KDE 4 - en to nn translation catalogue (32 entries)

en: Save profile as...
nn: Lagra profil som …

en: Remove profile
nn: Fjern profil

en: Width:
nn: Breidd:

en: Thinning:
nn: Fortynning:

en: Angle:
nn: Vinkel:

en: Fixation:
nn: Fiksering:

en: Mass:
nn: Masse:

en: Current
nn: Gjeldande

en: Profile name
nn: Profilnamn

[ctx: invalid profile name]
en: Invalid name.
nn: Ugyldig namn.

en: Mouse
nn: Mus

en: Fill
nn: Fyll

en: Effect name
nn: Effektnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeEffect) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addEffect) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, raiseEffect) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, lowerEffect) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton,
en: ...
nn:  …

en: Effects
nn: Effektar

en: Add Filter
nn: Legg til filter

en: W:
nn: B:

en: Effect Region
nn: Effektområde

en: Edit Gradient
nn: Rediger fargeovergang

en: Original
nn: Opphav

en: Tiled
nn: Jamsides

en: Stretched
nn: Utstrekt

en: Top Left
nn: Oppe til venstre

en: Top
nn: Oppe

en: Top Right
nn: Oppe til høgre

en: Left
nn: Til venstre

en: Center
nn: I midten

en: Right
nn: Til høgre

en: Bottom Left
nn: Nede til venstre

en: Bottom
nn: Nede

en: Bottom Right
nn: Nede til høgre

en: Patterns
nn: Mønster
