koconverter - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Calligra Document Converter
nl: Calligra documentenconversie

en: Copyright 2001-%1 Calligra developers
nl: Copyright 2001-%1 Ontwikkelaars van Calligra

en: Input file
nl: Invoerbestand

en: Output file
nl: Uitvoerbestand

en: Make a backup of the destination file
nl: Maak een reservekopie van het bestemmingsbestand

en: Batch mode: do not show dialogs
nl: Batch-modus: geen dialogen tonen

en: Interactive mode: show dialogs (default)
nl: Interactieve modus: dialogen tonen (standaard)

en: Mimetype of the output file
nl: Mime-bestandstype van het uitvoerbestand

en: The print orientation. This could be either Portrait or Landscape.
nl: De oriëntatie van het afdrukken. Dit kan Portret of Landschap zijn.

en: The paper size. A4, Legal, Letter, ...
nl: De papierafmetingen, A4, Legal, Letter, ...

en: The size of the paper margin. By default this is 0.2.
nl: De grootte van het marges op het papier. Standaard is dat 0,2.

en: Two arguments required
nl: Twee argumenten zijn vereist

en: Mimetype for input file %1 not found!
nl: Het mime-bestandstype voor invoerbestand %1 is niet gevonden!

en: Mimetype not found %1
nl: Mime-bestandstype niet gevonden: %1

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
nl: Mime-bestandstype niet gevonden. Probeer de optie -mimetype te gebruiken.

en: *** The conversion failed! ***
nl: *** De conversie is mislukt ***
