karbon - en to nn translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
nn: &Rekkjefølgje

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
nn: &Juster

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
nn: &Objekt

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
nn: &Fordel

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
nn: &Sti

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
nn: &Effektar

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
nn: Rediger

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
nn: Objekt

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
nn: Juster

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
nn: Effektar

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
nn: Vis

en: &Flatten Path...
nn: &Flat ut sti …

en: Flatten Path
nn: Flat ut sti

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Flatness:
nn: Flatleik:

en: &Round Corners...
nn: &Avrunda hjørne …

en: Round Corners
nn: Avrunda hjørne

en: &Whirl/Pinch...
nn: &Kvervel/knip …

en: Whirl Pinch
nn: Kvervel/knip

en: Angle:
nn: Vinkel:

en: Pinch:
nn: Knip:

en: Configure
nn: Set opp

en: Interface
nn: Grensesnitt

en: Misc
nn: Ymse

en: Grid
nn: Rutenett

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
nn: Dokument

en: Document Settings
nn: Dokumentinnstillingar

en: Number of recent files:
nn: Tal på nyleg brukte filer:

en: Stroke:
nn: Strok:

en: Fill:
nn: Fyll:
