteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
nds: Notizen in Kommentaren exporteren

en: Page
nds: Siet

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
nds: As dat lett is de Datei schaadhaftig. En Tabell warrt övergahn.

en: Skipping a table.
nds: Tabell warrt övergahn.

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
nds: Dit Dokment wöör mit Verschoon "%1" vun OpenOffice.org opstellt. Disse Filter wöör för Verschoon 1.0 schreven. Dat Lesen vun disse Datei kann to snaaksch Bedregen, Afstörten oder leeg Dorstellen vun Daten föhren. Wullt Du dat Dokment wieder ümwanneln?

en: Unsupported document version
nds: Nich ünnerstütt Dokment-Verschoon

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
nds: Ingaavdatei lett sik mit den QPRO-Filter nich opmaken - bitte mell den Fehler.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
nds: Passwoortschuult Dateien laat sik nich opmaken.
    De Passwoort-Algoritmus wöör noch nich apen maakt

en: Unable to find part for type %1
nds: Komponent för Typ "%1" lett sik nich finnen.

en: Declared number of shared strings too small (%1)
nds: Verkloort Tall vun deelt Tekenkeden to lütt (%1)

en: Declared number of font styles too small (%1)
nds: Verkloort Tall vun Schriftstilen to lütt (%1)

en: Declared number of cell formats too small (%1)
nds: Verkloort Tall vun Zellformaten to lütt (%1)

en: Declared number of fill styles too small (%1)
nds: Verkloort Tall vun Vullmaakstilen to lütt (%1)

en: The data could not be loaded completely because the maximum size of sheet was exceeded.
nds: De Daten laat sik nich heel laden, wiel dat mehr sünd, as dat Blatt dat tolett.

en: Expected integer or floating point number
nds: Verwacht Heeltall oder Fleetkommatall

en: Slide layout "%1" not found
nds: Dia-Toornen "%1" lett sik nich finnen.

en: Slide %1
nds: Dia %1

en: Words's Plain Text Import Filter
nds: Importfilter vun Words för eenfach Text

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
nds: Importdialoog för eenfach Text

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
nds: Enn vun den Afsnitt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
nds: &So laten: An't Enn vun de Reeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
nds: &Satz: Wenn dat Enn vun de Reeg dat Enn vun en Satz is

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphEmptyLine)
en: &Empty Line: If the line is empty
nds: L&eddig Reeg: Wenn de Reeg leddig is

en: Even Pages Header
nds: Koppreeg för even Sieden

en: Odd Pages Header
nds: Koppreeg för nich even Sieden

en: Even Pages Footer
nds: Footreeg för even Sieden

en: Odd Pages Footer
nds: Footreeg för nich even Sieden

en: First Page Header
nds: Koppreeg för eerst Siet

en: First Page Footer
nds: Footreeg för eerst Siet

en: Table %1
nds: Tabell %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
nds: De Datei lett sik nich laden, wiel se wull keen RTF-Dokment is.

en: Words's RTF Import Filter
nds: RTF-Importfilter vun Words

en: The file cannot be loaded.
nds: De Datei lett sik nich laden
