kofficefilters - en to nn translation catalogue (88 entries)

en: %1 (line %2, column %3)
nn: %1 (linje %2 og kolonne %3)

en: <SHEETNAME>
nn: <ARKNAMN>

en: Cannot find encoding: %1
nn: Finn ikkje teiknkodinga: %1

en: CSV filter cannot open input file - please report.
nn: CSV-filteret kan ikkje opna innfila – meld frå om problemet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
nn: Koding

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
nn: &Teiknkoding:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
nn: Linjeskift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
nn: &UNIX-stil (tilrådd, berre linjeskift)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
nn: &Windows-stil (vognretur og linjeskift)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
nn: &MacOS-stil (berre vognretur)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
nn: Ark

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
nn: Vel ark som skal eksporterast:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
nn: Grenselinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, m_sheetDelimiter)
en: ********<SHEETNAME>********
nn: ********<ARKNAMN>********

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
nn: <ARKNAMN> vert bytt ut med namnet på den neste tabellen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
nn: Skriv ut grenselinje over kvart ark

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
nn: Celler

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
nn: Skilleteikn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
nn: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
nn: Semikolon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
nn: Mellomrom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
nn: Andre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
nn: Hermeteikn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
nn: Eksporter berre merka område

en: File format is not supported.
nn: Filformatet er ikkje støtta.

en: Could not read from file.
nn: Kunne ikkje lesa frå fila.

en: Export Sheet to HTML
nn: Eksporter ark til HTML

en: Recommended: UTF-8
nn: Tilrådd: UTF-8

en: Locale (%1)
nn: Lokale (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
nn: &Teiknkoding:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mEncodingBox)
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
nn: Her kan du velja teiknkodinga til HTML-fila. Den tilrådde teiknkodinga (UTF-8) er vald som standard.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
nn: Arkval

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
nn: Trykk her for å velja alle arka i lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
nn: Vel &alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
nn: &Fjern all merking

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
nn: Her vel du om HTML-eksportfilteret skal laga ei ny side for kvart ark eller om alle arka skal skrivast ut på éi side.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
nn: Bruk &eigne filer for kvar tabell

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
nn: Stil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
nn: Her kan du velja om standardskrift og standardfargar skal brukast på HTML-sida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
nn: Bruk &standardstil

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
nn: Her kan du velja å bruka eit eige stilark for HTML-sida. Du kan velja eller skriva inn i feltet nedanfor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
nn: Bruk &eksternt stilark:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, mCustomURL)
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
nn: I dette feltet kan du oppgje adressa til stilarket. Du kan peika til eit stilark lokalt eller på Internett.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
nn: Oppsett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
nn: Her kan du velja om rammer skal visast rundt cellene.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
nn: Bruk &rammer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPixelsBetweenCells)
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
nn: Her kan du velja kor mange pikslar det skal vera mellom cellene. Denne effekten er meir synleg om du samtidig vel <b>Bruk rammer</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
nn: &Pikslar mellom cellene:

en: Latex Export Filter Configuration
nn: Oppsett av latex-eksportfilter

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
nn: Dokument

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
nn: Dokumentstil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
nn: Latex-stil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
nn: Dokumenttype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
nn: Uavhengig dokument

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, embededButton)
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
nn: Dokumentet vil verta laga som eit latexdokument som du må leggja inn i eit hovud-latexdokument. Dermed kan du laga fleire småfiler, for eksempel eitt for kvart kapittel i dokumentet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
nn: Dokument som skal takast med.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
nn: Dokumentklasse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
nn: Kvalitet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Final
nn: Ferdig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
nn: Kladd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
nn: Standard skriftstorleik:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
nn: Bilete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
nn: Biletkatalog

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
nn: Språk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
nn: Notat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
nn: Ikkje eksporter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
nn: Eksporter notat som kommentar i margen (synleg)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
nn: Eksporter notat i kommentarar (usynleg)

en: Page
nn: Side

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
nn: Fila ser ut til å vera øydelagt. Hoppar over ein tabell.

en: Skipping a table.
nn: Hoppar over ein tabell.

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
nn: Dette dokumentet er laga med OpenOffice.org versjon «%1». Dette filteret er laga for versjon 1.0. Dersom du prøver å opna denne fila, kan det henda at programmet oppfører seg rart, krasjar eller viser dokumentet på feil måte. Vil du halda fram med å konvertera dokumentet?

en: Unsupported document version
nn: Denne dokumentversjonen er ikkje støtta.

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
nn: QPRO-filteret kan ikkje opna innfila – meld frå om problemet.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
nn: Kan ikkje opna passordverna filer.
    Passordalgoritmen er ikkje offentleggjort.

en: Slide %1
nn: Lysbilete %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
nn: Dialog for import av rein tekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
nn: Avsnittsslutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
nn: &Som i tekstfila: Der linja sluttar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
nn: S&etning: Dersom linja sluttar med ei setning

en: Even Pages Header
nn: Topptekst for like sider

en: Odd Pages Header
nn: Topptekst for odde sider

en: Even Pages Footer
nn: Botntekst for like sider

en: Odd Pages Footer
nn: Botntekst for odde sider

en: First Page Header
nn: Topptekst på første side

en: First Page Footer
nn: Botntekst på første side

en: Table %1
nn: Tabell %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
nn: Fila kan ikkje opnast, sidan det ikkje ser ut som ho er eit RTF-dokument.
