thesaurus_tool - en to nn translation catalogue (13 entries)

en: (No match)
nn: (Ingen treff)

en: &Search for:
nn: &Søk etter:

en: S&earch
nn: Sø&k

[ctx: @action:button Go back to the previous word in history]
en: Back
nn: Tilbake

[ctx: @action:button Go forward to the next word in history]
en: Forward
nn: Fram

en: Change Language...
nn: Endra språk …

en: &Thesaurus
nn: &Synonymordliste

en: Synonyms
nn: Synonym

en: More General Words
nn: Meir vanlege ord

en: More Specific Words
nn: Meir særmerkte ord

en: &Replace with:
nn: &Byt ut med:

en: &Replace
nn: &Byt ut

en: Replace Word
nn: Byt ut ord
