kocolorspaces - en to nds translation catalogue (34 entries)

en: Cyan
nds: Zyan

en: Yellow
nds: Geel

en: Black
nds: Swatt

en: CMYK (16-bit integer/channel)
nds: CMYK (16-Bit Heeltall per Kanaal)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
nds: CMYK (8-Bit Heeltall per Kanaal)

en: Gray
nds: Gries

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
nds: Griestöön (16-Bit Heeltall per Kanaal)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
nds: Griestöön (8-Bit Heeltall per Kanaal)

en: Lightness
nds: Helligkeit

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
nds: L*a*b (16-Bit Heeltall per Kanaal)

en: Red
nds: Root

en: Green
nds: Gröön

en: Blue
nds: Blaag Bries, eenfach

en: RGB (16-bit integer/channel)
nds: RGB (16-Bit Heeltall per Kanaal)

en: RGB (8-bit integer/channel)
nds: RGB (8-Bit Heeltall per Kanaal)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
nds: XYZ (16-Bit Heeltall per Kanaal)

en: Clear
nds: Leddig maken

en: Color
nds: Klöör

en: Darken
nds: Afdüüstern

en: Dissolve
nds: Oplösen

en: Hue
nds: Klöörtoon

en: In
nds: Rin

en: Lighten
nds: Heller maken

en: Out
nds: Rut

en: Saturation
nds: Sattheit

en: Value
nds: Weert

en: ICC Engine
nds: ICC-Karn

en: L*a*b* Histogram
nds: L*a*b-Histogramm

en: RGB8 Histogram
nds: RGB8-Histogramm

en: GRAY/Alpha8 Histogram
nds: GRIES/Alpha8-Histogramm

en: GRAY/Alpha16 Histogram
nds: GRIES/Alpha16-Histogramm

en: CMYK8 Histogram
nds: CMYK8-Histogramm

en: CMYK16 Histogram
nds: CMYK16-Histogramm

en: XYZ16 Histogram
nds: XYZ16-Histogramm
