kspreadsolver - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Function Optimizer...
nl: Functieoptimalisatie...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nl: H&ulpmiddelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
nl: Nauwkeurigheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
nl: Maximale herhaling:

en: Function Optimizer
nl: Functieoptimalisatie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
nl: Optimalisatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
nl: Maximaliseren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
nl: Minimaliseren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
nl: Waarde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
nl: Functie:
