kspread - en to nl translation catalogue (3227 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (Edit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nl: Be&werken

note: i18n: ectx: Menu (Fill)
en: Fi&ll
nl: Vu&llen

note: i18n: ectx: Menu (Clear)
en: Clear
nl: Schoonmaken

note: i18n: ectx: Menu (Delete)
en: Delete
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: Menu (View) i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: Beel&d

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nl: &Ga naar

note: i18n: ectx: Menu (Insert)
en: &Insert
nl: &Invoegen

note: i18n: ectx: Menu (ExternalData)
en: &External Data
nl: &Externe gegevens

note: i18n: ectx: Menu (Format)
en: F&ormat
nl: &Opmaak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5) i18n: ectx: Menu (MergeCellMenu)
en: Merge Cells
nl: Cellen samenvoegen

note: i18n: ectx: Menu (Row)
en: &Row
nl: &Rij

note: i18n: ectx: Menu (Column)
en: &Column
nl: &Kolom

note: i18n: ectx: Menu (Sheet)
en: &Sheet
nl: &Werkblad

note: i18n: ectx: Menu (PrintRange)
en: &Print Range
nl: A&fdrukbereik

note: i18n: ectx: Menu
en: Manual Page Breaks
nl: Handmatig nieuwe pagina's

note: i18n: ectx: Menu (Data)
en: &Data
nl: &Gegevens

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nl: H&ulpmiddelen

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nl: &Instellingen

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit
nl: Bewerken

note: i18n: ectx: ToolBar (navigationToolBar)
en: Navigation
nl: Navigatie

note: i18n: ectx: Menu
en: Activate
nl: Activeren

note: i18n: tag optionWidget attribute name i18n: ectx: ToolBar (fontPropertyToolBar)
en: Font
nl: Lettertype

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatButton) i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format
nl: Opmaak

note: i18n: ectx: ToolBar (colorAndBorderToolBar)
en: Color/Border
nl: Kleur/Rand

en: Parsing of formula in cell %1 failed.
nl: Lezen van formule in cel %1 is mislukt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChartDatabaseSelector)
en: Database Selector
nl: Selectie Database

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_areaBox)
en: Data Area
nl: Gegevensgebied

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_areaLabel)
en: Area:
nl: Gebied:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowAsLabel)
en: First row as label
nl: Eerste rij voor naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColumnAsLabel)
en: First column as label
nl: Eerste kolom voor naam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_formatBox)
en: Data Format
nl: Opmaak gegevens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_dataInRows)
en: Data sets in rows
nl: Gegevens verzameld in rijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_dataInColumns)
en: Data sets in columns
nl: Gegevens verzameld in kolommen

en: Database
nl: Gegevens

en: Processing is not possible, because some cells are locked as elements of a matrix.
nl: Bewerking is niet mogelijk, omdat er cellen zijn die vergrendeld zijn als elementen van een matrix.

en: Processing is not possible, because some cells are protected.
nl: Bewerking is niet mogelijk omdat er beschermde cellen zijn.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Apply Filter
nl: Filter toepassen

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Jan
nl: jan

en: Feb
nl: feb

en: Mar
nl: mar

en: Apr
nl: apr

[ctx: May short]
en: May
nl: mei

en: Jun
nl: jun

en: Jul
nl: jul

en: Aug
nl: aug

en: Sep
nl: sep

en: Oct
nl: okt

en: Nov
nl: nov

en: Dec
nl: dec

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Sunday
nl: zondag

en: Mon
nl: ma

en: Tue
nl: di

en: Wed
nl: wo

en: Thu
nl: do

en: Fri
nl: vr

en: Sat
nl: za

en: Sun
nl: zo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Autofill
nl: Autom. vullen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Auto-Filter
nl: Auto-filter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Auto-Format
nl: Auto-opmaak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Color
nl: Randkleur wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Comment
nl: Commentaar verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Comment
nl: Commentaar toevoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Conditional Formatting
nl: Voorwaardelijke celopmaak verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Conditional Formatting
nl: Voorwaardelijke celopmaak toevoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Value
nl: Andere waarde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Series
nl: Reeks invoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Fill Selection
nl: Selectie opvullen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Case
nl: Hoofd-/kleine letters wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Cells
nl: Cellen invoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Cells
nl: Cellen verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
nl: Verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indentation
nl: Meer inspringen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indentation
nl: Minder inspringen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Link
nl: Koppeling verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Link
nl: Koppeling instellen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells Horizontally
nl: Cellen horizontaal samenvoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells Vertically
nl: Cellen verticaal samenvoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
nl: Cellen samenvoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Dissociate Cells
nl: Cellen splitsen

en: Merging of columns or rows is not supported.
nl: Kolommen en rijen kunnen niet worden samengevoegd.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Named Area
nl: Gebied met naam toevoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Named Area
nl: Gebied met naam verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Precision
nl: Nauwkeurigheid vergroten

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Precision
nl: Nauwkeurigheid verkleinen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Column
nl: Kolombreedte wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Row
nl: Rijhoogte wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Rows/Columns
nl: Rijen/Kolommen tonen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Columns
nl: Kolommen tonen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Rows
nl: Rijen tonen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Rows/Columns
nl: Rijen/Kolommen verbergen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Columns
nl: Kolommen verbergen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Rows
nl: Rijen verbergen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Columns/Rows
nl: Kolommen/Rijen aanpassen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Columns
nl: Kolommen aanpassen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Rows
nl: Rijen aanpassen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Columns
nl: Kolommen invoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Columns
nl: Kolommen verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Rows
nl: Rijen invoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Rows
nl: Rijen verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Sheet
nl: Werkblad hernoemen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Sheet %1
nl: Werkblad %1 verbergen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Sheet
nl: Werkblad verbergen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Sheet %1
nl: Werkblad %1 tonen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Sheet
nl: Werkblad tonen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Sheet
nl: Werkblad toevoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate Sheet
nl: Werkblad kopiëren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Sheet
nl: Werkblad verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Sheet Properties
nl: Eigenschappen werkblad wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Data
nl: Gegevens sorteren

en: Do you want to check the spelling in the next sheet?
nl: Wilt u de spelling in het volgende werkblad controleren?

[ctx: (qtundo-format)]
en: Correct Misspelled Words
nl: Fout gespelde woorden corrigeren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Style
nl: Stijl herstellen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Style
nl: Stijl wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Validity Check
nl: Geldigheidscontrole verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Validity Check
nl: Geldigheidscontrole toevoegen

en: Australia
nl: Australië

en: Caribbean
nl: Caribisch gebied

en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Belgium
nl: België

en: France
nl: Frankrijk

en: Germany
nl: Duitsland

en: Greece
nl: Griekenland

en: Ireland
nl: Ierland

en: Italy
nl: Italië

en: Latvia
nl: Letland

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Slovenia
nl: Slovenië

en: Spain
nl: Spanje

en: Pound
nl: Pond

en: United Kingdom
nl: Verenigd Koninkrijk

en: Afghani (old)
nl: Afghani (oud)

en: Albania
nl: Albanië

en: Algeria
nl: Algerije

en: Algerian Dinar
nl: Algerijnse Dinar

en: American Samoa
nl: Amerikaans Samoa

en: Andorran Peseta
nl: Andorrese Peseta

en: East Caribbean Dollar
nl: Oost-Caribische Dollar

en: Antigua And Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Argentine Peso
nl: Argentijnse Peso

en: Armenia
nl: Armenië

en: Armenian Dram
nl: Armeense Dram

en: Aruban Florin
nl: Arubaanse Gulden

en: Australian Dollar
nl: Australische Dollar

en: Azerbaijan
nl: Azerbeidzjan

en: Azerbaijanian Manat
nl: Azerbeidzjaanse Manat

en: Bahamas
nl: Bahama's

en: Bahamian Dollar
nl: Bahamaanse Dollar

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Bahraini Dinar
nl: Bahreinse Dinar

en: Barbados Dollar
nl: Barbadiaanse Dollar

en: Belarus
nl: Wit-Rusland

en: Belarusian Ruble
nl: Wit-Russische Roebel

en: Belize Dollar
nl: Beliziaanse Dollar

en: Bermudian Dollar
nl: Bermuda-dollar

en: Indian Rupee
nl: Indiase roepie

en: Bosnia And Herzegovina
nl: Bosnië en Herzegovina

en: Convertible Marks
nl: Converteerbare Marken

en: Norwegian Krone
nl: Noorse Kroon

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Brazilian Real
nl: Braziliaanse Real

en: British Indian Ocean Territory
nl: Brits Indische Oceaanterritorium

en: Brunei Dollar
nl: Bruneise Dollar

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Bulgarian Lev
nl: Bulgaarse Lev

en: Burundi Franc
nl: Burundese Frank

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Canadian Dollar
nl: Canadese Dollar

en: Cape Verde
nl: Kaapverdië

en: Cape Verde Escudo
nl: Kaapverdische Escudo

en: Cayman Islands
nl: Kaaimaneilanden

en: Cayman Islands Dollar
nl: Kaaimaneilandse dollar

en: Central African Republic
nl: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Chad
nl: Tsjaad

en: Chile
nl: Chili

en: Chilean Peso
nl: Chileense Peso

en: Unidades de fomento
nl: Unidades de Fomento

en: Christmas Island
nl: Christmas Eiland

en: Cocos (Keeling) Islands
nl: Cocos (Keeling) eilanden

en: Colombian Peso
nl: Colombiaanse Peso

en: Comoro Franc
nl: Comorese Franc

en: Comoros
nl: Comoren

en: Congo, The Democratic Republic Of
nl: Congo. De Democratische Republiek van

en: Franc Congolais
nl: Congolese Franc

en: Cook Islands
nl: Cookeilanden

en: New Zealand Dollar
nl: Nieuw-Zeelandse Dollar

en: Costa Rican Colon
nl: Costa Ricaanse Colon

en: Cote D'Ivoire
nl: Ivoorkust

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Croatian kuna
nl: Kroatische Kuna

en: Cuban Peso
nl: Cubaanse Peso

en: Cyprus Pound
nl: Cypriotische Pond

en: Czech Koruna
nl: Tsjechische Kroon

en: Czechia
nl: Tsjechië

en: Danish Krone
nl: Deense Kroon

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Djibouti Franc
nl: Djiboutiaanse Frank

en: Dominican Peso
nl: Dominicaanse Peso

en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

en: East Timor
nl: Oost-Timor

en: Timor Escudo
nl: Timorese Escudo

en: Egypt
nl: Egypte

en: Egyptian Pound
nl: Egyptisch Pond

en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal Guinea

en: Estonia
nl: Estland

en: Ethiopia
nl: Ethiopië

en: Ethiopian Birr
nl: Ethiopische Birr

en: Falkland Island (Malvinas)
nl: Falkland-Eilanden (Malvinas)

en: Falkland Islands Pound
nl: Falklandeilands Pond

en: Faeroe Islands
nl: Faeröer

en: Fiji Dollar
nl: Fiji-dollar

en: French Guiana
nl: Frans Guyana

en: CFP Franc
nl: CFP-Frank

en: French Polynesia
nl: Frans-Polynesië

en: Franc Southern Territories
nl: Franse eilanden zuidelijke Indische Oceaan

en: Georgia
nl: Georgië

en: German Mark
nl: Duitse Mark

en: Gibraltar Pound
nl: Gibraltarees pond

en: Drachma
nl: Drachme

en: Greenland
nl: Groenland

en: Guinea Franc
nl: Guinese Franc

en: Guinea-Bissau
nl: Guinee-Bissau

en: Guinea-Bissau Peso
nl: Guinee-Bissause Peso

en: Haiti
nl: Haïti

en: Heard Island And McDonald Islands
nl: Heard- en McDonald Eilanden

en: Holy See (Vatican City State)
nl: Vaticaanstad

en: Hong Kong
nl: Hongkong

en: Hong Kong Dollar
nl: Hongkongse Dollar

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Iceland
nl: IJsland

en: Iceland Krona
nl: IJslandse Kroon

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Rupiah
nl: Roepiah

en: Iran, Islamic Republic Of
nl: Iran. Islamitische Republiek van

en: Iranian Rial
nl: Iraanse Rial

en: Iraq
nl: Irak

en: Iraqi Dinar
nl: Iraakse Dinar

en: Israel
nl: Israël

en: New Israeli Sheqel
nl: Nieuwe Israëlische Shekel

en: Jamaican Dollar
nl: Jamaicaanse Dollar

en: Jordan
nl: Jordanië

en: Jordanian Dinar
nl: Jordaanse Dinar

en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

en: Kenya
nl: Kenia

en: Kenyan Shilling
nl: Keniaanse Shilling

en: Korea, Democratic People's Republic Of
nl: Korea. Democratische Volksrepubliek van

en: North Korean Won
nl: Noord-Koreaanse Won

en: Korea, Republic Of
nl: Korea. Republiek van

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Kuwaiti Dinar
nl: Koeweitse Dinar

en: Kyrgyzstan
nl: Kirgizië

en: Lao People's Democratic Republic
nl: Lao. Democratische Volksrepubliek

en: Latvian Lats
nl: Letse Lats

en: Lebanese Pound
nl: Libanese Pond

en: Lebanon
nl: Libanon

en: Liberian Dollar
nl: Liberiaanse Dollar

en: Libyan Arab Jamahiriya
nl: Libië

en: Libyan Dinar
nl: Libische Dinar

en: Swiss Franc
nl: Zwitserse Frank

en: Lithuanian Litus
nl: Litouwse Litus

en: Denar
nl: Dinar

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of
nl: Macedonië. Voormalige Joegoslavische Republiek van

en: Malagasy Franc
nl: Madagaskarse Frank

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Malaysian Ringgit
nl: Maleisische Ringgit

en: Maldives
nl: Maldiven

en: Maltese Lira
nl: Maltese Lire

en: Marshall Islands
nl: Marshalleilanden

en: Mauritania
nl: Mauritanië

en: Mauritius Rupee
nl: Mauritiaanse Roepie

en: Mexican Peso
nl: Mexicaanse Peso

en: Mexican Unidad de Inversion (UDI)
nl: Mexicaanse Unidad de Inversion (UDI)

en: Micronesia, Federated States Of
nl: Micronesië. Federale Staten van

en: Moldova, Republic Of
nl: Moldavië. Republiek van

en: Moldovan Leu
nl: Moldavische Leu

en: Mongolia
nl: Mongolië

en: Moroccan Dirham
nl: Marokkaanse Dirham

en: Morocco
nl: Marokko

en: Namibia
nl: Namibië

en: Namibia Dollar
nl: Namibische Dollar

en: Nepalese Rupee
nl: Nepalese Roepie

en: Guilder
nl: Gulden

en: Netherlands Antillean Guilder
nl: Antilliaanse gulden

en: Netherlands Antilles
nl: Nederlandse Antillen

en: New Caledonia
nl: Nieuw-Caledonië

en: Norfolk Islands
nl: Norfolk Eilanden

en: Northern Mariana Islands
nl: Noordelijke Marianen

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Pakistan Rupee
nl: Pakistaanse Roepie

en: Papua New Guinea
nl: Papoea-Nieuw-Guinea

en: Philippine Peso
nl: Filipijnse Peso

en: Philippines
nl: Filipijnen

en: Poland
nl: Polen

en: Qatari Rial
nl: Qatarese rial

en: Romania
nl: Roemenië

en: Russian Federation
nl: Russische Federatie

en: Russian Ruble
nl: Russische Roebel

en: Rwanda Franc
nl: Rwandese Frank

en: Saint Helena
nl: Sint-Helena

en: Saint Helena Pound
nl: Sint-Heleens pond

en: Saint Kitts And Nevis
nl: Saint-Kitts en Nevis

en: Saint Pierre And Miquelon
nl: Saint-Pierre en Miquelon

en: Saint Vincent And The Grenadines
nl: Saint Vincent en de Grenadines

en: Sao Tome And Principe
nl: Sao Tomé en Principe

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

en: Saudi Riyal
nl: Saoedische Riyal

en: Seychelles
nl: Seychellen

en: Seychelles Rupee
nl: Seychelse roepie

en: Singapore Dollar
nl: Singaporese Dollar

en: Slovak Koruna
nl: Slowaakse Kroon

en: Solomon Islands
nl: Salomonseilanden

en: Solomon Islands Dollar
nl: Salomon-dollar

en: Somali Shilling
nl: Somalische Shilling

en: Somalia
nl: Somalië

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: Sri Lanka Rupee
nl: Sri Lankaanse roepie

en: Sudan
nl: Soedan

en: Sudanese Dinar
nl: Soedanese Dinar

en: Suriname Guilder
nl: Surinaamse Gulden

en: Svalbard And Jan Mayen
nl: Spitsbergen en Jan Mayen

en: Sweden
nl: Zweden

en: Swedish Krona
nl: Zweedse Kroon

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Syrian Arab Republic
nl: Arabische Republiek Syrië

en: Syrian Pound
nl: Syrisch pond

en: New Taiwan Dollar
nl: Nieuw Taiwanese Dollar

en: Taiwan, Province Of China
nl: Taiwan

en: Tajikistan
nl: Tadzjikistan

en: Tanzania, United Republic Of
nl: Tanzania. Verenigde Republiek van

en: Tanzanian Shilling
nl: Tanzaniaanse Shilling

en: Trinidad And Tobago
nl: Trinidad en Tobago

en: Trinidad and Tobago Dollar
nl: Trinidad en Tobago Dollar

en: Tunisia
nl: Tunesië

en: Tunisian Dinar
nl: Tunesische Dinar

en: Turkey
nl: Turkije

en: Turkish Lira
nl: Turkse Lira

en: Turks And Caicos Islands
nl: Turks- en Caicoseilanden

en: Uganda
nl: Oeganda

en: Uganda Shilling
nl: Oegandese Shilling

en: Ukraine
nl: Oekraïne

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: US Dollar (Next day)
nl: US Dollar (Volgende dag)

en: US Dollar (Same day)
nl: US Dollar (Zelfde dag)

en: Peso Uruguayo
nl: Uruguayaanse Peso

en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

en: Uzbekistan Sum
nl: Oezbeekse Sum

en: Viet Nam
nl: Vietnam

en: Virgin Islands
nl: Maagdeneilanden

en: Wallis And Futuna
nl: Wallis en Futuna

en: Western Sahara
nl: Westelijke Sahara

en: Yemen
nl: Jemen

en: Yemeni Rial
nl: Jemenitische Rial

en: Yugoslavia
nl: Joegoslavië

en: Yugoslavian Dinar
nl: Joegoeslavische Dinar

en: Zimbabwe Dollar
nl: Zimbabwaanse dollar

en: All
nl: Alles

en: Empty
nl: Leeg

en: Non-empty
nl: Niet leeg

en: Add Named Area
nl: Gebied met naam toevoegen

en: Enter the area name:
nl: Voer de naam in van het gebied:

en: The named area '%1' already exists.
    Do you want to replace it?
nl: Er is al een gebied met de naam '%1'.
    Wilt u dat vervangen?

en: Replace Named Area
nl: Gebied met naam vervangen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace Named Area
nl: Gebied met naam vervangen

en: Change Angle
nl: Hoek wijzigen

en: Angle:
nl: Hoek:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Angle
nl: Hoek wijzigen

en: Sheet Style
nl: Werkbladstijl

en: Select the sheet style to apply:
nl: Selecteer de werkbladstijl die u wilt toepassen:

en: Could not find image %1.
nl: Afbeelding %1 niet gevonden.

en: Could not load image %1.
nl: Afbeelding %1 kon niet worden ingelezen.

en: Could not find sheet-style XML file '%1'.
nl: XML-bestand met werkbladstijl '%1' niet gevonden.

en: Parsing error in sheet-style XML file %1.
nl: Inleesfout in het XML-bestand met werkbladstijl %1.

en: Select Character
nl: Selecteer karakter

en: Insert the selected character in the text
nl: Voeg het geselecteerde teken in de tekst in

en: Cell Comment
nl: Celcommentaar

note: i18ncheckarg
en: equal to
nl: gelijk aan

en: greater than
nl: groter dan

en: less than
nl: kleiner dan

en: equal to or greater than
nl: gelijk aan of groter dan

en: equal to or less than
nl: gelijk aan of kleiner dan

en: between
nl: tussen

en: outside range
nl: buiten bereik

en: different to
nl: is ongelijk aan

en: First Condition
nl: Eerste voorwaarde

en: Second Condition
nl: Tweede voorwaarde

en: Third Condition
nl: Derde voorwaarde

en: Cell is
nl: Cel is

en: Cell style
nl: Celstijl

en: different from
nl: is anders dan

en: Conditional Styles
nl: Voorwaardelijke stijlen

en: If the first value is a number, the second value also has to be a number.
nl: Als de eerste waarde een getal is, moet de tweede waarde ook een getal zijn.

en: If the first value is a string, the second value also has to be a string.
nl: Als de eerste waarde een tekenreeks is, moet de tweede waarde ook een tekenreeks zijn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_rowHeader)
en: Description in rows
nl: Beschrijving in rijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_columnHeader)
en: Description in columns
nl: Beschrijving in kolommen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_copyData)
en: Copy data
nl: Gegevens kopiëren

en: Consolidate
nl: Consolideren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Sum
nl: Som

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Average
nl: Gemiddelde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Count
nl: Aantal

en: Standard Deviation
nl: Standaard deviatie

en: Variance
nl: Variantie

en: You have to define at least one source range.
nl: U moet minstens één bronbereik definiëren.

en: %1 is not a valid cell range.
nl: %1 is geen geldig celbereik.

en: The range
    %1
    is too small
nl: Het bereik
    %1
    is te klein

en: The range
    %1
    is too large
nl: Het bereik
    %1
    is te groot

en: The ranges
    %1
    and
    %2
    have different size
nl: De bereiken
    %1
    en
    %2
    zijn niet even groot

[ctx: (qtundo-format)]
en: Consolidate
nl: Consolideren

en: The source range intersects the destination range.
nl: Het bronbereik en het doelbereik kruisen elkaar.

en: The range
    %1
     is malformed
nl: Het bereik
    %1
     is misvormd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
nl: Functie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Reference:
nl: Referentie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Entered references:
nl: Ingevoerde referenties:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Add
nl: Toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeButton)
en: Remove
nl: Verwijderen

en: Inserting From Clipboard
nl: Klembordinhoud invoegen

en: There is no data in the clipboard.
nl: Er staan geen gegevens op het klembord.

en: There is no usable data in the clipboard.
nl: Er staan geen bruikbare gegevens op het klembord.

en: Import CSV Data File
nl: CSV gegevensbestand importeren

en: CSV data files (*.csv)
nl: CSV gegevensbestanden (*.csv)

en: Text to Columns
nl: Tekst naar kolommen

en: Cannot open input file.
nl: Het invoerbestand kan niet worden geopend.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Inserting From Clipboard
nl: Klembordinhoud invoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Inserting Text File
nl: Tekstbestand invoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Text to Columns
nl: Tekst naar kolommen

en: Insert Data From Database
nl: Gegevens vanuit database invoegen

en: User name:
    (if necessary)
nl: Gebruikersnaam:
    (indien nodig)

en: Port:
    (if necessary)
nl: Poort:
    (indien nodig)

en: Database name:
nl: Naam van database:

en: Password:
    (if necessary)
nl: Wachtwoord:
    (indien nodig)

en: Select tables:
nl: Tabellen selecteren:

en: Tables
nl: Tabellen

en: Select columns:
nl: Kolommen selecteren:

en: Column
nl: Kolom

en: Table
nl: Tabel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Columns
nl: Kolommen

en: Match all of the following (AND)
nl: Komt met al het volgende overeen (AND)

en: Match any of the following (OR)
nl: Komt met een van de volgende overeen (OR)

en: equals
nl: gelijk aan

en: not equal
nl: ongelijk aan

en: not in
nl: niet in

en: like
nl: zoals

en: greater
nl: groter

en: lesser
nl: kleiner

en: greater or equal
nl: groter of gelijk

en: less or equal
nl: kleiner of gelijk

en: Sorted by
nl: Gesorteerd op

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Ascending
nl: Oplopend

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Descending
nl: Aflopend

en: Distinct
nl: Afzonderlijk

en: Query Options
nl: Opties zoekopdracht

en: SQL query:
nl: SQL-zoekopdracht:

en: Insert in region
nl: Invoegen in bereik

en: Starting in cell
nl: Vanaf cel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, resultButton)
en: Result
nl: Resultaat

en: You cannot specify a table here.
nl: U kunt hier geen tabel opgeven.

en: You have to specify a valid region.
nl: U moet een geldig bereik opgeven.

en: You have to specify a valid cell.
nl: U moet een geldige cel opgeven.

en: You are not allowed to change data in the database.
nl: U mag de gegevens in de database niet wijzigen.

en: Executing query failed.
nl: Uitvoeren zoekopdracht is mislukt.

en: You did not get any results with this query.
nl: Deze zoekopdracht heeft niets opgeleverd.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Data From Database
nl: Gegevens vanuit database invoegen

en: The port must be a number
nl: De poort moet een getal zijn

en: Connecting to database...
nl: Bezig te verbinden met database...

en: Connected. Retrieving table information...
nl: Verbonden. Informatie uit tabel wordt opgehaald...

en: This database contains no tables
nl: Deze database bevat geen tabellen

en: Driver could not be loaded
nl: Kon stuurprogramma niet inlezen

en: Retrieving meta data of tables...
nl: Meta-gegevens van tabellen worden opgehaald...

en: You have to select at least one table.
nl: U moet minstens één tabel selecteren.

en: You have to select at least one column.
nl: U moet minstens één kolom selecteren.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Operator) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseField) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseItem) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
nl: Geen

en: '*' or '?' are not valid wildcards in SQL. The proper replacements are '%' or '_'. Do you want to replace them?
nl: '*' en '?' zijn geen geldige jokertekens in SQL. De juiste vervangingen zijn '%' en '_'. Wilt u die vervangen?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
nl: Voorbeeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_9) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, textButton)
en: Text
nl: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_8)
en: Time
nl: Tijd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_7)
en: Date
nl: Datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Fraction
nl: Fractie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Currency
nl: Valuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Money
nl: Geld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Percent
nl: Percentage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Generic
nl: Algemeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Number
nl: Getal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_10)
en: Date and Time
nl: Datum en tijd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Currency:
nl: Valuta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Format:
nl: Opmaak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Postfix:
nl: Achtervoegsel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Precision:
nl: Nauwkeurigheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Prefix:
nl: Voorvoegsel:

en: Document Settings
nl: Documentinstellingen

en: Calculation
nl: Berekening

en: Locale
nl: Taalregio

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Precision as shown
nl: Nauwkeurigheid als getoond

en: Search criteria must apply to whole cell
nl: Zoekcriteria moeten voor hele cel gelden

en: Automatic find labels
nl: Automatisch namen zoeken

en: String comparison:
nl: Tekenreeksen vergelijken:

en: Regular Expressions
nl: Reguliere expressies

en: Wildcards
nl: Jokertekens

en: Null Year:
nl: Null jaar:

en: &Use System's Locale Settings
nl: Gebr&uik de lokale instellingen van het systeem

en: Language: %1
nl: Taal: %1

en: Default number format: %1
nl: Standaard opmaak getallen: %1

note: i18ncheckarg
en: Long date format: %1
nl: Lange opmaak datum: %1

en: Short date format: %1
nl: Korte opmaak datum: %1

en: Time format: %1
nl: Opmaak tijd: %1

en: Currency format: %1
nl: Opmaak valuta: %1

en: More Options
nl: Meer opties

en: Search entire sheet
nl: Zoek in gehele werkblad

en: Search in:
nl: Zoek in:

en: Cell Values
nl: Celwaarden

en: Comments
nl: Commentaar

en: Search direction:
nl: Zoekrichting:

en: Across then Down
nl: Naar rechts, dan naar beneden

en: Down then Across
nl: Naar beneden, dan naar rechts

en: Fewer Options
nl: Minder opties

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, FontWidget)
en: You can select here the font style, size and color, including some additional options like underlined or stroke out text for the current cell text. The lower part of the page gives a preview of the selected text format.
    The default font is set for all cells in the Format -> Style Manager menu with the currently used style.
nl: U kunt hier lettertype, tekengrootte en kleur voor de tekst in de huidige cel selecteren, inclusief toegevoegde opties zoals onderstrepen of doorhalen van tekst. In het onderste deel van de pagina ziet u een voorbeeld van de geselecteerde tekstopmaak.
    Het huidige lettertype wordt in het menu Opmaak -> Stijlenbeheer als standaard lettertype ingesteld voor alle cellen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, style_combo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, size_combo)
en: Choose the style for your font for the currently selected cells. When you select several cells with different styles, the displayed style is set to Varying (No Change) and leaving it that way will keep all your current style settings for each cell. Changing to Roman for example will change all the selected cells style text to Roman.
nl: Kies het lettertype voor de geselecteerde cellen. Indien meerdere cellen zijn geselecteerd met verschillende lettertypen, wordt dit type ingesteld op Variërend (Geen wijziging). Door dit zo te laten blijven alle huidige instellingen voor elke cel zoals ze waren. Als u het bijvoorbeeld wijzigt in "Roman", wordt het lettertype van de tekst in alle geselecteerde cellen veranderd in "Roman".

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, style_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo)
en: Varying (No Change)
nl: Variërend (Geen wijziging)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, style_combo)
en: Roman
nl: "Roman"

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, style_combo)
en: Italic
nl: Cursief

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, weight_combo)
en: Choose the weight for your font for the currently selected cells. When you select several cells with different font weight, the displayed weight is set to Varying (No Change) and leaving it that way will keep all your current weight settings for each cell. Changing to Bold for example will change all the selected cells font weight to Bold.
nl: Kies de dikte van het lettertype voor de geselecteerde cellen. Indien u meerdere cellen selecteert met verschillend dikte voor het lettertype, wordt die ingesteld op Variërend (Geen wijziging). Door dit zo te laten blijven alle huidige instellingen voor elke cel zoals ze waren. Als u het bijvoorbeeld wijzigt in Vet, wordt het lettertype van de tekst in alle geselecteerde cellen veranderd in Vet.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ValueType)
en: Normal
nl: Normaal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo)
en: Bold
nl: Vet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color:
nl: Kleur:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, underline)
en: If this is checked, the current cell text will be underlined.
nl: Als u deze optie inschakelt, wordt de tekst in de huidige cel onderstreept.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underline)
en: Underline
nl: Onderstrepen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Size:
nl: Grootte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Weight:
nl: Dikte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style:
nl: Stijl:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, textColorButton)
en: Choose the color for the current cell text. Clicking on the color bar will bring you the standard KDE Select Color dialog where you will be able to choose the new color.
nl: Kies de tekstkleur in de huidige cel. Door op de kleurenbalk te klikken komt u in het standaard dialoogvenster van KDE voor de kleurselectie. Hierin kunt u de nieuwe tekstkleur kiezen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, strike)
en: This will strike out the current cell text if this is checked.
nl: Als u deze optie inschakelt, wordt de tekst in de huidige cel doorgehaald.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strike)
en: Strike out
nl: Doorhalen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, family_combo)
en: This box lists all your available font families. Click on one family to set it in the current cell.
nl: In dit vak ziet u een lijst van alle beschikbare lettertypen. Klik op een lettertype om dit voor de huidige cel in te stellen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, example_label)
en: You can see a preview of the font you are choosing for the current cell.
nl: U ziet een voorbeeld van het lettertype dat u voor de huidige cel kiest.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function
nl: Functie

en: Insert function
nl: Functie invoegen

en: This function has no parameters.
nl: Deze functie heeft geen parameters.

en: Description is not available.
nl: Beschrijving is niet aanwezig.

en: Goal Seek
nl: Doel zoeken

en: Cell reference is invalid.
nl: Celreferentie is onjuist.

en: Target value is invalid.
nl: Doelwaarde is ongeldig.

en: Source cell must contain a numeric value.
nl: De broncel moet een numerieke waarde bevatten.

en: Target cell must contain a formula.
nl: De doelcel moet een formule bevatten.

en: Starting...
nl: Bezig met starten...

en: Iteration:
nl: Iteratie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: New value:
nl: Nieuwe waarde:

en: Goal seeking with cell %1 found a solution:
nl: Een resultaat van doelzoeken met cel %1 is:

en: Goal seeking with cell %1 has found NO solution.
nl: GEEN resultaat gevonden bij doelzoeken met cel %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Set cell:
nl: Cel instellen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: To value:
nl: Naar waarde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: By changing cell:
nl: Door wijzigen van cel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Goal seeking with cell <cell> found <a | no> solution:
nl: Zoeken met cel <cell>gevonden geeft <een | geen> resultaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Current value:
nl: Huidige waarde:

en: Goto Cell
nl: Ga naar cel

en: Enter cell:
nl: Cel invoeren:

en: Insert
nl: Invoegen

en: Move towards right
nl: Naar rechts verplaatsen

en: Move towards bottom
nl: Naar beneden verplaatsen

en: Insert rows
nl: Rijen invoegen

en: Insert columns
nl: Kolommen invoegen

en: Insert Cells
nl: Cellen invoegen

en: Move towards left
nl: Naar links verplaatsen

en: Move towards top
nl: Naar boven verplaatsen

en: Remove rows
nl: Rijen verwijderen

en: Remove columns
nl: Kolommen verwijderen

en: Remove Cells
nl: Cellen verwijderen

en: Style
nl: Stijl

[ctx: Name of the style]
en: Name:
nl: Naam:

en: Inherit style:
nl: Stijl afleiden van:

en: Default
nl: Standaard

en: A style with this name already exists.
nl: Er is al een stijl met deze naam.

en: The style name can not be empty.
nl: De stijl moet een naam hebben.

en: A style cannot inherit from itself.
nl: Een stijl kan niet van zichzelf worden afgeleid.

en: The style cannot inherit from '%1' because of recursive references.
nl: De stijl kan niet worden afgeleid van '%1' vanwege recursieve referenties.

en: Cell Format
nl: Celopmaak

en: &General
nl: Al&gemeen

en: &Data Format
nl: &Gegevensopmaak

en: &Font
nl: &Lettertype

en: &Position
nl: &Positie

en: &Border
nl: &Rand

en: Back&ground
nl: Achter&grond

en: &Cell Protection
nl: &Celbescherming

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Format
nl: Opmaak wijzigen

en: This is the default format and Calligra Sheets autodetects the actual data type depending on the current cell data. By default, Calligra Sheets right justifies numbers, dates and times within a cell and left justifies anything else.
nl: Dit is de standaard opmaak en Calligra Sheets detecteert automatisch het actuele gegevenstype, afhankelijk van de huidige celinhoud. Standaard plaatst Calligra Sheets getallen, data (datums) en tijdstippen rechts in een cel, en alle andere gegevens links.

en: The number notation uses the notation you globally choose in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Numbers tab. Numbers are right justified by default.
nl: De getallen worden genoteerd volgens de notatie die u globaal kiest in het tabblad van Systeeminstellingen -> Gemeenschappelijk uiterlijk en gedrag -> Taalregio-> Land/regio & taal -> Getallen. Getallen worden standaard rechts uitgelijnd.

en: When you have a number in the current cell and you switch from the dcell format from Generic to Percent, the current cell number will be multiplied by 100%.
    For example if you enter 12 and set the cell format to Percent, the number will then be 1,200 %. Switching back to Generic cell format will bring it back to 12.
    You can also use the Percent icon in the Format Toolbar.
nl: Indien u, met een getal in de huidige cel, de celpopmaak verandert van Algemeen naar Percentage, wordt het getal in de cel vermenigvuldigd met 100% en wordt er het '%'-teken aan toegevoegd.
    Bijvoorbeeld: als u 12 invoert en de celopmaak naar Percentage verandert, wordt 12 veranderd in 1,200 %. Door de celopmaak weer terug te veranderen wordt het getal weer 12.
    U kunt ook de Percentageopmaakknop in de Opmaakwerkbalk hiervoor gebruiken.

en: The Money format converts your number into money notation using the settings globally fixed in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Money. The currency symbol will be displayed and the precision will be the one set in System Settings.
    You can also use the Currency icon in the Format Toolbar to set the cell formatting to look like your current currency.
nl: De Valuta-opmaak converteert een getal in de notatie voor valuta, volgens de globaal ingestelde instellingen in het Systeeminstellingen -> Gemeenschappelijk uiterlijk en gedrag -> Taalregio -> Valuta. Het symbool voor de valuta wordt getoond en de nauwkeurigheid uit Systeeminstellingen wordt gebruikt.
    Ook kunt u het valutapictogram in de Opmaakwerkbalk gebruiken om de celinhoud op te maken als een bedrag in uw huidige valuta.

en: Scientific
nl: Wetenschappelijk

en: The scientific format changes your number using the scientific notation. For example, 0.0012 will be changed to 1.2E-03. Going back using Generic cell format will display 0.0012 again.
nl: Door de wetenschappelijke opmaak wordt een getal weergegeven in de wetenschappelijke notatie. Bijvoorbeeld: 0.0012 wordt dan genoteerd als 1.2E-03. Door de Algemene celopmaak te kiezen wordt het getal weer als 0.0012 weergegeven.

en: The fraction format changes your number into a fraction. For example, 0.1 can be changed to 1/8, 2/16, 1/10, etc. You define the type of fraction by choosing it in the field on the right. If the exact fraction is not possible in the fraction mode you choose, the nearest closest match is chosen.
     For example: when we have 1.5 as number, we choose Fraction and Sixteenths 1/16 the text displayed into cell is "1 8/16" which is an exact fraction. If you have 1.4 as number in your cell and you choose Fraction and Sixteenths 1/16 then the cell will display "1 6/16" which is the nearest closest Sixteenth fraction.
nl: Door de celopmaak als breuk wordt een getal in de cel als een breuk weergegeven. Bijvoorbeeld: 0.1 kan worden genoteerd als 1/8, 2/16, 1/10 enzovoorts, afhankelijk van het type breuk dat u in het veld rechts kiest. Als de exacte weergave van de breuk niet mogelijk is in het gekozen type, wordt de best passende waarde gekozen.
    Bijvoorbeeld: wanneer het getal 1.5 is, en we kiezen Breuken en Zestienden 1/16, dan wordt in de cel de tekenreeks "1 8/16" getoond wat een exacte weergave is voor 1.5. Maar 1.4 wordt op deze manier weergegeven als "1 6/16", wat natuurlijk niet exact is, maar de best passende waarde, in zestienden uitgedrukt.

en: To enter a date, you should enter it in one of the formats set in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Time & Dates. There are two formats set here: the date format and the short date format.
    Just like you can drag down numbers you can also drag down dates and the next cells will also get dates.
nl: Om een datum in te voeren moet u het invoeren in een van de opmaken die in Systeeminstellingen -> Gemeenschappelijk uiterlijk en gedrag -> Taalregio -> Land/regio en taal -> Tijd &amp; datum zijn ingesteld. Er kunnen daar twee opmaken worden ingesteld: de opmaak voor de datum en de ingekorte opmaak voor de datum.
    Net als getallen kunt u ook data (datums) naar volgende cellen verslepen, die dan ook data bevatten.

en: This formats your cell content as a time. To enter a time, you should enter it in the Time format set in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Date & Time. In the Cell Format dialog box you can set how the time should be displayed by choosing one of the available time format options. The default format is the system format set in System Settings. When the number in the cell does not make sense as a time, Calligra Sheets will display 00:00 in the global format you have in System Settings.
nl: Hierdoor wordt de celinhoud opgemaakt als een tijd. Een tijd voert u in, in dezelfde opmaak voor tijd die is in gesteld in Systeeminstellingen -> Gemeenschappelijk uiterlijk en gedrag -> Taalregio -> Land/regio & taal -> Tijd & datum. In het dialoogvenster voor de celopmaak kunt u kiezen hoe een tijd wordt weergegeven, door dit te kiezen uit de beschikbare opties. Standaard is de opmaak die in Systeeminstellingen is ingesteld. Wanneer het getal in de cel geen zinvolle tijd voorstelt, toont Calligra Sheets 00:00 in de globaal ingestelde opmaak in Systeeminstellingen.

en: This formats your cell content as date and time. To enter a date and a time, you should enter it in the Time format set in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Time & Dates. In the Cell Format dialog box you can set how the time should be displayed by choosing one of the available date format options. The default format is the system format set in System Settings. When the number in the cell does not make sense as a date and time, Calligra Sheets will display 00:00 in the global format you have in System Settings.
nl: Hierdoor wordt de celinhoud opgemaakt als een datum en tijd. Een datum en tijd voert u in, in dezelfde opmaak voor datum en tijd die is in gesteld in Systeeminstellingen -> Gemeenschappelijk uiterlijk en gedrag -> Taalregio -> Land/regio en taal -> Tijd & datum. In het dialoogvenster voor de Celopmaak kunt u kiezen hoe een datum en tijd wordt weergegeven door die te kiezen uit de hiervoor beschikbare opties. De standaard is de opmaak die in Systeeminstellingen is ingesteld. Wanneer het getal in de cel geen zinvolle datum en tijd voorstelt, toont Calligra Sheets 00:00 in de globaal ingestelde opmaak in Systeeminstellingen.

en: This formats your cell content as text. This can be useful if you want a number treated as text instead as a number, for example for a ZIP code. Setting a number as text format will left justify it. When numbers are formatted as text, they cannot be used in calculations or formulas. It also change the way the cell is justified.
nl: Hierdoor wordt de inhoud van de cel opgemaakt als tekst. Dit kan nuttig zijn als u wilt dat een getal als tekst wordt beschouwd en niet als een getal, bijvoorbeeld in een postcode. Een getal dat als tekst is opgemaakt, wordt links in de cel geplaatst. Als tekst opgemaakte getallen kunnen niet worden gebruikt in berekeningen. Ook wordt de plaats in de cel veranderd.

en: Custom
nl: Aangepast

en: The custom format does not work yet. To be enabled in the next release.
nl: De aangepaste opmaak werkt nu nog niet, en wordt pas in de volgende versie mogelijk.

en: This will display a preview of your choice so you can know what it does before clicking the OK button to validate it.
nl: Hiermee krijgt u een voorbeeld te zien van uw keuze, zodat u kunt zien hoe die uitpakt voordat u op de OK-knop klikt om die keuze door te voeren.

en: Displays choices of format for the fraction, date or time formats.
nl: Toont de keuzes voor de opmaak van breuken, datum en tijd.

en: You can add here a Postfix such as a $HK symbol to the end of each cell content in the checked format.
nl: U kunt hier een achtervoegsel aan toevoegen zoals een $HK-symbool aan het einde van elke celinhoud in de gekozen opmaak.

en: variable
nl: variabele

en: You can control how many digits are displayed after the decimal point for numeric values. This can also be changed using the Increase precision or Decrease precision icons in the Format toolbar.
nl: U kunt bepalen met hoeveel cijfers achter de komma getallen worden weergegeven. Dit kunt u doen met de knoppen voor het vergroten of verkleinen van de nauwkeurigheid in de Opmaakwerkbalk.

en: You can add here a Prefix such as a $ symbol at the start of each cell content in the checked format.
nl: U kunt hier een voorvoegsel aan toevoegen zoals een $-teken aan het begin van elke celinhoud in de gekozen opmaak.

en: You can choose whether positive values are displayed with a leading + sign and whether negative values are shown in red.
nl: U kunt kiezen of positieve getallen zullen worden weergegeven met een voorafgaand + teken en of negatieve waarden in rood worden weergegeven.

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Halves 1/2
nl: Halven 1/2

en: Quarters 1/4
nl: Kwarten 1/4

en: Eighths 1/8
nl: Achtsten 1/8

en: Sixteenths 1/16
nl: Zestienden 1/16

en: Tenths 1/10
nl: Tienden 1/10

en: Hundredths 1/100
nl: Honderdsten 1/100

en: One digit 5/9
nl: Eén cijfer 5/9

en: Two digits 15/22
nl: Twee cijfers 15/22

en: Three digits 153/652
nl: Drie cijfers 153/652

en: System:
nl: Systeem:

en:  (=[hh]:mm:ss)
nl:  (=[uu]:mm:ss)

en:  (=[hh]:mm)
nl:  (=[uu]:mm)

en: Default width (%1 %2)
nl: Standaard breedte (%1 %2)

en: Default height (%1 %2)
nl: Standaard hoogte (%1 %2)

en: Border
nl: Rand

en: Preselect
nl: Voorselecteren

en: Pattern
nl: Patroon

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Background color:
nl: Achtergrondkleur:

en: No Color
nl: Geen kleur

en: Insert Link
nl: Koppeling invoegen

en: Link to Internet Address
nl: Koppeling naar internetadres:

en: Text to display:
nl: Te tonen tekst:

en: Internet address:
nl: Internetadres:

en: Email
nl: E-mail

en: Link to Email Address
nl: Koppeling naar e-mailadres

en: Email address:
nl: E-mailadres:

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: File
nl: Bestand

en: Link to File
nl: Koppeling naar bestand

en: File location:
nl: Locatie bestand:

en: Recent file:
nl: Recent bestand:

en: No Entries
nl: Geen ingangen

en: Cell
nl: Cel

en: Link to Cell
nl: Koppeling Naar cel

en: Cell or Named Area:
nl: Cell of benoemd gebied:

en: Internet address is empty
nl: Blanco internetadres

en: Mail address is empty
nl: Blanco e-mailadres

en: File name is empty
nl: Blanco bestandsnaam

en: Destination cell is empty
nl: Blanco bestemmingscel

en: Custom Lists
nl: Aangepaste lijsten

en: List:
nl: Lijst:

en: Entry:
nl: Invoer:

en: Cancel
nl: Annuleren

en: New
nl: Nieuw

en: Modify
nl: Wijzigen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Do you really want to remove this list?
nl: Wilt u werkelijk deze lijst verwijderen?

en: Remove List
nl: Lijst verwijderen

en: Entry area is not empty.
    Do you want to continue?
nl: Invoerbereik is niet leeg.
    Wilt u verdergaan?

en: &Select
nl: &Selecteren

en: Named Areas
nl: Gebieden met naam

en: Area: %1
nl: Bereik: %1

en: &New...
nl: &Nieuw...

en: &Edit...
nl: B&ewerken...

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: New Named Area
nl: Nieuw benoemd gebied

en: Edit Named Area
nl: Benoemd gebied bewerken

en: Do you really want to remove this named area?
nl: Wilt u werkelijk dit benoemde gebied verwijderen?

en: Remove Named Area
nl: Gebied met naam verwijderen

en: Cells:
nl: Cellen:

en: Sheet:
nl: Werkblad:

en: Area name:
nl: Bereiknaam:

en: Paste Inserting Cells
nl: Cellen invoegen door plakken

en: Select Source
nl: Selecteer bron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Current)
en: Current Selection
nl: Huidige selectie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, External)
en: External Source
nl: Externe bron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Field
nl: Veld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Condition
nl: Voorwaarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Value
nl: Waarde

en: Pivot Table Configuration Window
nl: Instellingenvenster van kruistabel

en: Add Filter
nl: Filter toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Drag from Labels and drop in the desired field
nl: Sleep van labels en laat vallen in het gewenste veld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Labels
nl: Naamteksten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Select Option
nl: Optie selecteren

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, selectOption) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, SelectFunction)
en: sum
nl: som

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, selectOption) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, SelectFunction)
en: average
nl: gemiddeld

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, selectOption) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, SelectFunction)
en: count
nl: aantal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TotalRows)
en: Total Rows
nl: Totaal aantal rijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, TotalColumns)
en: Total Columns
nl: Totaal aantal kolommen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rows
nl: Rijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Values
nl: Waarden

en: Pivot Options
nl: Opties van kruistabel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Value Type
nl: Type van waarde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Base Field
nl: Basisveld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Base Item
nl: Basisitem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ManualSelection)
en: Manual Selection
nl: Handmatige invoer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortBy)
en: Sort By
nl: Sorteren op

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, horizontalGroup)
en: <qt>Set the content position horizontally in the cell.
    <b>Standard</b> is default and is set from the format you choose.
    <b>Left</b> means the content will be displayed on the left of the cell.
    <b>Center</b> means the content will be in the center horizontally in the cell.
    <b>Right</b> means the content of the cell will be displayed on the right of the cell.</qt>
nl: <qt>Horizontale positie instellen inhoud in de cel. 
    <b>Standaard</b> is afhankelijk van de opmaak die u kiest. 
    <b>Links</b> betekent dat de inhoud links in de cel wordt geplaatst.
    <b>Midden</b> betekent dat de inhoud horizontaal in het midden van de cel wordt geplaatst.
    <b>Rechts</b> betekent dat de inhoud rechts in de cel wordt geplaatst.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, horizontalGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Horizontal
nl: Horizontaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, standard)
en: Standard
nl: Standaard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Left
nl: Links

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center)
en: Center
nl: Midden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Right
nl: Rechts

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: <qt>Set the content position vertically in the cell.
    <b>Top</b> means the content will be displayed on top of the cell.
    <b>Middle</b> means the content will be in the middle vertically in the cell.
    <b>Bottom</b> means the content of the cell will be displayed at the bottom of the cell.</qt>
nl: <qt>Verticale positie instellen van de celinhoud.
    <b>Boven</b> betekent dat de inhoud boven in de cel  wordt geplaatst.
    <b>Midden</b> betekent dat de inhoud verticaal in het midden van de cel wordt geplaatst.
    <b>Onder</b> betekent dat de inhoud van de cel onder in de cel wordt geplaatst.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Vertical
nl: Verticaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Top
nl: Boven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, middle)
en: Middle
nl: Midden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Bottom
nl: Onder

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Your text will appear oriented in the angle you set here. Positive values will move it counter-clockwise and negative values will move it clockwise.
nl: Uw tekst wordt geplaatst onder een rotatiehoek die u hier instelt. Positieve waarden roteren uw tekst linksom en negatieve waarden rechtsom.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Rotation
nl: Rotatie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, indentGroup)
en: Set the amount of indent that will be used in the cell when you choose the Increase Indent or Decrease Indent actions.
nl: Stel grootte inspringen in voor de tekst in de cel, wanneer u de acties meer of minder inspringen kiest.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indentGroup)
en: Indent
nl: Inspringen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: When checked, this has the same effect as Format ->Merge Cells. You need to have at least two consecutive cells selected. Those consecutive cells are then merged into a bigger one.
    When a merged cell is selected and when you uncheck this, then all cells come back to their original size as before the merging. It has the same effect as Format -> Dissociate Cells.
nl: Als deze optie geselecteerd wordt, heeft dit hetzelfde effect als  Opmaak->Cellen samenvoegen. U moet eerst minstens twee naast elkaar gelegen cellen selecteren. Deze worden dan tot een grotere cel samengevoegd.
    Wanneer een samengevoegde cel wordt geselecteerd, en u maakt de keuze voor het samenvoegen van cellen ongedaan, krijgen alle betrokken cellen dezelfde grootte terug als voor het samenvoegen. Het effect is hetzelfde als met Opmaak->Cellen splitsen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCell)
en: Merge cells
nl: Cellen samenvoegen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, sizeCellGroup)
en: The unit used here is the one set in Format -> Page Layout.. dialog.
nl: De hier gebruikte eenheid wordt ingesteld in het dialoogvenster Opmaak->Paginaopmaak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sizeCellGroup)
en: Size of Cell
nl: Celgrootte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, defaultHeight)
en: If checked, the default height will be used for the cell instead of the value above.
nl: Als deze optie geselecteerd is, wordt voor de cel de standaard hoogte gebruikt in plaats van de bovenstaande waarde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultHeight)
en: Default height (%1)
nl: Standaard hoogte (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Height:
nl: Hoogte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFrame, m_heightPanel)
en: Set the height of the cell.
nl: Instellen van de celhoogte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, defaultWidth)
en: If checked, the default width will be used for the cell instead of the value above.
nl: Als deze optie geselecteerd is, wordt voor de cel de standaard breedte gebruikt in plaats van de bovenstaande waarde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultWidth)
en: Default width (%1)
nl: Standaard breedte (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Width:
nl: Breedte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: This is only available when the rotation is 0°.
    Wrap text wraps the text so it fits in the previous cell size. If this is not checked, the text will stay on one line and the cell size will be adjusted to contain the text.
    Vertical text puts your text vertically.
nl: Dit is alleen beschikbaar wanneer de rotatiehoek 0° is. 
    Tekst afbreken breekt de tekst zo af dat die in de vorige celgrootte past. Als deze optie niet geselecteerd is, blijft de tekst op een enkele regel staan en wordt de grootte van de cel hieraan aangepast.
    Verticale tekst plaatst uw tekst in verticale richting.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Text Option
nl: Tekstoptie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multi)
en: Wrap text
nl: Tekst afbreken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vertical)
en: Vertical text
nl: Verticale tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, shrinkToFit)
en: Shrink to fit
nl: Grootte aanpassen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProtectionWidget)
en: This tab enables you to set Cell Protection. All cells are protected by default (that means cell content cannot be changed) and for the cell protection to be active you also need to protect the sheet using the Tools -> Protect Sheet... menu and to provide a password.
    You can also hide the cell formula in order to protect the way you calculate the formula. This also needs to enable sheet protection to work.
    You can hide the cell content with Hide all and again this needs sheet protection.
    You can learn more about all these settings in the User Manual in the Advanced Calligra Sheets chapter.
nl: In dit tabblad kunt u de celbescherming instellen. Standaard worden alle cellen beschermd (dit betekent dat de celinhoud niet kan worden veranderd), en om de celbescherming actief te maken moet u ook het werkblad beschermen met behulp van het menu Hulpmiddelen -> Werkblad beschermen..., en uw wachtwoord invoeren.
    U kunt ook de celformule verbergen om de methode waarop u de celinhoud berekent af te schermen. Hiervoor is het ook nodig dat de bescherming van het werkblad is ingesteld.
    U kunt ook de celinhoud verbergen met Alles verbergen, en ook hiervoor is de bescherming van het werkblad nodig.
    U kunt meer over al deze instellingen lezen in het handboek, in het   hoofdstuk Calligra Sheets: Uitgebreide mogelijkheden.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Printing
nl: Afdrukken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_bDontPrint)
en: If checked, the content of the cell will not be printed. If this is not checked (default), the cell content will be printed.
    Note that you can print it even if the cell is protected
nl: Als deze optie geselecteerd is, wordt de celinhoud niet afgedrukt. Indien geselecteerd (standaard) wordt de celinhoud afgedrukt.
    Merk op dat u de celinhoud zelfs kunt afdrukken als de cel beschermd is

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bDontPrint)
en: &Do not print text
nl: Geen tekst af&drukken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Protection
nl: Bescherming

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_bHideAll)
en: This hides the cell content and works only when the sheet is protected. Whether the cell itself is protected or not does not matter.
nl: Dit verbergt de celinhoud en werkt alleen als het werkblad beschermd is. Of de cel zelf beschermd is of niet, doet er niet toe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideAll)
en: Hide &all
nl: &Alles verbergen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_bIsProtected)
en: If checked, the cell content will be protected. This is the default behavior. You need to protect the whole sheet using the Tools -> Protect Sheet... menu option for this individual cell protection to work. See the manual for more details in the Advanced Calligra Sheets chapter. When a cell is protected, its content cannot be changed.
nl: Als deze optie geselecteerd wordt, wordt de celinhoud beschermd. Dit is standaard het geval. U moet hiervoor het hele werkblad beschermen met de menuoptie Hulpmiddelen -> Werkblad beschermen. Zie het handboek voor verdere bijzonderheden in het hoofdstuk in Calligra Sheets: Uitgebreide mogelijkheden. De inhoud van een beschermde cel kan niet worden gewijzigd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bIsProtected)
en: &Protected
nl: &Beschermd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_bHideFormula)
en: When this is checked, the cell is still visible. However, its contents do not appear in the Formula bar. Hiding formula is only working for cells that contain formulae so the user cannot view the formula. And the sheet must be protected for this to work.
nl: Als dit wordt gekozen is de cel zelf nog wel zichtbaar. Echter, de inhoud ervan is niet te zien in de de Formulebalk. Het verbergen van een formule werkt alleen voor cellen die formules bevatten, zodat de gebruiker de formule niet kan zien. En het werkblad moet beschermd zijn, anders werkt dit niet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideFormula)
en: &Hide formula
nl: &Formule verbergen

en: Resize Row
nl: Rijhoogte wijzigen

en: Resize Column
nl: Kolombreedte wijzigen

en: Series
nl: Serie

en: Insert Values
nl: Waarden invoegen

en: Insert the series vertically, one below the other
nl: Voer de serie verticaal in, onder elkaar

en: Insert the series horizontally, from left to right
nl: Voer de serie horizontaal in, naast elkaar

en: Linear (2,4,6,...)
nl: Rekenkundig (2,4,6....)

en: Generate a series from 'start' to 'end' and for each step add the value provided in step. This creates a series where each value is 'step' larger than the value before it.
nl: Genereer een rij van 'start' tot 'eind' en tel bij elke stap de waarde op  van de opgegeven stapwaarde. Hierdoor ontstaat een (rekenkundige) rij met  'stapwaarde' als het constante verschil tussen twee opvolgende waarden. De wiskundige term rij moet u niet verwarren met het begrip rij, in rijen en kolommen in een werkblad.

en: Geometric (2,4,8,...)
nl: Meetkundig (2,4,8....)

en: Generate a series from 'start' to 'end' and for each step multiply the value with the value provided in step. Using a step of 5 produces a list like: 5, 25, 125, 625 since 5 multiplied by 5 (step) equals 25, and that multiplied by 5 equals 125, which multiplied by the same step-value of 5 equals 625.
nl: Genereer een rij van 'start' tot 'eind' en vermenigvuldig bij elke stap de waarde met de factor  van de opgegeven stapwaarde. Hierdoor ontstaat een (meetkundige) rij waarin elke waarde  'stapwaarde' keer groter is dan de voorgaande waarde. De wiskundige term rij moet u niet verwarren met het begrip rij, in rijen en kolommen in een werkblad.

en: Start value:
nl: Startwaarde:

en: Stop value:
nl: Eindwaarde:

en: Step value:
nl: Stapwaarde:

en: End and start value must be positive.
nl: Eind- en startwaarde moeten positief te zijn.

en: End value must be greater than the start value or the step must be less than '1'.
nl: De eindwaarde moet groter zijn dan de startwaarde, of de stapwaarde moet kleiner zijn dan '1'.

en: None of the Start, Stop or Step values may be equal to zero.
nl: Start-, stop- en stapwaarden mogen niet gelijk zijn aan nul.

en: Step value must be different from 1
nl: De stapwaarde mag niet 1 zijn

en: Step is negative.
nl: Stapwaarde is negatief.

en: The step value must be greater than zero; otherwise, the linear series is infinite.
nl: De stapwaarde moet groter zijn dan nul, anders wordt de eindwaarde van de rekenkundige rij nooit bereikt.

en: If the start value is greater than the end value the step must be less than zero.
nl: Als de startwaarde groter is dan de eindwaarde, dan moet de stapwaarde kleiner zijn dan nul.

en: If the step is negative, the start value must be greater then the end value.
nl: Als de stapwaarde negatief is, dan moet de startwaarde groter zijn dan de eindwaarde.

en: Show Columns
nl: Kolommen tonen

en: Select hidden columns to show:
nl: Te tonen verborgen kolommen selecteren:

en: Show Rows
nl: Rijen tonen

en: Select hidden rows to show:
nl: Te tonen verborgen rijen selecteren:

en: Column: %1
nl: Kolom: %1

en: Row: %1
nl: Rij: %1

en: Show Sheet
nl: Werkblad tonen

en: Select hidden sheets to show:
nl: Te tonen verborgen werkbladen selecteren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCustomLists)
en: Use custom list
nl: Aangepaste lijst gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_copyLayout)
en: Copy cell formatting (Borders, Colors, Text Style)
nl: Celopmaak kopiëren (Randen, kleuren, tekststijl)

en: Column %1
nl: Kolom %1

en: Row %1
nl: Rij %1

en: &First column contains row headers
nl: &Eerste kolom bevat de koppen van de rijen

en: &First row contains column headers
nl: &Eerste rij bevat de koppen van de kolommen

en: Sort
nl: Sorteren

en: Case Insensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Case Sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_upButton)
en: Move Up
nl: Naar boven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Sort Order
nl: Sorteervolgorde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, m_tableWidget)
en: Case Sensitivity
nl: Hoofdlettergevoeligheid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_downButton)
en: Move Down
nl: Naar beneden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useHeader)
en: First row contains column headers
nl: Eerste rij bevat kolomkoppen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Direction
nl: Richting

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_sortHorizontal)
en: The data is grouped in columns and gets sorted horizontally by comparing the specified rows in the given order.
nl: De gegevens zijn gegroepeerd in kolommen, en worden horizontaal gesorteerd door die in de opgegeven rijen in de gegeven volgorde te vergelijken.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_sortHorizontal)
en: The data is grouped in columns. Their rows are compared in the specified order. If the data in two rows is equal, the next given row gets compared until the two column groups differ in one of the rows. Then, the complete column is moved to it final position.
nl: De gegevens zijn in kolommen gegroepeerd. Hun rijen worden in de gegeven volgorde vergeleken. Indien in twee rijen de gegevens aan elkaar gelijk zijn, wordt het gegeven in de daarop volgende rij vergeleken, net zolang totdat er een verschil is. Daarna wordt de gehele kolom naar de juiste plaats verplaatst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_sortHorizontal)
en: Sort data grouped in columns horizontally
nl: In kolommen gegroepeerde gegevens horizontaal sorteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_sortVertical)
en: The data is grouped in rows and gets sorted vertically by comparing the specified columns in the given order.
nl: De gegevens zijn verzameld in rijen en worden verticaal gesorteerd, door die in de kolommen in de opgegeven volgorde te vergelijken.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_sortVertical)
en: The data is grouped in rows. Their columns are compared in the specified order. If the data in two columns is equal, the next given column gets compared until the two row groups differ in one of the columns. Then, the complete row is moved to it final position.
nl: De gegevens zijn in rijen gegroepeerd. Hun kolommen worden in de opgegeven volgorde vergeleken. Indien in twee kolommen de gegevens aan elkaar gelijk zijn, wordt het gegeven in de daarop volgende kolom vergeleken, net zolang totdat er een verschil is. Daarna wordt de gehele rij  naar de juiste plaats verplaatst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_sortVertical)
en: Sort data grouped in rows vertically
nl: In rijen gegroepeerde gegevens verticaal sorteren

en: Special Paste
nl: Speciaal plakken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Content
nl: Inhoud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, everythingButton)
en: Everything
nl: Alles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, commentButton)
en: Comment
nl: Commentaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noBorderButton)
en: Everything without border
nl: Alles zonder rand

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Operation
nl: Bewerking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, overwriteButton)
en: Overwrite
nl: Overschrijven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, additionButton)
en: Addition
nl: Optelling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, subtractionButton)
en: Subtraction
nl: Aftrekking

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multiplicationButton)
en: Multiplication
nl: Vermenigvuldiging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, divisionButton)
en: Division
nl: Deling

en: Style Manager
nl: Stijlenbeheerder

en: All Styles
nl: Alle stijlen

en: Custom Styles
nl: Aangepaste stijlen

en: Hierarchical
nl: Hiërachisch

en: &Modify...
nl: &Wijzigen...

en: &Delete...
nl: &Wissen...

en: style%1
nl: stijl%1

en: Subtotals
nl: Subtotalen

en: Remove All
nl: Alles verwijderen

en: You need to select at least one column for adding subtotals.
nl: U moet minstens één kolom selecteren voor het optellen van de subtotalen.

en: Grand Total
nl: Eindtotaal

en: Column '%1'
nl: Kolom '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_replaceSubtotals)
en: &Replace current Subtotals
nl: Huidige subtotalen ve&rvangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pageBreak)
en: &Page break between groups
nl: &Pagina-einde tussen groepen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_summaryBelow)
en: &Summary below data
nl: &Samenvatting onder gegevens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_summaryOnly)
en: Summary &only
nl: &Alleen samenvatting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_IgnoreBox)
en: &Ignore empty cells when looking for changes
nl: Lege cellen negeren tijdens het zoeken naar wijz&igingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_eachChangeLabel)
en: At each change in:
nl: Bij elke wijziging in:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_useFunctionLabel)
en: Use function:
nl: Gebruik functie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_addSubtotalToLabel)
en: Add Subtotal to:
nl: Subtotaal optellen bij:

en: Validity
nl: Geldigheid

en: Clear &All
nl: &Alles wissen

en: Allow:
nl: Toestaan:

en: Integer
nl: Geheel getal

en: Text Length
nl: Tekstlengte

en: List
nl: Lijst

en: Allow blanks
nl: Witruimtes toestaan

en: Data:
nl: Gegevens:

en: Date:
nl: Datum:

en: Date minimum:
nl: Minimale datum:

en: Date maximum:
nl: Maximale datum:

en: Time:
nl: Tijd:

en: Time minimum:
nl: Minimale tijd:

en: Time maximum:
nl: Maximale tijd:

en: Number:
nl: Aantal:

en: Entries:
nl: Ingangen:

en: &Error Alert
nl: Foutm&elding

en: Show error message when invalid values are entered
nl: Foutmelding tonen na invoeren ongeldige waarde

en: Action:
nl: Actie:

en: Stop
nl: Stoppen

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Information
nl: Informatie

[ctx: Title of message]
en: Title:
nl: Titel:

en: Message:
nl: Bericht:

en: Input Help
nl: Hulp bij invoer

en: Show input help when cell is selected
nl: Hulp bij invoer tonen, na selectie cel

en: Error
nl: Fout

en: This is not a valid value.
nl: Dit is geen geldige waarde.

en: This is not a valid time.
nl: Dit is geen geldige tijd.

en: This is not a valid date.
nl: Dit is geen geldige datum.

en: Whole number (like 1, 132, 2344)
nl: Geheel getal (zoals 1; 132; 2344)

en: A truth value (TRUE or FALSE)
nl: Een Booleaanse waarde (True of False (Waar of Onwaar))

en: A floating point value (like 1.3, 0.343, 253 )
nl: Een decimale breuk (floating point) (zoals 1.3, 0.343, 253)

en: Any kind of value
nl: Elk type waarde

en: A string representing a date (like "2/22/2012")
nl: Een tekenreeks die een datum weergeeft (zoals "22/2/2012")

en: A range of strings
nl: Een bereik (range) van tekenreeksen

en: A range of whole numbers (like 1, 132, 2344)
nl: Een bereik (range) van gehele getallen (zoals 1; 132; 2344)

en: A range of truth values (TRUE or FALSE)
nl: Een bereik (range) van Booleaanse waarden (True of False (Waar of Onwaar))

en: A range of floating point values (like 1.3, 0.343, 253 )
nl: Een bereik (range) van decimale (floating point) breuken (zoals 1.3, 0.343, 253)

en: A range of any kind of values
nl: Een bereik (range) van elk type waarden

en: A string representing a range of dates (like "2/22/2012"-"5/22/2012")
nl: Een tekenreeks die een bereik van data (datums) weergeeft (zoals "22/2/2012"-"22/5/2012")

en: <p><b>Return type:</b> %1</p>
nl: <p><b>Teruggegeven type:</b> %1</p>

en: Syntax
nl: Syntaxis

en: <li><b>Comment:</b> %1
nl: <li><b>Commentaar:</b> %1

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Related Functions
nl: Gerelateerde functies

en: Bit Operations
nl: Bitbewerkingen

en: First number
nl: Eerste getal

en: Second number
nl: Tweede getal

en: The BITAND() function performs a bit-wise AND operation for the two integer parameters.
nl: De functie BITAND() doet een bit voor bit AND-bewerking op de twee parameters, die gehele getallen moeten zijn.

en: BITAND(value; value)
nl: BITAND(waarde; waarde)

en: BITAND(12;10) returns 8 (because decimal 12 is binary 1100, and decimal 10 is binary 1010; and 1100 "anded" with 1010 is 1000, which is integer 8).
nl: BITAND(12;10) geeft 8 terug (omdat decimaal 12 binair 1100 is en decimaal 10 is binair 1010; 1100 AND 1010 is 1000, en dat is het decimale getal 8).

en: Amount to left shift by
nl: Hoeveel bits naar links te schuiven

en: The BITLSHIFT() function performs a bit-wise left shift operation of the first parameter. The number of bits to shift by is specified by the second parameter. Note that a negative number of bits to left shift by becomes a right shift.
nl: De functie BITLSHIFT()-functie schuift de bits van de eerste parameter een aantal posities naar links. Het aantal bits naar links wordt met de tweede parameter gegeven. Merk op dat als dit aantal negatief is, dit een verschuiving naar rechts betekent.

en: BITLSHIFT(value; shift size)
nl: BITLSHIFT(waarde; aantal)

en: Amount to right shift by
nl: Hoeveel bits naar rechts te schuiven

en: The BITRSHIFT() function performs a bit-wise right shift operation of the first parameter. The number of bits to shift by is specified by the second parameter. Note that a negative number of bits to right shift by becomes a left shift.
nl: De functie BITRSHIFT()-functie schuift de bits van de eerste parameter een aantal posities naar rechts. Het aantal bits naar links wordt met de tweede parameter gegeven. Merk op dat als dit aantal negatief is, dit een verschuiving naar links betekent.

en: BITRSHIFT(value; shift size)
nl: BITRSHIFT(waarde; aantal)

en: The BITOR() function performs a bit-wise OR operation for the two integer parameters.
nl: De functie BITOR() doet een OR-bewerking op de bits van de twee gehele parameters.

en: BITOR(value; value)
nl: BITOR(waarde; waarde)

en: BITOR(12;10) returns 14 (because decimal 12 is binary 1100, and decimal 10 is binary 1010; and 1100 "ored" with 1010 is 1110, which is integer 14).
nl: BITOR(12;10) retourneert 14 (omdat decimaal 12 binair 1100 is. en decimaal 10 is binair 1010; 1100 OR 1010 is 1110, dit is het gehele decimale getal 14).

en: The BITXOR() function performs a bit-wise exclusive-OR operation for the two integer parameters.
nl: De functie BITXOR() doet een exclusieve OR-bewerking op de bits van de twee gehele parameters.

en: BITXOR(value; value)
nl: BITXOR(waarde; waarde)

en: BITXOR(12;10) returns 6 (because decimal 12 is binary 1100, and decimal 10 is binary 1010; and 1100 "xored" with 1010 is 0110, which is integer 6).
nl: BITXOR(12;10) geeft 6 terug (omdat decimaal 12 binair 1100 is en decimaal 10 is binair 1010; 1100 XOR 1010 is 0110, is decimaal 6).

en: Conversion
nl: Conversie

en: Bool value to convert
nl: Te converteren Booleaanse waarde

en: The BOOL2STRING() function returns a string value for a given boolean value. This method is intended for using a boolean in methods which require a string
nl: De functie BOOL2STRING () converteert een Booleaanse waarde naar een tekenreeks. Deze methode is bedoeld voor het gebruik van een Booleaanse waarde in methoden die een tekenreeks nodig hebben

en: BOOL2STRING(value)
nl: BOOL2STRING(waarde)

en: BOOL2STRING(true) returns "True"
nl: BOOL2STRING(Waar) geeft "Waar" terug

en: BOOL2STRING(false) returns "False"
nl: BOOL2STRING(Onwaar) geeft "Onwaar" terug

en: upper(BOOL2STRING(find("nan";"banana"))) returns TRUE
nl: upper(BOOL2STRING(find("ana";"banaan"))) geeft Waar terug

en: Integer value to convert
nl: Te converteren geheel getal

en: The INT2BOOL() function returns a boolean value for a given integer number. This method is intended for using an integer in methods which require a boolean. It only accepts 0 or 1. If any other value is given, false is returned.
nl: De functie INT2BOOL() geeft een Booleaanse waarde terug voor een opgegeven geheel getal. Deze methode is bedoeld voor het gebruik van een geheel getal in methoden die een Booleaanse waarde vragen. De functie accepteert alleen 0 of 1. Als er een andere waarde wordt gegeven, dan wordt 'Onwaar' teruggegeven.

en: INT2BOOL(value)
nl: INT2BOOL(waarde)

en: INT2BOOL(1) returns true
nl: INT2BOOL(1) geeft Waar terug

en: INT2BOOL(0) returns false
nl: INT2BOOL(0) geeft Onwaar terug

en: OR(INT2BOOL(1); false) returns true
nl: OR(INT2BOOL(1); Onwaar) geeft Waar terug

en: The BOOL2INT() function returns an integer value for a given boolean value. This method is intended for using a boolean value in methods which require an integer.
nl: De functie BOOL2INT() geeft een hele waarde terug voor een opgegeven Booleaanse waarde. Deze methode is bedoeld voor het gebruik van een Booleaanse waarde in methoden die een geheel getal nodig hebben.

en: BOOL2INT(value)
nl: BOOL2INT(waarde)

en: BOOL2INT(True) returns 1
nl: BOOL2INT(Waar) geeft 1 terug

en: BOOL2INT(False) returns 0
nl: BOOL2INT(Onwaar) geeft 0 terug

en: Number to convert into string
nl: In tekenreeks om te zetten getal

en: The NUM2STRING() function returns a string value for a given number. Note that Calligra Sheets can auto-convert numbers to strings if needed, so this function should rarely be needed.
nl: De functie NUM2STRING() geeft een tekenreekswaarde terug voor een opgegeven getal. Merk op dat Calligra Sheets getallen automatisch kan omzetten naar tekenreeksen indien dit nodig is, waardoor deze functie zelden nodig zal zijn.

en: NUM2STRING(value)
nl: NUM2STRING(waarde)

en: NUM2STRING(10) returns "10"
nl: NUM2STRING(10) geeft "10" terug

en: NUM2STRING(2.05) returns "2.05"
nl: NUM2STRING(2.05) geeft "2.05" terug

en: =find("101";NUM2STRING(A1)) (A1 = 2.010102) returns True
nl: =find("101";NUM2STRING(A1)) (waarin A1 = 2.010102) geeft Waar terug

en: The STRING() function returns a string value for a given number. It is the same as the NUM2STRING function.
nl: De functie STRING() geeft een tekenreekswaarde terug voor een opgegeven getal. Het is dezelfde functie als NUM2STRING().

en: A one character string to convert
nl: Een te converteren tekenreeks van één karakter

en: The CHARTOASCII() function returns the ASCII code for the given character.
nl: De functie CHARTOASCII() geeft de ASCII-code terug van het opgegeven karakter.

en: CHARTOASCII(value)
nl: CHARTOASCII(waarde)

en: CHARTOASCII("v") returns 118
nl: CHARTOASCII("v") geeft 118 terug

en: CHARTOASCII(r) is an error. The character must be in quotes.
nl: CHARTOASCII(r) is fout. Een karakter moet tussen aanhalingstekens staan.

en: The ASCII values to convert
nl: De te converteren ASCII-waarden

en: The ASCIITOCHAR() function returns the character for each given ASCII code
nl: De functie ASCIITOCHAR() geeft het karakter terug die behoort bij een opgegeven ASCII-code

en: ASCIITOCHAR(value)
nl: ASCIITOCHAR(waarde)

en: ASCIITOCHAR(118) returns "v"
nl: ASCIITOCHAR(118) geeft "v" terug

en: ASCIITOCHAR(75; 68; 69) returns "KDE"
nl: ASCIITOCHAR(75; 68; 69) geeft "KDE" terug

en: Value in X
nl: Waarde in X

en: Value in Y
nl: Waarde in Y

en: The POLR() function returns the radius corresponding to the position of a point in a cartesian landmark.
nl: De functie POLR() geeft de straal (dus: de afstand tot de oorsprong) terug die behoort bij de positie van een punt in een rechthoekig coördinatenstelsel.

en: POLR(12;12) returns 16.9705
nl: POLR(12;12) geeft 16.9706 terug

en: POLR(12;0) returns 12
nl: POLR(12;0) geeft 12 terug

en: The POLA() function returns the angle (in radians) corresponding to the position of a point in a cartesian landmark.
nl: De functie POLA() geeft de hoek (in radialen, met de positieve X-as) terug die behoort bij de positie van een punt in een rechthoekig coördinatenstelsel.

en: POLA(12;12) returns 0.78539816
nl: POLA(12;12) geeft 0.78539816 terug

en: POLA(12;0) returns 0
nl: POLA(12;0) geeft 0 terug

en: POLA(0;12) returns 1.5707
nl: POLA(0;12) geeft 1.5707 terug

en: Radius
nl: Straal

en: Angle (radians)
nl: Hoek (radialen)

en: The CARX() function returns the X position corresponding to the position of a point in a polar landmark.
nl: De functie CARX() geeft de x-coördinaat terug van een punt in het platte vlak gegeven in poolcoördinaten.

en: CARX(Radius;Angle)
nl: CARX(straal;hoek)

en: CARX(12;1.5707) returns 0.00115592
nl: CARX(12;1.5707) geeft 0.00115592 terug (1.5707 is niet precies PI()/2)

en: CARX(12;0) returns 12
nl: CARX(12;0) geeft 12 terug

en: The DECSEX() function converts a double value to a time value.
nl: De functie DECSEX() converteert een getal met het type "double" naar een tijdwaarde.

en: DECSEX(1.6668) returns 1:40
nl: DECSEX(1.6667) geeft 1:40 terug

en: DECSEX(7.8) returns 7:47
nl: DECSEX(7.8) geeft 7:48 terug

en: Hours
nl: Uren

en: Minutes
nl: Minuten

en: Seconds
nl: Seconden

en: The SEXDEC() function returns a decimal value. You can also supply a time value.
nl: De functie SEXDEC() geeft een decimale waarde terug. U kunt ook een tijdwaarde opgeven.

en: SEXDEC(time value) or SEXDEC(hours;minutes;seconds)
nl: SEXDEC(tijdwaarde) of SEXDEC(uren;minuten;seconden)

en: SEXDEC(1;5;7) returns 1.0852778
nl: SEXDEC(1;5;7) geeft 1.0852778 terug

en: DECSEX("8:05") returns 8.08333333
nl: DECSEX("8:05") geeft 8.08333333 terug

en: The CARY() function returns the Y position corresponding to the position of a point in a polar landmark.
nl: De functie CARY() geeft de y-coördinaat terug van een punt in het platte vlak gegeven in poolcoördinaten.

en: CARY(Radius;Angle)
nl: CARY(straal;hoek)

en: CARY(12;1.5707) returns 12
nl: CARY(12;1.5707) geeft 12 terug

en: CARY(12;0) returns 0
nl: CARY(12;0) geeft 0 terug

en: The ROMAN() function returns the number in Roman format. Only positive whole numbers can be converted. The optional Format argument specifies the level of conciseness, and defaults to 0.
nl: De functie ROMAN() geeft een getal terug als Romeins getal. Alleen positieve gehele getallen worden geconverteerd. Het optionele formaatargument geeft de mate van compactheid op en heeft de standaardwaarde 0.

en: ROMAN(Number)
nl: ROMAN(getal)

en: ROMAN(99) returns "XCIX"
nl: ROMAN(99) geeft "XCIX" terug

en: ROMAN(-55) returns "Err"
nl: ROMAN(-55) geeft "Err" terug

en: Numeral
nl: Telwoord

en: The ARABIC() function converts a roman numeral into a number.
nl: De functie ARABIC() zet een Romeins telwoord om in een getal.

en: ARABIC(Numeral)
nl: ARABIC(Romeins getal)

en: ARABIC("IV") returns 4
nl: ARABIC("IV") geeft 4 terug

en: ARABIC("XCIX") returns 99
nl: ARABIC("XCIX") geeft 99 terug

en: Range marking the database
nl: Celbereik gegevens

en: String marking the column in the database
nl: Tekenreeks die de kolom met gegevens kenmerkt

en: Range marking the conditions
nl: Bereik voor de voorwaarden

en: Sums up the numbers in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Telt alle getallen op in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DSUM(Database; "Header"; Conditions)
nl: DSUM(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DSUM(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DSUM(A1:C5; "Salaris"; A9:A11)

en: Calculates the average in a column of a database specified by a set of conditions for values that are numbers
nl: Berekent het gemiddelde in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden voor de getallen hierin

en: DAVERAGE(Database; "Header"; Conditions)
nl: DAVERAGE(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DAVERAGE(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DAVERAGE(A1:C5; "Salaris"; A9:A11)

en: Counts the cells containing numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Telt het aantal cellen die numerieke waarden bevatten in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DCOUNT(Database; "Header"; Conditions)
nl: DCOUNT(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DCOUNT(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DCOUNT(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Counts the cells containing numeric or alphanumeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Telt het aantal cellen die numerieke of alfanumerieke waarden bevatten in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DCOUNTA(Database; "Header"; Conditions)
nl: DCOUNTA(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DCOUNTA(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DCOUNTA(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Returns a single value from a column of a database specified by a set of conditions. This function returns an error if no value or more than one value exist.
nl: Geeft een enkele waarde terug uit een kolom van gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden. Deze functie geeft een foutmelding als er geen waarde, of meer dan een waarde wordt aanwezig is.

en: DGET(Database; "Header"; Conditions)
nl: DGET(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DGET(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DGET(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Returns the largest value in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Geeft het grootste getal terug in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DMAX(Database; "Header"; Conditions)
nl: DMAX(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DMAX(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DMAX(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Returns the smallest values in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Geeft het kleinste getal terug in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DMIN(Database; "Header"; Conditions)
nl: DMIN(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DMIN(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DMIN(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Returns the product of all numeric  values in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Geeft het product terug van alle numerieke waarden in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DPRODUCT(Database; "Header"; Conditions)
nl: DPRODUCT(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DPRODUCT(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DPRODUCT(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Returns the estimate of the standard deviation of a population based on a sample using all numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Geeft de geschatte standaard deviatie terug van een populatie, gebaseerd op een steekproef, gebruikmakend van alle numerieke waarden in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DSTDEV(Database; "Header"; Conditions)
nl: DSTDEV(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DSTDEV(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DSTDEV(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Returns the standard deviation of a population based on the entire population using all numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Geeft de standaard deviatie terug van een populatie, gebaseerd op de gehele populatie, gebruikmakend van alle numerieke waarden in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DSTDEVP(Database; "Header"; Conditions)
nl: DSTDEVP(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DSTDEVP(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DSTDEVP(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Returns the estimate of the variance of a population based on a sample using all numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Geeft de geschatte variantie terug van een populatie, gebaseerd op een steekproef, gebruikmakend van alle numerieke waarden in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DVAR(Database; "Header"; Conditions)
nl: DVAR(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DVAR(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DVAR(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Returns the variance of a population based on the entire population using all numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
nl: Geeft de variantie terug van een populatie, gebaseerd de gehele populatie, gebruikmakend van alle numerieke waarden in een kolom met gegevens, die voldoen aan een aantal voorwaarden.

en: DVARP(Database; "Header"; Conditions)
nl: DVARP(gegevens; "kop"; voorwaarden)

en: DVARP(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
nl: DVARP(A1:C5; "salaris"; A9:A11)

en: Range containing the pivot table
nl: Bereik waarin de kruistabel

en: Name of the field of which you want the summary data
nl: Naam van het veld waarvan u de samenvatting wilt hebben

en: Fetches summary data from a pivot table.
nl: Haalt samenvatting op uit een kruistabel.

en: GETPIVOTDATA(Database; "Sales")
nl: GETPIVOTDATA(gegevens; "verkopen")

en: Date & Time
nl: Datum & tijd

en: Method (optional)
nl: Methode (optioneel)

en: The WEEKDAY() function returns the weekday of given date. If the method is 1 (default) WEEKDAY() returns 1 for sunday, 2 for monday,.. If the method is 2, monday is 1, tuesday 2, ... and if the method is 3 WEEKDAY() returns 0 for monday, 1 for tuesday,...
nl: De functie WEEKDAY() geeft de weekdag terug bij een opgegeven datum. Als de methode 1 is (standaard). dan geeft WEEKDAY() 1 terug voor zondag, 2 voor maandag.... Als de methode 2 is, dan is maandag 1, dinsdag 2.... En is de methode 3, dan geeft WEEKDAY() 0 terug voor maandag, 1 voor dinsdag. ...

en: WEEKDAY(date; method)
nl: WEEKDAY(datum; methode)

en: WEEKDAY("2002-02-22"; 2) returns 5
nl: WEEKDAY("2011-04-11"; 2) geeft 1 terug

en: Date1
nl: Datum1

en: Date2
nl: Datum2

en: Method
nl: Methode

en: The DAYS360() function returns the number of days from date1 to date2 using a 360-day calendar in which all months are assumed to have 30 days. If method is false (default) the US method will be used, the European otherwise.
nl: De functie DAYS360() geeft het aantal dagen terug van datum1 tot datum2. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een kalender van 360 dagen, waarbij er van uit wordt gegaan dat elke maand 30 dagen heeft. Als de methode Onwaar is (de standaard), dan wordt de Amerikaanse berekeningsmethode gebruikt, is de methode Waar, dan wordt de Europese berekeningsmethode gebruikt.

en: DAYS360(date1; date2; method)
nl: DAYS360(datum1; datum2; methode)

en: DAYS360("2/22/2002"; "4/21/2002"; FALSE) returns 59
nl: DAYS360("2/22/2002"; "4/21/2002"; Onwaar) geeft 59 terug

en: The TIMEVALUE() function returns a number (between 0 and 1) representing the time of day.
nl: De functie TIMEVALUE() geeft een getal (tussen 0 en 1) terug voor het tijdstip van de dag.

en: TIMEVALUE(time)
nl: TIMEVALUE(tijd)

en: TIMEVALUE("10:05:02") returns 0.42
nl: TIMEVALUE("10:05:02") geeft 0.42 terug

en: The DATEVALUE function returns a number representing the day, i.e the number of days elapsed since December 31, 1899.
nl: De functie DATEVALUE() geeft het aantal dagen terug dat is verstreken sinds 31 december 1899.

en: DATEVALUE(date)
nl: DATEVALUE(datum)

en: DATEVALUE("2/22/2002") returns 37309
nl: DATEVALUE("22-2-2002") geeft 37309 terug

en: Months
nl: Maanden

en: The EDATE functions returns the date that is specified by a given date and a number of months before or after that date.
nl: De functie EDATE() geeft de datum terug, een aantal maanden voor of na een opgegeven datum.

en: EDATE(date; months)
nl: EDATE(datum; maanden)

en: EDATE("2/22/2002"; 3) returns "5/22/2002"
nl: EDATE("22-2-2002"; 3) geeft "22-5-2002" terug

en: EDATE("3/31/2002"; -1) returns "2/28/2002"
nl: EDATE("31-3-2002"; -1) geeft "28-2-2002"

en: The EOMONTH functions returns the last day in the month specified by a date and the number of months from that date.
nl: De functie EOMONTH() geeft de laatste dag in een maand terug, bepaald door een datum en het aantal maanden daarna of ervoor.

en: EOMONTH(date; months)
nl: EOMONTH(datum; maanden)

en: EOMONTH("2/22/2002"; 3) returns "5/31/2002"
nl: EOMONTH("22-2-2002"; 3) geeft "31-5-2002" terug

en: EOMONTH("3/12/2002"; -1) returns "2/28/2002"
nl: EOMONTH("12-3-2002"; -1) geeft "28-2-2002" terug

en: EOMONTH("3/12/2002"; 0) returns "3/31/2002"
nl: EOMONTH("12-3-2002"; 0) geeft "31-3-2002" terug

en: The YEAR functions returns the year of a date. If no parameter is specified the current year gets returned.
nl: De functie YEAR() geeft het jaartal van een datum terug. Als er geen parameter wordt opgegeven is dat het actuele jaar.

en: YEAR(date)
nl: YEAR(datum)

en: YEAR("2/22/2002") returns 2002
nl: YEAR("22-2-2002") geeft 2002 terug

en: YEAR(2323.1285) returns 1906
nl: YEAR(2323.1285) geeft 1906 terug (2323 dagen na 31 december 1899 valt op 11 mei 1906)

en: The MONTH functions returns the month of a date. If no parameter is specified the current month gets returned.
nl: De functie MONTH() geeft de maand in een datum terug. Als er geen parameter wordt opgegeven is dat de actuele maand.

en: MONTH(date)
nl: MONTH(datum)

en: MONTH("2/22/2002") returns 2
nl: MONTH("22-2-2002") geeft 2 terug

en: MONTH(2323.1285) returns 5
nl: MONTH(2323.1285) geeft 5 terug

en: The DAY functions returns the day of a date. If no parameter is specified the current day gets returned.
nl: De functie DAY() geeft de dag in een datum terug. Als er geen parameter is opgegeven is dat de actuele dag.

en: DAY(date)
nl: DAY(datum)

en: DAY("2/22/2002") returns 22
nl: DAY("22-2-2002") geeft 22 terug

en: DAY(2323.1285) returns 11
nl: DAY(2323.1285) geeft 11 terug

en: The HOUR functions returns the hour of a time. If no parameter is specified the current hour gets returned.
nl: De functie HOUR() geeft het uur van een tijdstip terug. Als er geen parameter is opgegeven, dan is dat het actuele uur.

en: HOUR(time)
nl: HOUR(tijd)

en: HOUR("22:10:12") returns 22
nl: HOUR("22:10:12") geeft 22

en: HOUR(0.1285) returns 3
nl: HOUR(0.1285) geeft 3

en: The MINUTE functions returns the minutes of a time. If no parameter is specified the current minute is returned.
nl: De functie MINUTE() geeft de minuten van een tijdstip terug. Als er geen parameter wordt opgegeven is dat het actuele aantal minuten.

en: MINUTE(time)
nl: MINUTE(tijd)

en: MINUTE("22:10:12") returns 10
nl: MINUTE("22:10:12") geeft 10 terug

en: MINUTE(0.1234) returns 57
nl: MINUTE(0.1234) geeft 57 terug

en: The SECOND functions returns the seconds of a time. If no parameter is specified the current second is returned.
nl: De functie SECOND() geeft de seconden in een tijdstip terug. Als er geen parameter wordt opgegeven is dat het actuele aantal seconden.

en: SECOND(time)
nl: SECOND(tijd)

en: SECOND("22:10:12") returns 12
nl: SECOND("22:10:12") geeft 12 terug

en: SECOND(0.1234) returns 42
nl: SECOND(0.1234) geeft 42 terug

en: First (earlier) date value
nl: Eerste (eerdere) datum

en: Second date value
nl: Tweede datum

en: Calculation mode
nl: Berekeningsmethode

en: The WEEKS() function returns the difference between two dates in weeks.The third parameter indicates the calculation mode: if the mode is 0, WEEKS() returns the maximal possible number of weeks between those days. If the mode is 1, it only returns the number of whole weeks in between.
nl: De functie WEEKS() berekent het verschil tussen de twee data in weken. De derde parameter bepaalt de berekeningsmethode. Als de methode 0 is, dan geeft WEEKS() het grootst mogelijke aantal weken terug tussen deze dagen. Als de methode 1 is, dan geeft het alleen het aantal gehele weken terug tussen deze dagen.

en: WEEKS(date2; date1; mode)
nl: WEEKS(datum2; datum1; methode)

en: WEEKS("2002-02-18"; "2002-02-26"; 0) returns 1, because there is one week and 1 day in between
nl: WEEKS("2002-02-18"; "2002-02-26"; 0) geeft 1 terug, omdat er 1 week en 1 dag tussen deze twee data zijn

en: WEEKS("2002-19-02"; "2002-19-02"; 1) returns 0, because there is not a whole week in between, starting at the first day of the week (monday or sunday, depending on your local settings)
nl: WEEKS("2002-19-02"; "2002-19-02"; 1) geeft 0 terug, omdat er geen hele week tussen deze data is, beschouwd vanaf de eerste dag van de week (afhankelijk van uw lokale instellingen is dat zondag of maandag)

en: The MONTHS() function returns the difference between two dates in months.The third parameter indicates the calculation mode: if the mode is 0, MONTHS() returns the maximal possible number of months between those days. If the mode is 1, it only returns the number of complete months in between.
nl: De functie MONTHS() berekent het verschil tussen twee data in maanden. De derde parameter geeft de berekeningsmethode weer: als de methode 0 is, dan geeft MONTHS() het grootst mogelijke aantal maanden terug tussen deze dagen. Als de methode 1 is, dan geeft de functie alleen het aantal gehele maanden tussen deze dagen.

en: MONTHS(date2; date1; mode)
nl: MONTHS(datum2; datum1; methode)

en: MONTHS("2002-01-18"; "2002-02-26"; 0) returns 1, because there is 1 month and 8 days in between
nl: MONTHS("2002-01-18"; "2002-02-26"; 0) geeft 1 terug, omdat er 1 maand en 8 dagen tussen deze data zijn

en: MONTHS("2002-01-19"; "2002-02-26"; 1) returns 0, because there is not a whole month in between, starting at the first day of the month
nl: MONTHS("2002-01-19"; "2002-02-26"; 1) geeft 0, omdat er geen hele maand tussen deze data is, gerekend vanaf de eerste dag van de maand

en: The YEARS() function returns the difference between two dates in years. The third parameter indicates the calculation mode: if the mode is 0, YEARS() returns the maximal possible number of years between those days. If the mode is 1, it only returns whole years, starting at the 1st Jan and ending on the 31st Dec.
nl: De functie YEARS() berekent het verschil tussen twee data in jaren. De derde parameter bepaalt de berekeningsmethode: als de methode 0 is, dan geeft YEARS() het grootst mogelijke aantal jaren terug tussen deze dagen. Als de methode 1 is, dan geeft de functie alleen het aantal hele jaren terug van 1 januari tot en met 31 december.

en: YEARS(date2; date1; mode)
nl: YEARS(datum2; datum1; methode)

en: YEARS("2001-02-19"; "2002-02-26"; 0) returns 1, because there is one year and 7 days in between
nl: YEARS("2001-02-19"; "2002-02-26"; 0) geeft 1 terug, omdat er 1 jaar en 7 dagen tussen is

en: YEARS("2002-02-19"; "2002-02-26"; 1) returns 0, because there is not a whole year in between, starting at the first day of the year
nl: YEARS("2002-02-19"; "2002-02-26"; 1) geeft 0 terug, omdat er niet een heel jaar tussen is, gerekend vanaf de eerste dag van het jaar

en: The DAYS() function returns the difference between two dates in days.
nl: De functie DAYS() berekent het verschil tussen twee data in dagen.

en: DAYS(date2; date1)
nl: DAYS(datum2; datum1)

en: DAYS("2002-02-22"; "2002-02-26") returns 4
nl: DAYS("2002-02-22"; "2002-02-26") geeft 4 terug

en: Year
nl: Jaar

en: Month
nl: Maand

en: Day
nl: Dag

en: The DAYOFYEAR() function returns the number of the day in the year (1...365).
nl: De functie DAYOFYEAR() geeft het nummer terug van de dag in het jaar (1...365).

en: DAYOFYEAR(year;month;date)
nl: DAYOFYEAR(jaar;maand;dag)

en: DAYOFYEAR(2000;12;1) returns 336
nl: DAYOFYEAR(2000;12;1) geeft 336 terug

en: DAYOFYEAR(2000;2;29) returns 60
nl: DAYOFYEAR(2000;2;29) geeft 60 terug

en: The DATE() function returns the date formatted with local parameters.
nl: De functie DATE() geeft de datum terug, de opmaak is volgens de lokale instellingen.

en: DATE(year;month;date)
nl: DATE(jaar;maand;dag)

en: DATE(2000;5;5) returns Friday 05 May 2000
nl: DATE(2000;5;5) geeft vrijdag 05 mei 2000 terug

en: The TIME() function returns the time formatted with local parameters.
nl: De functie TIME() geeft de tijd terug, de opmaak is volgens de lokale instellingen.

en: TIME(hours;minutes;seconds)
nl: TIME(uren;minuten;seconden)

en: TIME(10;2;2) returns 10:02:02
nl: TIME(10;2;2) geeft 10:02:02 terug

en: TIME(10;70;0) returns 11:10:0
nl: TIME(10;70;0) geeft 11:10:0 terug

en: TIME(10;-40;0) returns 9:20:0
nl: TIME(10;-40;0) geeft 9:20:0 terug

en: The HOURS() function returns the value of the hours in a time expression.
nl: De functie HOURS() geeft het aantal uren terug in een expressie voor de tijd.

en: HOURS(time)
nl: HOURS(tijd)

en: HOURS("10:5:2") returns 10
nl: HOURS("10:5:2") geeft 10 terug

en: The function ISLEAPYEAR() returns True if the given year is leap.
nl: De functie ISLEAPYEAR() geeft 'Waar' terug als het opgegeven jaar een schrikkeljaar is.

en: ISLEAPYEAR(year)
nl: ISLEAPYEAR(jaar)

en: ISLEAPYEAR(2000) returns True
nl: ISLEAPYEAR(2000) geeft Waar

en: The function DAYSINMONTH() returns the number of days in the given year and month.
nl: De functie DAYSINMONTH() geeft het aantal dagen terug in opgegeven jaar en maand.

en: DAYSINMONTH(year;month)
nl: DAYSINMONTH(jaar;maand)

en: DAYSINMONTH(2000;2) returns 29
nl: DAYSINMONTH(2000;2) geeft 29 terug

en: The function DAYSINYEAR() returns the number of days in the given year.
nl: De functie DAYSINYEAR() geeft het aantal dagen terug in het opgegeven jaar.

en: DAYSINYEAR(year)
nl: DAYSINYEAR(jaar)

en: DAYSINYEAR(2000) returns 366
nl: DAYSINYEAR(2000) geeft 366 terug

en: The function WEEKSINYEAR() returns the number of weeks in the given year.
nl: De functie WEEKSINYEAR() geeft het aantal weken terug in het opgegeven jaar.

en: WEEKSINYEAR(year)
nl: WEEKSINYEAR(jaar)

en: WEEKSINYEAR(2000) returns 52
nl: WEEKSINYEAR(2000) geeft 52 terug

en: The MINUTES() function returns the value of the minutes in a time expression.
nl: De functie MINUTES() geeft het aantal minuten terug in een expressie voor de tijd.

en: MINUTES(time)
nl: MINUTES(tijd)

en: MINUTES("10:5:2") returns 5
nl: MINUTES("10:5:2") geeft 5 terug

en: The SECONDS() function returns the value of the seconds in a time expression.
nl: De functie SECONDS() geeft het aantal seconden terug in een expressie voor de tijd.

en: SECONDS(time)
nl: SECONDS(tijd)

en: SECONDS("10:5:2") returns 2
nl: SECONDS("10:5:2") geeft 2 terug

en: Number of day in week (1..7)
nl: Dagnummer in de week (1..7)

en: The DAYNAME() function returns the name of the day of the week (1..7). In some countries the first day of the week is Monday, while in others the first day of the week is Sunday.
nl: De functie DAYNAME() geeft de naam terug van de weekdag (1..7). In sommige landen is maandag de eerste dag van de week, terwijl in andere landen zondag de eerste dag van de week is.

en: DAYNAME(weekday)
nl: DAYNAME(weekdag)

en: DAYNAME(1) returns Monday (if the week starts on Monday)
nl: DAYNAME(1) geeft maandag (als de week begint op maandag)

en: Number of month (1..12)
nl: Nummer van de maand (1..12)

en: The MONTHNAME() function returns the name of the month (1...12).
nl: De functie MONTHNAME() geeft de naam terug van de maand (1..12).

en: MONTHNAME(number)
nl: MONTHNAME(getal)

en: MONTHNAME(5) returns May
nl: MONTHNAME(5) geeft mei terug

en: The CURRENTDATE() function returns the current date. It is equivalent to the TODAY function.
nl: De functie CURRENTDATE() geeft de huidige datum terug. Deze functie is gelijk aan de functie TODAY().

en: CURRENTDATE() returns "Saturday 13 April 2002"
nl: CURRENTDATE() geeft de huidige datum terug, opgemaakt volgens uw lokale instellingen

en: The TODAY() function returns the current date.
nl: De functie TODAY() geeft de huidige datum terug.

en: TODAY() returns "Saturday 13 April 2002"
nl: TODAY() geeft de huidige datum terug, opgemaakt volgens uw lokale instellingen

en: The NOW() function returns the current date and time. It is identical with CURRENTDATETIME and provided for compatibility with other applications.
nl: De functie NOW() geeft de huidige datum en tijd terug. Deze functie is gelijk aan CURRENTDATETIME() en is toegevoegd voor de compatibiliteit met andere toepassingen.

en: NOW() returns "Saturday 13 April 2002 19:12:01"
nl: NOW() geeft de huidige datum en tijd terug, opgemaakt volgens uw lokale instellingen

en: The CURRENTDATETIME() function returns the current date and time.
nl: De functie CURRENTDATETIME() geeft de huidige datum en tijd terug.

en: CURRENTDATETIME() returns "Saturday 13 April 2002 19:12:01"
nl: CURRENTDATETIME() geeft de huidige datum en tijd terug, opgemaakt volgens uw lokale instellingen

en: The CURRENTTIME() function returns the current time formatted with local parameters.
nl: De functie CURRENTTIME() geeft de huidige tijd terug, opgemaakt volgens uw lokale instellingen.

en: CURRENTTIME() returns "19:12:01"
nl: CURRENTTIME() geeft bijvoorbeeld "19:12:01" terug

en: The EASTERSUNDAY() function returns the date which corresponds to Easter Sunday in the year given as the parameter.
nl: De functie EASTERSUNDAY() geeft de datum terug waarop in het opgegeven jaar Paaszondag valt.

en: EASTERSUNDAY(year)
nl: EASTERSUNDAY(jaar)

en: EASTERSUNDAY(2003) returns "20th April 2003"
nl: EASTERSUNDAY(2003) geeft "20 april 2003" terug

en: The ISOWEEKNUM() function returns number of the week which the date falls into. Note that this function is compliant with the ISO8601 standard: a week always begins on a Monday, and ends on a Sunday. The first week of a year is that week which contains the first Thursday of the year.
nl: De functie ISOWEEKNUM() geeft het weeknummer terug waarin de opgegeven datum valt. Opmerking: deze functie volgt de ISO8601-standaard: een week begint op een maandag, en eindigt op een zondag. De eerste week van een jaar is de week waarin de eerste donderdag van dat jaar valt.

en: ISOWEEKNUM(date)
nl: ISOWEEKNUM(datum)

en: ISOWEEKNUM(A1) returns 51 when A1 is "21st of Dec".
nl: ISOWEEKNUM(A1) geeft 51 terug als A1 "21 december" bevat.

en: The WEEKNUM() function returns the non-ISO week number in which the date falls into.
nl: De functie WEEKNUM() geeft het weeknummer terug waarin de datum valt, maar niet volgens de ISO-standaard.

en: WEEKNUM(date; method)
nl: WEEKNUM(datum; methode)

en: WEEKNUM(A1; 1) returns 11 when A1 is "9th of March 2008". Number of the week in the year, with a week beginning on Sunday (1, this is the default if Method is omitted.)
nl: WEEKNUM(A1; 1) geeft 11 terug als A1 "9 maart 2008" bevat. Weeknummer in het jaar waarbij een week op zondag begint (1, dit de standaard als  methode ontbreekt.)

en: WEEKNUM(A1; 2) returns 10 when A1 is "9th of March 2008". Number of the week in the year, with a week beginning on Monday (2)
nl: WEEKNUM(A1; 2) geeft 10 terug als A1 "9 maart 2008" bevat. Weeknummer in het jaar waarbij een week op maandag begint (2)

en: First date
nl: Eerste datum

en: Second date
nl: Tweede datum

en: The DATEDIF() function returns the difference between two dates.
nl: De functie DATEDIF() geeft het verschil terug tussen twee data.

en: Interval must be one of the following: "m": month; "d": days; "y": complete years; "ym": month excluding years; "yd": days excluding years; "md": days excluding months and years
nl: Het interval moet een van de volgende zijn: "m": maanden; "d": dagen; "y": gehele jaren; "ym": maanden zonder jaren; "yd": dagen zonder jaren; "md": dagen zonder maanden en jaren

en: DATEDIF(first date; second date; interval)
nl: DATEDIF(eerste datum; tweede datum; interval)

en: DATEDIF(A1;A2;"d") A1 is "1st of January 1995" and A2 is "15th of June 1999" returns number of days 1626
nl: DATEDIF(A1;A2;"d"), met in A1 "01:01:1995" en in A2 "15:06:1999", geeft het aantal dagen 1626 terug

en: DATEDIF(A1;A2;"m") A1 is "1st of January 1995" and A2 is "15th of June 1999" returns number of months 53
nl: DATEDIF(A1;A2;"m"). met in A1 "1 januari 1995" en in A2 "15 juni 1999". geeft het aantal maanden 53 terug

en: The YEARFRAC() function returns the number of full days between start date and end date according to the basis.
nl: De functie YEARFRAC() geeft het aantal volle dagen terug tussen de startdatum en de einddatum volgens de basis.

en: Basis must be one of the following: 0 = 30/360 US, 1 = Actual/actual, 2 = Actual/360, 3 = Actual/365, 4 = European 30/360
nl: De basis moet een van de volgende zijn: 0 = 30/360 US, 1 = Actueel/actueel, 2 = Actueel/360, 3 = Actueel/365, 4 = Europees 30/360

en: YEARFRAC(start date; end date; basis)
nl: YEARFRAC(startdatum; einddatum; basis)

en: Start date
nl: Startdatum

en: Working days
nl: Werkdagen

en: Holidays
nl: Vrije dagen

en: The WORKDAY() function returns the date which is working days from the start date.
nl: De functie WORKDAY() geeft de datum terug, werkdagen na de startdatum.

en: Holidays must be one of the following: number = days to add, a single date or an array of dates.
nl: Vrije_dagen moet een van de volgende zijn: aantal = dagen die bijgeteld moeten worden, een enkele datum of een reeks van dagen.

en: WORKDAY(start date; days; holidays)
nl: WORKDAY(startdatum; dagen; vrije_dagen)

en: if B9 is "01/01/2001", D3 is "01/03/2001", D4 is "01/04/2001" then WORKDAY(B9;2;D3:D4) returns "Fri Jan 5 2001"
nl: Indien B9 is "01:01:2001", D3 is "03:01:2001", D4 is "04:01:2003" geeft WORKDAY(B9;2;D3:D4) "Vrij 5 Jan 2001" terug

en: End date
nl: Einddatum

en: The NETWORKDAY() function returns the number of working days between startdate and enddate.
nl: De functie NETWORKDAY() geeft het aantal werkdagen terug tussen de startdatum en de einddatum.

en: NETWORKDAY(start date; end date; holidays)
nl: NETWORKDAY(startdatum; einddatum; vrije_dagen)

en: NETWORKDAY("01/01/2001";"01/08/2001") returns 5 workdays
nl: NETWORKDAY("01:01:2001";"08:01:2001") geeft 5 werkdagen terug

en: NETWORKDAY("01/01/2001";"01/08/2001";2) returns 3 workdays
nl: NETWORKDAY("01:01:2001";"08:01:2001";2) geeft 3 werkdagen terug

en: DATE2UNIX() function converts a date and time value to unix time.
nl: De functie DATE2UNIX() converteert datum en tijd naar unixtijd.

en: A unix time is the number of seconds after midnight January 1st, 1970.
nl: De unixtijd is het aantal seconden dat verlopen is sinds middernacht van 1 januari 1970.

en: DATE2UNIX(date)
nl: DATE2UNIX(datum)

en: DATE2UNIX("01/01/2000") returns 946,684,800
nl: DATE2UNIX("01:01:2000") geeft 946,681.200 terug

en: Unixtime
nl: Unixtijd

en: UNIX2DATE() function converts unix time to a date and time value.
nl: De functie UNIX2DATE() converteert unixtijd naar een datum en tijd.

en: UNIX2DATE(unixtime)
nl: UNIX2DATE(unixtijd)

en: UNIX2DATE(0) returns 1970-01-01
nl: UNIX2DATE(0) geeft "1970:01:01" terug

en: Engineering
nl: Techniek

en: Base
nl: Grondtal

en: MinLength
nl: MinLengte

en: The BASE() function converts a number from base-10 to a string value in a target base from 2 to 36.
nl: De functie BASE() zet een getal met grondtal 10 om naar een tekenreeks van een getal, met grondtal 2 tot 36.

en: BASE(number;base;prec)
nl: BASE(getal;grondtal;nauwkeurigheid)

en: BASE(128;8) returns "200"
nl: BASE(128;8) geeft "200" terug

en: Where the function is evaluated
nl: Waar de functie wordt berekend

en: Order of the function
nl: Orde van de functie

en: The BESSELI() function returns the modified Bessel function In(x).
nl: De functie BESSELI(x;n) geeft de gemodificeerde Besselfunctie In(x)  terug.

en: BESSELI(X;N)
nl: BESSELI(x;n)

en: BESSELI(0.7;3) returns 0.007367374
nl: BESSELI(0.7;3) geeft 0.007367374 terug

en: The BESSELJ() function returns the Bessel function.
nl: De functie BESSELJ(x;n) geeft de Besselfunctie Jn(x) terug.

en: BESSELJ(X;N)
nl: BESSELJ(x;n)

en: BESSELJ(0.89;3) returns 0.013974004
nl: BESSELJ(0.89;3) geeft 0.013974004 terug

en: The BESSELK() function returns the modified Bessel function, which is equivalent to the Bessel function evaluated for purely imaginary arguments.
nl: De functie BESSELK(x;n) geeft de gemodificeerde Besselfunctie Kn(x) terug. Dit is hetzelfde als de Besselfunctie berekend voor puur imaginaire argumenten.

en: BESSELK(X;N)
nl: BESSELK(x;n)

en: BESSELK(3;9) returns 397.95880
nl: BESSELK(3;9) geeft 397.95880 terug

en: The BESSELY() function returns the Bessel function, which is also called the Weber function or the Neumann function.
nl: De functie BESSELY(x;n) geeft de Besselfunctie Yn(x) terug. Deze wordt ook de Weber functie of Neumann functie genoemd.

en: BESSELY(X;N)
nl: BESSELY(x;n)

en: BESSELY(4;2) equals 0.215903595
nl: BESSELY(4;2) geeft 0.215903595 terug

en: From unit
nl: Vanuit eenheid

en: To unit
nl: Naar eenheid

en: The CONVERT() function returns a conversion from one measurement system to another.
nl: De functie CONVERT() geeft de omrekening van de ene naar de  andere eenheid terug waarin grootheden worden uitgedrukt.

en: Supported mass units: g (gram), sg (pieces), lbm (pound), u (atomic mass), ozm (ounce), stone, ton, grain, pweight (pennyweight), hweight (hundredweight).
nl: Ondersteunde eenheden voor massa zijn: g (gram), sg (pieces), lbm (pound), u (atoommassa), ozm (ounce), stone, ton, grain, pweigt (pennyweight), hweight (hundredweight).

en: Supported distance units: m (meter), in (inch), ft (feet), mi (mile), Nmi (nautical mile), ang (Angstrom), parsec, lightyear.
nl: Ondersteunde eenheden voor lengte zijn: m (meter), in (inch,duim), ft (feet, voet), mi (mijl), Nmi (zeemijl), ang (Ångström), parsec, lichtjaar.

en: Supported pressure units: Pa (Pascal), atm (atmosphere), mmHg (mm of Mercury), psi, Torr.
nl: Ondersteunde eenheden voor druk zijn: Pa (Pascal), atm (atmosfeer), mmhg (mm kwik), psi (pounds per square inch), Torr.

en: Supported force units: N (Newton), dyn, pound.
nl: Ondersteunde eenheden voor kracht zijn: N (Newton), dyne, pound.

en: Supported energy units: J (Joule), e (erg), c (Thermodynamic calorie), cal (IT calorie), eV (electronvolt), HPh (Horsepower-hour), Wh (Watt-hour), flb (foot-pound), BTU.
nl: Ondersteunde eenheden voor energie zijn: J (joule), e (erg), c (thermodynamische calorie), cal (IT-calorie), eV (elektronvolt), HPh (paardekracht uur), Wh (watt uur), flb (foot-pound), BTU (British Thermal Unit).

en: Supported power units: W (Watt), HP (horsepower), PS (Pferdestaerke).
nl: Ondersteunde eenheden voor vermogen zijn: W (Watt), HP (paardekracht), PS (metrische paardekracht, Pferdestärke).

en: Supported magnetism units: T (Tesla), ga (Gauss).
nl: Ondersteunde eenheden voor magnetisme zijn: T (Tesla), ga (Gauss).

en: Supported temperature units: C (Celsius), F (Fahrenheit), K (Kelvin).
nl: Ondersteunde eenheden voor temperatuur zijn: C (Celsius), F (Fahrenheit), K (Kelvin).

en: Supported volume units: l (liter), tsp (teaspoon), tbs (tablespoon), oz (ounce liquid), cup, pt (pint), qt (quart), gal (gallon), barrel, m3 (cubic meter), mi3 (cubic mile), Nmi3 (cubic Nautical mile), in3 (cubic inch), ft3 (cubic foot), yd3 (cubic yard), GRT or regton (gross register ton).
nl: Ondersteunde eenheden voor volume zijn: l (liter), tsp (theelepel), tbs (eetlepel, tablespoon), oz (ounce vloeistof), cup (kop), pt (pint), qt (kwart gallon). gal (gallon), barrel (vat), m3 (kubieke meter), mi3 (kubieke mijl), Nmi3 (kubieke zeemijl), in3 (kubieke inch), ft3 (kubieke foot), yd3 (kubieke yard), GRT of regton (bruto registerton= 2.83 m3= 100 ft3).

en: Supported area units: m2 (square meter), mi2 (square mile), Nmi2 (square Nautical mile), in2 (square inch), ft2 (square foot), yd2 (square yard), acre, ha (hectare).
nl: Ondersteunde eenheden voor oppervlakte zijn: m2 (vierkante meter), mi2 (vierkante mijl), Nmi2 (vierkante zeemijl), in2 (vierkante inch), ft2 (vierkante foot), yd2 (vierkante yard), acre. ha (hectare).

en: Supported speed units: m/s (meters per second), m/h (meters per hour), mph (miles per hour), kn (knot).
nl: Ondersteunde eenheden voor snelheid zijn: m/s (meters per seconde), m/h (meters per uur), mph (mijlen per uur), kn (knopen, zeemijlen per uur).

en: For metric units any of the following prefixes can be used: E (exa, 1E+18), P (peta, 1E+15), T (tera, 1E+12), G (giga, 1E+09), M (mega, 1E+06), k (kilo, 1E+03), h (hecto, 1E+02), e (dekao, 1E+01), d (deci, 1E-01), c (centi, 1E-02), m (milli, 1E-03), u (micro, 1E-06), n (nano, 1E-09), p (pico, 1E-12), f (femto, 1E-15), a (atto, 1E-18).
nl: Voor metrische eenheden kan een van de volgende voorvoegsels worden gebruikt: E (exa, 1E+18), P (peta, 1E+15), T (tera, 1E+12), G (giga, 1E+09), M (mega, 1E+06), k (kilo, 1E+03), h (hecto, 1E+02), e (deka, 1E+01), d (deci, 1E-01), c (centi, 1E-02), m (milli, 1E-03), u (micro, 1E-06), n (nano, 1E-09), p (pico, 1E-12), f (femto, 1E-15), a (atto, 1E-18).

en: CONVERT(Number; From Unit; To Unit)
nl: CONVERT(getal; van_eenheid; naar_eenheid)

en: CONVERT(32;"C";"F") equals 89.6
nl: CONVERT(32;"C";"F") geeft 89.6 terug

en: CONVERT(3;"lbm";"kg") equals 1.3608
nl: CONVERT(3;"lbm";"kg") geeft 1.3608 terug

en: CONVERT(7.9;"cal";"J") equals 33.0757
nl: CONVERT(7.9;"cal";"J") geeft 33.0757 terug

en: Lower limit
nl: Ondergrens

en: Upper limit
nl: Bovengrens

en: The ERF() function returns the error function. With a single argument, ERF() returns the error function between 0 and that argument.
nl: De functie ERF() is de foutfunctie (ook bekend als error function). Met een enkel argument geeft ERF() een waarde terug tussen 0 en dat argument.

en: ERF(Lower limit; Upper limit)
nl: ERF(ondergrens; bovengrens)

en: ERF(0.4) equals 0.42839236
nl: ERF(0.4) geeft 0.42839236 terug

en: The ERFC() function returns the complementary error function.
nl: De functie ERFC() geeft de waarde van de complementaire foutfunctie (complementary error function) terug.

en: ERFC(Lower limit; Upper limit)
nl: ERFC(ondergrens; bovengrens)

en: ERFC(0.4) equals 0.57160764
nl: ERFC(0.4) geeft 0.57160764 terug

en: The value to convert
nl: Te converteren waarde

en: The minimum length of the output
nl: De minimum lengte van de uitvoer

en: The DEC2BIN() function returns a decimal value formatted as a binary number.
nl: De functie DEC2BIN() geeft een decimale waarde terug als een tekenreeks voor een binair getal.

en: DEC2BIN(value)
nl: DEC2BIN(waarde)

en: DEC2BIN(12) returns "1100"
nl: DEC2BIN(12) geeft "1100" terug

en: DEC2BIN(55) returns "110111"
nl: DEC2BIN(55) geeft "110111" terug

en: The DEC2HEX() function returns a decimal value formatted as a hexadecimal number.
nl: De functie DEC2HEX() geeft een decimale waarde terug als een tekenreeks voor een hexadecimaal getal.

en: DEC2HEX(value)
nl: DEC2HEX(waarde)

en: DEC2HEX(12) returns "c"
nl: DEC2HEX(12) geeft "c" terug

en: DEC2HEX(55) returns "37"
nl: DEC2HEX(55) geeft "37" terug

en: The DEC2OCT() function returns a decimal value formatted as an octal number.
nl: De functie DEC2OCT() geeft een decimale waarde terug als een tekenreeks voor een octaal getal.

en: DEC2OCT(value)
nl: DEC2OCT(waarde)

en: DEC2OCT(12) returns "14"
nl: DEC2OCT(12) geeft "14" terug

en: DEC2OCT(55) returns "67"
nl: DEC2OCT(55) geeft "67" terug

en: The OCT2BIN() function returns an octal value formatted as a binary number.
nl: De functie OCT2BIN() geeft van een octale waarde een tekenreeks terug als een binair getal.

en: OCT2BIN(value)
nl: OCT2BIN(waarde)

en: OCT2BIN("12") returns "1010"
nl: OCT2BIN("12") geeft "1010" terug

en: OCT2BIN("55") returns "101101"
nl: OCT2BIN(55) geeft "101101" terug

en: The OCT2DEC() function returns an octal value formatted as a decimal number.
nl: De functie OCT2DEC() geeft een tekenreeks voor een octale waarde terug als een decimaal getal.

en: OCT2DEC(value)
nl: OCT2DEC(waarde)

en: OCT2DEC("12") returns 10
nl: OCT2DEC("12") geeft 10 terug

en: OCT2DEC("55") returns 45
nl: OCT2DEC("55") geeft 45 terug

en: The OCT2HEX() function returns an octal value formatted as a hexadecimal number.
nl: De functie OCT2HEX() geeft een tekenreeks voor een octale waarde terug als een tekenreeks voor een hexadecimaal getal.

en: OCT2HEX(value)
nl: OCT2HEX(waarde)

en: OCT2HEX("12") returns "A"
nl: OCT2HEX("12") geeft "A" terug (A is het hexadecimale cijfer voor tien)

en: OCT2HEX("55") returns "2D"
nl: OCT2HEX("55") geeft "2D" terug

en: The BIN2DEC() function returns a binary value formatted as a decimal number.
nl: De functie BIN2DEC() geeft een tekenreeks voor een binaire waarde terug als decimaal getal.

en: BIN2DEC(value)
nl: BIN2DEC(waarde)

en: BIN2DEC("1010") returns 10
nl: BIN2DEC("1010") geeft 10 terug

en: BIN2DEC("11111") returns 31
nl: BIN2DEC("11111") geeft 31 terug

en: The BIN2OCT() function returns a binary value formatted as an octal number.
nl: De functie BIN2OCT() geeft een tekenreeks voor een binaire waarde terug als een tekenreeks voor een octaal getal.

en: BIN2OCT(value)
nl: BIN2OCT(waarde)

en: BIN2OCT("1010") returns "12"
nl: BIN2OCT("1010") geeft "12" terug

en: BIN2OCT("11111") returns "37"
nl: BIN2OCT("11111") geeft "37" terug

en: The BIN2HEX() function returns a binary value formatted as a hexadecimal number.
nl: De functie BIN2HEX() geeft een tekenreeks voor een binaire waarde terug als een tekenreeks voor een hexadecimaal getal.

en: BIN2HEX(value)
nl: BIN2HEX(waarde)

en: BIN2HEX("1010") returns "a"
nl: BIN2HEX("1010") geeft "a" terug

en: BIN2HEX("11111") returns "1f"
nl: BIN2HEX("11111") geeft "1f" terug

en: The HEX2DEC() function returns a hexadecimal value formatted as a decimal number.
nl: De functie HEX2DEC() geeft een tekenreeks voor een hexadecimale waarde terug als een decimaal getal.

en: HEX2DEC(value)
nl: HEX2DEC(waarde)

en: HEX2DEC("a") returns 10
nl: HEX2DEC("a") geeft 10 terug

en: HEX2DEC("37") returns 55
nl: HEX2DEC("37") geeft 55 terug

en: The HEX2OCT() function returns a hexadecimal value formatted as an octal number.
nl: De functie HEX2OCT() geeft een tekenreeks voor een hexadecimale waarde terug als een tekenreeks voor een octaal getal.

en: HEX2OCT(value)
nl: HEX2OCT(waarde)

en: HEX2OCT("a") returns "12"
nl: HEX2OCT("a") geeft "12" terug

en: HEX2OCT("37") returns "67"
nl: HEX2OCT("37") geeft "67" terug

en: The HEX2BIN() function returns a hexadecimal value formatted as a binary number.
nl: De functie HEX2BIN() geeft een tekenreeks voor een hexadecimale waarde terug als een tekenreeks voor een binair getal.

en: HEX2BIN(value)
nl: HEX2BIN(waarde)

en: HEX2BIN("a") returns "1010"
nl: HEX2BIN("a") geeft "1010" terug

en: HEX2BIN("37") returns "110111"
nl: HEX2BIN("37") geeft "110111" terug

en: Real coefficient
nl: Reële deel

en: Imaginary coefficient
nl: Imaginaire deel

en: The COMPLEX(real;imag) returns a complex number of form x+yi.
nl: De functie COMPLEX(reëel.imaginair) geeft een complex getal terug als de tekenreeks "x+yi".

en: COMPLEX(real;imag)
nl: COMPLEX(reëel;imaginair)

en: COMPLEX(1.2;3.4) returns "1.2+3.4i"
nl: COMPLEX(1.2;3.4) geeft "1.2+3.4i" terug

en: COMPLEX(0;-1) returns "-i"
nl: COMPLEX(0;-1) geeft "-i" terug

en: Complex number
nl: Complex getal

en: The IMAGINARY(string) returns the imaginary coefficient of a complex.
nl: De functie IMAGINARY(tekenreeks) geeft het imaginaire deel van een complex getal terug (zonder de toevoeging i, dus als een reëel getal).

en: IMAGINARY(string)
nl: IMAGINARY(tekenreeks)

en: IMAGINARY("1.2+3.4i") returns 3.4
nl: IMAGINARY("1.2+3.4i") geeft 3.4 terug

en: IMAGINARY("1.2") returns 0
nl: IMAGINARY("1.2") geeft 0 terug

en: The IMREAL(string) returns the real coefficient of a complex.
nl: De functie IMREAL(tekenreeks) geeft het reële deel terug van een complex getal, als reëel getal.

en: IMREAL(string)
nl: IMREAL(tekenreeks)

en: IMREAL("1.2+3.4i") returns 1.2
nl: IMREAL("1.2+3.4i") geeft 1.2 terug

en: IMREAL("1.2i") returns 0
nl: IMREAL("1.2i") geeft 0

en: The IMCOS(string) returns the cosine of a complex number.
nl: De functie IMCOS(tekenreeks) geeft de cosinus terug van een complex getal

en: IMCOS(string)
nl: IMCOS(tekenreeks)

en: IMCOS("1+i") returns "0.83373-0.988898i"
nl: IMCOS("1+i") geeft "0.83373-0.988898i" terug

en: IMCOS("12i") returns 81 377.4
nl: IMCOS("12i") geeft 81377.4 terug

en: The IMCOSH(string) returns the hyperbolic cosine of a complex number.
nl: De functie IMCOSH(string) geeft de hyperbolische cosinus van een complex getal terug.

en: IMCOSH(string)
nl: IMCOSH(tekenreeks)

en: IMCOSH("1+i") returns "0.83373+0.988898i"
nl: IMCOSH("1+i") geeft "0.83373+0.988898i" terug

en: IMCOSH("12i") returns 0.84358
nl: IMCOSH("12i") geeft 0.84358 terug

en: The IMCOT(string) returns the cotangent of a complex number.
nl: De functie IMCOT(tekenreeks) geeft de cotangens terug van een complex getal.

en: IMCOT(string)
nl: IMCOT(tekenreeks)

en: IMCOT("1+i") returns "0.21762-0.86801i"
nl: IMCOT("1+i") geeft "0.21762-0.86801i" terug

en: The IMCSC(string) returns the cosecant of a complex number.
nl: De functie IMCSC(tekenreeks) geeft de cosecans terug van een complex getal.

en: IMCSC(string)
nl: IMCSC(tekenreeks)

en: IMCSC("1+i") returns "0.62151-0.30393i"
nl: IMCSC("1+i") geeft "0.62151-0.30393i" terug

en: The IMCSCH(string) returns the hyperbolic cosecant of a complex number.
nl: De functie IMCSCH(string) geeft de hyperbolische cosecans van een complex getal terug.

en: IMCSCH(string)
nl: IMCSCH(tekenreeks)

en: IMCSCH("1+i") returns "0.30393-i0.62151"
nl: IMCSCH("1+i") geeft "0.30393-i0.62151" terug

en: The IMSEC(string) returns the secant of a complex number.
nl: De functie IMSEC(tekenreeks) geeft de secans terug van een complex getal.

en: IMSEC(string)
nl: IMSEC(tekenreeks)

en: IMSEC("1+i") returns "0.49833+i0.59108"
nl: IMSEC("1+i") geeft "0.49833+i0.59108" terug

en: The IMSECH(string) returns the hyperbolic secant of a complex number.
nl: De functie IMSECH(string) geeft de hyperbolische secans van een complex getal terug.

en: IMSECH(string)
nl: IMSECH(tekenreeks)

en: IMSECH("1+i") returns "0.49833-i0.59108"
nl: IMSECH("1+i") geeft "0.49833-i0.59108" terug

en: The IMSIN(string) function returns the sine of a complex number.
nl: De functie IMSIN(tekenreeks) geeft de sinus terug van een complex getal.

en: IMSIN(string)
nl: IMSIN(tekenreeks)

en: IMSIN("1+i") returns "1.29846+0.634964i"
nl: IMSIN("1+i") geeft "1.29846+0.634964i" terug

en: IMSIN("1.2") returns -0.536573
nl: IMSIN("1.2") geeft -0.536573 terug

en: The IMSINH(string) function returns the hyperbolic sine of a complex number.
nl: De functie IMSINH(tekenreeks) geeft de hyperbolische sinus van een complex getal terug.

en: IMSINH(string)
nl: IMSINH(tekenreeks)

en: IMSINH("1+i") returns "0.63496+1.29846i"
nl: IMSINH("1+i") geeft "0.63496+1.29846i" terug

en: IMSINH("1.2") returns 1.50946
nl: IMSINH("1.2") geeft 1.50946 terug

en: The IMTAN(string) function returns the tangent of a complex number.
nl: De functie IMTAN(tekenreeks) geeft de tangens van een complex getal terug.

en: IMTAN(string)
nl: IMTAN(tekenreeks)

en: IMTAN("1+i") returns "0.27175+1.08392i"
nl: IMTAN("1+i") geeft "0.27175+1.08392i" terug

en: IMTAN("1.2") returns 2.57215
nl: IMTAN("1.2") geeft 2.57215 terug

en: The IMTANH(string) function returns the hyperbolic tangent of a complex number.
nl: De functie IMTANH(tekenreeks) geeft de hyperbolische tangens terug van een complex getal.

en: IMTANH(string)
nl: IMTANH(tekenreeks)

en: IMTANH("1+i") returns "1.08392+0.27175i"
nl: IMTANH("1+i") geeft "1.08392+0.27175i" terug

en: IMTANH("1.2") returns 0.83365
nl: IMTANH("1.2") geeft 0.83365 terug

en: The IMEXP(string) returns the exponential of a complex number.
nl: De functie IMEXP(tekenreeks) geeft de exponent terug van een complex getal als een tekenreeks.

en: IMEXP(string)
nl: IMEXP(tekenreeks)

en: IMEXP("2-i") returns "3.99232-6.21768i"
nl: IMEXP("2-i") geeft "3.99232-6.21768i" terug

en: IMEXP("12i") returns "0.843854-0.536573i"
nl: IMEXP("12i") geeft "0.843854-0.536573i" terug

en: The IMLN(string) returns the natural logarithm of a complex number.
nl: De functie IMLN(tekenreeks) geeft de natuurlijke logaritme terug van een complex getal.

en: IMLN(string)
nl: IMLN(tekenreeks)

en: IMLN("3-i") returns "1.15129-0.321751i"
nl: IMLN("3-i") geeft "1.15129-0.321751i" terug

en: IMLN("12") returns 2.48491
nl: IMLN("12") geeft 2.48491 terug

en: The IMLOG2(string) returns the base-2 logarithm of a complex number.
nl: De functie IMLOG2(tekenreeks) geeft de logaritme met grondtal 2 terug van een complex getal.

en: IMLOG2(string)
nl: IMLOG2(tekenreeks)

en: IMLOG2("3+4i") returns "2.321928+1.337804i"
nl: IMLOG2("3+4i") geeft "2.321928+1.337804i" terug

en: The IMLOG10(string) returns the base-10 logarithm of a complex number.
nl: De functie IMLOG10(tekenreeks) geeft de logaritme met grondtal 10 terug van een complex getal.

en: IMLOG10(string)
nl: IMLOG10(tekenreeks)

en: IMLOG10("3+4i") returns "0.69897+0.402719i"
nl: IMLOG10("3+4i") geeft "0.69897+0.402719i" terug

en: The IMSQRT(string) returns the square root of a complex number.
nl: De functie IMSQRT(tekenreeks) geeft de vierkantswortel terug van een complex getal.

en: IMSQRT(string)
nl: IMSQRT(tekenreeks)

en: IMSQRT("1+i") returns "1.09868+0.45509i"
nl: IMSQRT("1+i") geeft "1.09868+0.45509i" terug

en: IMSQRT("1.2i") returns "0.774597+0.774597i"
nl: IMSQRT("1.2i") geeft "0.774597+0.774597i" terug

en: Power
nl: Macht

en: The IMPOWER(string) returns a complex number raised to a power.
nl: De functie IMPOWER(tekenreeks) geeft een macht van een complex getal terug.

en: IMPOWER(string)
nl: IMPOWER(tekenreeks)

en: IMPOWER("4-i";2) returns "15-8i"
nl: IMPOWER("4-i";2) geeft "15-8i" terug

en: IMPOWER("1.2";2) returns 1.44
nl: IMPOWER("1.2";2) geeft 1.44 terug

en: The IMSUM() returns the sum of several complex numbers of form x+yi.
nl: De functie IMSUM() geeft de som van een aantal complexe getallen terug als een tekenreeks  "x+yi".

en: IMSUM(value;value;...)
nl: IMSUM(waarde;waarde;...)

en: IMSUM(1.2;"3.4+5i") returns "4.6+5i"
nl: IMSUM(1.2;"3.4+5i") geeft "4.6+5i" terug

en: IMSUM(1.2;"1i") returns "1.2+i"
nl: IMSUM(1.2;"1i") geeft "1.2+i" terug

en: The IMDIV() returns the division of several complex numbers of form x+yi.
nl: De functie IMDIV() geeft de deling van een aantal complexe getallen terug als een tekenreeks "x+yi".

en: IMDIV(value;value;...)
nl: IMDIV(waarde;waarde;...)

en: IMDIV(1.2;"3.4+5i") returns "0.111597-0.164114i"
nl: IMDIV(1.2;"3.4+5i") geeft "0.111597-0.164114i" terug

en: IMDIV("12+i";"12-i") returns "0.986207+0.16551i"
nl: IMDIV("12+i";"12-i") geeft "0.986207+0.16551i" terug

en: The IMSUB() returns the difference of several complex numbers of form x+yi.
nl: De functie IMSUB() geeft het verschil terug tussen een aantal complexe getallen als de tekenreeks  "x+yi".

en: IMSUB(value;value;...)
nl: IMSUB(waarde;waarde;...)

en: IMSUB(1.2;"3.4+5i") returns "-2.2-5i"
nl: IMSUB(1.2;"3.4+5i") geeft "-2.2-5i" terug

en: IMSUB(1.2;"1i") returns "1.2-i"
nl: IMSUB(1.2;"1i") geeft "1.2-i" terug

en: The IMPRODUCT() returns the product of several complex numbers of form x+yi.
nl: De functie IMPRODUCT() geeft het product terug van een aantal complexe getallen als de tekenreeks "x+yi".

en: IMPRODUCT(value;value;...)
nl: IMPRODUCT(waarde;waarde;...)

en: IMPRODUCT(1.2;"3.4+5i") returns "4.08+6i"
nl: IMPRODUCT(1.2;"3.4+5i") geeft "4.08+6i" terug

en: IMPRODUCT(1.2;"1i") returns "+1.2i"
nl: IMPRODUCT(1.2;"1i") geeft "+1.2i" terug

en: The IMCONJUGATE(complex number) returns the conjugate of a complex number of form x+yi.
nl: De functie IMCONJUGATE(complex getal) geeft de complex toegevoegde van een complex getal terug als de tekenreeks "x+yi".

en: IMCONJUGATE(complex number)
nl: IMCONJUGATE(complex getal)

en: IMCONJUGATE("1.2+5i") returns "1.2-5i"
nl: IMCONJUGATE("1.2+5i") geeft "1.2-5i" terug

en: IMCONJUGATE("-i") returns "i"
nl: IMCONJUGATE("-i") geeft "i" terug

en: IMCONJUGATE("12") returns "12"
nl: IMCONJUGATE("12") geeft "12" terug

en: The IMARGUMENT(complex number) returns the argument of a complex number of form x+yi.
nl: De functie IMARGUMENT(complex getal) geeft het (hoofd)argument (in radialen) terug van een complex getal x+yi.

en: IMARGUMENT(complex number)
nl: IMARGUMENT(complex getal)

en: IMARGUMENT("1.2+5i") returns 0.6072
nl: IMARGUMENT("1.2+5i") geeft 1.33525 terug

en: IMARGUMENT("-i") returns -1.57079633
nl: IMARGUMENT("-i") geeft -1.57079633 terug

en: IMARGUMENT("12") returns "#Div/0"
nl: IMARGUMENT("12") geeft "#Div/0" terug

en: The IMABS(complex number) returns the norm of a complex number of form x+yi.
nl: De functie IMABS(complex getal) geeft de norm terug van een complex getal x+yi.

en: IMABS(complex number)
nl: IMABS(complex getal)

en: IMABS("1.2+5i") returns 5.1419
nl: IMABS("1.2+5i") geeft 5.1419 terug

en: IMABS("-i") returns 1
nl: IMABS("-i") geeft 1 terug

en: IMABS("12") returns 12
nl: IMABS("12") geeft 12 terug

en: Floating point value
nl: Decimale breuk (met drijvende komma)

en: The DELTA() function returns 1 if x equals y, otherwise returns 0. y defaults to 0.
nl: De functie DELTA(x;y) geeft 1 terug als x gelijk is aan y, en anders 0. Standaardwaarde van y is 0.

en: DELTA(1.2; 3.4) returns 0
nl: DELTA(1.2; 3.4) geeft 0 terug

en: DELTA(3; 3) returns 1
nl: DELTA(3; 3) geeft 1 terug

en: DELTA(1; TRUE) returns 1
nl: DELTA(1; Waar) geeft 1 terug

en: The GESTEP() function returns 1 if x greater or equals y, otherwise returns 0. y defaults to 0.
nl: De functie GESTEP(x;y) geeft 1 terug als x >= y en anders 0. Standaardwaarde van y is 0.

en: GESTEP(1.2; 3.4) returns 0
nl: GESTEP(1.2; 3.4) geeft 0 terug

en: GESTEP(3; 3) returns 1
nl: GESTEP(3; 3) geeft 1 terug

en: GESTEP(0.4; TRUE) returns 0
nl: GESTEP(0.4; Waar) geeft 0 terug

en: GESTEP(4; 3) returns 1
nl: GESTEP(4; 3) geeft 1 terug

en: Financial
nl: Financieel

en: Issue date
nl: Uitgavedatum

en: First interest
nl: Startrente

en: Settlement
nl: Betaaldatum

en: Annual rate of security
nl: Jaarrente van een waardepapier

en: Par value
nl: Nominale waarde

en: Number of payments per year
nl: Aantal betalingen per jaar

en: Day counting basis
nl: Basis van dagbetaling

en: The ACCRINT function returns accrued interest for a security which pays periodic interest. Allowed frequencies are 1 - annual, 2 - semi-annual or 4 - quarterly. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
nl: De functie ACCRINT() geeft de opgelopen rente terug voor een waardepapier waarop periodiek rente wordt uitbetaald. Toegestane perioden zijn 1 voor jaarlijks, 2 voor halfjaarlijks en 4 voor per kwartaal. Basis is het type dagtelling dat u wilt gebruiken: 0 voor US 30/360 (standaard), 1 voor echte dagen, 2 voor echte dagen/360, 3 voor echte dagen/365 of 4 voor Europees 30/360.

en: ACCRINT(issue; first interest; settlement; rate; par; frequency; basis)
nl: ACCRINT(uitgavedag; startrente; vervaldatum; jaarrente; nominale waarde; betalingsfrequentie; basis)

en: ACCRINT("2/28/2001"; "8/31/2001"; "5/1/2001"; 0.1; 1000; 2; 0) returns 16,944
nl: ACCRINT("28:2:2001"; "31:8:2001"; "1:5:2001"; 0.1;1000; 2; 0) geeft 16,944 terug

en: The ACCRINTM function returns accrued interest for a security which pays interests at maturity date. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
nl: De functie ACCRINTM() geeft de opgelopen rente voor een waardepapier welke op de vervaldatum wordt uitbetaald. Basis is het type dagtelling dat u wilt gebruiken: 0 voor US 30/360 (standaard), 1 voor echte dagen, 2 voor echte dagen/360, 3 voor echte dagen/365 of 4 voor Europees 30/360.

en: ACCRINTM(issue; settlement; rate; par; basis)
nl: ACCRINTM(uitgavedag; vervaldatum; rente; nominale waarde; basis)

en: ACCRINTM("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0.1; 100) returns 5.0278
nl: ACCRINTM("28:2:2001"; "31:8:2001"; 0.1; 100) geeft 5.0278 terug

en: Cost
nl: Kosten

en: The AMORDEGRC function calculates the amortization value for the French accounting system using degressive depreciation.
nl: De AMORDEGRC-functie berekent de afschrijvingswaarde voor het Franse boekhoudsysteem met gebruik van degressieve afschrijving.

en: AMORDEGRC( Cost; purchaseDate; firstPeriodEndDate; salvage; period; rate; basis)
nl: AMORDEGRC( kosten; koopDatum; eerstePeriodeEindDatum; restwaarde; periode; rate; basis)

en: AMORDEGRC( 1000; "2006-02-01"; "2006-12-31"; 10; 0; 0.1; 1 ) returns 228
nl: AMORDEGRC( 1000; 01:02:2006; 31:12:2006; 10; 0; 0.1; 1 ) geeft 228 terug

en: The AMORLINC function calculates the amortization value for the French accounting system using linear depreciation.
nl: De AMORLINC-functie berekent de afschrijvingswaarde voor het Franse boekhoudsysteem met gebruik van lineaire afschrijving.

en: AMORLINC( Cost; purchaseDate; firstPeriodEndDate; salvage; period; rate; basis)
nl: AMORLINC( kosten; koopDatum; eerstePeriodeEindDatum; restwaarde; periode; rate; basis)

en: AMORLINC( 1000; "2004-02-01"; "2004-12-31"; 10; 0; 0.1; 1 ) returns 91.256831
nl: AMORLINC( 1000; "01:02:2004"; "31:12:2004"; 10; 0; 0.1; 1 ) geeft 91.256831 terug

en: Principal
nl: Startkapitaal

en: Interest rate
nl: Rente

en: Periods per year
nl: Perioden per jaar

en: Years
nl: Jaren

en: The COMPOUND() function returns the value of an investment, given the principal, nominal interest rate, compounding frequency and time. For example: $5000 at 12% interest compounded quarterly for 5 years will become COMPOUND(5000;0.12;4;5) or $9030.56.
nl: De functie COMPOUND() geeft de waarde terug van een investering, gegeven het startkapitaal, de nominale rente, de stortingsfrequentie en tijd. Voorbeeld: $5000 tegen 12% rente, gedurende 5 jaar opgespaard met een stortingsfrequentie van elk kwartaal levert een eindbedrag op van COMPOUND(5000;0.12;4;5) oftewel $9030.56.

en: COMPOUND(initial;interest;periods;periods_per_year)
nl: COMPOUND(beginkapitaal;rente;perioden;perioden_per_jaar)

en: COMPOUND(5000;0.12;4;5) equals 9030.56
nl: COMPOUND(5000;0.12;4;5) geeft 9030.56 terug

en: The CONTINUOUS() function calculates the return on continuously compounded interest, given the principal, nominal rate and time in years. For example: $1000 earning 10% for 1 year becomes CONTINUOUS(1000;.1;1) or $1105.17.
nl: De functie CONTINUOUS() berekent de uitkomst van een continue samengestelde rente, gegeven het startkapitaal, de nominale rente en de tijdsduur in jaren. Voorbeeld: $1000 tegen 10% rente gedurende 1 jaar levert CONTINUOUS(1000;1;1) oftewel $1105.17 op.

en: CONTINOUS(principal;interest;years)
nl: CONTINUOUS(startkapitaal;rente;jaren)

en: CONTINUOUS(1000;0.1;1) equals 1105.17
nl: CONTINUOUS(1000;0.1;1) geeft 1105.17 terug

en: Maturity
nl: Vervaldatum

en: Frequency
nl: Frequentie

en: The COUPNUM function returns the number of coupons to be paid between the settlement and the maturity. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
nl: De functie COUPNUM() geeft het aantal coupons die tussen de betaaldatum en de vervaldatum moeten worden betaald. Basis is het type dagtelling dat u wilt gebruiken: 0 voor US 30/360 (standaard), 1 voor echte dagen, 2 voor echte dagen/360, 3 voor echte dagen/365 of 4 voor Europees 30/360.

en: COUPNUM(settlement; maturity; frequency; basis)
nl: COUPNUM(betaaldatum; vervaldatum; frequentie; basis)

en: COUPNUM("2/28/2001"; "8/31/2001"; 2; 0) returns 1
nl: COUPNUM("28:2:2001"; "3:.8:2001"; 2; 0) geeft 1 terug

en: rate
nl: rente

en: periods
nl: perioden

en: value
nl: waarde

en: end
nl: einde

en: Calculates the cumulative interest payment.
nl: Berekent de cumulatieve rentebetaling.

en: CUMIPMT(rate; periods; value; start; end; type)
nl: CUMIPMT(rente; perioden; waarde; start; einde; type)

en: CUMIPMT( 0.06/12; 5*12; 100000; 5; 12; 0 ) equals -3562,187023
nl: CUMIPMT( 0.06/12; 5*12; 100000; 5; 12; 0 ) is gelijk aan -3562.187023

en: Calculates the cumulative principal payment.
nl: Berekent de cumulatieve hoofdbetaling.

en: CUMPRINC(rate; periods; value; start; end; type)
nl: CUMPRINC(rente; perioden; waarde; start; einde; type)

en: CUMPRINC( 0.06/12; 5*12; 100000; 5; 12; 0 ) equals -11904.054201
nl: CUMPRINC( 0.06/12; 5*12; 100000; 5; 12; 0 ) is gelijk aan -11904.054201

en: Salvage
nl: Restwaarde

en: Life
nl: Levensduur

en: Period
nl: Periode

en: The DB() function will calculate the depreciation of an asset for a given period using the fixed-declining balance method. Month is optional, if omitted it is assumed to be 12.
nl: De functie DB() berekent de afschrijving van een kredietpost over een opgegeven periode met behulp van de vaste degressieve afschrijvingsmethode. Maand is optioneel, indien weggelaten wordt 12 als waarde aangenomen.

en: DB(cost; salvage value; life; period [;month])
nl: DB(kosten; restwaarde; levensduur; periode [;maand])

en: DB(8000;400;6;3) equals 1158.40
nl: DB(8000;400;6;3) geeft 1158.40 terug

en: DB(8000;400;6;3;2) equals 1783.41
nl: DB(8000;400;6;3;2) geeft 1783.41 terug

en: The DDB() function calculates the depreciation of an asset for a given period using the arithmetic-declining method. The factor is optional, if omitted it is assumed to be 2. All the parameter must be greater than zero.
nl: De functie DDB() berekent de afschrijving van een kredietpost over een opgegeven periode met behulp van de "arithmetic-declining" afschrijvingsmethode. De factor is optioneel, indien weggelaten wordt 2 als waarde aangenomen. Alle parameters moeten groter dan nul zijn.

en: DDB(cost; salvage value; life; period [;factor])
nl: DDB(kosten; restwaarde; levensduur; periode [;factor])

en: DDB(75000;1;60;12;2) returns 1721.81
nl: DDB(75000;1;60;12;2) geeft 1721.81 terug

en: Price per $100 face value
nl: Prijs per $100 nominale waarde

en: Redemption
nl: Aflossing

en: The DISC function returns the discount rate for a security. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
nl: De functie DISC() geeft de disconto voor een waardepapier. Basis is het type dagtelling dat u wilt gebruiken: 0 voor US 30/360 (standaard), 1 voor echte dagen, 2 voor echte dagen/360, 3 voor echte dagen/365 of 4 voor Europees 30/360.

en: DISC(settlement; maturity; par; redemption [; basis ] )
nl: DISC(betaaldatum; vervaldatum; nominale waarde; uitbetaling [; basis ] )

en: DISC("2/28/2001"; "8/31/2001"; 12; 14) returns 0.2841
nl: DISC("28:2:2001"; "31:8:2001"; 12; 14) geeft 0.2841 terug

en: Fractional Dollar
nl: Fractionele Dollar

en: The DOLLARDE() function returns a dollar price expressed as a decimal number. The fractional dollar is the number to be converted and the fraction is the denominator of the fraction
nl: De functie DOLLARDE() geeft een dollarprijs uitgedrukt in een decimaal breuk. De fractionele dollar is het getal dat geconverteerd wordt en de fractie is de noemer van de breuk

en: DOLLARDE(fractional dollar; fraction)
nl: DOLLARDE(fractionele dollar; noemer)

en: DOLLARDE(1.02; 16) - stands for 1 and 2/16 - returns 1.125
nl: DOLLARDE(1.02; 16) - betekent 1 en 2/16 - geeft 1.125 terug

en: Decimal Dollar
nl: Decimale Dollar

en: The DOLLARFR() function returns a dollar price expressed as a fraction. The decimal dollar is the number to be converted and the fraction is the denominator of the fraction
nl: De functie DOLLARFR() geeft de dollarprijs als een breuk. De decimale dollar is het getal dat wordt geconverteerd, en de fractie is de noemer van de breuk

en: DOLLARFR(fractional dollar; fraction)
nl: DOLLARFR(fractionele dollar; fractie)

en: DOLLARFR(1.125; 16) returns 1.02. (1 + 2/16)
nl: DOLLARFR(1.125; 16) returns 1.02 terug. (1 + 2/16)

en: Rate
nl: Rente

en: Present value (PV)
nl: Huidige waarde (PV)

en: Future value (FV)
nl: Toekomstige waarde (FV)

en: Returns the number of periods needed for an investment to retain a desired value.
nl: Geeft het aantal perioden terug die nodig zijn om een investering de gewenste waarde te laten bereiken.

en: DURATION(rate; pv; fv)
nl: DURATION(rente; pv; fv)

en: DURATION(0.1; 1000; 2000) returns 7.27
nl: DURATION(0.1; 1000; 2000) geeft 7.27 terug

en: Yield
nl: Opbrengst

en: Returns the Macauley duration of a fixed interest security in years.
nl: Geeft de Macauley-duur van een vaste-rente waardepapier in jaren.

en: DURATION_ADD(Settlement; Maturity; Coupon; Yield; Frequency; Basis)
nl: DURATION_ADD(Betaaldatum; Vervaldatum; Coupon; Opbrengst; Frequentie; Basis)

en: DURATION_ADD( "1998-01-01"; "2006-01-01"; 0.08; 0.09; 2; 1 ) returns 5.9937749555
nl: DURATION_ADD( "01:01:1998"; "01:01:2006"; 0.08; 0.09; 2; 1 ) geeft 5.9937749555 terug

en: Nominal interest rate
nl: Nominale rente

en: Periods
nl: Perioden

en: The EFFECT() function calculates the effective yield for a nominal interest rate (annual rate or APR). For example: 8% interest compounded monthly provides an effective yield of EFFECT(.08;12) or 8.3%.
nl: De functie EFFECT() berekent de effectieve rente bij een nominaal rentepercentage (jaarlijkse rente of APR). Voorbeeld: 8% maandelijks samengestelde rente levert een effectieve rente op van EFFECT(.08 ;12) oftewel 8.3%.

en: EFFECT(nominal;periods)
nl: EFFECT(nominaal;perioden)

en: EFFECT(0.08;12) equals 0.083
nl: EFFECT(0.08;12) geeft 0.083 terug

en: The EFFECTIVE() function calculates the effective yield for a nominal interest rate (annual rate or APR). It is the same as the EFFECT function.
nl: De functie EFFECTIVE() berekent de effectieve rente bij een nominaal rentepercentage.(jaarlijkse rente of APR). en is gelijk aan de functie EFFECT.

en: EFFECTIVE(nominal;periods)
nl: EFFECTIVE(nominaal;perioden)

en: The EURO() function converts one Euro to a given national currency in the European monetary union. Currency is one of the following: ATS (Austria), BEF (Belgium), CYP (Cyprus), DEM (Germany), EEK (Estonia), ESP (Spain), EUR (Euro), FIM (Finland), FRF (France), GRD (Greece), IEP (Ireland), ITL (Italy), LTL (Lithuania), LUF (Luxembourg), LVL (Latvia), MTL (Malta), NLG (Netherlands), PTE (Portugal), SIT (Slovenia), or SKK (Slovakia).
nl: De functie EURO() converteert een Euro naar een gegeven nationale valuta in de Europese monetaire unie. De munt is een van de volgende: ATS (Oostenrijk), BEF (België), CYP (Cyprus), DEM (Duitsland), EEK (Estland), ESP (Spanje), EUR (Euro), FIM (Finland), FRF (Frankrijk), GRD (Griekenland), IEP (Ierland), ITL (Italië), LTL (Letland), LUF (Luxemburg), LVL (Letland), MTL (Malta), NLG (Nederland), PTE (Portugal), SIT (Slovenië) of SKK (Slowakije).

en: EURO(currency)
nl: EURO(valuta)

en: EURO("DEM") equals 1.95583
nl: EURO("NLG") geeft 2.20371 terug

en: Source currency
nl: Bronvaluta

en: Target currency
nl: Doelvaluta

en: The EUROCONVERT() function converts a number from one national currency to another currency in the European monetary union by using EURO an intermediary. Currency is one of the following: ATS (Austria), BEF (Belgium), DEM (Germany), ESP (Spain), EUR (Euro), FIM (Finland), FRF (France), GRD (Greece), IEP (Ireland), ITL (Italy), LUF (Luxembourg), NLG (Netherlands), or PTE (Portugal).
nl: De functie EUROCONVERT() converteert een bedrag uitgedrukt in een nationale valuta naar een andere valuta en gebruikt daarbij de EURO als tussenstation. De munt is er een van de volgende:  ATS (Oostenrijk), BEF (België), DEM (Duitsland), ESP (Spanje), EUR (Euro), FIM (Finland), FRF (Frankrijk), GRD (Griekenland), IEP (Ierland), ITL (Italië), LUF (Luxemburg), NLG (Nederland) of PTE (Portugal).

en: EUROCONVERT(number; source currency; target currency)
nl: EUROCONVERT(bedrag; bronvaluta; doelvaluta)

en: EUROCONVERT(1; "EUR"; "DEM") equals 1.95583
nl: EUROCONVERT(1; "EUR"; "NLG") is gelijk aan 2.20371

en: Present value
nl: Huidige waarde

en: The FV() function returns the future value of an investment, given the yield and the time elapsed. If you have $1000 in a bank account earning 8% interest, after two years you will have FV(1000;0.08;2) or $1166.40.
nl: De functie FV() geeft de toekomstige waarde van een investering terug, gegeven de rente en de verstreken tijd. Met bijv. $1000 op een spaarrekening tegen 8% rente, krijgt u over 2 jaar FV(1000;0.08;2) oftewel $1166.40.

en: FV(present value;yield;periods)
nl: FV(huidige waarde;rente;periodes)

en: FV(1000;0.08;2) equals 1166.40
nl: FV(1000;0.08;2) is gelijk aan 1166.40

en: Payment per period
nl: Betaling per periode

en: The FV_ANNUITY() function returns the future value of a stream of payments given the amount of the payment, the interest rate and the number of periods. For example: If you receive $500 per year for 20 years, and invest it at 8%, the total after 20 years will be FV_annuity(500;0.08;20) or $22,880.98. This function assumes that payments are made at the end of each period.
nl: De functie FV_ANNUITY() geeft de toekomstige waarde terug van een reeks uitkeringen, gegeven de hoogte van de uitkering, het rentepercentage en het aantal perioden. Voorbeeld: u ontvangt $500 per jaar over een periode van 20 jaar. Dit investeert u tegen 8% rente. Na 20 jaar zal het totaal FV_ANNUITY(500;0.08;20) oftewel $22.880.98 bedragen. Er wordt ervan uitgegaan dat de uitkering aan het einde van elke periode plaatsvind.

en: FV_ANNUITY(amount;interest;periods)
nl: FV_ANNUITY(bedrag;rente;perioden)

en: FV_ANNUITY(1000;0.05;5) equals 5525.63
nl: FV_ANNUITY(1000;0.05;5) is gelijk aan 5525.63

en: Investment
nl: Investering

en: The INTRATE function returns the interest rate for a fully invested security. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
nl: De functie INTRATE() geeft de rentewaarde voor een volledig geïnvesteerd waardepapier. Basis is het type dagtelling dat u wilt gebruiken: 0 voor US 30/360 (standaard), 1 voor echte dagen, 2 voor echte dagen/360, 3 voor echte dagen/365 of 4 voor Europees 30/360.

en: INTRATE(settlement; maturity; investment; redemption; basis)
nl: INTRATE(betaaldatum; vervaldatum; investering; uitbetaling; basis)

en: INTRATE("2/28/2001"; "8/31/2001"; 1000000; 2000000; 1) returns 1.98
nl: INTRATE("28:2:2001"; "31:8:2001"; 1000000; 2000000;1)geeft 1.98 terug

en: Number of periods
nl: Aantal perioden

en: Present values
nl: Huidige waarden

en: Future value (optional)
nl: Toekomstige waarde (optioneel)

en: Type (optional)
nl: Type (optioneel)

en: IPMT calculates the amount of a payment of an annuity going towards interest.
nl: IPMT() berekent het rentebedrag van de annuïteit.

en: Rate is the periodic interest rate.
nl: Rente is het periodieke rentepercentage.

en: Period is the amortizement period. 1 for the first and NPER for the last period.
nl: Periode is de afnameperiode. 1 voor de eerste en NPER voor de laatste periode.

en: NPER is the total number of periods during which annuity is paid.
nl: NPER is het totaal aantal perioden waarin een annuïteit wordt afbetaald.

en: PV is the present value in the sequence of payments.
nl: PV is de huidige waarde in de rij van afbetalingen.

en: FV (optional) is the desired (future) value.  default: 0.
nl: FV (optioneel) is de verlangde (toekomstige) waarde. Standaard: 0.

en: Type (optional) defines the due date. 1 for payment at the beginning of a period and 0 (default) for payment at the end of a period.
nl: Type (optioneel) definieert de einddatum. 1 voor betaling aan het begin van een periode en 0 (standaard) voor betaling aan het eind van een periode.

en: The example shows the interest to pay in the last year of a three year loan. The interest rate is 10 percent.
nl: Het voorbeeld toont het te betalen rentebedrag in het laatste jaar van een 3-jarige lening. Het rentepercentage is 10 procent.

en: IPMT(Rate; Period; NPer; PV; FV; Type)
nl: IPMT(rente; periode; NPer; PV; FV; type)

en: IPMT(0.1;3;3;8000) equals -292.45
nl: IPMT(0.1;3;3;8000) is gelijk aan -292.45

en: Guess
nl: Geschat

en: The IRR function calculates the internal rate of return for a series of cash flows.
nl: De functie IRR berekent de interne opbrengstrente voor een  reeks kasbetalingen.

en: IRR( Values[; Guess = 0.1 ] )
nl: IRR( Waarden; Data[; Geschat = 0.1 ] )

en: Present values (PV)
nl: Huidige waarden (PV)

en: Calculates the interest paid on a given period of an investment.
nl: Berekent de betaalde rente over de opgegeven periode van een investering.

en: Period is the amortizement period. 1 for the first and NPer for the last period.
nl: Periode is de periode van afname. 1 staat voor eerste en NPer voor de laatste periode.

en: NPer is the total number of periods during which annuity is paid.
nl: NPer is het totaal aantal perioden waarin een annuïteit wordt afbetaald.

en: ISPMT(Rate; Period; NPer; PV)
nl: ISPMT(rente; periode; NPer; PV)

en: ISPMT(0.1; 1; 3; 8000000) equals -533333
nl: ISPMT(0.1; 1; 3; 8000000) is gelijk aan -533333

en: Face value
nl: Nominale waarde

en: Coupon rate
nl: Couponrente

en: Coupons per year
nl: Coupons per jaar

en: Market interest rate
nl: Marktrentevoet

en: The LEVEL_COUPON() function calculates the value of a level-coupon bond. For example: if the interest rate is 10%, a $1000 bond with semi-annual coupons at a rate of 13% that matures in 4 years is worth LEVEL_COUPON(1000;.13;2;4;.1) or $1096.95.
nl: De functie LEVEL_COUPON() berekent de waarde van een level-coupon-obligatie. Voorbeeld: Stel, de rente is 10%. Een obligatie ter waarde van $1000 met halfjaarlijkse coupons met een rente van 13% die 4 jaar duurt heeft de volgende waarde: LEVEL_COUPON(1000;.13;2;4;.1) oftewel $1096.95.

en: LEVEL_COUPON(face value;coupon rate;coupons per year;years;market rate)
nl: LEVEL_COUPON(zichtwaarde;couponrente;coupons per jaar;jaren;marktrente)

en: LEVEL_COUPON(1000;.13;2;4;.1) equals 1096.95
nl: LEVEL_COUPON(1000;.13;2;4;.1) is gelijk aan 1096.95

en: The MDURATION() function will calculate the modified Macauley duration of a fixed interest security in years.
nl: De functie MDURATION() berekent de gemodificeerde Macauley-duur van een vaste-rente waardepapier in jaren.

en: MDURATION( Settlement; Maturity; Coupon; Yield; Frequency; [ Basis=0 ])
nl: MDURATION( Betaaldatum; Vervaldatum; Coupon; Opbrengst; Frequentie; [ Basis=0 ])

en: MDURATION("2004-02-01"; "2004-05-31"; 0.08; 0.09; 2; 0) returns 0.316321106
nl: MDURATION("01:02:2004"; "31:05:2004"; 0.08; 0.09; 2; 0) geeft 0.316321106 terug

en: Reinvestment
nl: Herinvestering

en: The MIRR() function will calculate the modified internal rate of return (IRR) of a series of periodic investments.
nl: De functie MIRR() berekent de aangepaste interne opbrengstvoet (IRR) als een serie van periodieke investeringen.

en: MIRR(values; investment; reinvestment)
nl: MIRR(waarden; investering; herinvestering)

en: MIRR({100;200;-50;300;-200}, 5%, 6%) equals 34.2823387842%
nl: MIRR({100;200;-50;300;-200}. 5%. 6%) is gelijk aan 34.2823387842%

en: Effective interest rate
nl: Effectieve rente

en: The NOMINAL() function calculates the nominal (stated) interest rate for an effective (annualized) interest rate compounded at given intervals. For example: to earn 8% on an account compounded monthly, you need a return of NOMINAL(.08;12) or 7.72%.
nl: De functie NOMINAL() berekent het nominale rentepercentage bij een effectief rentepercentage (op jaarbasis) samengesteld na gegeven tijdsintervallen. Voorbeeld: om 8% te verdienen bij een maandelijks samengestelde rente is een rente nodig van NOMINAL(.08;12) oftewel 7.72%.

en: NOMINAL(effective;periods)
nl: NOMINAL(effectief;perioden)

en: NOMINAL(0.08;12) equals 0.0772
nl: NOMINAL(0.08;12) geeft 0.0772 terug

en: Payment
nl: Betaalwijze

en: Future value (FV - optional)
nl: Toekomstige waarde (FV - optioneel)

en: Returns the number of periods of an investment.
nl: Geeft het aantal perioden van een investering terug.

en: NPER(rate;payment;pv;fv;type)
nl: NPER(rente;betaling;pv;fv;type)

en: NPER(0.1; -100; 1000) equals 11
nl: NPER(0.1; -100; 1000) is gelijk aan 11

en: NPER(0.06; 0; -10000; 20000 ;0) returns 11.906
nl: NPER(0.06; 0; -10000; 20000 ;0) is gelijk aan 11.906

en: Values (array)
nl: Waarden (reeks)

en: The net present value (NPV) for a series of periodic cash flows.
nl: De netto huidige waarde (NPV) voor een serie van periodieke kasbetalingen.

en: Computes the net present value for a series of periodic cash flows with the
                   discount rate Rate. Values should be positive if they are received as income, and
                       negative if the amounts are expenditure.
nl: Berekent de netto huidige waarde (Net Present Value) voor een serie kasbetalingen
                    met de kortingsrente Rente. De Waarden zijn positief als ze ontvangen worden als inkomen en
                    negatief als het uitgaven zijn.

en: NPV(Rate; Values)
nl: NPV(Rente; Waarden)

en: Last
nl: Laatste

en: AnnualYield
nl: JaarlijkseOpbrengst

en: The ODDLPRICE function calculates the value of the security per 100 currency units of face value. The security has an irregular last interest date.
nl: De functie ODDLPRICE berekent de waarde van een waardepapier per 100 valuta-eenheden van de nominale waarde. Het waardepapier heeft een onregelmatige eindrentedatum.

en: ODDLPRICE( Settlement; Maturity; Last; Rate; AnnualYield; Redemption; Frequency [; Basis = 0 ] )
nl: ODDLPRICE(  Betaaldatum; Vervaldatum; Eind; Rente; JaarlijkseOpbrengst; Uitbetaling; Frequentie [; Basis = 0] )

en: ODDLPRICE(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);3%;5%;100;2) returns 90.991042345
nl: ODDLPRICE(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);3%;5%;100;2) geeft 90.991042345 terug

en: Price
nl: Prijs

en: The ODDLYIELD function calculates the yield of the security which has an irregular last interest date.
nl: De functie ODDYIELD berekent de opbrengst van een waardepapier met een onregelmatige eindrentedatum.

en: ODDLYIELD( Settlement; Maturity; Last; Rate; Price; Redemption; Frequency [; Basis = 0 ] )
nl: ODDLYIELD( Betaaldatum; Vervaldatum; Laatste; Rente; Prijs; Aflossing; Frequentie [; Basis = 0 ] )

en: ODDLYIELD(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);3%;91;100;2) returns 4.997775351
nl: ODDLYIELD(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);3%;91;100;2) geeft 4.997775351 terug

en: Number of periods (NPer)
nl: Aantal perioden (NPer)

en: PMT returns the amount of payment for a loan based on a constant interest rate and constant payments (each payment is equal amount).
nl: PMT() geeft het bedrag terug voor een lening, gebaseerd op een constante rente en een constante afbetaling (iedere keer hetzelfde bedrag afbetalen).

en: PMT(rate; nper ; pv [; fv = 0 [; type = 0 ]] )
nl: PMT(rente; nper ; pv [; fv = 0 [; type = 0]] )

en: PMT(0.1; 4; 10000) equals -3154.71
nl: PMT(0.1; 4; 10000) geeft -3154.71 terug

en: PPMT calculates the amount of a payment of an annuity going towards principal.
nl: PPMT berekent het bedrag dat per periode betaald moet worden aan een annuïteit van een kapitaal.

en: PPMT(Rate; Period; NPer; PV [; FV = 9 [; Type = 0 ]] )
nl: PPMT(Rente; Periode; NPer; PV [; FV = 9 [; Type = 0 ]] )

en: PPMT(0.0875;1;36;5000;8000;1) equals -18.48
nl: PPMT(0.0875;1;36;5000;8000;1) is gelijk aan -18.48

en: Issue
nl: Uitgave

en: Discount rate
nl: Kortingstarief

en: PRICEMAT Calculate the price per 100 currency units of face value of the security that pays interest on the maturity date.
nl: PRICEMAT berekent de prijs per 100 valuta-eenheden van de zichtwaarde van waardepapieren die rente betalen op de vervaldatum.

en: Basis     Calculation method
nl: Basis     Rekenmethode

en:   0       US method, 12 months, each month with 30 days
nl:   0       US-methode, 12 maanden, elke maand heeft 30 dagen

en:   1       Actual number of days in year, actual number of days in months
nl:   1       Werkelijk aantal dagen in een jaar, werkelijk aantal dagen in de maanden

en:   2       360 days in a year, actual number of days in months
nl:   2       360 dagen in een jaar, werkelijk aantal dagen in de maanden

en:   4       365 days in a year,  actual number of days in months
nl:   4       365 dagen in een jaar,  werkelijk aantal dagen in de maanden

en:   5       European method, 12 months, each month has 30 days
nl:   5       Europese methode, 12 maanden, elke maand heeft 30 dagen

en: PRICEMAT(settlement; maturity; issue; rate; yield [; basis = 0 ] )
nl: PRICEMAT(betaaldatum; vervaldatum; uitgavedag; rente; opbrengstrente [; basis = 0 ] )

en: PRICEMAT(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);6%;5%) returns 103.819218241
nl: PRICEMAT(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);6%;5%) geeft 103.819218241 terug

en: Future value
nl: Toekomstige waarde

en: The PV() function returns the present value of an investment -- the value today of a sum of money in the future, given the rate of interest or inflation. For example if you need $1166.40 for your new computer and you want to buy it in two years while earning 8% interest, you need to start with PV(1166.4;0.08;2) or $1000.
nl: De functie PV() geeft de huidige waarde terug van een investering -- de waarde vandaag van een toekomstig geldbedrag. gegeven het rentepercentage of de inflatie. Voorbeeld: Er is $1166.40 nodig voor een nieuwe computer. en u wilt deze over 2 jaar kunnen kopen. terwijl u 8% rente over uw spaargeld krijgt. Uw kapitaal moet dan PV(1166;4;0.08;2) oftewel $1000.00 bedragen.

en: PV(future value;rate;periods)
nl: PV(toekomstige waarde;rente;perioden)

en: PV(1166.4;0.08;2) equals 1000
nl: PV(1166.4;0.08;2) is gelijk aan 1000

en: The PV_ANNUITY() function returns the present value of an annuity or stream of payments. For example: a "million dollar" lottery ticket that pays $50,000 a year for 20 years, with an interest rate of 5%, is actually worth PV_ANNUITY(50000;0.05;20) or $623,111. This function assumes that payments are made at the end of each period.
nl: De functie PV_ANNUITY() geeft de huidige waarde terug van een annuïteit of een vaste gelduitkering gedurende een bepaalde tijd. Voorbeeld: een "million dollar"l loterijprijs keert $50.000.00 per jaar uit over een periode van 20 jaar, terwijl de rente 5% bedraagt. De uiteindelijke waarde van deze prijs is dan PV_ANNUITY(500000;0.05;20) oftewel $623111. Er wordt ervan uitgegaan dat de uitkering aan het einde van elke maand plaats vindt.

en: PV_ANNUITY(amount;interest;periods)
nl: PV_ANNUITY(geldbedrag;rente;perioden)

en: PV_ANNUITY(1000;0.05;5) equals 4329.48
nl: PV_ANNUITY(1000;0.05;5) is gelijk aan 4329.48

en: Payment period
nl: Periode betaling

en: Regular payments
nl: Regelmatige betalingen

en: The RATE() function computes the constant interest rate per period of an investment.
nl: De functie RATE() berekent de constante periodieke rente van een investering.

en: RATE(nper;pmt;pv;fv;type;guess)
nl: RATE(nper;betaling;beginwaarde;eindwaarde;type;gis)

en: RATE(4*12;-200;8000) equals 0.007701472
nl: RATE(4*12;-200;8000) geeft 0.007701472 terug

en: The RECEIVED function returns the amount received at the maturity date for a invested security. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360. The settlement date must be before maturity date.
nl: De functie RECEIVED() geeft het bedrag dat wordt uitbetaald op de vervaldatum van een waardepapier. Basis is het type dagtelling dat zal worden gebruikt: 0 voor US 30/360 (standaard). 1 voor echte dagen, 2 voor echte dagen/360, 3 voor echte dagen/365 of vier voor Europese 30/360. De betaaldatum moet voor de vervaldatum liggen.

en: RECEIVED(settlement; maturity; investment; discount; basis)
nl: RECEIVED(betaaldatum; vervaldatum; investering; korting; basis)

en: RECEIVED("2/28/2001"; "8/31/2001"; 1000; 0.05; 0) returns 1,025.787
nl: RECEIVED("28:02:2001"; "31:08:2001"; 1000; 0.05; 0) geeft 1025.787 terug

en: The RRI function calculates the interest rate resulting from the profit (return) of an investment.
nl: De functie RRI berekent de rente aan de hand van wat een investering opbrengt.

en: RRI(1;100;200) returns 1
nl: RRI(1;100;200) geeft 1 terug

en: The SLN() function will determine the straight line depreciation of an asset for a single period. Cost is the amount you paid for the asset. Salvage is the value of the asset at the end of the period. Life is the number of periods over which the asset is depreciated. SLN divides the cost evenly over the life of an asset.
nl: De functie SLN() berekent de lineaire afschrijving van een kredietpost voor een bepaalde afschrijvingperiode. "Kosten" is het bedrag dat voor de kredietpost betaald werd. "Restwaarde" is het resterende bedrag aan het einde van de afschrijvingperiode. "Levensduur" is het aantal perioden waarover de kredietpost wordt afgeschreven. SLN verdeelt de kosten evenredig over de levensduur van een kredietpost.

en: SLN(cost; salvage value; life)
nl: SLN(kosten;restwaarde;levensduur)

en: SLN(10000;700;10) equals 930
nl: SLN(10000;700;10) geeft 930 terug

en: The SYD() function will calculate the sum-of-years digits depreciation for an asset based on its cost, salvage value, anticipated life, and a particular period. This method accelerates the rate of the depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The depreciable cost is the actual cost minus the salvage value. The useful life is the number of periods (typically years) over which the asset is depreciated.
nl: De functie SYD() berekent de "sum-of-years digits"-afschrijving voor een kredietpost gebaseerd op aanschafkosten, restwaarde, verwachte levensduur en afschrijfperiode. Deze methode versnelt de afschrijving, zodat er meer afschrijfkosten zijn in de beginperiode dan in de latere perioden. De afschrijfkosten zijn de aanschafkosten minus de restwaarde. De gebruiksduur is het aantal perioden (meestal jaren) waarover de kredietpost wordt afgeschreven.

en: SYD(cost; salvage value; life; period)
nl: SYD(aanschafkosten;restwaarde;gebruiksduur;perioden)

en: SYD(5000; 200; 5; 2) equals 1280
nl: SYD(5000; 200; 5; 2) geeft 1280 terug

en: The TBILLEQ functions returns the bond equivalent for a treasury bill. The maturity date must be after the settlement date but within 365 days.
nl: De functie TBILLEQ() geeft de passende obligatie voor een "facturering". De vervaldatum moet na de betaaldatum liggen, maar niet meer dan 365 dagen.

en: TBILLEQ(settlement; maturity; discount)
nl: TBILLEQ(betaaldatum; vervaldatum; korting)

en: TBILLEQ("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0.1) returns 0.1068
nl: TBILLEQ("28:02:2001"; "31:08:2001"; 0.1) geeft 0.1068 terug

en: The TBILLPRICE functions returns the price per $100 value for a treasury bill. The maturity date must be after the settlement date but within 365 days. The discount rate must be positive.
nl: De functie TBILLPRICE geeft de prijs per $100-waarde voor een facturering. De vervaldatum moet na de betaaldatum liggen, maar niet meer dan 365 dagen. De korting moet positief te zijn.

en: TBILLPRICE(settlement; maturity; discount)
nl: TBILLPRICE(betaaldatum; vervaldatum; korting)

en: TBILLPRICE("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0.05) returns 97.4444
nl: TBILLPRICE("28:02:2001"; "31:08:2001"; 0.05) geeft 97.4444 terug

en: The TBILLYIELD functions returns the yield for a treasury bill. The maturity date must be after the settlement date but within 365 days. The price must be positive.
nl: De functie TBILLYFIELD() geeft opbrengst voor een facturering. De vervaldatum moet na de betaaldatum, doch binnen de 365 dagen liggen. De prijs moet positief zijn.

en: TBILLYIELD(settlement; maturity; price)
nl: TBILLYFIELD(betaaldatum; vervaldatum; prijs)

en: TBILLYIELD("2/28/2001"; "8/31/2001"; 600) returns -1.63
nl: TBILLYIELD("28:02:2001"; "31:08:2001"; 600) geeft -1.63 terug

en: VDB calculates the depreciation allowance of an asset with an initial value, an expected useful life, and a final value of salvage for a period specified, using the variable-rate declining balance method.
nl: VDB berekent de afschrijving van een bezitting met een initiële waarde, een verwachte bruikbare levensduur en aan het eind een restwaarde voor een gespecificeerde periode met gebruik van de variabele-rente afnemende balans-methode.

en: VDB(cost; salvage; life; start-period; end-period; [; depreciation-factor = 2 [; switch = false ]] )
nl: VDB(kosten; restwaarde; levensduur; start-periode; eind-periode; [; afschrijvingsfactor = 2 [; switch = false ]] )

en: VDB(10000;600;10;0;0.875;1.5) returns 1312.5
nl: VDB(10000;600;10;0;0.875;1.5) geeft 1312.5 terug

en: Dates
nl: Data

en: The XIRR function calculates the internal rate of return for a non-periodic series of cash flows.
nl: De functie XIRR berekent de interne opbrengstrente voor een niet-periodieke serie kasbetalingen.

en: XIRR( Values; Dates[; Guess = 0.1 ] )
nl: XIRR( Waarden; Data[; Geschat = 0.1 ] )

en: XIRR(B1:B4;C1:C4) Suppose B1:B4 contains -20000, 4000, 12000, 8000 while C1:C4 contains "=DATE(2000;1;1)", "=DATE(2000;6;1)", "=DATE(2000;12;30)", "=DATE(2001;3;1)" returns 0.2115964
nl: XIRR(B1:B4;C1:C4) Stel B1:B4 bevat -20000. 4000. 12000. 8000 en C1:C4 bevat "=DATE(2000;1;1)". "=DATE(2000;6;1)". "=DATE(2000;12;30)". "=DATE(2001;3;1)"; geeft 0.2115964 terug

en: The XNPV function calculates the net present value of a series of cash flows.
nl: De functie XNPV berekent de netto huidige waarde van een serie kasbetalingen.

en: XNPV( Rate; Values; Dates )
nl: XNPV( Rente; Waarden; Datums )

en: XNPV(5%;B1:B4;C1:C4) suppose B1:B4 contains -20000, 4000, 12000, 8000 while C1:C4 contains "=DATE(2000;1;1)", "=DATE(2000;6;1)", "=DATE(2000;12;30)", "=DATE(2001;3;1)" returns 2907.83187
nl: XNPV(5%;B1:B4;C1:C4) Stel B1:B4 bevat -20000. 4000. 12000. 8000 enC1:C4 bevat "=DATE(2000;1;1)". "=DATE(2000;6;1)". "=DATE(2000;12;30)". "=DATE(2001;3;1)"; geeft 2907.83187 terug

en: YIELDDISC calculates the yield of a discounted security per 100 currency units of face value.
nl: YIELDDISC berekent de opbrengstrente van een waardepapier met korting per 100 valuta-eenheden van de zichtwaarde.

en: YIELDDISC(settlement; maturity; price, redemp, basis)
nl: YIELDDISC(betaaldatum; vervaldatum; prijs; uitbetaling; basis)

en: YIELDDISC(DATE(1990;6;1);DATE(1990;12;31);941.66667;1000) returns 0.106194684
nl: YIELDDISC(DATE(1990;6;1);DATE(1990;12;31);941.66667;1000) geeft 0.106194684 terug

en: The YIELDMAT function calculates the yield of the security that pays interest on the maturity date.
nl: De functie YIELDMAT berekent de opbrengst van een waardepapier waarvan de rente op de vervaldatum betaalt wordt.

en: YIELDMAT( Settlement; Maturity; Issue; Rate; Price; Basis )
nl: YIELDMAT( Betaaldatum; Vervaldatum; Uitgavedatum; Rente; Prijs; Basis )

en: YIELDMAT(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990; 1; 1); 6%;103.819218241) returns 0.050000000
nl: YIELDMAT(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990; 1; 1); 6%;103.819218241) geeft 0.050000000 terug

en: The ZERO_COUPON() function calculates the value of a zero-coupon (pure discount) bond. For example: if the interest rate is 10%, a $1000 bond that matures in 20 years is worth ZERO_COUPON(1000;.1;20) or $148.64.
nl: De functie ZERO_COUPON() berekent de waarde van een zero-coupon (purekorting) obligatie. Bijvoorbeeld: als het rentetarief 10% is, dan zal een obligatie van $1000 na een looptijd van 20 jaar een waarde vertegenwoordigen van ZERO_COUPON(1000;.1;20) oftewel $148.64.

en: ZERO_COUPON(face value;rate;years)
nl: ZERO_COUPON(nominale waarde;rente;jaren)

en: ZERO_COUPON(1000;.1;20) equals 148.64
nl: ZERO_COUPON(1000;.1;20) geeft 148.64 terug

en: Manual
nl: Handmatig

en: The ERRORTYPE() function converts a error to a number. If the value is not an error, an error is returned. Otherwise, a numerical code is returned. Error codes are modelled on Excel.
nl: De functie ERRORTYPE() vertaalt een fout naar een getal. Indien de waarde geen fout is, wordt er een foutmelding teruggegeven, en anders een getal als code. Foutcodes zijn dezelfde als die in Excel.

en: ERRORTYPE(value)
nl: ERRORTYPE(waarde)

en: ERRORTYPE(NA()) returns 7
nl: ERRORTYPE(NA()) geeft 7 terug

en: ERRORTYPE(0) returns an error
nl: ERRORTYPE(0) geeft een foutmelding terug

en: Reference
nl: Referentie

en: The FORMULA() function returns the formula of a cell as string.
nl: De functie FORMULA() geeft de formule in een cel terug als een tekenreeks.

en: FORMULA(A1) returns "=SUM(1+2)" if the cell A1 contains such a formula.
nl: FORMULA(A1) geeft de tekenreeks "=SUM(1+2)" terug als deze formule de inhoud is van de cel A1.

en: The N() function converts a value to a number. If value is or refers to a number, this function returns the number. If value is True, this function returns 1. If a value is a date, this function returns the serial number of that date. Anything else will cause the function to return 0.
nl: De functie N() converteert een waarde naar een getal. Als de waarde een getal is, of naar een getal verwijst, dan geeft deze functie het getal terug. Als de waarde Waar is, geeft de functie 1 terug. Als de waarde een datum is, dan geeft de functie het dagnummer van de datum terug. Bij alle overige geeft de functie een 0 terug.

en: N(value)
nl: N(waarde)

en: N(3.14) returns 3.14
nl: N(3.14) geeft 3.14 terug

en: N("7") returns 0 (because "7" is text)
nl: N("7") geeft 0 terug (omdat "7" een tekst is)

en: Type of information
nl: Type van informatie

en: The INFO() function returns information about the current operating environment. Parameter type specifies what type of information you want to return. It is one of the following: "directory" returns the path of the current directory, "numfile" returns the number of active documents, "release" returns the version of Calligra Sheets as text, "recalc" returns the current recalculation mode: "Automatic" or "Manual", "system" returns the name of the operating environment, "osversion" returns the current operating system.
nl: De functie INFO(type) geeft informatie terug over de huidige werkomgeving. De parameter type geeft aan welk type informatie u wilt terug ontvangen. Dit is een van de volgende: "directory" geeft het pad van de huidige map, "numfile" geeft het aantal actieve documenten, "release" geeft de versie van Calligra Sheets als tekst, "recalc" geeft de huidige herberekeningsmethode: "automatisch" of "handmatig", "system" geeft de naam van de werkomgeving, en "osversion" geeft het huidige besturingssysteem terug.

en: Any value
nl: Elke waarde

en: The ISLOGICAL() function returns True if the parameter is a boolean value. Otherwise it returns False.
nl: De functie ISLOGICAL() geeft Waar terug als de parameter een Booleaanse waarde is, anders geeft deze Onwaar terug.

en: ISLOGICAL(A1>A2) returns True
nl: ISLOGICAL(A1>A2) geeft Waar terug

en: ISLOGICAL(12) returns False
nl: ISLOGICAL(12) geeft Onwaar terug

en: The ISBLANK() function returns True if the parameter is empty. Otherwise it returns False.
nl: De functie ISBLANK() geeft Waar terug als de parameter leeg is. Anders geeft de functie Onwaar terug.

en: ISBLANK(A1) returns True if A1 is empty
nl: ISBLANK(A1) geeft Waar terug als A1 leeg is

en: ISBLANK(A1) returns False if A1 holds a value
nl: ISBLANK(A1) geeft Onwaar terug als A1 een waarde bevat

en: The ISNUMBER() function returns True if the parameter is a numerical value. Otherwise it returns False. It's the same as ISNUM.
nl: De functie ISNUMBER() geeft Waar terug als de parameter een numerieke waarde is, anders geeft die Onwaar terug. Is gelijk aan ISNUM().

en: ISNUMBER(12) returns True
nl: ISNUMBER(12) geeft Waar terug

en: ISNUMBER(hello) returns False
nl: ISNUMBER(hallo) geeft Onwaar terug

en: The ISNUM() function returns True if the parameter is a numerical value. Otherwise it returns False. It's the same as ISNUMBER.
nl: De functie ISNUM() geeft Waar terug als de parameter een numerieke waarde is, anders geeft die Onwaar terug. Is gelijk aan ISNUMBER().

en: ISNUM(12) returns True
nl: ISNUM(12) geeft Waar terug

en: ISNUM(hello) returns False
nl: ISNUM(hallo) geeft Onwaar terug

en: The ISTIME() function returns True if the parameter is a time value. Otherwise it returns False.
nl: De functie ISTIME() geeft Waar terug als de parameter een tijdwaarde is, anders geeft die Onwaar terug.

en: ISTIME("12:05") returns True
nl: ISTIME("12:05") geeft Waar terug

en: ISTIME("hello") returns False
nl: ISTIME("hallo") geeft Onwaar terug

en: The ISDATE() function returns True if the parameter is a date value. Otherwise it returns False
nl: De functie ISDATE() geeft Waar terug als de parameter een datumwaarde is, anders geeft deze Onwaar terug

en: ISDATE("2000-2-2") returns True
nl: ISDATE("02:02:2000") geeft Waar terug

en: ISDATE("hello") returns False
nl: ISDATE("hallo") geeft Onwaar terug

en: The ISREF() function returns True if the parameter refers to a reference. Otherwise it returns False
nl: De functie ISREF() geeft Waar terug als de parameter verwijst naar een referentie (verwijzing), anders geeft deze Onwaar terug

en: ISREF(A12) returns true
nl: ISREF(A12) geeft Waar terug

en: ISREF("hello") returns false
nl: ISREF("hallo") geeft Onwaar terug

en: The ISTEXT() function returns True if the parameter is a string. Otherwise it returns False
nl: De functie ISTEXT() geeft Waar terug als de parameter een tekenreeks is, anders geeft deze Onwaar terug

en: ISTEXT(12) returns False
nl: ISTEXT(12) geeft Onwaar terug

en: ISTEXT("hello") returns True
nl: ISTEXT("hallo") geeft Waar terug

en: The ISNONTEXT() function returns True if the parameter is not a string. Otherwise it returns False. It's the same as ISNOTTEXT.
nl: De functie ISNONTEXT() geeft Waar terug als de parameter geen tekenreeks is, anders geeft deze Onwaar terug. Is gelijk aan ISNOTTEXT().

en: ISNONTEXT(12) returns True
nl: ISNONTEXT(12) geeft Waar terug

en: ISNONTEXT("hello") returns False
nl: ISNONTEXT("hallo") geeft Onwaar terug

en: The ISNOTTEXT() function returns True if the parameter is not a string. Otherwise it returns False. It's the same as ISNONTEXT.
nl: De functie ISNOTTEXT() geeft Waar terug als de parameter geen tekenreeks is, anders geeft deze Onwaar terug. Is gelijk aan ISNONTEXT().

en: ISNOTTEXT(12) returns True
nl: ISNOTTEXT(12) geeft Waar terug

en: ISNOTTEXT("hello") returns False
nl: ISNOTTEXT("hallo") geeft Onwaar terug

en: The ISFORMULA() function returns True if the referenced cell contains a formula. Otherwise it returns False
nl: De functie ISBLANK() geeft Waar terug als de parameter leeg is. Anders geeft de functie Onwaar terug

en: The ISODD() function returns True if the number is odd. Otherwise returns False.
nl: De functie ISODD() geeft Waar terug als het getal oneven is, anders geeft deze Onwaar terug.

en: ISODD(12) returns False
nl: ISODD(12) geeft Onwaar terug

en: ISODD(-7) returns True
nl: ISODD(-7) geeft Waar terug

en: The ISEVEN() function returns True if the number is even. Otherwise returns False.
nl: De functie ISEVEN() geeft Waar terug als het getal even is, anders geeft deze Onwaar terug.

en: ISEVEN(12) returns True
nl: ISEVEN(12) geeft Waar terug

en: ISEVEN(-7) returns False
nl: ISEVEN(-7) geeft Onwaar terug

en: The ISERR() function returns True if its parameter is an error other than N/A. Otherwise, it returns False. Use ISERROR() if you want to include the N/A error as well.
nl: De functie ISERR() geeft Waar terug als de parameter een fout is anders dan N/A, en anders Onwaar. Gebruik ISERROR() als u ook de fout N/A wilt meenemen.

en: The ISERROR() function returns True if its parameter is an error of any type. Otherwise, it returns False.
nl: De functie ISERROR() geeft Waar terug als de parameter een fout is (elk type fout), anders geeft deze Onwaar terug.

en: The ISNA() function returns True if its parameter is a N/A error. In all other cases, it returns False.
nl: De functie ISNA() geeft Waar als de parameter een fout is van het type N/A, anders geeft deze Onwaar terug.

en: The NA() function returns the constant error value, N/A.
nl: De functie NA() geeft de constante foutwaarde N/A terug.

en: The TYPE() function returns 1 if the value is a number, 2 if it is text, 4 if the value is a logical value, 16 if it is an error value or 64 if the value is an array. If the cell the value represents contains a formula you get its return type.
nl: De functie TYPE() geeft 1 terug, als de waarde een getal is, 2 als de waarde tekst is, 4 als de waarde een Booleaanse (logische) waarde is, 16 als er een fout- (error) waarde staat of 64 als de waarde een reeks is. Als de cel die de waarde representeert een formule bevat, dan wordt het type dat door de formule  wordt teruggegeven genoemd.

en: TYPE(A1) returns 2, if A1 contains "Text"
nl: TYPE(A1) geeft 2 terug als A1 "tekst" bevat

en: TYPE(-7) returns 1
nl: TYPE(-7) geeft 1 terug

en: TYPE(A2) returns 1, if A2 contains "=CURRENTDATE()"
nl: TYPE(A2) geeft 1 terug. als "=CURRENTDATE()" de inhoud is van A2

en: Returns the current filename. If the current document is not saved, an empty string is returned.
nl: Geeft de huidige bestandsnaam. Als het huidige document niet is opgeslagen wordt er een lege tekenreeks teruggegeven.

en: Logical
nl: Logisch

en: The FALSE() function returns the boolean value FALSE.
nl: De functie FALSE() geeft de Booleaanse waarde Onwaar terug.

en: FALSE() returns FALSE
nl: FALSE() geeft Onwaar terug

en: The TRUE() function returns the boolean value TRUE.
nl: De functie TRUE() geeft de Booleaanse waarde Waar terug.

en: TRUE() returns TRUE
nl: TRUE() geeft Waar terug

en: Boolean values
nl: Booleaanse waarden

en: The AND() function returns True if all the values are true. Otherwise it returns False (unless any of the values in an error - then it returns an error).
nl: De functie AND() geeft de waarde Waar terug als alle waarden Waar zijn, en anders wordt de waarde Onwaar teruggegeven (als een of meer van de waarden een fout is wordt een foutmelding teruggegeven).

en: AND(value;value;...)
nl: AND(waarde;waarde;...)

en: AND(true;true;true) returns True
nl: AND(Waar;Waar;Waar) geeft Waar terug

en: AND(true;false) returns False
nl: AND(Waar;Onwaar) geeft Onwaar terug

en: The OR() function returns True if at least one of the values is true. Otherwise it returns False (unless any of the values is an error, then it returns an error).
nl: De functie OR() geeft Waar terug als minstens een der waarden Waar is, en anders wordt Onwaar teruggegeven (als een of meer van de waarden een fout is wordt een foutmelding teruggegeven).

en: OR(value;value;...)
nl: OR(Waarde;Waarde;...)

en: OR(false;false;false) returns False
nl: OR(Onwaar;Onwaar;Onwaar) geeft Onwaar terug

en: OR(true;false) returns True
nl: OR(Waar;Onwaar) geeft Waar terug

en: The NAND() function returns True if at least one value is not true. Otherwise it returns False.
nl: De functie NAND() geeft Onwaar terug als alle waarden Waar zijn, en anders wordt Onwaar teruggegeven.(NAND() is NOT (AND())).

en: NAND(value;value;...)
nl: NAND(Waarde;Waarde;...)

en: NAND(true;false;false) returns True
nl: NAND(Waar;Onwaar;Onwaar) geeft Waar terug

en: NAND(true;true) returns False
nl: NAND(Waar;Waar) geeft Onwaar terug

en: The NOR() function returns True if all the values given as parameters are of boolean type and have the value false. Otherwise it returns False.
nl: De functie NOR() geeft Onwaar terug als op zijn minst één waarde Waar is en anders wordt Waar teruggegeven. (NOR is NOT (OR())).

en: NOR(value;value;...)
nl: NOR(Waarde;Waarde;...)

en: NOR(true;false;false) returns False
nl: NOR(Waar;Onwaar;Onwaar) geeft Onwaar terug

en: NOR(false;false) returns True
nl: NOR(Onwaar;Onwaar) geeft Waar terug

en: The XOR() function returns False if the number of True values is even. Otherwise it returns True. It returns an error if any argument is an error.
nl: Per definitie geeft XOR(Waar;Waar) en XOR(Onwaar;Onwaar) Onwaar terug, en XOR(Waar;Onwaar) en XOR(Onwaar;Waar) geeft Waar terug. Dus de tweede parameter Waar is een soort schakelaar, voor de eerste parameter. Daardoor, wanneer er meer dan twee parameters zijn, geeft XOR() Waar terug bij een oneven aantal parameters Waar, en Onwaar indien dit aantal even is. Indien een parameter een fout is wordt een fout teruggegeven.(Noot vertaler: de functie werkt niet goed, bijvoorbeeld XOR(Onwaar;Waar;Waar;Waar) geeft als antwoord Onwaar, en dit moet Waar zijn; is op 2011-04-22 verbeterd, maar niet getest)

en: XOR(value;value;...)
nl: XOR(Waarde;Waarde;...)

en: XOR(false;false;false) returns True
nl: XOR(Onwaar;Onwaar;Onwaar) geeft Onwaar terug
     (Vert.: volgens de Engelse tekst Waar, maar dat is onjuist)

en: XOR(true;false) returns True
nl: XOR(Waar;Onwaar) geeft Waar terug

en: Boolean value
nl: Booleaanse waarde

en: The NOT() function returns True if the value is False and returns False if the value is True. It returns an error if the input in an error.
nl: De functie NOT() geeft Waar terug als de waarde Onwaar is en Onwaar als de waarde Waar is. Het geeft een foutmelding terug als de waarde een fout is.

en: NOT(false) returns True
nl: NOT(Onwaar) geeft Waar terug

en: NOT(true) returns False
nl: NOT(Waar) geeft Onwaar terug

en: If true
nl: Indien Waar

en: If false
nl: Indien Onwaar

en: The IF() function is a conditional function. This function returns the second parameter if the condition is True. Otherwise it returns the third parameter (which defaults to being false).
nl: De functie IF() is een voorwaardelijke functie. De functie geeft de tweede parameter terug als de voorwaarde Waar is, en anders de derde parameter (waarvan de standaard waarde Onwaar is).

en: IF(condition;if_true;if_false)
nl: IF(voorwaarde;indien_Waar;indien_Onwaar)

en: A1=4;A2=6;IF(A1>A2;5;3) returns 3
nl: A1=4;A2=6;IF(A1>A2;5;3) geeft 3 terug

en: Any X
nl: Elke x

en: Any Alternative
nl: Elk alternatief

en: Return X unless it is an Error, in which case return an alternative value.
nl: Geef niet foutieve X terug, en anders een alternatieve waarde.

en: IFERROR(AnyX;AnyAlternative)
nl: IFERROR(ElkeX;ElkAlternatief)

en: IFERROR(A1;A2) returns the content of A1 if that content is not an error-value else the content of A2 is returned.
nl: IFERROR(A1;A2) geeft de inhoud terug van A1 indien die niet foutief is en anders de inhoud van A2.

en: Return X unless it is an NA, in which case return an alternative value.
nl: Geef X terug indien het geen NA is, en anders een alternatieve waarde.

en: IFNA(AnyX;AnyAlternative)
nl: IFNA(ElkeX;ElkAlternatief)

en: IFNA(A1;A2) returns the content of A1 if that content is not an #N/A error-value else the content of A2 is returned.
nl: IFNA(A1;A2) geeft de inhoud terug van A1 indien die niet een #N/A is en anders de inhoud van A2. Een #N/A is een "No Answer" (Geen (toepasselijk) antwoord).

en: Math
nl: Wiskunde

en: The SUBTOTAL() function returns a subtotal of a given list of arguments ignoring other subtotal results in there. Function can be one of the following numbers: 1 - Average, 2 - Count, 3 - CountA, 4 - Max, 5 - Min, 6 - Product, 7 - StDev, 8 - StDevP, 9 - Sum, 10 - Var, 11 - VarP.
nl: De functie SUBTOTAL() geeft een subtotaal terug van een gegeven lijst met argumenten. Daarbij worden andere subtotalen in de lijst genegeerd. De parameter kan een van de volgende getallen zijn: 1 - Gemiddelde, 2 - Aantal, 3 - AantalA, 4 - Max, 5 - Min, 6 - Produkt, 7 - StDev, 8 - StDevP, 9 - Som, 10 - Var, 11 - VarP.

en: SUBTOTAL(function; value)
nl: SUBTOTAL(functie; waarde)

en: If A1:A5 contains 7, 24, 23, 56 and 9:
nl: Als in de inhoud van A1:A5 de getallen 7, 24, 23, 56 en 9 zijn:

en: SUBTOTAL(1; A1:A5) returns 23.8
nl: SUBTOTAL(1; A1:A5) geeft 23.8

en: SUBTOTAL(4; A1:A5) returns 56
nl: SUBTOTAL(4; A1:A5) geeft 56

en: SUBTOTAL(9; A1:A5) returns 119
nl: SUBTOTAL(9; A1:A5) geeft 119

en: SUBTOTAL(11; A1:A5) returns 307.76
nl: SUBTOTAL(11; A1:A5) geeft 307.76

en: X the independent variable of the power series
nl: X de onafhankelijke variabele van de machtreeks

en: N the initial power to which X is to be raised
nl: N de aanvankelijke macht voor X

en: M the increment by which to increase N for each term in the series
nl: M de toename (increment) van N in elke volgende term in de reeks

en: Coefficients a set of coefficients by which each successive power of the variable X is multiplied
nl: Coeff is een verzameling van coëfficiënten waarmee elke volgende macht van de variabele X wordt vermenigvuldigd

en: The SERIESSUM() function returns the sum of a power series.
nl: De functie SERIESSUM() geeft de som terug van een machtreeks.

en: SERIESSUM( X; N; M; Coefficients)
nl: SERIESSUM( X; N; M; coeff)

en: SERIESSUM(2;0;2;{1;2}) return 9
nl: SERIESSUM(2;0;2;{1;2}) geeft 9 terug

en: The LCM() function returns the least common multiple for two or more float values
nl: De functie LCM() (Least Common Multiple; is KGV: Kleinste Gemene Veelvoud) geeft het kleinste gemene veelvoud terug van twee of meer decimale breuken

en: LCM(value; value)
nl: LCM(waarde;waarde)

en: LCM(6;4) returns 12
nl: LCM(6;4) geeft 12 terug

en: LCM(1.5;2.25) returns 4.5
nl: LCM(1.5;2.25) geeft 4.5 terug

en: LCM(2;3;4) returns 12
nl: LCM(2;3;4) geeft 12 terug

en: Third number
nl: Derde getal

en: The GCD() function returns the greatest common denominator for two or more integer values.
nl: De functie GCD() (Greatest Common Divider; is GGD: Grootste Gemene Deler) geeft het grootste deeltal (deler) terug van twee of meer gehele waarden.

en: GCD(value; value)
nl: GCD(waarde; waarde)

en: GCD(6;4) returns 2
nl: GCD(6;4) geeft 2 terug

en: GCD(10;20) returns 10
nl: GCD(10;20) geeft 10 terug

en: GCD(20;15;10) returns 5
nl: GCD(20;15;10) geeft 5 terug

en: EPS() returns the machine epsilon; this is the difference between 1 and the next largest floating-point number. Because computers use a finite number of digits, roundoff error is inherent (but usually insignificant) in all calculations.
nl: De functie EPS() geeft de "machine-epsilon". Dit is het verschil tussen 1 en de eerstvolgende  decimale breuk groter dan 1 dat kan worden opgeslagen in het geheugen. Omdat computers slechts een beperkte verzameling getallen kunnen opslaan in een eindig aantal (8, 16, 32, etc. ) bits. zullen er altijd afrondfouten op kunnen treden in alle berekeningen met decimale breuken. Deze zijn over het algemeen onbeduidend klein. (maar kunnen niettemin leiden tot zeer grote fouten, zoals bij een deling door het verschil van twee bijna gelijke getallen, waarvan er een of beide afgerond zijn. Denk bijvoorbeeld aan differentiëren dat juist om deze reden moeilijk is om nauwkeurig te doen. Een verder minstens zo groot probleem is wanneer twee decimale breuken (floats) met elkaar worden vergeleken die mogelijk  gelijk zijn, maar afrondfouten kunnen hebben: hierdoor  lijken zij ongelijk te zijn, waardoor bijvoorbeeld een IF()-functie verkeerd wordt uitgevoerd. Conclusie: twee mogelijk (bijna) gelijke decimale breuken met elkaar vergelijken moet worden vermeden).

en: On most systems, this returns 2^-52=2.2204460492503131e-16
nl: Op meeste systemen geeft deze functie 2^-52=2.2204460492503131e-16 terug

en: 0.5*EPS() returns the "unit round"; this value is interesting because it is the largest number x where (1+x)-1=0 (due to roundoff errors).
nl: 0.5*EPS() geeft de "afrondingseenheid"; deze waarde is interessant, want het is de grootste waarde x waarvoor (1+x)-1=0 is (vanwege afrondfouten).

en: EPS() is so small that Calligra Sheets displays 1+eps() as 1
nl: EPS() is zo klein dat Calligra Sheets 1+EPS(), als 1 weergeeft

en: Pick a number x between 0 and EPS(). Observe that 1+x rounds x to either 0 or EPS() by using the equation (1+x)-1
nl: Neem een getal x tussen 0 en EPS(). Merk op dat (1+x) of naar 0 of naar EPS() wordt afgerond, in (1+x)-1

en: The POWER(x;y) function returns the value of x raised to the power of y.
nl: De functie POWER(x;y) geeft de waarde van x tot de macht y.

en: POWER(value;value)
nl: POWER(waarde;waarde)

en: POWER(1.2;3.4) equals 1.8572
nl: POWER(1.2;3.4) geeft 1.85873 terug

en: POWER(2;3) equals 8
nl: POWER(2;3) geeft 8 terug

en: The POW(x;y) function returns the value of x raised to the power of y. It's the same as POWER.
nl: De functie POW(x;y) geeft de waarde van x tot de macht y en is gelijk aan POWER().

en: POW(value;value)
nl: POW(waarde;waarde)

en: POW(1.2;3.4) equals 1.8572
nl: POW(1.2;3.4) geeft 1.85873 terug

en: POW(2;3) equals 8
nl: POW(2;3) geeft 8 terug

en: The EVEN() function returns the number rounded up to the nearest even integer.
nl: De functie EVEN() geeft het eerste even getal terug dat groter of gelijk is aan de parameter.

en: EVEN(value)
nl: EVEN(waarde)

en: EVEN(1.2) returns 2
nl: EVEN(1.2) geeft 2 terug

en: EVEN(2) returns 2
nl: EVEN(2) geeft 2 terug

en: Precision
nl: Nauwkeurigheid

en: The TRUNC() function truncates a numeric value to a certain precision. If the precision is omitted 0 is assumed.
nl: De functie TRUNC() kapt een getalswaarde af na een opgegeven aantal cijfers achter de komma (decimalen). Als dit aantal niet wordt opgegeven wordt 0 gebruikt.

en: TRUNC(value; precision)
nl: TRUNC(waarde; aantal_decimalen)

en: TRUNC(1.2) returns 1
nl: TRUNC(1.2) geeft 1 terug (na 0 cijfers achter de komma afgekapt)

en: TRUNC(213.232; 2) returns 213.23
nl: TRUNC(213.232; 2) geeft 213.23 terug

en: The ODD() function returns the number rounded up (or down, for negative values) to the nearest odd integer. By definition, ODD(0) is 1.
nl: De functie ODD() geeft het eerste oneven getal terug dat groter of gelijk is aan de parameter; of het eerste oneven getal kleiner of gelijk aan de parameter als die negatief is. Per definitie is ODD(0) is 1.

en: ODD(value)
nl: ODD(waarde)

en: ODD(1.2) returns 3
nl: ODD(1.2) geeft 3 terug

en: ODD(2) returns 3
nl: ODD(2) geeft 3 terug

en: ODD(-2) returns -3
nl: ODD(-2) geeft -3 terug

en: The GAMMA() function returns the gamma function value.
nl: De functie GAMMA() geeft de waarde van de gammafunctie terug.

en: GAMMA(value)
nl: GAMMA(waarde)

en: GAMMA(1) returns 1
nl: GAMMA(1) geeft 1 terug

en: The MOD() function returns the remainder after division. If the second parameter is null the function returns #DIV/0.
nl: De functie MOD() geeft de rest terug na een deling. Als de tweede parameter nul is, dan geeft de functie de foutmelding #DIV/0.

en: MOD(value;value)
nl: MOD(waarde;waarde)

en: MOD(12;5) returns 2
nl: MOD(17;5) geeft 2 terug

en: MOD(5;5) returns 0
nl: MOD(5;5) geeft 0 terug

en: This function returns -1 if the number is negative, 0 if the number is null and 1 if the number is positive.
nl: De functie SIGN(getal) geeft: -1 terug als het getal negatief is, 0 als het getal nul is en 1 als het getal positief is (sign betekent teken).

en: SIGN(value)
nl: SIGN(waarde)

en: SIGN(5) equals 1
nl: SIGN(5) geeft 1 terug

en: SIGN(0) equals 0
nl: SIGN(0) geeft 0 terug

en: SIGN(-5) equals -1
nl: SIGN(-5) geeft -1 terug

en: This function multiplies each value by -1.
nl: De functie INV() vermenigvuldigt een waarde met -1.

en: INV(value)
nl: INV(waarde)

en: INV(-5) equals 5
nl: INV(-5) geeft 5 terug

en: INV(5) equals -5
nl: INV(5) geeft -5 terug

en: INV(0) equals 0
nl: INV(0) geeft 0 terug

en: This function returns the count of integer or floating arguments passed. You can count using a range: COUNT(A1:B5) or using a list of values like COUNT(12;5;12.5).
nl: De functie COUNT() telt het aantal getallen in de opgegeven argumenten. U kunt tellen in een bereik: COUNT(A1:B5) of in een lijst met waarden, zoals COUNT(12;5;12.5).

en: COUNT(value;value;value...)
nl: COUNT(waarde;waarde;...)

en: COUNT(-5;"KSpread";2) returns 2
nl: COUNT(-5;"KSpread";3) geeft 2 terug

en: COUNT(5) returns 1
nl: COUNT(5) geeft 1 terug

en: This function returns the count of all non empty arguments passed. You can count using a range: COUNTA(A1:B5) or using a list of values like COUNTA(12;5;12.5).
nl: De functie COUNTA() telt het aantal niet-lege argumenten. U kunt tellen in een bereik: COUNTA(A1:B5), of in een lijst met waarden, zoals COUNTA(12;5;12.5).

en: COUNTA(value;value;value...)
nl: COUNTA(waarde;waarde;waarde...)

en: COUNTA(-5;"KSpread";2) returns 3
nl: COUNTA(-5;"KSpread";2) geeft 3 terug

en: COUNTA(5) returns 1
nl: COUNTA(5) geeft 1 terug

en: Cell range
nl: Cellenbereik

en: This function returns the count of all empty cells within the range.
nl: De functie COUNTBLANK() geeft het aantal lege cellen in het bereik terug.

en: COUNTBLANK(range)
nl: COUNTBLANK(bereik)

en: Range
nl: Bereik

en: The COUNTIF() function returns the number of cells in the given range that meet the given criteria.
nl: De functie COUNTIF() geeft het aantal cellen binnen een opgegeven bereik terug, die aan de opgegeven criteria (voorwaarden) voldoen.

en: COUNTIF(range;criteria)
nl: COUNTIF(bereik;criteria)

en: COUNTIF(A2:A3;"14") returns 1 if A2 is -4 and A3 is 14
nl: COUNTIF(A2:A3;"14") geeft 1 terug, als A2 is -4 en A3 is 14

en: A floating point value
nl: Een decimale breuk (float)

en: The FACT() function calculates the factorial of the parameter. The mathematical expression is (value)!.
nl: De functie FACT() berekent de faculteit van (het gehele deel) van de parameter. De wiskundige uitdrukking is (waarde)!, uitgesproken als bijvoorbeeld 3 faculteit (3!= 1*2*3 = 6).

en: FACT(number)
nl: FACT(getal)

en: FACT(10) returns 3628800
nl: FACT(10) geeft 3628800 terug

en: FACT(0) returns 1
nl: FACT(0) geeft 1 terug (dit is per definitie)

en: The FACTDOUBLE() function calculates the double factorial of a number, i.e. x!!.
nl: De functie FACTDOUBLE() berekent de dubbele faculteit van een getal. De wiskundige uitdrukking hiervoor is x!!. Zie de voorbeelden.

en: FACTDOUBLE(number)
nl: FACTDOUBLE(getal)

en: FACTDOUBLE(6) returns 48
nl: FACTDOUBLE(6) geeft 48 terug ( is 2*4*6)

en: FACTDOUBLE(7) returns 105
nl: FACTDOUBLE(7) geeft 105 terug (is 1*3*5*7)

en: The SUM() function calculates the sum of all the values given as parameters. You can calculate the sum of a range SUM(A1:B5) or a list of values like SUM(12;5;12.5).
nl: De functie SUM() berekent de som van alle waarden die als parameter zijn opgegeven. U kunt de som van een bepaald bereik, SUM(A1:B5) berekenen, of van een lijst van waarden, zoals SUM(12;5;12.5).

en: SUM(value;value;...)
nl: SUM(waarde;waarde;...)

en: SUM(12;5;7) equals 24
nl: SUM(12;5;7) geeft 24 terug

en: SUM(12.5;2) equals 14.5
nl: SUM(12.5;2) geeft 14.5 terug

en: The SUMA() function calculates the sum of all the values given as parameters. You can calculate the sum of a range SUMA(A1:B5) or a list of values like SUMA(12;5;12.5). If a parameter contains text or the boolean value FALSE it is counted as 0, if a parameter evaluates to TRUE it is counted as 1.
nl: De functie SUMA() berekent de som van alle waarden die als parameter zijn opgegeven. U kunt de som van een bepaald bereik, SUMA(A1:B5), berekenen of van een lijst van waarden, zoals SUMA(12;5.12.5). Als een parameter tekst of de Booleaanse waarde Onwaar bevat, dan wordt deze als 0 geteld, als de parameter de Booleaanse waarde Waar blijkt te hebben, wordt deze als 1 geteld.

en: SUMA(12;5; 7) equals 24
nl: SUMA(12;5;7) geeft 24 terug

en: SUMA(12.5; 2; TRUE) equals 15.5
nl: SUMA(12.5; 2; Waar) geeft 15.5 terug

en: Check range
nl: Bereik controleren

en: Sum range
nl: Sombereik

en: The SUMIF() function calculates the sum of all values given as parameters which match the criteria. The sum range is optional. If not supplied, the values in the check range are summed. The length of the check range should be equal or less than the length of the sum range.
nl: De functie SUMIF() berekent de som van alle waarden die als parameters zijn opgegeven die aan de voorwaarden voldoen. Het sombereik is optioneel. Wanneer die niet wordt opgegeven worden de waarden in het voorwaardebereik opgeteld. De lengte van het voorwaardebereik mag niet groter zijn dan de lengte van het sombereik.

en: SUMIF(checkrange;criteria;sumrange)
nl: SUMIF(voorwaardebereik;voorwaarden;sombereik)

en: SUMIF(A1:A4;">1") sums all values in range A1:A4 which match >1
nl: SUMIF(A1:A4;">1") telt alle waarden op in A1:A4 die groter zijn dan 1

en: SUMIF(A1:A4;"=0";B1:B4) sums all values in range B1:B4 if the corresponding value in A1:A4 matches =0
nl: SUMIF(A1:A4;"=0";B1:B4) telt alle waarden in B1:B4 bij elkaar op als de bijbehorende waarde in A1:A4 gelijk is aan 0

en: The PRODUCT() function calculates the product of all the values given as parameters. You can calculate the product of a range: PRODUCT(A1:B5) or a list of values like product(12;5;12.5). If no numeric values are found 0 is returned.
nl: De functie PRODUCT() berekent het product van alle waarden die als parameter zijn opgegeven. U kunt het product in een bepaald bereik, PRODUCT(A1:B5), berekenen, of van een lijst van waarden, zoals PRODUCT(12;5.12.5). Als er geen numerieke waarden worden gevonden wordt 0 teruggegeven.

en: PRODUCT(value;value;...)
nl: PRODUCT(waarde;waarde;...)

en: PRODUCT(3;5;7) equals 105
nl: PRODUCT(3;5;7) geeft 105 terug

en: PRODUCT(12.5;2) equals 25
nl: PRODUCT(12.5;2) geeft 25 terug

en: The KPRODUCT() function calculates the product of all the values given as parameters. You can calculate the product of a range: KPRODUCT(A1:B5) or a list of values like KPRODUCT(12;5;12.5). If no numeric values are found 1 is returned.
nl: De functie KPRODUCT() berekent het product van alle waarden die als parameter zijn opgegeven. U kunt het product in een bepaald bereik, KPRODUCT(A1:B5), berekenen of van een lijst van waarden, zoals KPRODUCT(12;5.12.5). Als er geen numerieke waarden worden gevonden wordt 1 teruggegeven.

en: KPRODUCT(value;value;...)
nl: KPRODUCT(waarde;waarde;...)

en: KPRODUCT(3;5;7) equals 105
nl: KPRODUCT(3;5;7) geeft 105 terug

en: KPRODUCT(12.5;2) equals 25
nl: KPRODUCT(12.5;2) geeft 25 terug

en: The G_PRODUCT() function is the same as KPRODUCT. It is provided for Gnumeric compatibility.
nl: De functie G_PRODUCT() is gelijk aan KPRODUCT(), en is aanwezig vanwege de compatibiliteit met Gnumeric.

en: G_PRODUCT(value;value;...)
nl: G_PRODUCT(waarde;waarde;...)

en: The DIV() function divides the first value by the other values in turn.
nl: De functie DIV() deelt de eerste waarde achtereenvolgens door de andere waarden.

en: DIV(value;value;...)
nl: DIV(waarde;waarde...)

en: DIV(20;2;2) returns 5
nl: DIV(20;2;2) geeft 5 terug

en: DIV(25;2.5) returns 10
nl: DIV(25;2.5) geeft 10 terug

en: The SUMSQ() function calculates the sum of all the squares of values given as parameters. You can calculate the sum of a range SUMSQ(A1:B5) or a list of values like SUMSQ(12;5;12.5).
nl: De functie SUMSQ() berekent de som van alle kwadraten (tweede machten) van de waarden die als parameter zijn opgegeven. U kunt deze som in een bepaald bereik, bijv. SUMSQ(A1:B5), berekenen, of van een lijst van waarden. zoals SUMSQ(12;5;12.5).

en: SUMSQ(value;value;...)
nl: SUMSQ(waarde;waarde;...)

en: SUMSQ(12;5;7) equals 218
nl: SUMSQ(12;5;7) geeft 218 terug

en: SUMSQ(12.5;2) equals 173
nl: SUMSQ(12.5;2) geeft 160.25 terug

en: The MAX() function returns the largest value given in the parameters. String and logical values are ignored.
nl: De functie MAX() geeft de grootste waarde terug van de gegeven parameters. Tekenreeksen en Booleaanse (logische) waarden worden niet meegerekend.

en: MAX(value;value;...)
nl: MAX(waarde;waarde;...)

en: MAX(12;5; 7) returns 12
nl: MAX(12;5;7) geeft 12 terug

en: MAX(12.5; 2) returns 12.5
nl: MAX(12.5;2) geeft 12.5 terug

en: MAX(0.5; 0.4; TRUE; 0.2) returns 0.5
nl: MAX(0.5; 0.4; Waar; 0.2) geeft 0.5 terug

en: The MAXA() function returns the largest value given in the parameters. TRUE evaluates to 1, FALSE evaluates to 0. String values are ignored.
nl: De functie MAXA() geeft de grootste waarde terug van de gegeven parameters, met inbegrip van Booleaanse (logische) waarden, waarbij Waar = 1 is en Onwaar = 0. Tekenreeksen worden niet meegerekend.

en: MAXA(value;value;...)
nl: MAXA(waarde;waarde;...)

en: MAXA(12;5; 7) returns 12
nl: MAXA(12;5;7) geeft 12 terug

en: MAXA(12.5; 2) returns 12.5
nl: MAXA(12.5;2) geeft 12.5 terug

en: MAXA(0.5; 0.4; TRUE; 0.2) returns 1
nl: MAXA(0.5; 0.4; Waar; 0.2) geeft 1 terug

en: The MIN() function returns the smallest value given in the parameters. String and logical values are ignored.
nl: De functie MIN() geeft de kleinste waarde terug van de gegeven parameters.  Tekenreeksen en Booleaanse (logische) waarden worden niet meegerekend.

en: MIN(value;value;...)
nl: MIN(waarde;waarde;...)

en: MIN(12;5; 7) returns 5
nl: MIN(12;5;7) geeft 5 terug

en: MIN(12.5; 2) returns 2
nl: MIN(12.5; 2) geeft 2 terug

en: MIN(0.4; 2; FALSE; 0.7) returns 0.4
nl: MIN(0.4; 2; Onwaar; 0.7) geeft 0.4 terug

en: The MINA() function returns the smallest value given in the parameters. TRUE evaluates to 1, FALSE to 0. String values are ignored.
nl: De functie MINA() geeft de kleinste waarde terug van de gegeven parameters, met inbegrip van Booleaanse waarden, waarbij Waar = 1 is en Onwaar = 0. Tekenreeksen worden niet meegerekend.

en: MINA(value;value;...)
nl: MINA(waarde;waarde;...)

en: MINA(12;5; 7) returns 5
nl: MINA(12;5;7) geeft 5 terug

en: MINA(12.5; 2) returns 2
nl: MINA(12.5; 2) geeft 2 terug

en: MINA(0.4; 2; FALSE; 0.7) returns 0.
nl: MINA(0.4; 2; Onwaar; 0.7) geeft 0 terug

en: The MULTIPLY() function multiplies all the values given in the parameters. You can multiply values given by a range MULTIPLY(A1:B5) or a list of values like MULTIPLY(12;5;12.5). It's equivalent to PRODUCT.
nl: De functie MULTIPLY() vermenigvuldigt alle waarden van de gegeven parameters met elkaar. U kunt de waarden met elkaar vermenigvuldigen in een gegeven bereik, zoals MULTIPLY(A1:B5), of in een met lijst van waarden, zoals MULTIPLY(12;5;12.5). Deze functie is gelijk aan de functie PRODUCT().

en: MULTIPLY(value;value;...)
nl: MULTIPLY(waarde;waarde;...)

en: MULTIPLY(12;5;7) equals 420
nl: MULTIPLY(12;5;7) geeft 420 terug

en: MULTIPLY(12.5;2) equals 25
nl: MULTIPLY(12.5;2) geeft 25 terug

en: The MULTINOMIAL() function returns the multinomial of each number in the parameters. It uses this formula for MULTINOMIAL(a,b,c):
nl: De functie MULTINOMINAL() berekent de multinomiaalcoëfficient van de getallen in de parameters. De volgende formule wordt gebruikt voor MULTINOMINAL(a.b.c):

en: (a+b+c)! / a!b!c!
nl: (a+b+c)! / (a!b!c!)   (Noot: 3! betekent 3 faculteit, is 1*2*3 = 6)

en: MULTINOMIAL(value;value;...)
nl: MULTINOMIAL(waarde;waarde;...)

en: MULTINOMIAL(3;4;5) equals 27720
nl: MULTINOMIAL(3;4;5) geeft 27720 terug

en: The SQRT() function returns the non-negative square root of the argument. It is an error if the argument is negative.
nl: De functie SQRT() geeft de niet-negatieve vierkantswortel terug van het argument. Het is een fout als het argument negatief is.

en: SQRT(9) equals 3
nl: SQRT(9) geeft 3 terug

en: SQRT(-9) is an error
nl: SQRT(-9) is een fout

en: The SQRTPI() function returns the non-negative square root of x * PI. It is an error if the argument is negative.
nl: De functie SQRTPI(x) geeft de niet-negatieve vierkantswortel terug van x*PI. Het is een fout als het argument negatief is.

en: SQRTPI(2) equals 2.506628
nl: SQRTPI(2) geeft 2.506628 terug

en: The LN() function returns the natural logarithm of x.
nl: De functie LN(x) geeft de natuurlijke logaritme van x terug; voor x>0 (grondtal is e = 2.71828..... ).

en: LN(0.8) equals -0.22314355
nl: LN(0.8) geeft -0.22314355 terug

en: LN(0) equals -inf
nl: LN(0) is een fout

en: The LOGn() function returns the base n logarithm of x.
nl: De functie LOGn(x;n) geeft de logaritme, met grondtal n, van x terug.

en: LOGn(value;base)
nl: LOGn(waarde;grondtal)

en: LOGn(12;10) equals 1.07918125
nl: LOGn(12;10) geeft 1.07918125 terug

en: LOGn(12;2) equals 3.5849625
nl: LOGn(12;2) geeft 3.5849625 terug

en: The ROOTN() function returns the non-negative nth root of x.
nl: De functie ROOTN(x;n) geeft de niet negatieve n-demachtswortel terug van x.

en: ROOTN(9;2) equals 3
nl: ROOTN(9;2) geeft 3 terug

en: The CUR() function returns the non-negative cube root of x.
nl: De functie CUR(x) geeft de derdemachtswortel terug van niet negatieve x.

en: CUR(27) equals 3
nl: CUR(27) geeft 3 terug
    CUR(-27) geeft 0 terug (is dus fout).

en: A floating point value, greater than zero
nl: Een decimale breuk, groter dan nul

en: The LOG() function returns the base-10 logarithm of x.
nl: De functie LOG(x) geeft de logaritme, met grondtal10, van x terug; x>0.

en: LOG(0.8) equals -0.09691001
nl: LOG(0.8) geeft -0.09691001 terug

en: LOG(0) is an error.
nl: LOG(0) is een fout.

en: A positive floating point value
nl: Een positieve decimale breuk

en: The LOG10() function returns the base-10 logarithm of the argument.
nl: De functie LOG10(x) geeft de logaritme, met grondtal 10, van x terug; x>0.

en: LOG10(10) equals 1.
nl: LOG10(10) is gelijk aan 1.

en: LOG10(0) is an error.
nl: LOG10(0) is een fout.

en: The LOG2() function returns the base-2 logarithm of x.
nl: De functie LOG2(x) geeft de logaritme, met grondtal 2, van x terug; x>0.

en: LOG2(0.8) equals -0.32192809
nl: LOG2(0.8) geeft -0.32192809 terug

en: LOG2(0) equals -inf.
nl: LOG2(0) is een fout

en: The EXP() function returns the value of e (the base of natural logarithms) raised to the power of x.
nl: De functie EXP(x) geeft de waarde van e tot de macht x terug (e = 2.71828.... is het grondtal voor natuurlijke logaritmen. EXP() is dus de inverse functie van LN()).

en: EXP(9) equals 8 103.08392758
nl: EXP(9) geeft 8103.08392758 terug

en: EXP(-9) equals 0.00012341
nl: EXP(-9) geeft 0.00012341 terug

en: The CEIL() function rounds x up to the nearest integer which is greater than the input, returning that value as a double.
nl: De functie CEIL(x) rondt x naar boven af naar het dichtstbijzijnde gehele grotere getal dat groter is dan de invoer, en geeft de waarde terug als een double (dat wil zeggen: met dubbele precisie). Zie ook verder, bij Significantie.

en: CEIL(12.5) equals 13
nl: CEIL(12.5) geeft 13 terug

en: CEIL(-12.5) equals -12
nl: CEIL(-12.5) geeft -12 terug

en: Significance (optional)
nl: Significantie (optioneel)

en: Mode (optional)
nl: Modus (optioneel)

en: The CEILING() function rounds x up (away from zero) to the nearest multiple of Significance which is greater than the input. The default value for Significance is 1 (or -1 if the value is negative), which means rounding up to the nearest integer. If the Mode parameter is non-zero, the function rounds away from zero, instead of up towards the positive infinity.
nl: De functie CEILING(x, significantie, modus) rondt x naar boven af (dus van nul af) naar het eerstvolgende veelvoud van significantie dat groter is dan de invoer. De standaardwaarde van significantie is 1 (of -1 als x negatief is). Dit betekent dan dus afronden naar boven tot het eerste gehele getal. Als de parameter modus ongelijk is aan nul, rondt deze functie dus in de richting weg van nul, in plaats van naar boven, naar positief oneindig.Merk op dat dit niet overeenkomt met de gebruikelijke definitie van de functie ceiling.

en: CEILING(12.5) equals 13
nl: CEILING(12.5) geeft 13 terug

en: CEILING(6.43; 4) equals 8
nl: CEILING(6.43; 4) geeft 8 terug (8 is het eerste veelvoud van 4 groter dan 6.43)

en: CEILING(-6.43; -4; 1) equals -8
nl: CEILING(-6.43; -4; 1) geeft -8 terug (afronden van 0 af)

en: CEILING(-6.43; -4; 0) equals -4
nl: CEILING(-6.43; -4; 0) geeft -4 terug

en: Round a number x down to the nearest multiple of the second parameter, Significance.
nl: Rondt een getal x naar beneden af naar het eerstvolgende veelvoud van de tweede parameter, significantie.

en: The FLOOR() function rounds x down (towards zero) to the nearest multiple of Significance which is smaller than the input.
                    The default value for Significance is 1, if x is positive. It is -1, if the value is negative,
                    which means rounding up to the nearest integer.
                    If mode is given and not equal to zero, the amount of x is rounded toward zero to a multiple
                    of significance and then the sign applied. Otherwise, it rounds toward negative infinity.
                        If any of the two parameters x or Significance is zero, the result is zero.
nl: De functie FLOOR(x. significantie) rondt x naar beneden (naar nul toe) af naar het eerstvolgende veelvoud van significantie, dat kleiner is dan de invoer.
                    De standaardwaarde van significantie is 1, als x positief is, en -1 als x negatief is.
                    wat afronden naar boven betekent naar het eerstvolgende gehele getal.
                    Indien modus wordt gegeven, ongelijk aan nul, wordt x in de richting van 0afgerond tot een veelvoud
                    van significantie, en daarna van teken voorzien. Anders wordt afgerond in de  richting van min oneindig.
                    Indien een van de parameters x of significantie nul is, is het resultaat nul.

en: FLOOR(12.5) equals 12
nl: FLOOR(12.5) geeft 12 terug

en: FLOOR(-12.5) equals -13
nl: FLOOR(-12.5) geeft -13 terug

en: FLOOR(5; 2) equals 4
nl: FLOOR(5; 2) is gelijk aan 4

en: FLOOR(5; 2.2) equals 4.4
nl: FLOOR(5; 2.2) is gelijk aan 4.4

en: The ABS() function returns the absolute value of the floating-point number x.
nl: De functie ABS(x) geeft de absolute waarde terug van de decimale breuk x.

en: ABS(12.5) equals 12.5
nl: ABS(12.5) geeft 12.5 terug

en: ABS(-12.5) equals 12.5
nl: ABS(-12.5) geeft 12.5 terug

en: The INT() function returns the integer part of the value.
nl: De functie INT() geeft het gehele gedeelte van de waarde terug.

en: INT(12.55) equals 12
nl: INT(12.55) geeft 12 terug

en: INT(15) equals 15
nl: INT(15) geeft 15 terug

en: The RAND() function returns a pseudo-random number between 0 and 1.
nl: De functie RAND() geeft een pseudo-willekeurig getal tussen 0 en 1 terug.

en: RAND() equals for example 0.78309922...
nl: RAND() geeft bijvoorbeeld 0.78309922...

en: A floating point value (greater 0)
nl: Een decimale breuk (groter dan 0)

en: The RANDEXP() function returns an exponentially-distributed pseudo-random number.
nl: De functie RANDEXP() geeft een exponentieel verdeeld pseudo-willekeurig getal terug.

en: The RANDPOISSON() function returns a poisson-distributed pseudo-random number.
nl: De functie RANDPOISSON() geeft een Poisson-verdeeld pseudo-willekeurig getal terug.

en: A floating point value (between 0 and 1)
nl: Een decimale breuk (tussen 0 en 1)

en: Trials (greater 0)
nl: Aantal pogingen (groter dan 0)

en: The RANDBINOM() function returns a binomially-distributed pseudo-random number.
nl: De functie RANDBINOM() geeft een binomiaal-verdeeld pseudo-willekeurig getal terug.

en: Failures (greater 0)
nl: Aantal mislukkingen (groter dan 0)

en: The RANDNEGBINOM() function returns a negative binomially-distributed pseudo-random number.
nl: De functie RANDNEGBINOM() geeft een negatief-binomiaal-verdeeld pseudo-willekeurig getal terug.

en: The RANDBERNOULLI() function returns a Bernoulli-distributed pseudo-random number.
nl: De functie RANDBEROUILLI() geeft een Bernoulli-verdeeld pseudo-willekeurig getal terug.

en: Mean value of the normal distribution
nl: Gemiddelde waarde van de normale verdeling

en: Dispersion of the normal distribution
nl: Spreiding van de normale verdeling

en: The RANDNORM() function returns a Normal(Gaussian)-distributed pseudo-random number.
nl: De functie RANDNORM() geeft een normaal- (Gaussisch-) verdeeld pseudo-willekeurig getal terug.

en: RANDNORM(mu; sigma)
nl: RANDNORM(mu; sigma) (mu is het gemiddelde, sigma is de spreiding)

en: Bottom value
nl: Onderwaarde

en: Top value
nl: Topwaarde

en: The RANDBETWEEN() function returns a pseudo-random number between bottom and top value. If bottom > top this function returns Err.
nl: De functie RANDBETWEEN() geeft een pseudo-willekeurig getal terug tussen de bodem- en topwaarde. Als bodem > top, dan geeft de functie "Err" terug.

en: RANDBETWEEN(bottom;top)
nl: RANDBETWEEN(bodem;top)

en: RANDBETWEEN(12;78) equals for example 61.0811...
nl: RANDBETWEEN(12;78) heeft bijvoorbeeld 61.0811... terug als resultaat (of een andere waarde tussen 12 en 78)

en: Multiple
nl: Veelvoud

en: The MROUND() function returns the value rounded to the specified multiple. The value and the multiple must have the same sign
nl: De functie MROUND() geeft de waarde afgerond op het aangegeven veelvoud terug. De waarde en het veelvoud moeten beiden hetzelfde teken hebben

en: MROUND(value; multiple)
nl: MROUND(waarde; veelvoud)

en: MROUND(1.252; 0.5) equals 1.5
nl: MROUND(1.252; 0.5) geeft 1.5 terug

en: MROUND(-1.252; -0.5) equals -1.5
nl: MROUND(-1.252; -0.5) geeft -1.5 terug

en: Digits
nl: Cijfers

en: The ROUND(value;[digits]) function returns value rounded. Digits is the number of digits to which you want to round that number. If digits is zero or omitted, value is rounded up to the nearest integer. If digits is smaller than zero, the corresponding integer part of the number is rounded.
nl: De functie ROUND(waarde;[cijfers]) rondt een getal af. Cijfers is het aantal cijfers achter de komma waarop u het getal wilt afronden. Als cijfers nul is of weggelaten wordt, dan wordt de waarde afgerond naar het dichtstbijzijnde gehele getal. Als cijfers kleiner is dan nul, dan wordt het hiermee overeenkomende gehele deel van het getal afgerond.

en: ROUND(value;[digits])
nl: ROUND(waarde;[cijfers])

en: ROUND(1.252;2) equals 1.25
nl: ROUND(1.252;2) geeft 1.25 terug

en: ROUND(-1.252;2) equals -1.25
nl: ROUND(-1.252;2) geeft -1.25 terug

en: ROUND(1.258;2) equals 1.26
nl: ROUND(1.258;2) geeft 1.26 terug

en: ROUND(-12.25;-1) equals -10
nl: ROUND(-12.25;-1) geeft -10 terug

en: ROUND(-1.252;0) equals -1
nl: ROUND(-1.252;0) geeft -1 terug

en: The ROUNDUP(value;[digits]) function returns value rounded so that its absolute value is greater. Digits is the number of digits to which you want to round that number. If digits is zero or omitted, value is rounded up to the nearest integer.
nl: De functie ROUNDUP(waarde;[cijfers]) rondt een getal absoluut naar boven af. Cijfers is het aantal cijfers achter de komma waarop u het getal wilt afronden. Als cijfers nul is of wordt weggelaten, dan wordt de waarde naar boven afgerond naar het dichtstbijzijnde hele getal.

en: ROUNDUP(value;[digits])
nl: ROUNDUP(waarde;[cijfers])

en: ROUNDUP(1.252) equals 2
nl: ROUNDUP(1.252) geeft 2 terug

en: ROUNDUP(1.252;2) equals 1.26
nl: ROUNDUP(1.252;2) geeft 1.26 terug

en: ROUNDUP(-1.252;2) equals -1.26
nl: ROUNDUP(-1.252;2) geeft -1.26 terug

en: ROUNDUP(-1.252) equals -2
nl: ROUNDUP(-1.252) geeft -2 terug

en: The ROUNDDOWN(value;[digits]) function returns value rounded so that its absolute value is lesser. Digits is the number of digits to which you want to round that number. If digits is zero or omitted, value is rounded down to the nearest integer.
nl: De functie ROUNDDOWN(waarde;[cijfers]) rondt de waarde absoluut naar beneden af.cijfers is het aantal cijfers achter de komma waar op moet worden afgerond. Als cijfers 0 is of wordt weggelaten, dan wordt de waarde naar beneden afgerond naar het dichtstbijzijnde gehele getal.

en: ROUNDDOWN(value;[digits])
nl: ROUNDDOWN(waarde;[cijfers])

en: ROUNDDOWN(1.252) equals 1
nl: ROUNDDOWN(1.252) geeft 1 terug

en: ROUNDDOWN(1.252;2) equals 1.25
nl: ROUNDDOWN(1.252;2) geeft 1.25 terug

en: ROUNDDOWN(-1.252;2) equals -1.25
nl: ROUNDDOWN(-1.252;2) geeft -1.25 terug

en: ROUNDDOWN(-1.252) equals -1
nl: ROUNDDOWN(-1.252) geeft -1 terug

en: Nth term
nl: N-de term

en: Function FIB calculates the Nth term of a Fibonacci sequence (1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21...), in which each number, after the first two, is the sum of the two numbers immediately preceding it. FIB(0) is defined to be 0.
nl: De functie FIB() berekent de n-de term van een Fibonacci-reeks (1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21 ...). Hierin is na de eerste twee termen elke term de som van beide termen die er direct aan vooraf gaan. FIB(0) is per definitie 0.

en: FIB(9) returns 34
nl: FIB(9) geeft 34 terug

en: FIB(26) returns 121393
nl: FIB(26) geeft 121393 terug

en: Numerator
nl: Teller

en: Denumerator
nl: Noemer

en: Function QUOTIENT returns the integer portion of numerator/denumerator.
nl: De functie QUOTIENT() geeft het gehele deel van de breuk (teller/noemer) terug.

en: QUOTIENT(numerator;denumerator)
nl: QUOTIENT(teller;noemer)

en: QUOTIENT(21;4) returns 5
nl: QUOTIENT(21;4) geeft 5 terug

en: Function MDETERM returns the determinant of a given matrix. The matrix must be of type n x n.
nl: De functie MDETERM() berekent de determinant van een gegeven matrix. De matrix moet vierkant zijn (nxn matrix).

en: First matrix
nl: Eerste matrix

en: Second matrix
nl: Tweede matrix

en: Function MMULT multiplies two matrices. Number of columns of the first matrix must be the same as row count of the second one. The result is a matrix.
nl: De functie MMULT() vermenigvuldigt twee matrices met elkaar. Het aantal kolommen van de eerste matrix moet gelijk zijn aan het aantal rijen van de tweede matrix. Het resultaat is een matrix.

en: Since the result is an array, you need to use Ctrl+Alt+Enter (instead of just Enter) to display the array elements in separate cells.
nl: Omdat het resultaat een array is, moet u Ctrl+Alt+Enter (in plaats van alleen Enter) gebruiken om de elementen van de array weer te geven in aparte cellen.

en: MMULT(A1:C3)
nl: MMULT(A1:C2; D1:E3)

en: Calculates the inverse of the matrix.
nl: Berekent de inverse van de matrix.

en: The matrix multiplied with its inverse results in the unity matrix of the same dimension.
nl: De matrix vermenigvuldigd met zijn inverse levert de eenheidsmatrix op met dezelfde dimensies.

en: Invertible matrices have a non-zero determinant.
nl: De determinant van een inverteerbare matrix is ongelijk aan 0.

en: Dimension
nl: Dimensie

en: Creates the unity matrix of the given dimension.
nl: Maakt de eenheidsmatrix aan volgens de gegeven dimensie.

en: MUNIT(dimension)
nl: MUNIT(dimensie)

en: MUNIT(3) creates a 3x3 unity matrix
nl: MUNIT(3) maakt een 3x3 eenheidsmatrix aan

en: Returns the transpose of a matrix, i.e. rows and columns of the matrix are exchanged.
nl: Geeft de getransponeerde terug van een matrix. dat wil zeggen dat de rijen en de kolommen van de matrix worden verwisseld.

en: Lookup & Reference
nl: Naslag en referentie

en: Row number
nl: Rijnummer

en: Column number
nl: Kolomnummer

en: Absolute number (optional)
nl: Absoluut getal (optioneel)

en: A1 style (optional)
nl: A1-stijl (optioneel)

en: Sheet name
nl: Naam werkblad

en: The ADDRESS creates a cell address. Parameter Row is the row number and Column is the column number.
nl: De functie ADDRESS()  maakt een celadres aan. Parameter rij is het rijnummer en kol is het kolomnummer.

en: Absolute number specifies the type of reference: 1 or omitted = Absolute, 2 = Absolute row, relative column,  3 = Relative row; absolute column and 4 = Relative.
nl: Absoluut getal specificeert het type referentie: 1 of weggelaten = Absoluut, 2 = Absolute rij, relatieve kolom, 3 = Relatieve rij, absolute kolom en 4 = Relatief.

en: A1 Style specifies the style of the address to return. If A1 is set to TRUE (default) the address is returned in A1 style if it is set to FALSE in R1C1 style.
nl: A1-stijl specificeert de stijl van het adres dat wordt teruggegeven. Als A1 Waar is (standaard), dan wordt het adres gegeven in de A1-stijl. Als A1 Onwaar is, dan wordt het adres gegeven in de R1K1-stijl.

en: Sheet name is the text specifying the name of the sheet.
nl: Werkbladnaam is de tekst voor de naam van het werkblad.

en: ADDRESS(row; col; absolute; style; sheet name)
nl: ADDRESS(rij; kol; absoluut; stijl; Werkbladnaam)

en: ADDRESS(6; 4) returns $D$6
nl: ADDRESS(6; 4) geeft $D$6 terug

en: ADDRESS(6; 4; 2) returns D$6
nl: ADDRESS(6; 4; 2) geeft D$6 terug

en: ADDRESS(6; 4; 2; FALSE; "Sheet1") returns Sheet1!R6C[4]
nl: ADDRESS(6; 4; 2; Onwaar; "Werkblad1") geeft Werkblad1!R6K[4] terug

en: ADDRESS(6; 4; 1; FALSE; "Sheet1") returns Sheet1!R6C4
nl: ADDRESS(6; 4; 1; Onwaar; "Werkblad1") geeft Werkblad!R6K4 terug

en: ADDRESS(6; 4; 4; TRUE; "Sheet1") returns Sheet1!D6
nl: ADDRESS(6; 4; 4; Waar; "Werkblad1") geeft Werkblad1!D6 terug

en: Returns the number of areas in the reference string. An area can be asingle cell or a set of cells.
nl: Geeft het aantal bereiken in de referentietekenreeks. Een bereik kan een losse cel zijn of een verzameling cellen.

en: AREAS(reference)
nl: AREAS(referentie)

en: AREAS(A1) returns 1
nl: AREAS(A1) geeft 1 terug

en: AREAS((A1; A2:A4)) returns 2
nl: AREAS((A1; A2:A4)) geeft 2 terug

en: Returns information about position, formatting or contents in a reference.
nl: Geeft informatie terug over positie, opmaak of inhoud in een referentie.

en: CELL(type; reference)
nl: CELL(type; referentie)

en: CELL("COL", C7) returns 3
nl: CELL("COL", C7) geeft 3 terug

en: CELL("ROW", C7) returns 7
nl: CELL("ROW", C7) geeft 7 terug

en: CELL("ADDRESS", C7) returns $C$7
nl: CELL("ADDRESS", C7) geeft $C$7 terug

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Returns the parameter specified by the index.
nl: Geeft de parameter terug die door de index wordt aangewezen.

en: CHOOSE(1; "1st"; "2nd") returns "1st"
nl: CHOOSE(1; "1st"; "2nd") geeft "1st" terug

en: CHOOSE(2; 3; 2; 4) returns 2
nl: CHOOSE(2; 3; 2; 4) geeft 2 terug

en: The COLUMN function returns the column of given cell reference. If no parameter is specified the column of the current cell gets returned.
nl: De functie COLUMN() geeft de kolom terug van een opgegeven celreferentie. Als er geen parameter wordt opgegeven, dan wordt de kolom van de huidige cel teruggegeven.

en: COLUMN(reference)
nl: COLUMN(referentie)

en: COLUMN(A1) returns 1
nl: COLUMN(A1) geeft 1 terug

en: COLUMN(D2) returns 4
nl: COLUMN(D2) geeft 4 terug

en: The COLUMNS function returns the number of columns in a reference.
nl: De functie COLUMNS() geeft het aantal kolommen in een referentie terug.

en: COLUMNS(reference)
nl: COLUMNS(referentie)

en: COLUMNS(A1:C3) returns 3
nl: COLUMNS(A1:C3) geeft 3 terug

en: COLUMNS(D2) returns 1
nl: COLUMNS(D2) geeft 1 terug

en: Row
nl: Rij

en: If a range is given, returns value stored in a given row/column. If one cell is given, which contains an array, then one element of the array is returned.
nl: Als een bereik wordt gegeven wordt de waarde teruggegeven die is opgeslagen in een gegeven rij/kolom. Als een cel wordt gegeven die een rij waarden bevat wordt een element uit de rij teruggegeven.

en: INDEX(cell, row, column)
nl: INDEX(cel. rij. kolom)

en: INDEX(range, row, column)
nl: INDEX(bereik; rij; kolom)

en: INDEX(A1:C3;2;2), returns contents of B2
nl: INDEX(A1:C3;2;2) geeft inhoud terug van B2

en: INDEX(A1;2;2), if A1 is a result of array calculation, returns its (2,2) element.
nl: INDEX(A1;2;2), als A1 het resultaat is van een reeks-berekening, wordt het element (2,2) ervan teruggegeven.

en: Returns the content of the cell specified by the reference text. The second parameter is optional.
nl: Geeft de inhoud van een cel terug, die wordt aangewezen door de referentietekst. De tweede parameter is optioneel.

en: INDIRECT(referenceText, a1 style)
nl: INDIRECT(referentekst, a1-stijl)

en: INDIRECT(A1), A1 contains "B1", and B1 1 => returns 1
nl: INDIRECT(A1). Stel dat A1 bevat "B1", en B1 bevat 1 => geeft 1 terug

en: INDIRECT("A1"), returns content of A1
nl: INDIRECT("A1"), geeft inhoud terug van A1 terug

en: The ROW function returns the row of given cell reference. If no parameter is specified the row of the current cell gets returned.
nl: De functie ROW() geeft de rij van een opgegeven celreferentie. Als er geen parameter wordt opgegeven wordt de rij van de huidige cel teruggegeven.

en: ROW(reference)
nl: ROW(referentie)

en: ROW(A1) returns 1
nl: ROW(A1) geeft 1 terug

en: ROW(D2) returns 2
nl: ROW(D2) geeft 2 terug

en: The ROWS function returns the number of rows in a reference.
nl: De functie ROWS() geeft het aantal rijen in een referentie terug.

en: ROWS(reference)
nl: ROWS(referentie)

en: ROWS(A1:C3) returns 3
nl: ROWS(A1:C3) geeft 3 terug

en: ROWS(D2) returns 1
nl: ROWS(D2) geeft 1 terug

en: Returns the sheet number of the reference or the string representing a sheet name.
nl: Geeft het nummer terug van het werkblad van de referentie, of de tekenreeks van de naam van een werkblad.

en: SHEET(reference)
nl: SHEET(referentie)

en: SHEET(Sheet1!C7) returns 1
nl: SHEET(Sheet1!C7) geeft 1 terug

en: SHEET(Sheet2!C7) returns 2
nl: SHEET(Sheet2!C7) geeft 2 terug

en: Returns the number of sheets in a reference or current document.
nl: Geeft het aantal werkbladen terug in een referentie of huidig document.

en: SHEETS(reference)
nl: SHEETS(referentie)

en: Lookup value
nl: Opzoekwaarde

en: Lookup vector
nl: Opzoekvector

en: Result vector
nl: Resultaatvector

en: The LOOKUP function looks up the first parameter in the lookup vector. It returns a value in the result Vector with the same index as the matching value in the lookup vector. If value is not in the lookup vector it takes the next lower one. If no value in the lookup vector matches an error is returned. The lookup vector must be in ascending order and lookup and result vector must have the same size. Numeric values, string and boolean values are recognized. Comparison between strings is case-insensitive.
nl: De functie LOOKUP() zoekt de eerste parameter op in de opzoekvector, en geeft een waarde terug in de resultaatvector met dezelfde index als van de overeenkomende waarde in de opzoekvector. Als de waarde van de parameter niet voorkomt in de opzoekvector wordt de volgende parameter opgezocht. Als voor geen enkele parameter een overeenkomende waarde wordt gevonden in de opzoekvector wordt een fout teruggegeven. De opzoekvector moet in stijgende volgorde zijn gesorteerd en de opzoek- en resultaatvectoren moeten dezelfde grootte hebben. Numerieke waarden, tekenrijen en Booleaanse (logische) waarden worden herkend. Bij vergelijkingen tussen tekenreeksen wordt verschil gemaakt tussen hoofd- en kleine letters.

en: LOOKUP(value; lookup vector; result vector)
nl: LOOKUP(waarde; opzoekvector; resultaatvector)

en: LOOKUP(1.232; A1:A6; B1:B6) for A1 = 1, A2 = 2 returns the value of B1.
nl: LOOKUP(1.232; A1:A6; B1:B6) met A1 = 1, A2 = 2 geeft de waarde terug van B1.

en: Data source
nl: Gegevensbron

en: Sorted (optional)
nl: Gesorteerd (optioneel)

en: Look for a matching value in the first row of the given table, and return the value of the indicated row.
nl: Zoeken naar een overeenkomstige waarde in de eerste rij van de gegeven tabel, en teruggeven van de waarde van de aangegeven rij.

en: Looks up the 'lookup value' in the first row of the 'data source'. If a value matches, the value in the 'row' and the column, the value was found in, is returned. If 'sorted' is true (default), the first row is assumed to be sorted. The search will end, if the 'lookup value' is lower than the value, currently compared to.
nl: Zoekt de 'opzoekwaarde' op in de eerste rij van de 'gegevensbron'. Als een waarde hiermee overeenkomt, wordt de waarde in de 'rij' en de kolom waarin de gevonden waarde zich bevindt, teruggegeven. Als 'gesorteerd' Waar is (standaard), wordt aangenomen dat de eerste rij gesorteerd is. Het zoeken wordt beëindigd als de 'opzoekwaarde' kleiner is dan de waarde waar die nu mee wordt vergeleken.

en: HLOOKUP(Lookup value; data source; Row; Sorted)
nl: HLOOKUP(opzoekwaarde; gegevensbron; rij; gesorteerd)

en: Look for a matching value in the first column of the given table, and return the value of the indicated column.
nl: Zoeken naar een overeenkomstige waarde in de eerste kolom van een gegeven tabel, en terug geven van de waarde van die kolom.

en: Looks up the 'lookup value' in the first column of the 'data source'. If a value matches, the value in the 'column' and the row, the value was found in, is returned. If 'sorted' is true (default), the first column is assumed to be sorted. The search will end, if the 'lookup value' is lower than the value, currently compared to.
nl: Zoekt de 'opzoekwaarde' op in de eerste kolom van de 'gegevensbron'. Als een waarde hiermee overeenkomt wordt de waarde in de 'kolom' en de rij waarin de gevonden waarde zich bevindt, teruggegeven. Als 'gesorteerd' Waar is (standaard), wordt aangenomen dat de eerste kolom gesorteerd is. Het zoeken wordt beëindigd als de 'opzoekwaarde' kleiner is dan de waarde waar die nu mee wordt vergeleken.

en: VLOOKUP(Lookup value; data source; Column; Sorted)
nl: VLOOKUP(opzoekwaarde; gegevensbron;kolom; gesorteerd)

en: Formula cell
nl: Cel met formule

en: Row cell
nl: Rijcel

en: Row replacement
nl: Vervanging van rij

en: Column cell (optional)
nl: Kolomcel(optioneel)

en: Column replacement (optional)
nl: Vervanging van kolom (optioneel)

en: MULTIPLE.OPERATIONS executes the formula expression pointed to by FormulaCell and all formula expressions it depends on while replacing all references to RowCell with references to RowReplacement respectively all references to ColumnCell with references to ColumnReplacement. The function may be used to easily create tables of expressions that depend on two input parameters.
nl: MULTIPLE.OPERATIONS voert de formule uit waarnaar wordt verwezen (pointed to) door Formulecel, en alle formules waarvan het afhankelijk is. Tegelijkertijd worden alle verwijzingen naar Rijcel vervangen door verwijzingen naar Rijvervanging, en alle verwijzingen naar Kolomcel door verwijzingen naar Kolomvervanging. De functie is nuttig voor het aanmaken van tabellen van uitdrukkingen met twee invoerparameters.

en: MULTIPLE.OPERATIONS(Formula cell; Row cell; Row replacement; Column cell; Column replacement)
nl: MULTIPLE.OPERATIONS(Formulecel; Rijcel; Rijvervanging; Kolomcel; Kolomvervanging)

en: Search value
nl: Zoekwaarde

en: Search region
nl: Zoekgebied

en: Match type (optional)
nl: Zoektype (optioneel)

en: Finds a search value in a search region, and returns its position (starting from 1). Match type can be either -1, 0 or 1 and determines how is searched for the value. If match type is 0, the index of the first value that equals search value is returned. If match type is 1 (or omitted), the index of the first value that is less than or equal to the search value is returned and the values in the search region must be sorted in ascending order. If match type is -1, the smallest value that is greater than or equal to the search value is found, and the search region needs to be sorted in descending order.
nl: Zoekt naar een zoekwaarde in een zoekgebied, en geeft de positie ervan terug (geteld vanaf 1). Zoektype kan -1, 0 of 1 zijn, en bepaalt hoe naar de waarde wordt gezocht. Indien het zoektype 0 is, dan wordt de index teruggegeven van de eerste waarde die gelijk is aan de zoekwaarde. Inien het zoektype 1 is (of wordt weggelaten), wordt de index teruggegeven van de eerste waarde die kleiner is of gelijk aan de zoekwaarde, en de waarden in het zoekgebied moeten in oplopende volgorde zijn gesorteerd.  Indien het zoektype -1 is, wordt de kleinste waarde gevonden groter dan of gelijk aan de zoekwaarde, het zoekgebied moet dan aflopend zijn gesorteerd.

en: MATCH(Search value; Search region; Match type)
nl: MATCH(zoekwaarde; zoekgebied; zoektype)

en: Reference or range
nl: Referentie of bereik

en: Number of rows to offset
nl: Vanaf welk aantal rijen

en: Number of columns to offset
nl: Vanaf welk aantal kolommen

en: Height of the offset range (optional)
nl: Hoogte offsetbereik (vanafbereik,optioneel)

en: Width of the offset range (optional)
nl: Breedte offsetbereik (vanafbereik,optioneel)

en: Modifies a reference's position and dimension.
nl: Wijzigt positie en dimensie van een referentie.

en: OFFSET(Reference reference; Integer rowOffset; Integer columnOffset; Integer newHeight; Integer newWidth)
nl: OFFSET(Reference referentie; Integer rijOffset; Integer kolomOffset; Integer nieuweHoogte; Integer nieuweBreedte)

en: Statistical
nl: Statistisch

en: Floating point values
nl: Decimale breuken (floats)

en: The AVEDEV() function calculates the average of the absolute deviations of a data set from their mean.
nl: De functie AVEDEV() berekent het (rekenkundige) gemiddelde van de absolute deviaties van een verzameling gegevens met hun gemiddelde waarde.

en: AVEDEV(value;value;...)
nl: AVEDEV(waarde;waarde;...)

en: AVEDEV(11.4;17.3;21.3;25.9;40.1) returns 7.84
nl: AVEDEV(11.4;17.3;21.3;25.9;40.1) geeft 7.84 terug

en: The AVERAGE() function calculates the average of all the values given as parameters. You can calculate the average of a range AVERAGE(A1:B5) or a list of values like AVERAGE(12;5;12.5).
nl: De functie AVERAGE() berekent het (rekenkundige) gemiddelde van alle waarden die als parameters zijn opgegeven. U kunt het gemiddelde van een opgegeven bereik AVERAGE(A1:B5) berekenen, of van een lijst van waarden zoals AVERAGE(12;5;12.5).

en: AVERAGE(value;value;...)
nl: AVERAGE(waarde;waarde;...)

en: AVERAGE(12;5;7) equals 8
nl: AVERAGE(12;5;7) geeft 8 terug

en: AVERAGE(12.5;2) equals 7.25
nl: AVERAGE(12.5;2) geeft 7.25 terug

en: String values
nl: Tekenreekswaarden

en: The AVERAGEA() calculates the average of the given arguments. Numbers, text and logical values are included in the calculation too. If the cell contains text or the argument evaluates to FALSE, it is counted as value zero (0). If the argument evaluates to TRUE, it is counted as one (1). Note that empty cells are not counted.
nl: De functie AVERAGEA() berekent het (rekenkundige) gemiddelde van de opgegeven argumenten. Getallen, tekst en Booleaanse (logische) waarden worden allemaal in de berekening meegenomen. Als een cel tekst bevat, of een argument dat Onwaar blijkt te zijn wordt deze als nul (0) gerekend. Als het argument Waar blijkt te zijn, dan wordt het gerekend als een een (1). Opmerking: lege cellen worden niet meegeteld.

en: AVERAGEA(value;value;...)
nl: AVERAGEA(waarde;waarde;...)

en: AVERAGEA(11.4;17.3;"sometext";25.9;40.1) equals 18.94
nl: AVERAGEA(11.4;17.3;"wattekst";25.9;40.1) geeft 18.94 terug (gemiddelde van 5 waarden)

en: Alpha parameter
nl: Parameter alpha

en: Beta parameter
nl: Parameter beta

en: End
nl: Einde

en: Cumulative
nl: Cumulatief

en: The BETADIST() function returns the cumulative beta probability density function.
nl: De functie BETADIST() berekent de cumulatieve beta-kansdichtheidsfunctie.

en: The third and fourth parameters are optional. They set the lower and upper bounds, otherwise defaulting to 0.0 and 1.0 respectively.
nl: De derde en vierde parameters zijn optioneel. Zij bepalen de onder- en bovengrenzen, die anders standaard de waarden 0.0 en 1.0 hebben.

en: BETADIST(number;alpha;beta;start;end;[cumulative=TRUE])
nl: BETADIST(getal;alfa;beta;start;einde;[cumulatief=Waar])

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) equals 0.675444
nl: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) geeft 0.6754444 terug

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) equals 0.537856
nl: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) geeft 0.537856 terug

en: The BETAINV() function returns the inverse of BETADIST(x;alpha;beta;a;b;TRUE()).
nl: De functie BETAINV() geeft de inverse van BETADIST(x;alfa;beta;a;b;Waar())

en: The start and end parameters are optional. They set the lower and upper bounds, otherwise defaulting to 0.0 and 1.0 respectively.
nl: De start- en eindparameters zijn optioneel. Zij bepalen de onder- en bovengrenzen, die anders standaard de respectievelijke waarden 0.0 en 1.0 hebben.

en: BETAINV(number;alpha;beta [; start=0 [; end=1]])
nl: BETAINV(getal;alfa;beta [; start=0 [; einde=1]])

en: BETADIST(BETAINV(0.1;3;4);3;4) equals 0.1
nl: BETADIST(BETAINV(0.1;3;4);3;4) is gelijk aan 0.1

en: BETADIST(BETAINV(0.3;3;4);3;4) equals 0.3
nl: BETADIST(BETAINV(0.3;3;4);3;4) is gelijk aan 0.3

en: Degrees of freedom
nl: Vrijheidsgraden

en: The CHIDIST() function returns the probability value from the indicated Chi square that a hypothesis is confirmed.
nl: De functie CHIDIST() berekent de kans dat een hypothese wordt bevestigd, met behulp van de Chi-kwadraat-toets.

en: CHIDIST compares the Chi square value to be given for a random sample that is calculated from the sum of (observed value-expected value)^2/expected value for all values with the theoretical Chi square distribution and determines from this the probability of error for the hypothesis to be tested.
nl: CHIDIST() vergelijkt de Chi-kwadraat-waarde voor een willekeurige steekproef, die berekend wordt uit de som van (waargenomen waarde -verwachte waarde)^2/verwachte waarde, voor alle waarden, met de theoretische Chi-kwadraat verdeling, en berekent aan de hand hiervan de kans dat de geteste hypothese fout is.

en: CHIDIST(number;degrees_freedom)
nl: CHIDIST(getal;vrijheidsgraden)

en: CHIDIST(13.27;5) returns 0.021
nl: CHIDIST(13.27;5) geeft 0.021 terug

en: Total number of elements
nl: Totaal aantal elementen

en: Number of elements to choose
nl: Aantal te kiezen elementen

en: The COMBIN() function calculates the count of possible combinations. The first parameter is the total count of elements. The second parameter is the count of elements to choose. Both parameters should be positive and the first parameter should not be less than the second. Otherwise the function returns an error.
nl: De functie COMBIN(N;k) berekent het aantal mogelijke combinaties van k elementen uit N (binomiaalcoëfficiënt). De eerste parameter is het totaal aantal elementen. De tweede parameter is het aantal te kiezen elementen. Beide parameters moeten positief zijn. De eerste parameter moet groter dan of gelijk zijn aan de tweede. Indien dit niet het geval is geeft de functie een foutmelding terug.

en: COMBIN(total;chosen)
nl: COMBIN(N;k)

en: COMBIN(12;5) returns 792
nl: COMBIN(12;5) geeft 792 terug

en: COMBIN(5;5) returns 1
nl: COMBIN(5;5) geeft 1 terug

en: The COMBINA() function calculates the count of possible combinations allowing repetition. The first parameter is the total count of elements. The second parameter is the count of elements to choose allowing repetition. Both parameters should be positive and the first parameter should not be less than the second. Otherwise the function returns an error.
nl: De functie COMBINA(totaal;gekozen) berekent het aantal mogelijke combinaties van k elementen uit N, met herhaling. De eerste parameter is het totaal aantal elementen. De tweede parameter is het aantal te kiezen elementen, met herhaling. Beide parameters moeten positief zijn. De eerste parameter moet groter dan of gelijk zijn aan de tweede. Anders geeft de functie een foutmelding terug.

en: COMBINA(total;chosen)
nl: COMBINA(totaal;gekozen)

en: COMBINA(12;5) returns 4368
nl: COMBINA(12;5) geeft 4368 terug

en: COMBINA(5;5) returns 126
nl: COMBINA(5;5) geeft 126 terug

en: Level of the confidence interval
nl: Niveau van het betrouwbaarheidsinterval

en: Standard deviation for the total population
nl: Standaard deviatie van de totale populatie

en: Size of the total population
nl: Grootte van de totale populatie

en: The CONFIDENCE() function returns the confidence interval for a population mean.
nl: De functie CONFIDENCE() geeft het betrouwbaarheidsinterval voor een populatiegemiddelde terug.

en: The alpha parameter must be between 0 and 1 (non-inclusive), stddev must be positive and size must be greater or equal to 1.
nl: De parameter alfa moet tussen 0 en 1 (open interval) liggen. stddev moet positief te zijn en de grootte (van de populatie) moet groter dan of gelijk aan 1 zijn.

en: CONFIDENCE(alpha;stddev;size)
nl: CONFIDENCE(alfa;stddev;grootte)

en: CONFIDENCE(0.05;1.5;100) equals 0.294059
nl: CONFIDENCE(0.05;1.5;100) geeft 0.294059 terug

en: Cell range of values
nl: Celbereik van waarden

en: Second cell range of values
nl: Tweede celbereik van waarden

en: The CORREL() function calculates the correlation coefficient of two cell ranges.
nl: De functie CORREL() berekent de correlatiecoëfficiënt van twee celbereiken.

en: CORREL(range1; range2)
nl: CORREL(bereik1; bereik2)

en: The COVAR() function calculates the covariance of two cell ranges.
nl: De functie COVAR() berekent de covariantie van twee celbereiken.

en: COVAR(range1; range2)
nl: COVAR(bereik1; bereik2)

en: The DEVSQ() function calculates the sum of squares of deviations.
nl: De functie DEVSQ() berekent de som van de kwadraten van deviaties.

en: DEVSQ(value; value;...)
nl: DEVSQ(waarde; waarde...)

en: DEVSQ(21; 33; 54; 23) returns 684.75
nl: DEVSQ(21; 33; 54; 23) geeft 684.75 terug

en: Lambda parameter
nl: Parameter lambda

en: 0 = density, 1 = distribution
nl: 0 = kansdichtheid, 1 = kansverdeling

en: The EXPONDIST() function returns the exponential distribution.
nl: De functie EXPONDIST() geeft de exponentiële verdeling terug.

en: The lambda parameter must be positive.
nl: De parameter lambda moet positief te zijn.

en: Cumulative = 0 calculates the density function; cumulative = 1 calculates the distribution.
nl: Cumulatief = 0: de kansdichtheidsfunctie wordt berekend; cumulatief = 1: de kansverdeling wordt berekend.

en: EXPONDIST(number;lambda;cumulative)
nl: EXPONDIST(getal;lambda;cumulatief)

en: EXPONDIST(3;0.5;0) equals 0.111565
nl: EXPONDIST(3;0.5;0) geeft 0.111565 terug

en: EXPONDIST(3;0.5;1) equals 0.776870
nl: EXPONDIST(3;0.5;1) geeft 0.776870 terug

en: Degrees of freedom 1
nl: Vrijheidsgraden 1

en: Degrees of freedom 2
nl: Vrijheidsgraden 2

en: The FDIST() function returns the f-distribution.
nl: De functie FDIST() geeft de f-verdeling terug.

en: FDIST(number;degrees_freedom_1;degrees_freedom_2)
nl: FDIST(getal;vrijheidsgraden_1;vrijheidsgraden_2)

en: FDIST(0.8;8;12) yields 0.61
nl: FDIST(0.8;8;12) geeft 0.61 terug

en: Number r1
nl: Getal r1

en: Number r2
nl: Getal r2

en: The FINV() function returns the unique non-negative number x such that FDIST(x;r1;r2) = p.
nl: De functie FINV() geeft het unieke, positieve getal x waarvoor geldt dat FDIST(x;r1;r2) = p.

en: FINV(number; r1; r2)
nl: FINV(getal; r1; r2)

en: FDIST(FINV(0.1;3;4);3;4) equals 0.1
nl: FDIST(FINV(0.1;3;4);3;4) is gelijk aan 0.1

en: The FISHER() function returns the Fisher transformation for x and creates a function close to a normal distribution.
nl: De functie FISHER() berekent de Fisher-transformatie voor x en maakt een functie aan die een normale verdeling benadert.

en: FISHER(number)
nl: FISHER(getal)

en: FISHER(0.2859) equals 0.294096
nl: FISHER(0.2859) geeft 0.294096 terug

en: FISHER(0.8105) equals 1.128485
nl: FISHER(0.8105) geeft 1.128485 terug

en: The FISHERINV() function returns the inverse of the Fisher transformation for x and creates a function close to a normal distribution.
nl: De functie FISHERINV() berekent de inverse van de Fisher transformatie voor x, en maakt een functie aan die een normale verdeling benadert.

en: FISHERINV(number)
nl: FISHERINV(getal)

en: FISHERINV(0.2859) equals 0.278357
nl: FISHERINV(0.2859) geeft 0.278357 terug

en: FISHERINV(0.8105) equals 0.669866
nl: FISHERINV(0.8105) geeft 0.669866 terug

en: Floating point values, that should be counted.
nl: Te tellen decimale breuken.

en: Floating point values, representing the upper boundaries of the intervals.
nl: Decimale breuken, voor de bovengrenzen van de intervallen.

en: Counts the number of values for each interval given by the border values in the second parameter.
nl: Telt het aantal waarden in elk interval gegeven door de grenswaarden in de tweede parameter.

en: The values in the second parameter determine the upper boundaries of the intervals.
                   The intervals include the upper boundaries.
                   The returned array is a column vector and has one more element than the second parameter;
                   the last element represents the number of all elements greater than the last value in second parameter.
                       If the second parameter is empty, all values in the first parameter are counted.
nl: De waarden in de tweede parameter bepalen de bovengrenzen van de intervallen.
                    De bovengrenzen behoren tot de intervallen.
                    De teruggegeven reeks is een kolomvector en bevat een element meer dan de tweede parameter;
                    het laatste element is het aantal van alle elementen groter dan de laatste waarde in de tweede parameter.
                    Indien de tweede parameter leeg is worden alle waarden in de eerste parameter geteld.

en: Note that the data must be in columns and since the result is a column-array, use Ctrl+Alt+Enter (instead of just Enter) to display the array elements in separate cells.
nl: Let erop dat de gegevens in kolommen moeten zijn, en omdat het resultaat een kolom-array is, moet u Ctrl+Alt+Enter (in plaats van alleen Enter) gebruiken om de elementen van de array weer te geven in aparte cellen.

en: FREQUENCY(Range data; Range bins)
nl: FREQUENCY(bereik gegevens; bereik klassen)

en: Cumulated flag
nl: Cumulatief vlag

en: The GAMMADIST() function returns the gamma distribution.
nl: De functie GAMMADIST() geeft de gamma-kansverdeling terug.

en: If the last parameter (cumulated) is 0, it calculates the density function; if it's 1, the distribution is returned.
nl: Als de laatste parameter (cumulatief) 0 is, dan wordt de kansdichtheidsfunctiewaarde berekend. Als die 1 is, dan wordt de kansverdeling teruggegeven.

en: The first three parameters must be positive.
nl: De eerste drie parameters moeten positief te zijn.

en: GAMMADIST(number;alpha;beta;cumulated)
nl: GAMMADIST(getal;alfa;beta;cumulatief)

en: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;1) equals 0.995450
nl: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;1) geeft 0.995450 terug

en: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;0) equals 0.017179
nl: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;0) geeft 0.017179 terug

en: The GAMMAINV() function returns the unique number x >= 0 such that GAMMAINV(x;alpha;beta;TRUE()) = p.
nl: De functie GAMMAINV() geeft het unieke getal x >= 0 teug, zodat GAMMAINV(x;alfa;beta;Waar()) = p.

en: GAMMAINV(number;alpha;beta)
nl: GAMMAINV(getal;alfa;beta)

en: GAMMADIST(GAMMAINV(0.1;3;4);3;4) equals 0.1
nl: GAMMADIST(GAMMAINV(0.1;3;4);3;4) is gelijk aan 0.1

en: GAMMADIST(GAMMAINV(0.3;3;4);3;4) equals 0.3
nl: GAMMADIST(GAMMAINV(0.3;3;4);3;4) is gelijk aan 0.3

en: The number for which the integral value of standard normal distribution is to be calculated
nl: Het getal waarvoor de integraal, van 0 tot het getal, van de standaard normale kansdichtheidsfunctie moet worden berekend

en: The GAUSS() function returns the integral values for the standard normal cumulative distribution.
nl: De functie GAUSS(x) geeft de integraal terug van 0 tot x van de standaard normale kansdichtheidsfunctie.

en: GAUSS(value)
nl: GAUSS(waarde)

en: GAUSS(0.25) equals 0.098706
nl: GAUSS(0.25) geeft 0.098706 terug

en: The GEOMEAN() function returns the geometric mean of the given arguments. This is equal to the Nth root of the product of the terms.
nl: De functie GEOMEAN() geeft het meetkundig (geometrisch) gemiddelde terug van de gegeven argumenten. Dit is gelijk aan de N-demachtswortel van het product van N argumenten.

en: GEOMEAN(value; value;...)
nl: GEOMEAN(waarde; waarde;...)

en: GEOMEAN(21; 33; 54; 23) returns 30.45886
nl: GEOMEAN(21; 33; 54; 23) geeft 30.45886 terug

en: The HARMEAN() function returns the harmonic mean of the N data points (N divided by the sum of the inverses of the data points).
nl: De functie HARMEAN() geeft het harmonisch gemiddelde terug van N gegeven waarden (N gedeeld door de som van de N omgekeerde waarden).

en: HARMEAN(value; value;...)
nl: HARMEAN(waarde; waarde;...)

en: HARMEAN(21; 33; 54; 23) returns 28.588
nl: HARMEAN(21; 33; 54; 23) geeft 28.588 terug

en: Number of success in the sample
nl: Aantal successen in de steekproef

en: Number of trials
nl: Aantal pogingen

en: Number of success overall
nl: Totaal aantal succesvolle pogingen

en: Population size
nl: Populatiegrootte

en: The HYPGEOMDIST() function returns the hypergeometric distribution.
nl: De functie HYPGEOMDIST() geeft de hypergeometrische verdeling terug.

en: HYPGEOMDIST(2; 5; 6; 20) returns 0.3522
nl: HYPGEOMDIST(2; 5; 6; 20) geeft 0.3522 terug

en: y values (array)
nl: y-waarden(reeks)

en: x values (array)
nl: x-waarden(reeks)

en: The INTERCEPT() function calculates the interception of the linear regression line with the y axis.
nl: De functie INTERCEPT() berekent het snijpunt van de lineaire regressielijn en de y-as.

en: The KURT() function calculates an unbiased estimate of the kurtosis of a data set. You have to provide at least 4 values, otherwise an error is returned.
nl: De functie KURT() berekent een schatting, zonder voorkeur (unbiased), van de kurtosis van een verzameling gegevens. U moet tenminste 4 waarden opgeven, anders komt er een foutmelding.

en: KURT(value; value;...)
nl: KURT(waarde; waarde;...)

en: KURT(21; 33; 54; 23) returns 1.344239
nl: KURT(21; 33; 54; 23) geeft 1.344239 terug

en: The KURTP() function calculates an population kurtosis of a data set. You have to provide at least 4 values, otherwise an error is returned.
nl: De functie KURTP() berekent een populatie-kurtosis van een verzameling gegevens. U moet tenminste 4 waarden opgeven, anders komt er een foutmelding.

en: KURTP(value; value;...)
nl: KURTP(waarde; waarde;...)

en: KURTP(21; 33; 54; 23) returns -1.021
nl: KURTP(21; 33; 54; 23) geeft -1.021 terug

en: Position (from the largest)
nl: Positie (vanaf de grootste)

en: The LARGE() function returns the k-th largest value from the data set.
nl: De functie LARGE(..;k) geeft de k-de grootste waarde terug van de verzameling gegevens.

en: LARGE(range; k)
nl: LARGE(bereik; k)

en: A1: 3, A2: 1, A3: 5 => LARGE(A1:A3; 2) returns 3
nl: A1: 3, A2: 1, A3: 5 => LARGE(A1:A3; 2) geeft 3 terug

en: The LEGACYFDIST() function returns the f-distribution.
nl: De functie LEGACYFDIST() geeft de f-verdeling terug.

en: LEGACYFDIST(number;degrees_freedom_1;degrees_freedom_2)
nl: LEGACYFDIST(getal;vrijheidsgraden_1;vrijheidsgraden_2)

en: LEGACYFDIST(0.8;8;12) yields 0.61
nl: LEGACYFDIST(0.8;8;12) geeft 0.61 terug

en: Probability
nl: Waarschijnlijkheid

en: Mean value of the standard logarithmic distribution
nl: Gemiddelde waarde van de standaard logaritmische verdeling

en: Standard deviation of the standard logarithmic distribution
nl: Standaard deviatie van de standaard logaritmische verdeling

en: The LOGINV() function returns the inverse of the lognormal cumulative distribution.
nl: De functie LOGINV() geeft de inverse terug van de lognormale cumulatieve verdeling.

en: LOGINV(p; mean; stdev)
nl: LOGINV(p; gemiddelde; stdev)

en: LOGINV(0.1;0;1) equals 0.2776
nl: LOGINV(0.1;0;1) geeft 0.2776 terug

en: Probability value for which the standard logarithmic distribution is to be calculated
nl: Kanswaarde waarvoor de standaard logaritmische kansverdeling moet worden berekend

en: The LOGNORMDIST() function returns the cumulative lognormal distribution.
nl: De functie LOGNORMDIST() berekent de cumulatieve lognormale kansverdeling.

en: LOGNORMDIST(Number;MV;STD)
nl: LOGNORMDIST(getal;gemiddelde;std)

en: LOGNORMDIST(0.1;0;1) equals 0.01
nl: LOGNORMDIST(0.1;0;1) geeft 0.01 terug

en: Floating point value or range of values
nl: Decimale breuk of waardenbereik

en: Floating point values or range of values
nl: Decimale breuken of waardenbereik

en: The MEDIAN() function calculates the median of all the values given as parameters. You can calculate the median of a range like MEDIAN(A1:B5) or a list of values like MEDIAN(12; 5; 12.5). Blank cells will be considered as a zero, and cells with text will be ignored.
nl: De functie MEDIAN() berekent de mediaan van alle waarden die als parameters zijn opgegeven. U kunt de mediaan van een bereik berekenen als MEDIAN(A1:B5) of van een lijst met waarden, zoals MEDIAN(12; 5; 12.5). Lege cellen zullen beschouwd worden als nul, en cellen met tekst zullen worden genegeerd.

en: MEDIAN(value;value;...)
nl: MEDIAN(waarde;waarde;...)

en: MEDIAN(12; 5; 5.5) equals 5.5
nl: MEDIAN(12; 5; 5.5) geeft 5.5 terug

en: MEDIAN(12; 7; 8;2) equals 7.5
nl: MEDIAN(12; 7; 8;2) geeft 7.5 terug

en: Float
nl: Decimale breuk (float)

en: The MODE() function returns the most frequently occurring value in the data set.
nl: De functie MODE() geeft de meest frequent voorkomende waarde (de modus) in een verzameling van gegevens.

en: MODE(number; number2; ...)
nl: MODE(getal1; getal2; ...)

en: MODE(range)
nl: MODE(bereik)

en: MODE(12; 14; 12; 15) returns 12
nl: MODE(12; 14; 12; 15) geeft 12 terug

en: Number of failures
nl: Aantal pogingen zonder succes (missers)

en: Number of successful trials
nl: Aantal succesvolle pogingen (successen)

en: Probability of success
nl: Kans op succes (succeskans)

en: The NEGBINOMDIST() function returns the negative binomial distribution.
nl: De functie NEGBINOMDIST() geeft de negatieve binomiale verdeling terug.

en: NEGBINOMDIST(failures; success; prob_of_success)
nl: NEGBINOMDIST(missers; successen; succeskans)

en: NEGBINOMDIST(2;5;0.55) returns 0.152872629
nl: NEGBINOMDIST(2;5;0.55) geeft 0.152872629 terug

en: Linear middle of the distribution
nl: Lineaire midden van de verdeling

en: Standard deviation of the distribution
nl: Standaard deviatie van de verdeling

en: The NORMDIST() function returns the normal cumulative distribution.
nl: De functie NORMDIST() geeft de normale cumulatieve kansverdeling terug.

en: Number is the value of the distribution based on which the normal distribution is to be calculated.
nl: Getal is de waarde van de verdeling, op basis waarvan de normale verdeling wordt berekend.

en: MV is the linear middle of the distribution.
nl: midden is het lineaire midden van de verdeling.

en: STD is the standard deviation of the distribution.
nl: std is de standaard deviatie van de verdeling.

en: K = 0 calculates the density function; K = 1 calculates the distribution.
nl: Met K = 0 wordt de kansdichtheidsfunctiewaarde berekend; met K = 1 de kansverdeling.

en: NORMDIST(Number;MV;STD;K)
nl: NORMDIST(getal;midden;std;K)

en: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;0) equals 0.934236
nl: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;0) geeft 0.934236 terug

en: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;1) equals 0.842281
nl: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;1) geeft 0.842281 terug

en: Middle value in the normal distribution
nl: Midden van de normale verdeling

en: Standard deviation of the normal distribution
nl: Standaard deviatie van de normale verdeling

en: The NORMINV() function returns the inverse of the normal cumulative distribution. The number must be between 0 and 1 (non-inclusive) and STD must be positive.
nl: De functie NORMINV(x;..;std) berekent de inverse van een normale cumulatieve verdeling. Het getal x (een kanshoeveelheid) moet tussen de 0 en 1 liggen (exclusief) en std moet postief zijn.

en: NORMINV(number;MV;STD)
nl: NORMINV(getal;midden;std)

en: NORMINV(0.9;63;5) equals 69.41
nl: NORMINV(0.9;63;5) geeft 69.41 terug

en: Value to which the standard normal distribution is calculated
nl: Waarde waarvoor de standaardnormale kansverdeling wordt berekend

en: The NORMSDIST() function returns the standard normal distribution.
nl: De functie NORMSDIST() geeft de standaardnormale kansverdeling terug.

en: NORMSDIST(Number)
nl: NORMSDIST(getal)

en: NORMSDIST(1) equals 0.84
nl: NORMSDIST(1) geeft 0.84 terug

en: The NORMSINV() function returns the inverse of the standard normal cumulative distribution. The number must be between 0 and 1 (non-inclusive).
nl: De functie NORMINV(x) berekent de inverse van de standaardnormale cumulatieve kansverdeling. Het getal x (een kanshoeveelheid) moet tussen 0 en 1 liggen (exclusief).

en: NORMSINV(Number)
nl: NORMSINV(getal)

en: NORMSINV(0.908789) returns 1.3333
nl: NORMSINV(0.908789) geeft 1.3333 terug

en: The PEARSON() function calculates the correlation coefficient of two cell ranges. It is the same as the CORREL function.
nl: De functie PEARSON() berekent de correlatiecoëfficiënt van twee celbereiken. Is gelijk aan de functie CORREL().

en: PEARSON(range1; range2)
nl: PEARSON(bereik1; bereik2)

en: Number of elements to permutate
nl: Aantal te permuteren elementen

en: The PERMUT() function returns the number of permutations. The first parameter is the number of elements, and the second parameter is the number of elements used in the permutation.
nl: De functie PERMUT() geeft het aantal permutaties terug. De eerste parameter is het aantal elementen en de tweede parameter is het aantal elementen dat wordt gebruikt in de permutatie.

en: PERMUT(total;permutated)
nl: PERMUT(totaal;gepermuteerd)

en: PERMUT(8;5) equals 6720
nl: PERMUT(8;5) geeft 6720 terug

en: PERMUT(1;1) equals 1
nl: PERMUT(5;5) geeft 120 terug

en: The PERMUTATIONA() function returns the number of ordered permutations when allowing repetition. The first parameter is the number of elements, and the second parameter is the number of elements to choose. Both parameters must be positive.
nl: De functie PERMUTATIONA(totaal;gekozen) geeft het aantal geordende permutaties terug, waarbij  herhalingen zijn toegestaan. De eerste parameter is het aantal elementen en de tweede parameter is het aantal te kiezen elementen. Beiden moeten positief zijn.

en: PERMUTATIONA(total;chosen)
nl: PERMUTATIONA(totaal;gekozen)

en: PERMUTATIONA(2,3) returns 8
nl: PERMUTATIONA(2,3) geeft 8 terug

en: PERMUTATIONA(0,0) returns 1
nl: PERMUTATIONA(0,0) geeft 1 terug

en: Range of values
nl: Waardenbereik

en: The percentile value between 0 and 1, inclusive.
nl: De percentielwaarde tussen 0 en 1, inclusief.

en: The PERCENTILE() function returns the x-th sample percentile of data values in Data. A percentile returns the scale value for a data series which goes from the smallest (alpha=0) to the largest value (alpha=1) of a data series. For alpha = 25%, the percentile means the first quartile; alpha = 50% is the MEDIAN. Blank cells will be considered as a zero, and cells with text will be ignored.
nl: De functie PERCENTILE() geeft de x-de percentielwaarde terug van de waarden in gegevens. Voor alpha is 50 (mediaan) is de percentielwaarde die waarde waarvoor geldt dat 50% van de getallen in de gegevensverzameling kleiner zijn of gelijk aan deze waarde, en 50% groter. Voor alpha is 25 is dit 25% en 75% (eerste kwartiel), en soortgelijk ook voor alpha is 75% (derde kwartiel). En eveneens voor alpha=0 (kleinste waarde) en alpha=1 (grootste  waarde). De waarden in lege cellen worden beschouwd de waarde 0 te bevatten, en cellen met tekst worden overgeslagen.

en: PERCENTILE(data;alpha)
nl: PERCENTILE(gegevens;alpha)

en: The number for which the standard normal distribution is to be calculated
nl: Het getal waarvoor de functiewaarde van de kansdichtheidsfunctie voor de standaardnormale verdeling wordt berekend

en: The PHI() function returns value of the distribution function for a standard normal distribution.
nl: De functie PHI(x) geeft de functiewaarde terug voor x van de kansdichtheidsfunctie voor de standaardnormale verdeling.

en: PHI(value)
nl: PHI(waarde)

en: PHI(0.25) equals 0.386668
nl: PHI(0.25) geeft 0.386668 terug

en: Lambda parameter (the middle value)
nl: Parameter lambda (de middenwaarde)

en: The POISSON() function returns the Poisson distribution.
nl: De functie POISSON() geeft de Poisson verdeling terug.

en: The lambda and number parameters must be positive.
nl: De parameters lambda en getal moeten positief zijn.

en: POISSON(number;lambda;cumulative)
nl: POISSON(getal;lambda;cumulatief)

en: POISSON(60;50;0) equals 0.020105
nl: POISSON(60;50;0) geeft 0.020105 terug

en: POISSON(60;50;1) equals 0.927840
nl: POISSON(60;50;1) geeft 0.927840 terug

en: Data (array)
nl: Gegevens (reeks)

en: Order
nl: Volgorde

en: The RANK() function returns the rank of a number in a list of numbers.
nl: De functie RANK() geeft de plaats van een getal in een lijst van getallen weer.

en: Order specifies how to rank the numbers:
nl: Volgorde geeft aan hoe de getallen te rangschikken:

en: If 0 or omitted, Data is ranked in descending order.
nl: Als de 0 is weggelaten, dan worden Gegevens afdalend gerangschikt.

en: If not 0, Data is ranked in ascending order.
nl: Indien niet gelijk aan 0, worden Gegevens oplopend geordend.

en: RANK(Value; Data; Order)
nl: RANK(Waarde; Gegevens; Volgorde)

en: RANK (2;{1;2;3}) equals 2
nl: RANK (2;{1;2;3}) is gelijk aan 2

en: known Y (array)
nl: bekende Y (reeks)

en: known X (array)
nl: bekende X (reeks)

en: The RSQ() function returns the square of the Pearson product moment correlation coefficient through data points in known_y's and known_x's.
nl: De functie RSQ() geeft het kwadraat van het Pearson productmoment correlatiecoëfficient door punten met bekende_y en bekende_x.

en: If "arrayY" and "arrayX" are empty or have a different number of data points, then #N/A is returned.
nl: Als "reeksY" en "reeksX" leeg zijn of een verschillend aantal punten bevatten, dan wordt #N/A teruggegeven.

en: RSQ(known Y; known X)
nl: RSQ(bekende Y; bekende X)

en: The SKEW() function returns an estimate for skewness of a distribution
nl: De functie SKEW() geeft een schatting terug voor de scheefheid van een kansverdeling

en: SKEW(number; number2; ...)
nl: SKEW(getal1; getal2; ...)

en: SKEW(range)
nl: SKEW(bereik)

en: SKEW(11.4; 17.3; 21.3; 25.9; 40.1) returns 0.9768
nl: SKEW(11.4; 17.3; 21.3; 25.9; 40.1) geeft 0.9768 terug

en: The SKEWP() function returns the population skewness of a distribution
nl: De functie SKEWP() geeft de populatiescheefheid terug van een kansverdeling

en: SKEWP(number; number2; ...)
nl: SKEWP(getal1; getal2; ...)

en: SKEWP(range)
nl: SKEWP(bereik)

en: SKEWP(11.4; 17.3; 21.3; 25.9; 40.1) returns 0.6552
nl: SKEWP(11.4; 17.3; 21.3; 25.9; 40.1) geeft 0.6552 terug

en: The SLOPE() function calculates the slope of the linear regression line.
nl: De functie SLOPE() geeft de hellingshoek van een lineaire regressielijn terug.

en: Position (from the smallest)
nl: Positie (vanaf de kleinste)

en: The SMALL() function returns the k-th smallest value from the data set.
nl: De functie SMALL(..;k) geeft de k-de kleinste waarde terug van de verzameling gegevens.

en: SMALL(range; k)
nl: SMALL(bereik; k)

en: A1: 3, A2: 1, A3: 5 => SMALL(A1:A3; 1) returns 1
nl: A1: 3, A2: 1, A3: 5 => SMALL(A1:A3; 1) geeft 1 terug

en: Number to be normalized
nl: Te normaliseren getal

en: Mean of the distribution
nl: Gemiddelde van de verdeling

en: Standard deviation
nl: Standaard deviatie

en: The STANDARDIZE() function calculates a normalized value.
nl: De functie STANDARDIZE() geeft een genormaliseerde waarde terug.

en: STANDARDIZE(x; mean, stdev)
nl: STANDARDIZE(x; gemiddelde; stdev)

en: STANDARDIZE(4; 3; 7) returns 0.1429
nl: STANDARDIZE(4; 3; 7) geeft 0.1429 terug

en: The STDEV() function returns the estimate standard deviation based on a sample. The standard deviation is a measure of how widely values are dispersed from the average value.
nl: De functie STDEV() geeft de geschatte standaard deviatie terug, gebaseerd op een steekproef. De standaarddeviatie is een maat voor de spreiding van de waarden om hun gemiddelde.

en: STDEV(value;value;...)
nl: STDEV(waarde;waarde;...)

en: STDEV(6;7;8) equals 1
nl: STDEV(6;7;8) geeft 1 terug

en: The STDEVA() function returns the estimate standard deviation based on a sample. The standard deviation is a measure of how widely values are dispersed from the average value. If a referenced cell contains text or contains the boolean value FALSE, it is counted as 0. If the boolean value is TRUE it is counted as 1.
nl: De functie STDEVA() geeft de geschatte standaard deviatie terug, gebaseerd op een steekproef. De standaarddeviatie is een maat voor de spreiding van de waarden om hun gemiddelde. Als een cel tekst bevat of de Booleaanse (logische) waarde Onwaar, dan wordt deze meegeteld als 0. Is de Booleaanse waarde Waar, dan wordt deze geteld als 1.

en: STDEVA(value;value;...)
nl: STDEVA(waarde;waarde;...)

en: STDEVA(6; 7; A1; 8) equals 1, if A1 is empty
nl: STDEVA(6; 7; A1; 8) geeft 1 terug, als A1 leeg is

en: STDEVA(6; 7; A1; 8) equals 3.109, if A1 is TRUE
nl: STDEVA(6; 7; A1; 8) geeft 3.109 terug, als A1 de waarde Waar bevat

en: The STDEVP() function returns the standard deviation based on an entire population
nl: De functie STDEVP() geeft de standaard deviatie, gebaseerd op een gehele populatie

en: STDEVP(value;value;...)
nl: STDEVP(waarde;waarde;...)

en: STDEVP(6;7;8) equals 0.816497...
nl: STDEVP(6;7;8) is 0.816497...

en: The STDEVPA() function returns standard deviation based on an entire population. If a referenced cell contains text or contains the boolean value FALSE, it is counted as 0. If the boolean value is TRUE it is counted as 1.
nl: De functie STDEVPA() geeft de standaarddeviatie terug, gebaseerd op een gehele populatie. Als een cel tekst bevat, of de Booleaanse (logische) waarde Onwaar, dan wordt deze als 0 meegeteld. Als de Booleaanse waarde Waar is, dan wordt deze geteld als 1.

en: STDEVPA(value;value;...)
nl: STDEVPA(waarde;waarde;...)

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 0.816497..., if A1 is empty
nl: STDEVPA(6; 7; A1; 8) geeft 0.816497... terug, als A1 leeg is

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 2.69..., if A1 is TRUE
nl: STDEVPA(6; 7; A1; 8) geeft 2.69... terug, als A1 de waarde Waar bevat

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 3.11..., if A1 is FALSE
nl: STDEVPA(6; 7; A1; 8) geeft 3.11... terug, als A1 de waarde Onwaar bevat

en: The STEYX() function calculates the standard error of the predicted y value for each x in the regression.
nl: De functie STEYX() berekent de standaard fout van de voorspelde y-waarde voor elke x in de regressie.

en: Value (array)
nl: Waarde (reeks)

en: The SUMPRODUCT() function (SUM(X*Y)) returns the sum of the product of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
nl: De functie SUMPRODUCT() (SUM(X*Y)) geeft de som terug van de producten van de overeenkomende waarden in de twee reeksen. Het aantal waarden in beide reeksen moet gelijk zijn. Anders geeft deze functie "Err" terug.

en: SUMPRODUCT(array1;array2)
nl: SUMPRODUCT(reeks1;reeks2)

en: SUMPRODUCT(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns 31
nl: SUMPRODUCT(A1:A2;B1:B2) met A1=2, A2=5, B1=3 en B2=5 geeft 31 terug

en: The SUMX2PY2() function (SUM(X^2+Y^2)) returns the sum of the squares of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
nl: De functie SUMX2PY2() (SUM(X^2+Y^2)) geeft de som terug van de kwadraten van de overeenkomende waarden in de beide reeksen. Het aantal waarden in beide reeksen moet gelijk zijn. Anders geeft deze functie "Err" terug.

en: SUMX2PY2(array1;array2)
nl: SUMX2PY2(reeks1;reeks2)

en: SUMX2PY2(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns 63
nl: SUMX2PY2(A1:A2;B1:B2) met A1=2, A2=5, B1=3 en B2=5 geeft 63 terug

en: The SUMX2MY2() function (SUM(X^2-Y^2)) returns the difference of the squares of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
nl: De functie SUMX2MY2() (SUM(X^2-Y^2)) geeft de som terug van de verschillen van de kwadraten van deze waarden. Het aantal waarden in beide reeksen moet gelijk zijn. Anders geeft deze functie "Err" terug.

en: SUMX2MY2(array1;array2)
nl: SUMX2MY2(reeks1;reeks2)

en: SUMX2MY2(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns -5
nl: SUMX2MY2(A1:A2;B1:B2) met A1=,2 A2=5, B1=3 en B2=5 geeft -5 terug

en: Degrees of freedom for the t-distribution
nl: Vrijheidsgraden voor de t-verdeling

en: Mode (1 or 2)
nl: Modus (1 of 2)

en: The TDIST() function returns the t-distribution.
nl: De functie TDIST() geeft de t-verdeling terug.

en: Mode = 1 returns the one-tailed test, Mode = 2 returns the two-tailed test.
nl: Modus = 1 geeft de test gebaseerd op een van de staarten (van de verdelingsfunctie). Modus = 2 geeft de test voor beide staarten.

en: TDIST(number;degrees_freedom;mode)
nl: TDIST(getal;vrijheidsgraden;modus)

en: TDIST(12;5;1) returns 0.000035
nl: TDIST(12;5;1) geeft 0.000035 terug

en: KnownY
nl: BekendeY

en: KnownX
nl: BekendeX

en: NumberSequence newX
nl: NummerReeks nieuweX

en: allowOffset
nl: toestaanOffset

en: The TREND() function calculates a sequence of Y-values based on a linear regression of known X- and Y-value pairs. For the input parameters, the user must firstly select a cell-range containing the Y-values, followed by the cell-range of the corresponding X-values.
nl: De functie TREND() berekent een rij Y-waarden volgens een lineaire regressie van bekende X,Y-paren. Voor de invoerparameters, moet de gebruiker eerst een cellenbereik selecteren voor de Y-waarden, gevolgd door het cellenbereik voor de bijbehorende X-waarden.

en: The line of best fit may be extrapolated to a different X-range, which is specified as the 3rd parameter. However, the input X-range should be given again if no extrapolation is required.
nl: De lijn die het beste past (best fit) kan worden geëxtrapoleerd naar een ander X-bereik, dat als de derde parameter wordt opgegeven. Echter, het ingevoerde X-bereik moet opnieuw worden opgegeven indien geen extrapolatie wordt gewenst.

en: The regression line can be forced to intersect the origin (X=0, Y=0) by setting the 4th parameter, allowOffset, to FALSE or 0. Setting this parameter to TRUE or 1 (the default) allows the best-fit line to intersect the vertical axis at a non-zero value of Y.
nl: De regressielijn kan geforceerd worden door de oorsprong (X=0, Y=0) te gaan, door de 4de parameter, toestaanOffset, op False of 0 te stellen. Deze parameter de waarde TRUE of 1 geven maakt het mogelijk dat de best passende lijn de Y-as niet in de oorsprong snijdt.

en: Note that since the result of this function is a row of calculated Y-values, plotting the data will be facilitated if the X- and Y- values are also in rows, rather than columns.
nl: Merk op dat het resultaat van deze functie een rij (in het rekenblad) is van berekende Y-waarden, het plotten van de gegevens eenvoudiger wordt gemaakt als de X- en Y-waarden ook in rijen worden gegeven, en niet in kolommen.

en: Constraints: COUNT(knownY) = COUNT(knownX).
nl: Voorwaarden: COUNT(bekendeY) = COUNT(bekendeX).

en: Since the result is an array, use Ctrl+Alt+Enter (instead of just Enter) to display the values in separate cells.
nl: Omdat het resultaat een array is, moet u Ctrl+Alt+Enter gebruiken (in plaats van alleen Enter) om de waarden in aparte cellen weer te geven.

en: TREND(known Y-range; [known X-range; [new X-range; [allowOffset=TRUE/FALSE]]])
nl: TREND(bekende Y-bereik; ;bekende  X-bereik; [nieuweX-bereik; [toestaanOffset = TRUE/FALSE]]])

en: The TRIMMEAN() function calculates the mean of a data set with the smallest and largest values omitted to eliminate possible outliers. The total fraction of measurements which are to be excluded is set by the second parameter (cutOffFraction).
nl: De functie TRIMMEAN() berekent het gemiddelde van de gegevensverzameling, met weglating van kleinste en grootste waarden, om het meerekenen van uitschieters te voorkomen. Het totale gedeelte van de weg te laten metingen wordt ingesteld met de tweede parameter (afbreekFractie).

en: TRIMMEAN(dataSet; cutOffFraction)
nl: TRIMMEAN(gegevensverzameling; afbreekFractie)

en: x (array) The set of observed data for the first condition.
nl: x (array) De verzameling waargenomen gegevens voor de eerste conditie.

en: y (array) The set of observed data for the second condition.
nl: y (array) De verzameling waargenomen gegevens voor de tweede conditie.

en: mode Whether to look up 1-tailed (mode = 1) or 2-tailed (mode = 2) probability for t.
nl: modus Eenzijdige (modus = 1) of symmetrische (modus = 2) waarschijnlijkheid voor t.

en: type The type of t-test to perform. Set this to 1 for a paired t-test, 2 or 3 for an unpaired t-test.
nl: type Het type uit te voeren t-test. 1 voor een gepaarde t-test, 2 of 3 voor een ongepaarde t-test.

en: The TTEST() function calculates the probability of a t-test given two ranges of data to compare.
nl: De functie TTEST() berekent de kans van een t-test, gegeven twee te vergelijken gegevensbereiken.

en: A t-test compares two sets of data and establishes the likelihood that any difference between the two is caused by some variable having an effect. For example, given two sets of data, one containing the speed at which 30 tall people can run and the other containing the speed at which 30 short people can run, a t-test can tell you how likely it is that any speed difference between the two groups of people is due to their height.
nl: In een t-test worden twee verzamelingen van gegevens met elkaar vergeleken, en de waarschijnlijkheid vastgesteld dat enig verschil tussen de twee wordt veroorzaakt door een of andere variabele. Bijvoorbeeld, gegeven zijn twee gegevensverzamelingen, de ene van de snelheid waarmee 30 lange mensen kunnen rennen, en de andere de snelheid waarmee 30 korte mensen kunnen rennen. Met een t-test kan  worden berekend hoe groot de kans is dat een eventueel snelheidsverschil  het gevolg is van de lichaamslengte.

en: The mode parameter is used to indicate whether you require the difference between the two data sets to be in a specific direction or not. For example, if we are predicting that tall people will be able to run faster than short people, we would use a one-tailed test (mode = 1); however, if we are predicting that one group will be able to run faster than the other but not which one will actually be fastest, we would use a two-tailed test (mode = 2).
nl: De modus-parameter dient om te bepalen of de verschillen in de beide gegevensverzamelingen in dezelfde richting moeten wijzen, of niet. Bijvoorbeeld, als we verwachten dat lange mensen sneller kunnen rennen dan korte mensen, kunnen we een eenzijdige test gebruiken (mode=1, één staart). Echter, wanneer we verwachten dat de ene groep sneller is dan de andere groep, maar niet weten welke groep dat is, kunnen we een symmetrische test doen (mode=2, twee staarten).

en: Paired tests (type = 1, see Syntax below) are only suitable when both sets of data values are drawn from the same source (i.e. each source of data has provided an item in the first data range and an item in the second data range). In the running speed example, this is impossible since one person cannot be both short and tall: each person can only provide data for one group or the other. In such cases, where the values in each data set are drawn from different sources, an unpaired t-test is appropriate (type = 2 or type = 3). For unpaired t-tests, the two data ranges need not be equally sized; for paired t-tests the two ranges are required to contain the same number of cells.
nl: Gepaarde tests,(type=1, zie de syntaxis hieronder) zijn alleen geschikt wanneer beide gegevensverzamelingen afkomstig zijn van dezelfde bron (d.w.z. steeds geldt dat een element uit het eerste gegevensbereik, en een element uit het tweede gegevensbereik, uit dezelfde bron komen). In het voorbeeld van de rensnelheden, is dit onmogelijk, omdat iemand niet tegelijk lang en kort kan zijn: elke persoon kan alleen zijn vertegenwoordigd in de ene gegevensverzameling, of in de andere. In zulke gevallen, waarin de waarden in elke gegevensverzameling uit verschillende bron afkomstig zijn, moet een ongepaarde test worden gebruikt (type=2 of type=3). Bij ongepaarde t-tests hoeven de beide gegevensverzamelingen niet dezelfde grootte te hebben: bij gepaarde t-tests moet dit wel het geval zijn, en hetzelfde aantal elementen hebben.

en: When your sets of data values are not drawn from the same source, choosing the appropriate type of unpaired test depends upon the variance within each of your two samples. If the variances of the two samples are similar, you can use an unpaired t-test for samples with similar variances (type = 2); where the variances are not sufficiently similar you must use an unpaired t-test for samples with differing variances (type = 3).
nl: Wanneer de gegevensverzamelingen niet van dezelfde bron afkomstig zijn, hangt de keuze van de geschikte ongepaarde test af van de varianties binnen de beide verzamelingen. Indien die in beide verzamelingen ongeveer aan elkaar gelijk zijn, kunt u een ongepaarde t-test doen voor verzamelingen met ongeveer dezelfde varianties (type=2); indien de varianties te veel verschillen zijn, moet u de t-test doen voor verzamelingen met ongelijke varianties (type=3).

en: TTEST(x; y; mode; type)
nl: TTEST(x; y; modus; type)

en: The VAR() function calculates the variance based on a sample.
nl: De functie VAR() berekent de variantie van een steekproef.

en: VAR(value;value;...)
nl: VAR(waarde; waarde;...)

en: VAR(12;5;7) equals 13
nl: VAR(12;5;7) geeft 13 terug

en: VAR(15;80;3) equals 1716.333...
nl: VAR(15;80;3) geeft 1716.333... terug

en: VAR(6;7;8) equals 1
nl: VAR(6;7;8) geeft 1 terug

en: The VARA() function calculates the variance based on a sample allowing numbers, text and logical values to be included in the calculation, too. If the cell contains text or the argument evaluates to FALSE, it is counted as value zero (0). If the argument evaluates to TRUE, it is counted as one (1). Note that empty cells are not counted.
nl: De functie VARA() berekent de variantie van een steekproef. Getallen, tekst en Booleaanse (logische) waarden worden allemaal in de berekening meegenomen. Als een cel tekst bevat, of het argument dat Onwaar, wordt deze als nul (0) gerekend. Als het argument Waar wordt, dan wordt het gerekend als een een (1). Opmerking: lege cellen worden niet meegeteld.

en: VARA(value;value;...)
nl: VARA(waarde;waarde;...)

en: VARA(12;5;7) equals 13
nl: VARA(12;5;7) geeft 13 terug

en: VARA(15;80;3) equals 1716.333...
nl: VARA(15;80;3) geeft 1716.333... terug

en: VARA(6;7;8) equals 1
nl: VARA(6;7;8) geeft 1 terug

en: The VARIANCE() function calculates the variance based on a sample. It is the same as the VAR function.
nl: De functie VARIANCE() berekent de variantie van een steekproef. Is gelijk aan de functie VAR().

en: VARIANCE(value;value;...)
nl: VARIANCE(waarde;waarde;...)

en: VARIANCE(12;5;7) equals 13
nl: VARIANCE(12;5;7) geeft 13 terug

en: VARIANCE(15;80;3) equals 1716.333...
nl: VARIANCE(15;80;3) geeft 1716.333... terug

en: VARIANCE(6;7;8) equals 1
nl: VARIANCE(6;7;8) geeft 1 terug

en: The VARP() function calculates the variance based on an entire population.
nl: De functie VARP() berekent de variantie, gebaseerd op een gehele populatie.

en: VARP(value;value;...)
nl: VARP(waarde;waarde;...)

en: VARP(12;5;7) equals 8.666...
nl: VARP(12;5;7) geeft 8.666... terug

en: VARP(15;80;3) equals 1144.22...
nl: VARP(15;80;3) geeft 1144.22... terug

en: VARP(6;7;8) equals 0.6666667...
nl: VARP(6;7;8) geeft 0.6666667... terug

en: The VARPA() function calculates the variance based on an entire population. Text and boolean values that evaluate to FALSE are counted as 0, boolean value that evaluate to TRUE are counted as 1. Empty cells are not counted.
nl: De functie VARPA() berekent de variantie van de gehele populatie. Tekst en de Booleaanse waarden Onwaar worden meegeteld als 0. De Booleaanse waarden Waar worden geteld als 1. Lege cellen worden niet geteld.

en: VARPA(value;value;...)
nl: VARPA(waarde;waarde;...)

en: VARPA(12;5;7) equals 8.666...
nl: VARPA(12;5;7) geeft 8.666... terug

en: VARPA(15;80;3) equals 1144.22...
nl: VARPA(15;80;3) geeft 1144.22... terug

en: VARPA(6;7;8) equals 0.6666667...
nl: VARPA(6;7;8) geeft 0.6666667... terug

en: The WEIBULL() function returns the Weibull distribution.
nl: De functie WEIBULL() geeft de Weibull-verdeling terug.

en: The alpha and beta parameters must be positive, the number (first parameter) must be non-negative.
nl: De parameters alfa en beta moeten positief zijn. Het getal (eerste parameter) moet niet-negatief zijn.

en: WEIBULL(number;alpha;beta;cumulative)
nl: WEIBULL(getal;alfa;beta;cumulatief)

en: WEIBULL(2;1;1;0) equals 0.135335
nl: WEIBULL(2;1;1;0) geeft 0.135335 terug

en: WEIBULL(2;1;1;1) equals 0.864665
nl: WEIBULL(2;1;1;1) geeft 0.864665 terug

en: x (array)
nl: x (reeks)

en: mean
nl: gemiddelde

en: standardDeviation
nl: standaarddeviatie

en: The ZTEST() function calculates the two tailed probability of a z-test with normal distribution.
nl: De functie ZTEST() berekent de kans van een z-test met normale kansverdeling gebaseerd op beide staarten van de verdeling.

en: Performs a test of the null hypothesis, that the sample is a true sample of a normally distributed random variable with mean, mean, and standard deviation, sigma (standardDeviation). A return value of 1 indicates, that the null hypothesis is rejected, i.e. the sample is not a random sample of the normal distribution. If sigma is omitted, it is estimated from sample, using STDEV.
nl: Voert een test uit van de nul-hypothese, dat de steekproefer een is van een normaal verdeelde variabelemet gemiddelde, gemiddelde, en standaard deviatie, sigma (StandardDeviation). Een teruggegeven waarde 1 betekent dat denulhypothese wordt verworpen: d.w.z. de steekproef is niet een willekeurige steekproef van de normale kansverdeling.Indien sigma wordt weggelaten wordt die geschat uit de steekproef, met gebruik van STDEV().

en: ZTEST(x; mean; standardDeviation)
nl: ZTEST(x; gemiddelde; sigma)

en: The BINO() function returns the binomial distribution.
nl: De functie BINO() geeft de binomiale verdeling terug.

en: The first parameter is the number of trials, the second parameter is the number of successes, and the third is the probability of success. The number of trials should be greater than the number of successes and the probability should be smaller or equal to 1.
nl: De eerste parameter is het aantal pogingen, de tweede is het aantal succesvolle pogingen en de derde is de kans op succes. Het aantal pogingen moet groter zijn dan het aantal succesvolle pogingen, en de succeskans (zoals elke kans) moet groter zijn dan of gelijk aan 0 en kleiner zijn dan of gelijk aan 1.

en: BINO(trials;success;prob_of_success)
nl: BINO(pogingen;successen;succeskans)

en: BINO(12;9;0.8) returns 0.236223201
nl: BINO(12;9;0.8) geeft 0.236223201 terug

en: The SUMXMY2() function (SUM((X-Y)^2)) returns the square of the differences of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
nl: De functie SUMXMY2()  (SUM((X-Y)^2)) geeft de som van de kwadraten van de verschillen van deze waarden. Het aantal waarden in beide reeksen moet gelijk zijn. Anders geeft deze functie "Err" terug.

en: SUMXMY2(array1;array2)
nl: SUMXMY2(reeks1;reeks2)

en: SUMXMY2(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns 1
nl: SUMXMY2(A1:A2;B1:B2) met A1=2, A2=5, B1=3 en B2=5, geeft 1 terug

en: Probability of failure
nl: Kans op geen succes

en: The INVBINO() function returns the negative binomial distribution. The first parameter is the number of trials, the second parameter is the number of failures, and the third is the probability of failure. The number of trials should be larger than the number of failures and the probability should be smaller or equal to 1.
nl: De functie INVBINO() geeft de negatieve binomiale verdeling terug. De eerste parameter is het aantal pogingen, de tweede het aantal mislukte pogingen en de derde de kans op geen succes. Het aantal pogingen moet groter zijn dan het aantal mislukte pogingen en de kans (zoals elke kans) moet groter zijn dan of gelijk aan 0 en kleiner zijn dan of gelijk aan 1.

en: INVBINO(trials;failure;prob_of_failure)
nl: INVBINO(pogingen;mislukkingen;kans_op_geen_succes)

en: INVBINO(12;3;0.2) returns 0.236223201
nl: INVBINO(12;3;0.2) geeft 0.236223201

en: The GAMMALN() function returns the natural logarithm of the gamma function: G(x). The number parameter must be positive.
nl: De functie GAMMALN(x) berekent de natuurlijke logaritme van de gammafunctie: G(x). De parameter moet een positief getal zijn.

en: GAMMALN(Number)
nl: GAMMALN(getal)

en: GAMMALN(2) returns 0
nl: GAMMALN(2) geeft 0 terug

en: Decimals
nl: Decimalen

en: The DOLLAR() function converts a number to text using currency format, with the decimals rounded to the specified place. Although the name is DOLLAR, this function will do the conversion according to the current locale.
nl: De functie DOLLAR() converteert een getal naar tekst met behulp van de valuta-opmaak. De tweede parameter geeft aan op hoeveel cijfers achter de komma wordt afgerond. Hoewel de naam van de functie DOLLAR is, zal de conversie worden gedaan met behulp van de op uw systeem ingestelde valuta, bijvoorbeeld Euro's.

en: DOLLAR(number;decimals)
nl: DOLLAR(getal;decimalen)

en: DOLLAR(1403.77) returns "$ 1,403.77"
nl: DOLLAR(1403.77) geeft "€ 1,403.77" terug

en: DOLLAR(-0.123;4) returns "$-0.1230"
nl: DOLLAR(-0.123;4) geeft "€ -0.1230" terug

en: No_commas
nl: Geen_kommas

en: The FIXED() function rounds a number to the specified number of decimals, formats the number in decimal format string, and returns the result as text. If decimals is negative, number is rounded to the left of the decimal point. If you omit decimals, it is assumed to be 2. If optional parameter no_commas is True, thousand separators will not show up.
nl: De functie FIXED() rondt een getal af naar het opgegeven aantal cijfers achter de komma. Vervolgens wordt het getal opgemaakt en weergegeven als tekst. Als decimalen negatief is, dan wordt er links van de komma afgerond. Als u decimalen weglaat, dan wordt op 2 cijfers achter de komma  afgerond. Als de optionele parameter geen_kommas Waar is, dan wordt het scheidingsteken voor duizendtallen niet gebruikt.

en: FIXED(number;decimals;no_commas)
nl: FIXED(getal;decimalen;geen_kommas)

en: FIXED(1234.567;1) returns "1,234.6"
nl: FIXED(1234.567;1) geeft "1,234.6" terug

en: FIXED(1234.567;1;FALSE) returns "1234.6"
nl: FIXED(1234.567;1;Onwaar) geeft "1234.6" terug

en: FIXED(44.332) returns "44.33"
nl: FIXED(44.332) geeft "44.33" terug

en: Text for which you want to substitute
nl: Te vervangen tekst

en: Part of text you want to replace
nl: Deel van tekst die u wilt vervangen

en: New text which will be replacement
nl: Nieuwe vervangende tekst

en: Which occurrence to replace
nl: Plaats waar tekst moet worden vervangen

en: The SUBSTITUTE() substitutes new_text for old_text in a text string. If instance_num is specified, only that instance of old_text is replaced. Otherwise, every occurrence of old_text is changed to new_text. Use SUBSTITUTE when you want to replace specific text, use REPLACE when you want to replace any text that occurs in a specific location.
nl: De functie SUBSTITUTE() vervangt in een tekenreeks oude_tekst door nieuwe_tekst. Als het voorkom_num opgegeven is, dan wordt alleen op dat voorkom_num oude_tekst vervangen door nieuwe_tekst. Anders wordt elk voorkomen van oude_tekst vervangen door nieuwe_tekst. Gebruik SUBSTITUTE() als u een bepaalde tekst wilt vervangen, en gebruik REPLACE() als u iedere tekst die op een bepaalde plaats voorkomt wilt vervangen.

en: SUBSTITUTE(text; old_text; new_text; instance_num)
nl: SUBSTITUTE(tekst; oude_tekst; nieuwe_tekst; voorkom_num)

en: SUBSTITUTE("Cost Data";"Cost";"Sales") returns "Sales Data"
nl: SUBSTITUTE("kostengegevens";"kosten";"verkoop") geeft "verkoopgegevens" terug

en: SUBSTITUTE("Qtr 1, 2001";"1";"3";1) returns "Qtr 3, 2001"
nl: SUBSTITUTE("kwartaal 1, 2001";"1";"3";1) geeft "kwartaal 3, 2001" terug

en: SUBSTITUTE("Qtr 1, 2001";"1";"3";4) returns "Qtr 3, 2003"
nl: SUBSTITUTE("kwartaal 1, 2001";"1";"3") geeft "kwartaal 3, 2003" terug

en: The text you want to find
nl: De tekst die u wilt zoeken

en: The text which may contain find_text
nl: De tekst die mogelijk zoek_tekst bevat

en: Specified index to start the search
nl: Opgegeven startindex voor de zoekactie

en: The SEARCH() function finds one text string (find_text) within another text string (within_text) and returns the number of the starting point of find_text, from the leftmost character of within_text.
nl: De functie SEARCH() zoekt een tekenreeks zoek_tekst in een andere tekenreeks (in_deze_tekst) en geeft de positie van het eerste teken van zoek_tekst hierin terug, gerekend vanaf het begin van de tekenreeks in_deze_tekst.

en: You can use wildcard characters, question mark (?) and asterisk (*). A question mark matches any single character, an asterisk matches any sequences of characters.
nl: U kunt gebruik maken van jokertekens, vraagteken (?) en sterretje (*). Een vraagteken staat voor elk apart karakter, een sterretje komt overeen met een reeks van karakters.

en: Parameter start_num specifies the character at which to start the search. The first character is character number 1. If start_num is omitted, it is assumed to be 1. SEARCH does not distinguish between uppercase and lowercase letters.
nl: De parameter startpunt geeft het karakter aan waar het zoeken wordt gestart. Het eerste karakter heeft het nummer 1. Als startpunt wordt weggelaten, wordt hiervoor 1 aangenomen. De functie SEARCH() maakt geen onderscheid tussen hoofd- en kleine letters.

en: SEARCH(find_text;within_text;start_num)
nl: SEARCH(zoek_tekst;in_deze_tekst;startpunt)

en: SEARCH("e";"Statements";6) returns 7
nl: SEARCH("e";"Evenbeeld";5) geeft 6 terug

en: SEARCH("margin";"Profit Margin") returns 8
nl: SEARCH("begin";"Profijtbeginsel") geeft 8 terug

en: Specified byte position to start the search
nl: Opgegeven beginpunt in bytes voor de zoekactie

en: The SEARCHB() function finds one text string (find_text) within another text string (within_text) and returns the number of the starting point of find_text, from the leftmost character of within_text using byte positions.
nl: De functie SEARCHB() zoekt een tekenreeks zoek_tekst in een andere tekenreeks (in_deze_tekst) en geeft het positienummer in terug van het eerste teken van zoek_tekst hierin terug, gerekend vanaf het startpunt van de tekenreeks in_deze_tekst, alles gerekend in bytes.

en: Parameter BytePosition specifies the character at which to start the search. The first character is character number 2. If BytePosition is omitted, it is assumed to be 2. SEARCHB does not distinguish between uppercase and lowercase letters.
nl: De parameter startpunt geeft het karakter aan waar het zoeken wordt gestart. Het eerste karakter heeft het nummer 2. Als bytepositie_start wordt weggelaten, wordt hiervoor 2 aangenomen. De functie SEARCHB() maakt geen onderscheid tussen hoofd- en kleine letters.

en: SEARCHB(find_text;within_text;BytePosition Start)
nl: SEARCHB(zoek_tekst;in_deze_tekst;bytepositie_start)

en: The T() function returns the text referred to by value. If value is, or refers to, text then T returns value. If value does not refer to text then T returns empty text.
nl: De functie T(waarde) geeft de tekst terug waarnaar verwezen wordt door waarde. Als waarde een tekst is of naar een tekst verwijst, dan wordt waarde teruggegeven. Als waarde niet naar een tekst verwijst, wordt een lege tekenreeks teruggegeven.

en: T(value)
nl: T(waarde)

en: T("Calligra") returns "Calligra"
nl: T("Calligra") geeft "Calligra" terug

en: T(1.2) returns "" (empty text)
nl: T(1.2) geeft "" (lege tekenreeks)

en: The TEXT() function converts a value to text.
nl: De functie TEXT() zet een waarde om naar tekst.

en: TEXT(value)
nl: TEXT(waarde)

en: TEXT(1234.56) returns "1234.56"
nl: TEXT(1234.56) geeft de tekst "1234.56" terug

en: TEXT("KSpread") returns "KSpread"
nl: TEXT("KSpread") geeft "KSpread" terug

en: String
nl: Tekenreeks

en: The PROPER() function converts the first letter of each word to uppercase and the rest of the letters to lowercase.
nl: De functie PROPER() zet de eerste letter van elk woord om naar een hoofdletter, en de rest van de letters naar kleine letters.

en: PROPER(string)
nl: PROPER(tekenreeks)

en: PROPER("this is a title") returns "This Is A Title"
nl: PROPER("dit is een titel") geeft "Dit Is Een Titel"

en: First string
nl: Eerste tekenreeks

en: String to compare with
nl: Tekenreeks waarmee wordt vergeleken

en: Compare case-sensitive (true/false)
nl: Hoofdlettergevoelig vergelijken (Waar/Onwaar)

en: The COMPARE() function returns 0 if the two strings are equal; -1 if the first one is lower in value than the second one; otherwise it returns 1.
nl: De functie COMPARE() geeft 0 terug als de twee tekenreeksen aan elkaar gelijk zijn, -1 als de eerste een lagere waarde heeft dan de tweede en anders wordt 1 teruggegeven.

en: COMPARE(string1; string2; true|false)
nl: COMPARE(tekenreeks1; tekenreeks2; Waar|Onwaar)

en: COMPARE("Calligra"; "Calligra"; true) returns 0
nl: COMPARE("Calligra"; "Calligra"; Waar) geeft 0 terug

en: COMPARE("calligra"; "Calligra"; true) returns 1
nl: COMPARE("calligra"; "Calligra"; Waar) geeft 1 terug

en: COMPARE("kspread"; "Calligra"; false) returns 1
nl: COMPARE("kspread"; "Calligra"; Onwaar) geeft 1 terug

en: The EXACT() function returns True if these two strings are equal. Otherwise, it returns False.
nl: De functie EXACT() geeft Waar terug als de twee tekenreeksen aan elkaar gelijk zijn, en anders Onwaar.

en: EXACT(string1;string2)
nl: EXACT(tekenreeks1;tekenreeks2)

en: EXACT("Calligra";"Calligra") returns True
nl: EXACT("Calligra";"Calligra") geeft Waar terug

en: EXACT("KSpread";"Calligra") returns False
nl: EXACT("KSpread";"Calligra") geeft Onwaar terug

en: Text which you want to replace some characters
nl: Tekst waarin u enkele tekens wilt vervangen

en: Position of the characters to replace
nl: Positie van de te vervangen tekens

en: Number of characters to replace
nl: Aantal te vervangen tekens

en: The text that will replace characters in old text
nl: De tekst die de tekens in de oude tekst moet vervangen

en: The REPLACE() function replaces part of a text string with a different text string.
nl: De functie REPLACE() vervangt een deel van een tekenreeks door een andere tekenreeks.

en: REPLACE(text;position;length;new_text)
nl: REPLACE(tekst;positie;lengte;nieuwe_tekst)

en: REPLACE("abcdefghijk";6;5;"-") returns "abcde-k"
nl: REPLACE("abcdefghijk";6;5;"-") geeft "abcde-k" terug

en: REPLACE("2002";3;2;"03") returns "2003"
nl: REPLACE("2002";3;2;"03") geeft "2003" terug

en: Text which you want to replace some characters using byte position
nl: Tekst waarin u enkele tekens wilt vervangen, met behulp van positie in bytes

en: Byte position of the characters to replace
nl: Positie in bytes van de te vervangen tekens

en: The byte length of characters to replace
nl: Lengte in bytes van te vervangen tekens

en: The REPLACEB() function replaces part of a text string with a different text string using byte positions.
nl: De functie REPLACEB() vervangt een deel van een tekenreeks door een andere tekenreeks, met behulp van posities in bytes.

en: REPLACEB(text;BytePosition;ByteLength Len;new_text)
nl: REPLACEB(tekst;bytepositie;bytelengte;nieuwe_tekst)

en: Specifies index to start the search
nl: Geeft de index waar de zoekactie moet beginnen

en: The FIND() function finds one text string (find_text) within another text string (within_text) and returns the number of the starting point of find_text, from the leftmost character of within_text.
nl: De functie FIND() zoekt een tekenreeks (zoek_tekst) in een andere tekenreeks (in_deze_tekst) en geeft de positie terug van het eerste teken van "zoek_tekst" in "in_deze_tekst", geteld vanaf het eerste teken hierin.

en: Parameter start_num specifies the character at which to start the search. The first character is character number 1. If start_num is omitted, it is assumed to be 1.
nl: De parameter "start_getal" geeft het teken aan waar de zoekactie moet beginnen. Het eerste teken heeft nummer 1. Als "start_getal" niet wordt opgegeven, dan wordt hier de waarde 1 voor gebruikt.

en: You can also use function SEARCH, but unlike SEARCH, FIND is case-sensitive and does not allow wildcard characters.
nl: U kunt ook de functie SEARCH() gebruiken, maar anders dan SEARCH() maakt FIND() onderscheid tussen hoofd- en kleine letters, en kunnen er geen jokertekens worden gebruikt.

en: FIND(find_text;within_text;start_num)
nl: FIND(zoek_tekst;binnen_deze_tekst;start_getal)

en: FIND("Cal";"Calligra") returns 1
nl: FIND("Cal";"Calligra") geeft 1 terug

en: FIND("i";"Calligra") returns 5
nl: FIND("i";"Calligra") geeft 5 terug

en: FIND("a";"Sheets in Calligra";4) returns 12
nl: FIND("a";"Sheets in Calligra";4) geeft 12 terug

en: Specifies byte position to start the search
nl: Geeft de positie in bytes, waar de zoekactie moet beginnen

en: The FINDB() function finds one text string (find_text) within another text string (within_text) and returns the number of the starting point of find_text, from the leftmost character of within_text using byte positions.
nl: De functie FINDB() zoekt een tekenreeks (zoek_tekst) in een andere tekenreeks (in_deze_tekst) en geeft de positie terug van het eerste teken van "zoek_tekst" in "in_deze_tekst", gemeten in bytes.

en: Parameter BytePosition specifies the character at which to start the search. The first character is character number 2. If start_num is omitted, it is assumed to be 2.
nl: De parameter "bytepositie_start" geeft het teken aan waar de zoekactie moet beginnen. Het eerste teken heeft nummer 2. Als "bytepositie_start" niet wordt opgegeven, wordt hier de waarde 2 voor gebruikt.

en: FINDB(find_text;within_text;BytePosition Start)
nl: FINDB(zoek_tekst;binnen_deze_tekst;bytepositie_start)

en: Source string
nl: Brontekenreeks

en: Position
nl: Positie

en: Length
nl: Lengte

en: The MID() function returns a substring that contains 'length' characters of the string, starting at 'position' index.
nl: De functie MID(tekst;positie;lengte) geeft een gedeelte terug van de tekenreeks als tekst met een aantal karakters gelijk aan lengte, beginnend bij de index die wordt gegeven door positie.

en: MID(text;position;length)
nl: MID(tekst;positie;lengte)

en: MID(text;position)
nl: MID(tekst;positie)

en: MID("Calligra";2;3) returns "all"
nl: MID("Calligra";2;3) geeft "all" terug

en: MID("Calligra";2) returns "alligra"
nl: MID("Calligra";2) geeft "alligra" terug

en: Byte Position
nl: Positie in bytes

en: Byte Length
nl: Lengte in bytes

en: The MIDB() function returns a substring that contains 'length' characters of the string, starting at 'position' index using byte positions.
nl: De functie MIDB(tekst;positie;lengte) geeft een gedeelte terug van de tekenreeks als tekst met een lengte in bytes, gelijk aan bytelengte, beginnend bij de de bytepositie die wordt gegeven door bytepositie_start.

en: MIDB(text;BytePosition Start;ByteLength)
nl: MIDB(tekst;bytepositie_start;bytelengte)

en: MIDB(text;BytePosition Start)
nl: MIDB(tekst;bytepositie_start)

en: The LEN() function returns the length of the string.
nl: De functie LEN() geeft de lengte (aantal tekens) terug van de opgegeven tekenreeks.

en: LEN(text)
nl: LEN(tekst)

en: LEN("hello") returns 5
nl: LEN("hallo") geeft 5 terug

en: LEN("KSpread") returns 7
nl: LEN("KSpread") geeft 7 terug

en: The LENB() function returns the length of the string using byte positions.
nl: De functie LENB() geeft de lengte (aantal bytes) terug van de opgegeven tekenreeks.

en: LENB(text)
nl: LENB(tekst)

en: The TRIM() function returns text with only single spaces between words.
nl: De functie TRIM() geeft tekst terug zonder overbodige spaties  tussen    de   woorden.

en: TRIM(text)
nl: TRIM(tekst)

en: TRIM(" hello    KSpread   ") returns "hello KSpread"
nl: TRIM(" Hallo    KSpread   ") geeft "Hallo KSpread" terug

en: The CONCATENATE() function returns a string which is the concatenation of the strings passed as parameters.
nl: De functie CONCATENATE() geeft een tekenreeks terug die wordt gevormd door alle als parameter opgegeven tekenreeksen aan elkaar te plakken.

en: CONCATENATE(value;value;...)
nl: CONCATENATE(waarde;waarde;...)

en: CONCATENATE("Sheets";"Calligra";"KDE") returns "SheetsCalligraKDE"
nl: CONCATENATE("Sheets";"Calligra";"KDE") geeft "SheetsCalligraKDE" terug

en: Number of characters
nl: Aantal karakters

en: The RIGHT() function returns a substring that contains the 'length' rightmost characters of the string. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string.
nl: De functie RIGHT(tekst;lengte) geeft het door lengte gegeven aantal meest rechtse karakters van tekst terug. Als lengte groter is dan de lengte van tekst wordt de gehele tekenrij als tekst teruggegeven.

en: RIGHT(text;length)
nl: RIGHT(tekst;lengte)

en: RIGHT("hello";2) returns "lo"
nl: RIGHT("hallo";2) geeft "lo" terug

en: RIGHT("KSpread";10) returns "KSpread"
nl: RIGHT("KSpread";10) geeft "KSpread" terug

en: RIGHT("KSpread") returns "d"
nl: RIGHT("KSpread") geeft "d" terug (waarde van lengte is dus standaard 1)

en: The RIGHTB() function returns a substring that contains the 'length' rightmost characters of the string using byte positions. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string.
nl: De functie RIGHTB(tekst;bytelengte) geeft het door bytelengte gegeven aantal meest rechtse karakters van tekst terug, gemeten in bytes. Als lengte groter is dan de lengte van tekst wordt de gehele tekenrij als tekst teruggegeven.

en: RIGHTB(text;ByteLength)
nl: RIGHTB(tekst;bytelengte)

en: The LEFT() function returns a substring that contains the 'length' leftmost characters of the string. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string. It is an error for the number of characters to be less than 0.
nl: De functie LEFT(tekst;lengte) geeft het door lengte gegeven aantal meest linkse karakters van tekst terug. Als lengte groter is dan de lengte van tekst wordt de gehele tekenrij als tekst teruggegeven. Het is een fout als het aantal karakters kleiner is dan 0.

en: LEFT(text;length)
nl: LEFT(tekst;lengte)

en: LEFT("hello";2) returns "he"
nl: LEFT("hallo";2) geeft "ha" terug

en: LEFT("KSpread";10) returns "KSpread"
nl: LEFT("KSpread";10) geeft "KSpread" terug

en: LEFT("KSpread") returns "K"
nl: LEFT("KSpread") geeft "K" terug (waarde van lengte is dus standaard 1)

en: The LEFTB() function returns a substring that contains the 'length' leftmost characters of the string using byte positions. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string. It is an error for the number of characters to be less than 0.
nl: De functie LEFTB(tekst;bytelengte) geeft het door bytelengte gegeven aantal meest linkse karakters van tekst terug, gemeten in bytes. Als bytelengte groter is dan de lengte van tekst wordt de gehele tekenrij als tekst teruggegeven. Het is een fout als het aantal karakters kleiner is dan 0.

en: LEFTB(text;ByteLength)
nl: LEFTB(tekst;bytelengte)

en: Count of repetitions
nl: Aantal herhalingen

en: The REPT() function repeats the first parameter as many times as by the second parameter. The second parameter must not be negative, and this function will return an empty string if the second parameter is zero (or rounds down to zero).
nl: De functie REPT(tekst;aantal) herhaalt tekst zo vaak als door aantal wordt aangegeven. aantal mag niet negatief zijn, en er wordt een lege tekenreeks teruggegeven als aantal 0 is (of naar beneden naar 0 wordt afgerond).

en: REPT(text;count)
nl: REPT(tekst;aantal)

en: REPT("KSpread";3) returns "KSpreadKSpreadKSpread"
nl: REPT("kspread";3) geeft "kspreadkspreadkspread" terug

en: REPT("KSpread";0) returns ""
nl: REPT("KSpread";0) geeft "" terug

en: The ROT13() function encrypts text by replacing each letter with the one 13 places along in the alphabet. If the 13th position is beyond the letter Z, it begins again at A (rotation).
nl: De functie ROT13() versleutelt tekst door elke letter te vervangen door een andere letter die 13 plaatsen verder in het alfabet staat. Als de 13e positie voorbij de Z ligt, dan gaat de functie verder bij A (rotatie).

en: By applying the encryption function again to the resulting text, you can decrypt the text.
nl: Door deze versleutelingsfunctie nogmaals op de resulterende tekst toe te passen kunt u de tekst weer ontcijferen.

en: ROT13(Text)
nl: ROT13(tekst)

en: ROT13("KSpread") returns "XFcernq"
nl: ROT13("KSpread") geeft "XFcernq" terug

en: ROT13("XFcernq") returns "KSpread"
nl: ROT13("XFcernq") geeft "KSpread" terug

en: The TOGGLE() function changes lowercase characters to uppercase and uppercase characters to lowercase.
nl: De functie TOGGLE() vervangt kleine letters door hoofdletters en andersom.

en: TOGGLE(text)
nl: TOGGLE(tekst)

en: TOGGLE("hello") returns "HELLO"
nl: TOGGLE("hallo") geeft "HALLO" terug

en: TOGGLE("HELLO") returns "hello"
nl: TOGGLE("HALLO") geeft "hallo" terug

en: TOGGLE("HeLlO") returns "hElLo"
nl: TOGGLE("HaLlO") geeft "hAlLo" terug

en: The CLEAN() function removes every non-printable character from the string
nl: De functie CLEAN() verwijdert alle niet afdrukbare tekens uit een tekenreeks

en: CLEAN(text)
nl: CLEAN(tekst)

en: CLEAN(AsciiToChar(7) + "HELLO") returns "HELLO"
nl: CLEAN(AsciiToChar(7) + "HALLO") geeft "HALLO" terug

en: The SLEEK() function removes all spaces from the string.
nl: De functie SLEEK() verwijdert alle spaties uit een tekenreeks.

en: SLEEK(text)
nl: SLEEK(tekst)

en: SLEEK("This is   some  text ") returns "Thisissometext"
nl: SLEEK("dit    is wat   tekst  ") geeft "ditiswattekst" terug

en: The UPPER() function converts a string to upper case.
nl: De functie UPPER() zet alle letters in een tekenreeks om naar hoofdletters.

en: UPPER(text)
nl: UPPER(tekst)

en: UPPER("hello") returns "HELLO"
nl: UPPER("hallo") geeft "HALLO" terug

en: UPPER("HELLO") returns "HELLO"
nl: UPPER("HALLO") geeft "HALLO" terug

en: The LOWER() function converts a string to lower case.
nl: De functie LOWER() zet alle letters in een tekenreeks om naar kleine letters.

en: LOWER(text)
nl: LOWER(tekst)

en: LOWER("hello") returns "hello"
nl: LOWER("hallo") geeft "hallo" terug

en: LOWER("HELLO") returns "hello"
nl: LOWER("HALLO") geeft "hallo" terug

en: Character code
nl: Karaktercode

en: The CHAR() function returns the character specified by a number.
nl: De functie CHAR() geeft het karakter terug, dat volgens de ASCII-tabel behoort bij een opgegeven (decimaal) getal.

en: CHAR(65) returns "A"
nl: CHAR(65) geeft "A" terug

en: The CODE() function returns a numeric code for the first character in a text string.
nl: De functie CODE() geeft de decimale ASCII-code terug van het eerste karakter uit een tekenreeks.

en: CODE(text)
nl: CODE(tekst)

en: CODE("KDE") returns 75
nl: CODE("KDE") geeft 75 terug

en: Converts text string that represents a value to the real value.
nl: Zet een getal dat gegeven is als een tekenreeks om naar het numerieke getal.

en: VALUE(text)
nl: VALUE(tekst)

en: VALUE("14.03") returns 14.03
nl: VALUE("14.03") geeft (het getal) 14.03 terug

en: Searched text
nl: Doorzochte tekst

en: Regular expression
nl: Reguliere expressie

en: Default value (optional)
nl: Standaard waarde (optioneel)

en: Back-reference (optional)
nl: Terugverwijzing (optioneel)

en: Returns a part of the string that matches a regular expression. If the string does not match the given regular expression, value specified as default is returned.
nl: Geeft een deel van een tekenreeks terug die overeenkomt met een reguliere expressie. Als in de tekenreeks geen overeenkomsten zijn met de gegeven reguliere expressie, wordt een waarde teruggegeven, die als standaard waarde is gedefinieerd.

en: If a back-reference is provided, then the value of that back-reference is returned.
nl: Wanneer een terugverwijzing wordt gegeven, zal de waarde daarvan worden teruggegeven.

en: If no default value is given, an empty string is assumed. If no back-reference is given, 0 is assumed (so that entire matching part is returned).
nl: Wanneer geen standaard waarde wordt opgegeven, wordt daarvoor een lege tekenreeks aangenomen. Wanneer geen terugverwijzing wordt opgegeven wordt 0 aangenomen (zodat het hele overeenkomende gedeelte wordt teruggegeven).

en: REGEXP(text; regexp; default; backref)
nl: REGEXP(tekst; regexp; standaard; terugverw)

en: REGEXP("Number is   15.";"[0-9]+") = "15"
nl: REGEXP("Het getal is   15.";"[0-9]+") geeft "15" terug

en: REGEXP("15, 20, 26, 41";"([0-9]+), *[0-9]+$";"";1) = "26"
nl: REGEXP("15, 20, 26, 41";"([0-9]+). *[0-9]+$";"";1) geeft "26" terug

en: Replacement
nl: Vervanging

en: Replaces all matches of a regular expression with the replacement text
nl: Vervangt alle overeenkomsten met een reguliere expressie door de vervangende tekst

en: REGEXPRE(text; regexp; replacement)
nl: REGEXPRE(tekst; regexp; vervanging)

en: REGEXPRE("14 and 15 and 16";"[0-9]+";"num") returns "num and num and num"
nl: REGEXPRE("14 en 15 en 16";"[0-9]+";"num") geeft "num en num en num" terug

en: The UNICODE() function returns a unicode code point for the first character in a text string.
nl: De functie UNICODE() geeft de unicode (een uitgebreide ASCII-code) terug voor het eerste karakter in een tekenreeks.

en: UNICODE(text)
nl: UNICODE(tekst)

en: UNICODE("KDE") returns 75
nl: UNICODE("KDE") geeft 75 terug

en: The UNICHAR() function returns the character specified by a unicode code point.
nl: De functie UNICHAR() geeft het karakter terug dat bij de opgegeven unicode (een uitbreiding van de ASCII-code) daar van behoort.

en: UNICHAR(65) returns "A"
nl: UNICHAR(65) geeft "A" terug

en: Full width characters
nl: Karakters met volle breedte

en: The ASC() function returns the half-width characters corresponding to the full-width argument.
nl: De functie ASC() geeft karakters met halve breedte terug die overeenkomen met het argument met volle breedte. Van belang voor Japanse karakters.

en: ASC(text)
nl: ASC(tekst)

en: Half-width characters
nl: Karakters met halve breedte

en: The JIS() function returns the full-width characters corresponding to the half-width argument.
nl: De functie JIS() geeft de karakters met volle breedte terug die overeenkomen met het argument met halve breedte. Van belang voor Japanse karakters.

en: JIS(text)
nl: JIS(tekst)

en: The BAHTTEXT() function converts a number to a text in Thai characters (baht).
nl: De functie BAHTTEXT() converteert een getal naar een tekst in Thaise karakters (baht).

en: BAHTTEXT(number)
nl: BAHTTEXT(getal)

en: BAHTTEXT(23) returns "ยี่สิบสามบาทถ้วน"
nl: BAHTTEXT(23) geeft "ยี่สิบสามบาทถ้วน" terug

en: Trigonometric
nl: Goniometrisch

en: The COS() function returns the cosine of x, where x is given in radians.
nl: De functie COS(x) geeft de cosinus y terug van een getal x, waarbij x gegeven is in radialen. (x uit R, y uit [-1, 1]).

en: COS(Float)
nl: COS(getal)

en: COS(0) equals 1.0
nl: COS(0) geeft 1.0 terug

en: COS(PI()/2) equals 0
nl: COS(PI()/2) geeft 0 terug

en: The ACOT() function returns the inverse cotangent of a number.
nl: De functie ACOT(x) geeft de arccotangens y van een getal x terug. (x uit R, y in radialen, uit (0, PI) ). Is de inverse van COT(x).

en: ACOT(Float)
nl: ACOT(getal)

en: ACOT(0) equals 1.57079633
nl: ACOT(0) geeft 1.57079633 terug

en: The SIN() function returns the sine of x, where x is given in radians.
nl: De functie SIN(x) geeft de sinus y terug van een getal x, waarbij x gegeven is in radialen. (x uit R, y uit [-1, 1] ).

en: SIN(Float)
nl: SIN(getal)

en: SIN(0) equals 0
nl: SIN(0) geeft 0 terug

en: SIN(PI()/2) equals 1
nl: SIN(PI()/2) geeft 1 terug

en: The TAN() function returns the tangent of x, where x is given in radians.
nl: De functie TAN(x) geeft de tangens y terug van een getal x, waarbij x gegeven is in radialen. (x uit R behalve +/- PI/2; +/- 3PI/2; etc, y uit R).

en: TAN(Float)
nl: TAN(getal)

en: TAN(0.7) equals 0.84228838
nl: TAN(0.7) geeft 0.84228838 terug

en: TAN(0) equals 0
nl: TAN(0) geeft 0 terug

en: The ACOS() function returns the arc cosine in radians and the value is mathematically defined to be 0 to PI (inclusive).
nl: De functie ACOS(x) geeft de arccosinus y terug in radialen, van het getal x. (x uit [-1, +1], y uit [0, PI] (per definitie)).

en: ACOS(Float)
nl: ACOS(getal)

en: ACOS(0.8) equals 0.6435011
nl: ACOS(0.8) geeft 0.6435011 terug

en: ACOS(0) equals 1.57079633
nl: ACOS(0) geeft 1.57079633 terug

en: The ASIN() function returns the arc sine in radians and the value is mathematically defined to be -PI/2 to PI/2 (inclusive).
nl: De functie ASIN(x) geeft de arcsinus y terug in radialen, van het getal x. (x uit [-1, 1]. y uit [-PI/2, PI/2] (per definitie)).

en: ASIN(Float)
nl: ASIN(getal)

en: ASIN(0.8) equals 0.92729522
nl: ASIN(0.8) geeft 0.92729522 terug

en: ASIN(0) equals 0
nl: ASIN(0) geeft 0 terug

en: The ATAN() function returns the arc tangent in radians and the value is mathematically defined to be -PI/2 to PI/2 (inclusive).
nl: De functie ATAN(x) geeft de arctangens y terug in radialen, van het getal  x. (x uit R, y uit (-PI/2, PI/2) (per definitie)).

en: ATAN(Float)
nl: ATAN(getal)

en: ATAN(0.8) equals 0.67474094
nl: ATAN(0.8) geeft 0.67474094 terug

en: ATAN(0) equals 0
nl: ATAN(0) geeft 0 terug

en: The COSH() function returns the hyperbolic cosine of x, which is defined mathematically as (exp(x) + exp(-x)) / 2.
nl: De functie COSH(x) geeft de hyperbolische cosinus y terug van het getal x. Deze is wiskundig gedefinieerd als (exp(x) + exp(-x)) / 2.  (x uit R, y >= 1).

en: COSH(Float)
nl: COSH(getal)

en: COSH(0.8) equals 1.33743495
nl: COSH(0.8) geeft 1.33743495 terug

en: COSH(0) equals 1
nl: COSH(0) geeft 1 terug

en: The SINH() function returns the hyperbolic sine of x, which is defined mathematically as (exp(x) - exp(-x)) / 2.
nl: De functie SINH(x) geeft de hyperbolische sinus y terug van het getal x. Deze is wiskundig gedefinieerd als (exp(x) - exp(-x)) / 2. (x uit R, y uit R).

en: SINH(Float)
nl: SINH(getal)

en: SINH(0.8) equals 0.88810598
nl: SINH(0.8) geeft 0.88810598 terug

en: SINH(0) equals 0
nl: SINH(0) geeft 0 terug

en: The TANH() function returns the hyperbolic tangent of x, which is defined mathematically as sinh(x)/cosh(x).
nl: De functie TANH(x) geeft de hyperbolische tangens y terug van het getal x. Deze is wiskundig gedefinieerd als sinh(x)/cosh(x). (x uit R, y uit (-1. 1) ).

en: TANH(Float)
nl: TANH(getal)

en: TANH(0.8) equals 0.66403677
nl: TANH(0.8) geeft 0.66403677 terug

en: TANH(0) equals 0
nl: TANH(0) geeft 0 terug

en: The ACOSH() function calculates the inverse hyperbolic cosine of x. That is the value whose hyperbolic cosine is x. If x is less than 1.0, acosh() returns not-a-number (NaN) and errno is set.
nl: De functie ACOSH(x) berekent de inverse hyperbolische cosinus y van het getal x; dit is de waarde waarvan de hyperbolische cosinus x. (x uit [1, ->), y >=0 (per definitie)). Als x kleiner is dan 1.0, dan geeft ACOSH() de foutmelding"not-a-number" (NaN). De andere waarde van y die voldoet aan COSH(y)=x is -y.

en: ACOSH(Float)
nl: ACOSH(getal)

en: ACOSH(5) equals 2.29243167
nl: ACOSH(5) geeft 2.29243167 terug

en: ACOSH(0) equals NaN
nl: ACOSH(0) geeft de foutmelding NaN terug

en: The ASINH() function calculates the inverse hyperbolic sine of x; that is the value whose hyperbolic sine is x.
nl: De functie ASINH(x) berekent de inverse hyperbolische sinus y van het getal  x; dit is de waarde waarvan de hyperbolische sinus x is. (x uit R, y uit R)

en: ASINH(Float)
nl: ASINH(getal)

en: ASINH(0.8) equals 0.73266826
nl: ASINH(0.8) geeft 0.73266826 terug

en: ASINH(0) equals 0
nl: ASINH(0) geeft 0 terug

en: The ATANH() function calculates the inverse hyperbolic tangent of x; that is the value whose hyperbolic tangent is x. If the absolute value of x is greater than 1.0, ATANH() returns not-a-number (NaN).
nl: De functie ATANH(x) berekent de inverse hyperbolische tangens y van het getal x; dit is de waarde waarvan de hyperbolische tangens x is. (x uit (-1, 1), y uit R ). Als de absolute waarde van x groter is dan 1.0, dan geeft ATANH() de foutmelding "not-a-number" (NaN) terug.

en: ATANH(Float)
nl: ATANH(getal)

en: ATANH(0.8) equals 1.09861229
nl: ATANH(0.8) geeft 1.09861229 terug

en: ATANH(0) equals 0
nl: ATANH(0) geeft 0 terug

en: This function calculates the arc tangent of the two variables x and y. It is similar to calculating the arc tangent of y/x, except that the signs of both arguments are used to determine the quadrant of the result.
nl: De functie ATAN2(x.y) berekent de arctangens z in radialen, van de twee variabelen x en y. Dit is gelijk aan de arctangens van y/x, met dit verschil dat de tekens van beide argumenten gebruikt worden om het kwadrant van het resultaat te bepalen. (x uit R, ongelijk 0, y uit R, z uit (0, 2*Pi), behalve Pi).

en: ATAN2(value;value)
nl: ATAN2(waarde;waarde)

en: ATAN2(0.5;1.0) equals 1.107149
nl: ATAN2(0.5;1.0) geeft 1.107149 terug (beide positief, dus 1e kwadrant)

en: ATAN2(-0.5;2.0) equals 1.815775
nl: ATAN2(-0.5;2.0) geeft 1.815775 terug (2e kwadrant)

en: This function transforms a radian angle to a degree angle.
nl: De functie DEGREES() zet een hoek of getal uitgedrukt in radialen om naar een hoek in graden.

en: DEGREES(Float)
nl: DEGREES(getal)

en: DEGREES(0.78) equals 44.69
nl: DEGREES(0.78) geeft 44.69 terug

en: DEGREES(1) equals 57.29
nl: DEGREES(1) geeft 57.29 terug

en: Angle (degrees)
nl: Hoek (graden)

en: This function transforms a degree angle to a radian angle.
nl: De functie RADIANS() zet een hoek uitgedrukt in graden om naar een hoek of getal in radialen.

en: RADIANS(Float)
nl: RADIANS(getal)

en: RADIANS(75) equals 1.308
nl: RADIANS(75) geeft 1.309 terug

en: RADIANS(90) equals 1.5707
nl: RADIANS(90) geeft 1.5707 terug

en: The PI() function returns the value of PI.
nl: De functie PI() geeft de benaderde waarde van Pi terug.

en: PI() equals 3.141592654...
nl: PI() is gelijk aan 3.141592654...

en: The CSC() function returns the cosecant of x, where x is given in radians.
nl: De functie CSC(x) geeft de cosecans y terug van het getal x, waarbij x gegeven is in radialen. (x uit R, x ongelijk aan 0, +/- PI, +/- 3*PI, etc, , |y| >=1).

en: CSC(Float)
nl: CSC(getal)

en: CSC(PI()/2) equals 1
nl: CSC(PI()/2) geeft 1 terug

en: The CSCH() function returns the hyperbolic cosecant of x, where x is given in radians.
nl: De functie CSCH(x) geeft de hyperbolische cosecans y terug van het getal x, waarbij x gegeven is in radialen (x uit R, ongelijk 0, y uit R, ongelijk 0).

en: CSCH(Float)
nl: CSCH(getal)

en: CSCH(PI()/2) equals 0.434537208...
nl: CSCH(PI()/2) geeft 0.434537208... terug

en: The SEC() function returns the secant of x, where x is given in radians.
nl: De functie SEC(x) geeft de secans y terug van het getal x, waarbij x gegeven is in radialen (x uit R, ongelijk aan +/-PI/2; +/-3*PI/2, etc; y uit R, niet uit (-1, 1)).

en: SEC(Float)
nl: SEC(getal)

en: SEC(0) equals 1
nl: SEC(0) geeft 1 terug

en: The SECH() function returns the hyperbolic secant of x, where x is given in radians.
nl: De functie SECH(x) geeft de hyperbolische secans y terug van het getal x, waarbij x gegeven is in radialen (x uit R, y uit (0, 1]).

en: SECH(Float)
nl: SECH(getal)

en: SECH(0) equals 1
nl: SECH(0) geeft 1 terug

en: You cannot change a protected sheet
nl: U kunt een beschermd werkblad niet wijzigen

note: i18n: Please use the same words (even upper/lower case) as in KoPageLayoutDia.cc function setupTab2(), without the brackets "<" and ">"
en: page
nl: pagina

en: pages
nl: pagina's

en: file
nl: bestand

en: name
nl: naam

en: time
nl: tijd

en: date
nl: datum

en: author
nl: auteur

en: email
nl: e-mail

en: sheet
nl: werkblad

en: Sheet%1
nl: Werkblad%1

en: This document has no sheets (tables).
nl: Dit document heeft geen werkbladen (tabellen).

en: Spreadsheet Application
nl: Rekenbladtoepassing

en: Copyright 1998-%1, The Calligra Sheets Team
nl: Copyright 1998-%1, het team van Calligra Sheets

en: Original Author
nl: Oorspronkelijke auteur

en: Maintainer
nl: Onderhouder

en: ODS and Excel, functions, scripting
nl: ODS en Excel, functies, scripts

en: Import/export filter developer
nl: Ontwikkelaar van import/exportfilter

en: Developer (functions)
nl: Ontwikkelaar (functies)

en: Implemented, reviewed and tested various functions
nl: Implementeerde, bekeek en teste diverse functies

en: Comment:
nl: Commentaar:

en: Define Print Range
nl: Afdrukbereik definiëren

en: Define the print range in the current sheet
nl: Het afdrukbereik in het huidige werkblad definiëren

en: Cell formatting
nl: Celopmaak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Define Print Range
nl: Afdrukbereik definiëren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
nl: Paginaopmaak instellen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileOptionsWidget)
en: File Options
nl: Bestandsopties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of entries in Recent Files list:
nl: Aantal bestanden in de lijst van Recente bestanden:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_recentFilesEntries)
en: Controls the maximum number of filenames that are shown when you select File-> Open Recent.
nl: Bepaalt het maximum aantal bestandsnamen die u ziet wanneer u Bestand -> Recent geopend selecteert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Autosave interval:
nl: Interval automatisch opslaan:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_autoSaveDelay)
en: Here you can select the time between autosaves, or disable this feature altogether by choosing "No autosave" (by selecting the minimum value).
nl: Hier kunt u het tijdsinterval instellen voor automatisch opslaan, of deze mogelijkheid geheel uitschakelen door "Niet automatisch opslaan" te kiezen (door de kleinste waarde te selecteren).

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoSaveDelay)
en: No autosave
nl: Niet automatisch opslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Create backup file:
nl: Reservekopiebestand aanmaken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_createBackupFile)
en: Check this box if you want some backup files created. This is checked per default.
nl: Selecteer deze optie als u wilt dat er reserve kopieën worden gemaakt. Standaard is deze optie geselecteerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cursor movement after pressing Enter:
nl: Cursorbeweging na het drukken op Enter:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_cursorMovement)
en: When you have selected a cell, pressing the Enter key will move the cell cursor one cell left, right, up or down, as determined by this setting.
nl: Na het selecteren van een cel op de Entertoets drukken verplaatst de celaanwijzer een cel naar links, rechts, boven of beneden, afhankelijk van deze instelling.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Func&tion shown in status bar:
nl: Func&tie getoond in de statusbalk:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_statusBarFunction)
en: This drop down selection box can be used to choose the calculation performed by the Statusbar Summary  function.
nl: In deze keuzelijst kunt u de berekening kiezen die wordt uitgevoerd door de Samenvattingsfunctie in de Statusbalk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Unit:
nl: &Eenheid:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_unit)
en: Choose the default unit that will be used in your sheets.
nl: Kies de standaard eenheid voor gebruik in de werkbladen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_indentationLabel)
en: I&ndentation step:
nl: &Stapgrootte voor inspringen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KoUnitDoubleSpinBox, m_indentationStep)
en: Lets you define the amount of indenting used by the Increase Indent and Decrease Indent actions.
nl: Stel grootte inspringen in voor de tekst in de cel, wanneer u de acties meer of minder inspringen kiest.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
nl: Kleuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Grid:
nl: &Rooster:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorCombo, m_gridColor)
en: Click here to change the grid color ie the color of the borders of each cell.
nl: Door hierop te klikken kunt u de roosterkleur veranderen, zoals de kleur van de randen van elke cel.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KColorCombo, m_gridColor) i18n: ectx: property (text), item, widget (KColorCombo, m_pageOutlineColor)
en: Custom...
nl: Aangepast...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Page Out&line:
nl: Pagina&overzicht:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorCombo, m_pageOutlineColor)
en: When the View ->Show Page Borders menu item is checked, the page borders are displayed. Click here to choose another color for the borders than the default red.
nl: Wanneer het menu Beeld -> Paginaranden wordt gekozen, worden de paginaranden zichtbaar. Klik hier als u een andere dan de rode standaard kleur wilt kiezen.

en: No Limit
nl: Geen limiet

en: Sheet
nl: Werkblad

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Print settings
nl: Instellingen voor afdrukken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gridCheckBox)
en: Grid
nl: Raster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, commentCheckBox)
en: Comment indicator
nl: Commentaarindicator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chartsCheckBox)
en: Charts
nl: Grafieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectsCheckBox)
en: Objects
nl: Objecten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroValuesCheckBox)
en: Zero values
nl: Nulwaarden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, formulaCheckBox)
en: Formula indicator
nl: Formule-indicator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawingsCheckBox)
en: Drawings
nl: Tekeningen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headersCheckBox)
en: Headers
nl: Koppen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Page order
nl: Paginavolgorde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ltrButton)
en: From left to right, then down
nl: Van links naar rechts, en dan naar beneden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ttbButton)
en: From top to bottom, then across
nl: Van boven naar beneden, en dan dwars

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Table alignment on page
nl: Tabeluitlijning op de pagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, horizontalCheckBox)
en: Center horizontally
nl: Horizontaal centreren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verticalCheckBox)
en: Center vertically
nl: Verticaal centreren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Repetitions on each page
nl: Herhalingen op elke pagina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, columnsCheckBox)
en: Columns from
nl: Kolommen van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rowsCheckBox)
en: Rows from
nl: Rijen van

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: to
nl: naar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Scaling
nl: Schalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomButton)
en: Fixed zoom:
nl: Vaste zoom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pageLimitsButton)
en: Page limits:
nl: Paginagrenzen:

[ctx: @title:window]
en: Configure
nl: Instellingen

en: Down
nl: Neer

en: Up
nl: Op

en: Down, First Column
nl: Omlaag, eerste kolom

en: Open/Save
nl: Openen/opslaan

en: Function Modules
nl: Functiemodulen

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Spell Checker Behavior
nl: Gedrag spellingcontrole

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
nl: Auteur

en: Author
nl: Auteur

en: &Completion mode:
nl: &Aanvulmodus:

en: Lets you choose the (auto) text completion mode from a range of options in the drop down selection box.
nl: U kunt uit een aantal opties in de keuzelijst de modus kiezen voor het (automatisch) aanvullen van tekst.

en: Semi-Automatic
nl: Semi-automatisch

en: Sheet Properties
nl: Eigenschappen werkblad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
nl: Links naar rechts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
nl: Rechts naar links

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Layout direction:
nl: Opmaakrichting:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Default is that the first column of the sheet is on the left. If you choose Right to Left, then the first column will be on the right and the others added from right to left.
nl: Standaard is de eerste kolom de meest linkse kolom in het werkblad . Als u Rechts naar links kiest, is de eerste kolom rechts en worden de volgende kolommen daar van rechts naar links aan toegevoegd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showCommentIndicatorCheckBox)
en: If this box is checked cells containing comments will be marked by a small red triangle at the top right corner.
nl: Als deze optie geselecteerd is, worden cellen met commentaar gemerkt met een rood driehoekje in de rechter bovenhoek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showCommentIndicatorCheckBox)
en: Show c&omment indicator
nl: Commentaar&indicator tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useLCModeCheckBox)
en: If this box is checked the cell reference shown at the left end of the Formula Bar will be displayed in LC mode (i.e. L2C3) rather than in its normal form B3. This does not seem to be of much use at the moment.
nl: Als deze optie geselecteerd is, wordt de celaanduiding aan de linkerkant van de Formulebalk getoond in de LC-modus (bijv. L2C3) in plaats van op de normale manier B3. Dit lijkt op dit moment niet erg nuttig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useLCModeCheckBox)
en: Use &LC mode
nl: &LC-modus gebruiken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showPageOutlineCheckBox)
en: If you check this option, the page borders will be drawn on your current sheet. Per default the page borders are not displayed. It is useful to see the page borders if you want to print your sheet.
nl: Indien u deze optie kiest worden de paginaranden van uw huidige werkblad getekend. Standaard is dit niet het geval. Het is nuttig de paginaranden te kunnen zien als u het werkblad wilt afdrukken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPageOutlineCheckBox)
en: Show page outline
nl: Paginaoverzicht tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: Check this box and the first letter of any text you type in will automatically be converted to uppercase.
nl: Selecteren van deze optie maakt dat de eerste letter van elke tekst die u intypt automatisch naar een hoofdletter wordt omgezet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: &Convert first letter to uppercase
nl: &Eerste letter omzetten naar hoofdletter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: If this box is checked any cell containing the value zero will appear blank.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, worden cellen die de waarde nul bevatten leeg gelaten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: &Hide zero
nl: Nul &verbergen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showFormulaCheckBox)
en: If this box is checked Calligra Sheets will display the actual formulae in cells rather than the results.
nl: Als deze optie geselecteerd wordt, toont Calligra Sheets de formules in de cellen, in plaats van de antwoorden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFormulaCheckBox)
en: Show &formula
nl: &Formule tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showColumnAsNumbersCheckBox)
en: If this box is checked the column headings will show as numbers rather than as letters. Letters are default.
nl: Als deze optie geselecteerd is, worden de kolomkoppen genummerd in plaats van met letters aangeduid. Letters zijn de standaard.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showColumnAsNumbersCheckBox)
en: Show column as &numbers
nl: Kolommen &nummeren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showFormulaIndicatorCheckBox)
en: If this box is checked Calligra Sheets will display a small blue triangle at the bottom left corner of cells containing formulae. This is useful if you want to protect cells with formulae.
nl: Als deze optie geselecteerd wordt, toont Calligra Sheets een blauw driehoekje in de linker onderhoek van cellen die formules bevatten. Dit is handig als u cellen met formules wilt beschermen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFormulaIndicatorCheckBox)
en: Show formula &indicator
nl: Formule-&indicator tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: If checked, the grid (the cell limits) will be shown. This is the default. If unchecked, the grid will be hidden.
nl: Als deze optie ingeschakeld wordt, wordt het rooster (de celranden) getoond. Dit is de standaard. Als u deze optie uitschakelt, wordt het rooster verborgen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show &grid
nl: Ra&ster tonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoCalcCheckBox)
en: This setting controls whether formulae are recalculated automatically when the value of any cell they refer to changes.
nl: Deze instelling bepaalt of formules automatisch opnieuw worden berekend wanneer de waarde in een cel waar zij naar verwijzen verandert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCalcCheckBox)
en: &Automatic recalculation
nl: &Automatische herberekening

en: Sheets
nl: Werkbladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allSheetsButton)
en: All Sheets
nl: Alle werkbladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, activeSheetButton)
en: Active Sheet
nl: Actief werkblad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedSheetsButton)
en: Selected Sheets:
nl: Geselecteerde werkbladen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: Available sheets
nl: Beschikbare werkbladen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: <b>List of all available sheets.</b><br>
    To print a sheet you have to select one or more sheets in this list and use the buttons to insert the selected sheet(s) in the right-hand list, which lists all sheets that are printed.<br>
    You can insert a sheet as often as you like, this way it will be printed multiple times. This is useful for dividers or title pages, for example.
nl: <b>Lijst van alle beschikbare werkbladen.</b><br>
    Om een werkblad af te drukken moet u een of meer werkbladen uit deze lijst selecteren, en de knoppen gebruiken om die toe te voegen aan de lijst rechts, waarin alle af te drukken werkbladen staan.<br>
    U kunt een werkblad net zo vaak toevoegen als u wilt, zodat het meerdere keren wordt afgedrukt. Dit is bijvoorbeeld nuttig voor tussenbladen of titelpagina's.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: Available Sheets
nl: Beschikbare Werkbladen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: List of sheets to print in given order
nl: Lijst van af te drukken werkbladen, in de opgegeven volgorde

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: <b>List of sheets to print.</b><br>
    Only the sheets listed here will be printed in the order of listing. You can change the print order with the up and down buttons.<br>
    It is even possible to print a sheet more than once. Just insert the desired sheet again and order the list to your needs.
nl: <b>Lijst van af te drukken werkbladen.</b><br>
    Alleen de werkbladen in deze lijst worden in de opgegeven volgorde afgedrukt. U kunt deze volgorde wijzigen met de op- en neerknoppen.<br>
    Het is zelfs mogelijk een werkblad meerdere keren af te drukken. Voeg het werkblad nog eens toe, en pas de volgorde aan uw wensen aan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: Selected Sheets
nl: Geselecteerde werkbladen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonSelectAll)
en: Select all sheets
nl: Alle werkbladen selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonMoveTop)
en: Move selected sheet to the top
nl: Verplaats het geselecteerde werkblad helemaal naar boven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonSelect)
en: Select sheets
nl: Werkbladen selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonMoveUp)
en: Move selected sheet up
nl: Verplaats het geselecteerde werkblad naar boven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonRemove)
en: Remove sheets
nl: Werkbladen verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonMoveDown)
en: Move selected sheet down
nl: Verplaats het geselecteerde werkblad naar beneden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonRemoveAll)
en: Clear Selection
nl: Selectie wissen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonMoveBottom)
en: Move selected sheet to the bottom
nl: Verplaats het geselecteerde werkblad helemaal naar beneden

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-kspread or application/vnd.kde.kspread, got %1
nl: Ongeldig document. Verwachtte het mimetype application/x-kspread of application/vnd.kde.kspread, maar verkreeg %1

en: This document was created with a newer version of Calligra Sheets (syntax version: %1)
    When you open it with this version of Calligra Sheets, some information may be lost.
nl: Dit document is gemaakt met een nieuwere versie van Calligra Sheets (syntaxisversie: %1)
    Als u het in deze versie van Calligra Sheets opent, kunnen er gegevens verloren gaan.

en: File Format Mismatch
nl: Niet-passend bestandsformaat

en: Styles cannot be loaded.
nl: De stijlen konden niet worden ingelezen.

en: Invalid document. No map tag.
nl: Ongeldig document. Geen tag voor kaarten.

en: Match cases when searching
nl: Hoofdlettergevoelig zoeken

en: Height: %1 %2
nl: Hoogte: %1 %2

en: Hide Row
nl: Rij verbergen

en: Width: %1 %2
nl: Breedte: %1 %2

en: Hide Column
nl: Kolom verbergen

en: Area is too large.
nl: Bereik is te groot.

en: Sheet %1 could not be found for printing
nl: Kon af te drukken werkblad %1 niet vinden

en: Nothing to print for sheet(s) %1.
nl: Niets om af te drukken voor werkblad(en) %1.

en: Sheet Properties...
nl: Werkbladeigenschappen...

en: Modify current sheet's properties
nl: De eigenschappen van het huidige werkblad wijzigen

en: Insert Sheet
nl: Werkblad invoegen

en: Insert a new sheet
nl: Een nieuw werkblad invoegen

en: Duplicate Sheet
nl: Werkblad kopiëren

en: Duplicate the selected sheet
nl: Het geselecteerde werkblad kopiëren

en: Remove Sheet
nl: Werkblad verwijderen

en: Remove the active sheet
nl: Het actieve werkblad verwijderen

en: Rename Sheet...
nl: Werkblad hernoemen...

en: Rename the active sheet
nl: Het actieve werkblad een nieuwe naam geven

en: Show Sheet...
nl: Werkblad tonen...

en: Show a hidden sheet
nl: Een verborgen werkblad tonen

en: Hide Sheet
nl: Werkblad verbergen

en: Hide the active sheet
nl: Het huidige werkblad verbergen

en: Page Layout...
nl: Paginaopmaak...

en: Specify the layout of the spreadsheet for a printout
nl: Opmaak opgeven voor afdrukken werkblad

en: Reset Print Range
nl: Afdrukbereik herstellen

en: Reset the print range in the current sheet
nl: Afdrukbereik in huidige werkblad herstellen

en: Page Outline
nl: Paginaoverzicht

en: Show on the spreadsheet where the page boundary will be
nl: Tonen in het werkblad van grenzen pagina

en: Recalculate Sheet
nl: Werkblad opnieuw berekenen

en: Recalculate
nl: Opnieuw berekenen

en: Recalculate the value of every cell in the current worksheet
nl: De waarde van elke cel in huidige werkblad opnieuw berekenen

en: Recalculate Document
nl: Document opnieuw berekenen

en: Recalculate the value of every cell in all worksheets
nl: De waarde van elke cel in alle werkbladen opnieuw berekenen

en: Protect &Sheet...
nl: Werkblad be&schermen...

en: Protect the sheet from being modified
nl: Het werkblad tegen wijzigingen beschermen

en: Protect &Document...
nl: &Document beschermen...

en: Protect the document from being modified
nl: Het document tegen wijzigingen beschermen

en: &Create Template From Document...
nl: Sjabloon uit dit do&cument aanmaken...

en: Anchor
nl: Anker

en: Page
nl: Pagina

en: Switch shape anchoring
nl: Omschakelen vormverankering

en: Next Sheet
nl: Volgend werkblad

en: Next
nl: Volgende

en: Move to the next sheet
nl: Naar het volgende werkblad gaan

en: Previous Sheet
nl: Vorig werkblad

en: Previous
nl: Vorige

en: Move to the previous sheet
nl: Naar het vorige werkblad gaan

en: First Sheet
nl: Eerste werkblad

en: First
nl: Eerste

en: Move to the first sheet
nl: Naar het eerste werkblad gaan

en: Last Sheet
nl: Laatste werkblad

[ctx: Move to the last sheet]
en: Last
nl: Laatste

en: Move to the last sheet
nl: Naar het laatste werkblad gaan

en: Column Header
nl: Kolomkop

en: Show the column header
nl: Toon de kolomkop

en: Row Header
nl: Rijkop

en: Show the row header
nl: Toon de rijkop

en: Horizontal Scrollbar
nl: Horizontale schuifbalk

en: Show the horizontal scrollbar
nl: Horizontale schuifbalk tonen

en: Vertical Scrollbar
nl: Verticale schuifbalk

en: Show the vertical scrollbar
nl: Verticale schuifbalk tonen

en: Status Bar
nl: Statusbalk

en: Show the status bar
nl: Statusbalk tonen

en: Tab Bar
nl: Tabbalk

en: Show the tab bar
nl: Tabbalk tonen

en: Set various Calligra Sheets options
nl: Diverse opties instellen voor Calligra Sheets

en: No calculation
nl: Geen berekening

en: Calculate using sum
nl: Berekenen met som

en: Calculate using minimum
nl: Berekenen met minimum

en: Calculate using maximum
nl: Berekenen met maximum

en: Calculate using average
nl: Berekenen met gemiddelde

en: Calculate using the count
nl: Berekenen met aantal

en: Calculate using the countA
nl: Berekenen met "countA"

en: You cannot change a protected sheet.
nl: U kunt een beschermd werkblad niet wijzigen.

en: You cannot hide the last visible sheet.
nl: U kunt het laatste zichtbare werkblad niet verbergen.

en: Protect Document
nl: Document beschermen

en: Unprotect Document
nl: Documentbescherming opheffen

en: Protect Sheet
nl: Werkblad beschermen

en: Unprotect Sheet
nl: Werkbladbescherming opheffen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Print Range
nl: Afdrukbereik herstellen

en: You cannot delete the only sheet.
nl: U kunt het enige werkblad niet verwijderen.

en: You are about to remove the active sheet.
    Do you want to continue?
nl: U staat op het punt het actieve werkblad te verwijderen.
    Wilt u doorgaan?

en: Enter name:
nl: Naam invoeren:

en: Rename Sheet
nl: Werkblad hernoemen

en: Change Sheet Name
nl: Naam werkblad wijzigen

en: Sheet name cannot be empty.
nl: Het werkblad moet een naam hebben.

en: This name is already used.
nl: Deze naam is al in gebruik.

en: Sum:
nl: Som:

en: Average:
nl: Gemiddelde:

en: Count:
nl: Aantal:

en: CountA:
nl: AantalA:

en: Enter a password.
nl: Voer een wachtwoord in.

en: Enter the password.
nl: Voer het wachtwoord in.

en: Password is incorrect.
nl: Wachtwoord is onjuist.

en: Dependency
nl: Afhankelijkheid

en: Invalid document. Sheet name is empty.
nl: Ongeldig document. Naamloos werkblad.

en: Header
nl: Kop

en: Header1
nl: Kop1

en: Cell Editor
nl: Cel bewerken

en: Formula
nl: Formule

en: Cell Format...
nl: Celopmaak...

en: Set the cell formatting
nl: Stel celopmaak in

en: Resets to the default format
nl: Terugzetten naar standaard opmaak

en: Style Manager...
nl: Stijlenbeheerder...

en: Edit and organize cell styles
nl: Celstijlen bewerken en organiseren

en: Apply a predefined style to the selected cells
nl: Pas een vooringestelde stijl toe op de geselecteerde cellen

en: Create Style From Cell...
nl: Stijl aanmaken naar celvoorbeeld...

en: Style From Cell
nl: Stijl naar cel

en: Create a new style based on the currently selected cell
nl: Maak nieuwe stijl aan op basis van de huidig geselecteerde cel

en: Strike Out
nl: Doorhalen

en: Select Font...
nl: Lettertype selecteren...

en: Select Font Size
nl: Tekengrootte selecteren

en: Font Size
nl: Tekengrootte

en: Increase Font Size
nl: Grotere tekens

en: Decrease Font Size
nl: Kleinere tekens

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Set the text color
nl: Stel de tekstkleur in

en: Align Left
nl: Links uitlijnen

en: Left justify the cell contents
nl: Lijn de celinhoud links uit

en: Align Center
nl: Centreren

en: Center the cell contents
nl: Centreer de celinhoud

en: Align Right
nl: Rechts uitlijnen

en: Right justify the cell contents
nl: Lijn de celinhoud rechts uit

en: Align Top
nl: Boven uitlijnen

en: Align cell contents along the top of the cell
nl: Plaats de celinhoud boven in de cel

en: Align Middle
nl: Verticaal centreren

en: Align cell contents centered in the cell
nl: Plaats de celinhoud halfhoog in de cel

en: Align Bottom
nl: Onder uitlijnen

en: Align cell contents along the bottom of the cell
nl: Plaats de celinhoud onder in de cel

en: Border Left
nl: Linker rand

en: Set a left border to the selected area
nl: Stel linker rand in voor geselecteerde bereik

en: Border Right
nl: Rechter rand

en: Set a right border to the selected area
nl: Stel rechter rand in voor geselecteerde bereik

en: Border Top
nl: Bovenrand

en: Set a top border to the selected area
nl: Stel bovenrand in voor geselecteerde bereik

en: Border Bottom
nl: Onderrand

en: Set a bottom border to the selected area
nl: Stel onderrand in voor geselecteerde bereik

en: All Borders
nl: Alle randen

en: Set a border around all cells in the selected area
nl: Maak een rand rond alle cellen in geselecteerde bereik

en: No Borders
nl: Geen randen

en: Remove all borders in the selected area
nl: Verwijder alle randen in geselecteerde bereik

en: Border Outline
nl: Rand rondom

en: Outline
nl: Overzicht

en: Set a border to the outline of the selected area
nl: Maak een rand rondom geselecteerde bereik

en: Select a new border color
nl: Selecteer een nieuwe kleur voor de rand

en: Border Color
nl: Randkleur

en: Wrap Text
nl: Tekst op volgende regel laten doorlopen

en: Wrap
nl: Op volgende regel laten doorlopen

en: Make the cell text wrap onto multiple lines
nl: Laat de celtekst over meerdere regels doorlopen

en: Vertical Text
nl: Verticale tekst

en: Print cell contents vertically
nl: Druk de celinhoud verticaal af

en: Increase Indent
nl: Meer inspringen

en: Increase the indentation
nl: Meer inspringen

en: Decrease Indent
nl: Minder inspringen

en: Decrease the indentation
nl: Minder inspringen

en: Change Angle...
nl: Hoek wijzigen...

en: Angle
nl: Hoek

en: Change the angle that cell contents are printed
nl: Wijzig de hoek voor afdrukken celinhoud

en: Percent Format
nl: Percentage-opmaak

en: Set the cell formatting to look like a percentage
nl: Stel de celopmaak in als een percentage

en: Money Format
nl: Valuta-opmaak

en: Set the cell formatting to look like your local currency
nl: Stel de celopmaak in als een bedrag in uw lokale valuta

en: Increase Precision
nl: Nauwkeurigheid vergroten

en: Increase the decimal precision shown onscreen
nl: Vergroot de decimale nauwkeurigheid op het scherm

en: Decrease Precision
nl: Nauwkeurigheid verkleinen

en: Decrease the decimal precision shown onscreen
nl: Verklein de decimale nauwkeurigheid op het scherm

en: Upper Case
nl: Hoofdletters

en: Upper
nl: Hoofd

en: Convert all letters to upper case
nl: Alle letters omzetten naar hoofdletters

en: Lower Case
nl: Kleine letters

en: Lower
nl: Klein

en: Convert all letters to lower case
nl: Alle letters omzetten naar kleine letters

en: Convert First Letter to Upper Case
nl: Eerste letter omzetten naar hoofdletter

en: First Letter Upper
nl: Eerste letter hoofdletter

en: Capitalize the first letter
nl: Zet de eerste letter om naar een hoofdletter

en: Set the background color
nl: Stel de kleur in voor de achtergrond

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Merge the selected region
nl: Het geselecteerde gebied samenvoegen

en: Merge Cells Horizontally
nl: Cellen horizontaal samenvoegen

en: Merge the selected region horizontally
nl: Cellen in het geselecteerde bereik horizontaal samenvoegen

en: Merge Cells Vertically
nl: Cellen verticaal samenvoegen

en: Merge the selected region vertically
nl: Cellen in het geselecteerde bereik verticaal samenvoegen

en: Dissociate Cells
nl: Cellen splitsen

en: Unmerge the selected region
nl: De cellen in het geselecteerde bereik splitsen

en: Resize Column...
nl: Kolombreedte wijzigen...

en: Change the width of a column
nl: Wijzigen breedte van een kolom

en: Insert Columns
nl: Kolommen invoegen

en: Inserts a new column into the spreadsheet
nl: Voegt een nieuwe kolom in het werkblad in

en: Remove Columns
nl: Kolommen verwijderen

en: Removes the selected columns from the spreadsheet
nl: Verwijdert de geselecteerde kolommen uit het werkblad

en: Hide Columns
nl: Kolommen verbergen

en: Hide the column from this
nl: De kolom van hier af verbergen

en: Show Columns...
nl: Kolommen tonen...

en: Show hidden columns
nl: Tonen verborgen kolommen

en: Equalize Column
nl: Kolombreedtes gelijk maken

en: Resizes selected columns to be the same size
nl: Maakt de geselecteerde kolommen even breed

en: Show hidden columns in the selection
nl: Tonen verborgen kolommen in de selectie

en: Resize Row...
nl: Rijhoogte wijzigen...

en: Change the height of a row
nl: Wijzigen hoogte van een rij

en: Insert Rows
nl: Rijen invoegen

en: Inserts a new row into the spreadsheet
nl: Voegt een nieuwe rij in het werkblad in

en: Remove Rows
nl: Rijen verwijderen

en: Removes a row from the spreadsheet
nl: Verwijdert een rij uit het werkblad

en: Hide Rows
nl: Rijen verbergen

en: Hide a row from this
nl: Een rij van hier af verbergen

en: Show Rows...
nl: Rijen tonen...

en: Show hidden rows
nl: Tonen verborgen rijen

en: Equalize Row
nl: Rij gelijk maken

en: Resizes selected rows to be the same size
nl: Maakt de geselecteerde rijen even groot

en: Show hidden rows in the selection
nl: Tonen verborgen rijen in de selectie

en: Adjust Row && Column
nl: Rij && kolom aanpassen

en: Adjusts row/column size so that the contents will fit
nl: Past grootte rij/kolom aan de inhoud aan

en: Cells...
nl: Cellen...

en: Insert Cells...
nl: Cellen invoegen...

en: Insert a blank cell into the spreadsheet
nl: Voeg een lege cel in het werkblad in

en: Remove Cells...
nl: Cellen verwijderen...

en: Removes the cells from the spreadsheet
nl: Verwijdert de huidige cel uit het werkblad

en: Clear All
nl: Alles wissen

en: Clear all contents and formatting of the current cell
nl: Alle inhoud en opmaak van de huidige cel wissen

en: Contents
nl: Inhoud

en: Clear Contents
nl: Inhoud wissen

en: Remove the contents of the current cell
nl: De inhoud van de huidige cel wissen

en: Comment...
nl: Commentaar...

en: Edit a comment for this cell
nl: Bewerk commentaar voor deze cel

en: Remove Comment
nl: Commentaar verwijderen

en: Remove this cell's comment
nl: Verwijder het commentaar van deze cel

en: Conditional Styles...
nl: Voorwaardelijke stijlen...

en: Set cell style based on certain conditions
nl: Stel stijl van cel in aan hand van voorwaarden

en: Remove Conditional Styles
nl: Voorwaardelijke stijlen verwijderen

en: Remove the conditional cell styles
nl: Verwijder de voorwaardelijke celstijlen

en: &Link...
nl: Koppe&ling...

en: Insert an Internet hyperlink
nl: Voeg een internetkoppeling in

en: Link
nl: Koppeling

en: Remove Link
nl: Koppeling verwijderen

en: Remove a link
nl: Een koppeling verwijderen

en: Validity...
nl: Geldigheid...

en: Set tests to confirm cell data is valid
nl: Tests voor geldigheid celinhoud instellen

en: Remove Validity
nl: Geldigheid verwijderen

en: Remove the validity tests on this cell
nl: De geldigheidtests voor deze cel verwijderen

en: &Sort...
nl: &Sorteren...

en: Sort a group of cells
nl: Een groep cellen sorteren

en: Sort &Decreasing
nl: Aflopen&d sorteren

en: Sort a group of cells in decreasing(last to first) order
nl: Een groep cellen sorteren in aflopende volgorde

en: Sort &Increasing
nl: Op&lopend sorteren

en: Sort a group of cells in ascending(first to last) order
nl: Een groep cellen sorteren in oplopende volgorde

en: &Auto-Filter
nl: &Auto-filter

en: Add an automatic filter to a cell range
nl: Een automatisch filter toevoegen aan een celbereik

en: &Left
nl: &Links

en: &Right
nl: &Rechts

en: &Up
nl: &Omhoog

en: &Down
nl: Om&laag

en: Autosum
nl: Autosom

en: Insert the 'sum' function
nl: De functie 'sum' (som) invoegen

en: &Series...
nl: Reek&sen...

en: Insert a series
nl: Een reeks invoegen

en: &Function...
nl: &Functie...

en: Insert math expression
nl: Wiskundige expressie invoegen

en: S&pecial Character...
nl: S&peciaal teken...

en: Insert one or more symbols or letters not found on the keyboard
nl: Een of meer symbolen of letters die niet op uw toetsenbord voorkomen invoegen

en: From &Database...
nl: Vanuit &database...

en: Insert data from a SQL database
nl: Gegevens invoegen uit een SQL-gegevensbank

en: From &Text File...
nl: Vanuit een &tekstbestand...

en: Text File
nl: Tekstbestand

en: Insert data from a text file to the current cursor position/selection
nl: Voeg gegevens in uit een tekstbestand op de huidige cursorpositie/selectie

en: From &Clipboard...
nl: Vanuit het &klembord...

en: Clipboard
nl: Klembord

en: Insert CSV data from the clipboard to the current cursor position/selection
nl: CSV-gegevens (gegevens achter elkaar, gescheiden door komma's) vanuit het klembord invoegen op de huidige cursorpositie/selectie

en: &Text to Columns...
nl: &Tekst naar kolommen...

en: Expand the content of cells to multiple columns
nl: De inhoud van de cellen over meer kolommen verdelen

en: Custom Lists...
nl: Aangepaste lijsten...

en: Create custom lists for sorting or autofill
nl: Aangepaste lijsten aanmaken, voor sorteren of automatisch vullen

en: &Consolidate...
nl: &Consolideren...

en: Create a region of summary data from a group of similar regions
nl: Een bereik met een samenvatting van meerdere soortgelijke bereiken aanmaken

en: &Goal Seek...
nl: &Doel zoeken...

en: Repeating calculation to find a specific value
nl: Iteratieve berekening

en: &Subtotals...
nl: &Subtotalen...

en: Create different kind of subtotals to a list or database
nl: Verschillende soorten subtotalen aanmaken in een lijst of database

en: &Pivot Tables...
nl: &Draaitabellen...

en: Create Pivot Tables
nl: Draaitabellen aanmaken (pivot tables)

en: Area Name...
nl: Naam van bereik...

en: Set a name for a region of the spreadsheet
nl: Een gebied in het rekenblad een naam geven

en: Named Areas...
nl: Gebieden met een naam...

en: Edit or select named areas
nl: Gebieden met een naam bewerken of selecteren

en: Formula Selection
nl: Formule-selectie

en: Insert a function
nl: Een functie invoegen

en: Others...
nl: Andere...

en: Modify Cell
nl: Cel bewerken

en: Edit the highlighted cell
nl: Bewerk de gemarkeerde cel

en: Move the cell object to the clipboard
nl: Het celobject naar het klembord verplaatsen

en: Copy the cell object to the clipboard
nl: Het celobject naar het klembord kopiëren

en: Paste the contents of the clipboard at the cursor
nl: De inhoud van het klembord op de cursorpositie plakken

en: Special Paste...
nl: Speciaal plakken...

en: Paste the contents of the clipboard with special options
nl: De inhoud van het klembord met speciale opties plakken

en: Paste with Insertion
nl: Plakken met invoegen

en: Inserts a cell from the clipboard into the spreadsheet
nl: Een cel vanuit het klembord in het werkblad invoegen

en: Selects all cells in the current sheet
nl: Selecteert alle cellen in het huidige werkblad

en: Goto Cell...
nl: Ga naar cel...

en: Goto
nl: Ga naar

en: Move to a particular cell
nl: Naar een bepaalde cel toe gaan

en: Check the spelling
nl: Spelling controleren

en: Run Inspector...
nl: Inspector starten...

en: Show QTableView...
nl: Toon QTableView...

en: Auto-Format...
nl: Auto-opmaak...

en: Set the worksheet formatting
nl: De opmaak van het werkblad instellen

en: Document Settings...
nl: Documentinstellingen...

en: Show document settings dialog
nl: Toon de dialoog voor documentinstellingen

en: Break Before Column
nl: Vóór kolom afbreken

en: Column Break
nl: Kolomafbreking

en: Set a manual page break before the column
nl: Handmatig einde pagina instellen voor de kolom

en: Break Before Row
nl: Vóór rij afbreken

en: Row Break
nl: Rijafbreking

en: Set a manual page break before the row
nl: Handmatig einde pagina instellen voor de rij

en: Permute reference fixation
nl: Roteren door mogelijke verwijzingen naar een bepaalde cel

en: Permute fixation
nl: Roteren door celverwijzingen

en: Permute the fixation of the reference at the text cursor
nl: Roteren door mogelijke verwijzingen naar een cel op de positie van de muisaanwijzer

en: Create Style From Cell
nl: Stijl aanmaken naar voorbeeld cel

en: The style name cannot be empty.
nl: De stijl moet een naam hebben.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Font
nl: Lettertype wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Color
nl: Tekstkleur wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Horizontal Alignment
nl: Horizontale uitlijning wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Vertical Alignment
nl: Verticale uitlijning wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border
nl: Rand wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Wrap Text
nl: Tekst op volgende regel laten doorlopen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Vertical Text
nl: Verticale tekst

[ctx: (qtundo-format)]
en: Format Percent
nl: Percentage opmaken

[ctx: (qtundo-format)]
en: Format Money
nl: Valuta opmaken

[ctx: (qtundo-format)]
en: Switch to uppercase
nl: Naar hoofdletters

[ctx: (qtundo-format)]
en: Switch to lowercase
nl: Naar kleine letters

[ctx: (qtundo-format)]
en: First letter uppercase
nl: Met hoofdletter beginnen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Background Color
nl: Achtergrondkleur wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clear Text
nl: Tekst wissen

en: Edit Link
nl: Koppeling bewerken

en: You must select multiple cells.
nl: U moet meerdere cellen selecteren.

en: No database drivers available. To use this feature you need to install the necessary Qt database drivers.
nl: Er zijn geen stuurprogramma's voor de database aanwezig. U moet voor deze mogelijkheid de nodige Qt-stuurprogramma's voor de database installeren.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
nl: Knippen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace
nl: Vervangen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Number Format
nl: Getalopmaak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Currency Format
nl: Valuta-opmaak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percentage Format
nl: Percentage-opmaak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Time Format
nl: Tijdopmaak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Date Format
nl: Datumopmaak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scientific Format
nl: Wetenschappelijke opmaak

en: Delete Cells...
nl: Cellen wissen...

en: Adjust Column
nl: Kolom aanpassen

en: Delete Columns
nl: Kolommen verwijderen

en: Adjust Row
nl: Rij aanpassen

en: Delete Rows
nl: Rijen verwijderen

en: Selection List...
nl: Selectielijst...

en: Clear Comment
nl: Commentaar wissen

note: i18n: tag optionWidget attribute name
en: Alignment
nl: Uitlijnen

note: i18n: tag optionWidget attribute name
en: Borders
nl: Randen

note: i18n: tag optionWidget attribute name
en: Number format
nl: Getalopmaak

note: i18n: tag optionWidget attribute name
en: Merge
nl: Samenvoegen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Apply changes
nl: Wijzigingen toepassen

en: Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Link %1 activated
nl: Koppeling %1 is geactiveerd

en: This link points to the program or script '%1'.
    Malicious programs can harm your computer. Are you sure that you want to run this program?
nl: Deze koppeling verwijst naar het programma of script '%1'.
    Kwaadaardige programma's kunnen schade aan uw computer berokkenen.  Weet u zeker dat u dit programma wilt uitvoeren?

en: Open Link?
nl: Koppeling openen?

[ctx: Activate sheet named foo]
en: Activate %1
nl: %1 activeren

en: Select Single Cell
nl: Enkele cel selecteren

en: Select Multiple Cells
nl: Meerdere cellen selecteren

en: Validation for cell %1 failed
nl: Validatie voor cel %1 is mislukt

[ctx: Error: circular formula dependency]
en: #CIRCLE!
nl: #CIRKEL!

[ctx: Error: broken cell reference]
en: #DEPEND!
nl: #AFHANKELIJK!

[ctx: Error: division by zero]
en: #DIV/0!
nl: #DELEN/0!

[ctx: Error: unknown function name]
en: #NAME?
nl: #NAAM?

[ctx: Error: number out of range]
en: #NUM!
nl: #GETAL!

[ctx: Error: formula not parseable]
en: #PARSE!
nl: #INLEZEN!

[ctx: Error: wrong (number of) function argument(s)]
en: #VALUE!
nl: #WAARDE!

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Onwaar

en: AM
nl: VM

en: PM
nl: NM

en: h
nl: u

en: true
nl: waar

en: false
nl: onwaar

en: pm
nl: nm

en: am
nl: vm
