kspreadsolver - en to nds translation catalogue (10 entries)

en: Function Optimizer...
nds: Funkschoonverbetern

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
nds: Nauigkeit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
nds: Maximaal Wedderhalen

en: Function Optimizer
nds: Funkschoonverbetern

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
nds: Verbetern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
nds: Maximeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
nds: Minimeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
nds: Weert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
nds: Funkschoon:
