KDE 4 - en to nn translation catalogue (30 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text range
nn: Legg til tekstområde

en: ArtisticTextShape
nn: KunstnariskTekstFigur

en: A shape which shows a single text line
nn: Ein figur som viser ei einskild tekstlinje

en: Artistic Text
nn: Kunstnarisk tekst

en: Detach Path
nn: Kopla frå bane

en: Convert to Path
nn: Gjer om til bane

en: Bold text
nn: Halvfeit tekst

en: Italic text
nn: Kursiv tekst

en: Superscript
nn: Heva tekst

en: Subscript
nn: Senka tekst

en: Anchor at Start
nn: Ankra ved start

en: Anchor at Middle
nn: Ankra ved midten

en: Anchor at End
nn: Ankra ved slutten

en: Click to change cursor position.
nn: Trykk for å flytta skrivemerket.

en: Click to select text shape.
nn: Trykk for å velja tekstfigur.

en: Double click to put text on path.
nn: Dobbeltklikk for å leggja tekst på bane.

en: Drag handle to change start offset.
nn: Dra handtak for å forskyva.

en: Press escape to finish editing.
nn: Trykk «Escape» for å fullføra redigering.

en: Press return to finish editing.
nn: Trykk «Enter» for å fullføra redigering.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
nn: Gjer om til bane

en: Text Properties
nn: Teksteigenskapar

en: Text On Path
nn: Tekst på bane

en: Artistic text editing
nn: Kunstnarisk tekstredigering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Attach Path
nn: Kopla til bane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change text anchor
nn: Endra tekstanker

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change font
nn: Endra skrift

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Offset
nn: Endra tekstforskyving

[ctx: (qtundo-format)]
en: Detach Path
nn: Kopla frå bane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove text range
nn: Fjern tekstområde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace text range
nn: Byt ut tekstområde
