AutocorrectPlugin - en to nn translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutocorrectConfig)
en: Autocorrection
nn: Autokorrektur

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
nn: &Enkel autokorrektur

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
nn: Oppdag når ein ny setning byrjar, og sjå alltid til at den første bokstaven er ein stor bokstav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
nn: Endra &første bokstaven i ei setning til stor bokstav.
    (Eksempel: «… huset mitt. i denne byen» til «… huset mitt. I denne byen».)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
nn: Ein vanleg feil er å halda «Shift»-tasten nede for lenge, slik at du får to store bokstavar. Dersom det finst ord som skal ha to store bokstavar, bør du leggja desse til i lista over unntak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
nn: Oppdag når ei Internett-adresse (URL) vert skriven inn og formater ho slik ein nettlesar ville vist ho.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs
nn: Autoformater &Internett-adresser

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
nn: Sørg for at det ikkje kan skrivast meir enn eitt mellomrom om gongen. Dette er ein vanleg feil, som er vanskeleg å oppdaga i formatert tekst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
nn: &Hindra doble mellomrom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: Keep correct formatting and indenting of sentences by automatically removing spaces typed at the beginning and end of a paragraph.
nn: Sørg for rett formatering og innrykk på setningar ved automatisk å fjerna mellomrom som er skrivne inn først og sist i avsnitta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
nn: Fj&ern mellomrom først og sist i avsnitt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
nn: Når du skriv _understreka_ eller *halvfeit*, vil teksten mellom strekane eller stjernene formaterast med understreka eller halvfeit skrift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold and underline formatting
nn: Automatisk formatering av &halvfeit og understreka tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
nn: &Finn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
nn: &Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeFormat)
en: C&hange Format...
nn: Endra &format …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFormat)
en: C&lear Format
nn: &Tøm formatering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Find
nn: Finn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Replace
nn: Byt ut

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
nn: &Unntak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
nn: Ikkje handsama som slutten på setninga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
nn: &Fjern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
nn: Godta to store bokstavar i:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: A&dd
nn: &Legg til

en: &Modify
nn: &Endra

en: Select Character
nn: Vel teikn

en: Autocorrect
nn: Autokorrektur
