KDE 4 - en to nn translation catalogue (61 entries)

en: Cyan
nn: Cyanblå

en: Magenta
nn: Magentaraud

en: Yellow
nn: Gul

en: Black
nn: Svart

en: Alpha
nn: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
nn: CMYK (32-bits flyttal per kanal)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
nn: CMYK (16-bits heiltal per kanal)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
nn: CMYK (8-bits heiltal per kanal)

en: Gray
nn: Grå

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
nn: Gråtonar/alfa (16-bits flyttal per kanal)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
nn: Gråtonar/alfa (32-bits flyttal per kanal)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
nn: Gråtonar (16-bits heiltal per kanal)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
nn: Gråtonar (8-bits heiltal per kanal)

en: Lightness
nn: Lysstyrke

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
nn: L*a*b (32-bits flyttal per kanal)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
nn: L*a*b* (16-bits heiltal per kanal)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
nn: L*a*b* (8-bits heiltal per kanal)

en: Red
nn: Raud

en: Green
nn: Grøn

en: Blue
nn: Blå

en: RGBA (16-bit floating/channel)
nn: RGBA (16-bits flyttal per kanal)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
nn: RGBA (32-bits flyttal per kanal)

en: RGB (16-bit integer/channel)
nn: RGB (16-bits heiltal per kanal)

en: RGB (8-bit integer/channel)
nn: RGB (8-bits heiltal per kanal)

en: XYZ (32-bit float/channel)
nn: XYZ (32-bits flyttal per kanal)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
nn: XYZ (16-bits heiltal per kanal)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
nn: XYZ (8-bits heiltal per kanal)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
nn: YCBCR (32-bits flyttal per kanal)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
nn: YCBCR (16-bits heiltal per kanal)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
nn: YCBCR (8-bits heiltal per kanal)

en: Bumpmap
nn: Djupnetekstur-kart

en: Clear
nn: Tøm

en: Color
nn: Farge

en: Darken
nn: Gjer mørkare

en: Dissolve
nn: Oppløys

en: Hue
nn: Kulør

en: In
nn: Inn

en: Lighten
nn: Lysare

en: Out
nn: Ut

en: Saturation
nn: Metting

en: Value
nn: Verdi

en: ICC Engine
nn: ICC-motor

en: L*a*b* Histogram
nn: L*a*b*-histogram

en: RGB8 Histogram
nn: RGBA8-histogram

en: RGB16 Histogram
nn: RGBA16-histogram

en: RGBF16 Histogram
nn: RGBF16-histogram

en: RGBF32 Histogram
nn: RGBAF32-histogram

en: GRAY/Alpha8 Histogram
nn: GRAY/alfa8-histogram

en: GRAY/Alpha16 Histogram
nn: GRAY/alfa16-histogram

en: GRAYF16 Histogram
nn: GRAYFF16-histogram

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
nn: GRAY/alfa32-histogram (flyttal)

en: CMYK8 Histogram
nn: CMYK8-histogram

en: CMYK16 Histogram
nn: CMYK16-histogram

en: CMYK F32 Histogram
nn: CMYKF32-histogram

en: XYZ8 Histogram
nn: XYZ8-histogram

en: XYZ16 Histogram
nn: XYZ16-histogram

en: XYZF16 Histogram
nn: XYZF16-histogram

en: XYZF32 Histogram
nn: XYZF32-histogram

en: YCBCR8 Histogram
nn: YCbCr8-histogram

en: YCBCR16 Histogram
nn: YCbCr16-histogram

en: YCBCRF32 Histogram
nn: YCbCrF32-histogram
