KDE 4 - en to nn translation catalogue (19 entries)

en: Filled
nn: Fylt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowCategory)
en: Category
nn: Kategori

en: Select Font
nn: Vel skrift

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Constant
nn: Konstant

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Percentage
nn: Prosent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Standard Deviation
nn: Standardavvik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Variance
nn: Varianse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, negIndicator)
en: Negative
nn: Negativ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Value
nn: Verdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posIndicator)
en: Positive
nn: Positiv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posAndNegIndicator)
en: Both
nn: Begge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendOrientation)
en: Vertical
nn: Loddrett

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendOrientation)
en: Horizontal
nn: Vassrett

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top-left
nn: Oppe til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top-right
nn: Oppe til høgre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom-left
nn: Nedre til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom-right
nn: Nede til høgre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Axes
nn: Aksar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Resize
nn: Endra storleik
