TableShape - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Enter Name:
nl: Naam invoeren:

en: Spreadsheet
nl: Rekenblad

en: Spreadsheet Shape
nl: Rekenblad-vorm

en: Import OpenDocument Spreadsheet File
nl: OpenDocument rekenbladbestand importeren

en: Import
nl: Importeren

en: Export OpenDocument Spreadsheet File
nl: OpenDocument rekenbladbestand exporteren

en: Export
nl: Exporteren

en: Sheets
nl: Bladen

en: Sheet:
nl: Blad:

en: Selected Sheet
nl: Geselecteerd blad

en: Columns:
nl: Kolommen:

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Rows:
nl: Rijen:

en: Number of rows
nl: Aantal rijen

en: Table Options
nl: Tabelopties

en: Table editing
nl: Tabelbewerking
