kpresenter - en to nn translation catalogue (38 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
nn: Set &inn

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
nn: &Lysbiletframvising

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

en: Former maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Slide %1
nn: Lysbilete %1

en: Next Slide
nn: Neste lysbilete

en: Animation
nn: Animasjon

en: Shape
nn: Form

en: &Move Here
nn: &Flytt hit

en: C&ancel
nn: &Avbryt

en: Notes
nn: Notat

en: Start Slideshow
nn: Start lysbiletvising

en: Rename
nn: Endra namn

en: Error
nn: Feil

en: Duration:
nn: Varer:

en: Emphasis
nn: Trykk

en: seconds
nn: sekund

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrHtmlExport)
en: HTML Export
nn: HTML-eksport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_selectAll)
en: Select all
nn: Merk alt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlable_top)
en: Title
nn: Tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_previous) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_next)
en: ...
nn:  …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushbuttonBrowseTemplate)
en: Browse
nn: Bla gjennom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: Author
nn: Opphavsperson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_browser)
en: Open in browser
nn: Opna i nettlesar

en: Export
nn: Eksporter

en: Delete Template
nn: Slett mal

en: Confirm remove
nn: Stadfest fjerning

en: Import...
nn: Importer …

en: From Left
nn: Frå venstre

en: From Top
nn: Frå toppen

en: From Right
nn: Frå høgre

en: From Bottom
nn: Frå botnen

en: Fade
nn: Fargeovergang

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst
