krossmodulekspread - en to nn translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

en: No such script.
nn: Skriptet finst ikkje.

en: No such script function.
nn: Skriptfunksjonen finst ikkje.

en: No return value.
nn: Ingen svarverdi.

en: Scripts
nn: Skript

en: Scriptfile "%1" does not exist.
nn: Skriptfila «%1» finst ikkje.

en: Scriptfile "%1" is not executable. Please set the executable-attribute on that file.
nn: Skriptfila «%1» er ikkje køyrbar. Du må slå på køyrbar-eigenskapen på ho.

en: Scriptfile "%1" is in a temporary directory. Execution denied.
nn: Skriptfila «%1» ligg i ei mellombels mappe. Køyring vart nekta.

en: Failed to execute scriptfile "%1"
nn: Klarte ikkje køyra skriptfila «%1»

en: Errors on execution of scripts.
nn: Feil ved køyring av skript.

en: Sheet
nn: Ark

en: Cell
nn: Celle

en: Range
nn: Område

en: New
nn: Ny

en: Open...
nn: Opna …

en: Save
nn: Lagra

en: Save As...
nn: Lagra som …

en: Compile
nn: Kompiler

en: Execute
nn: Køyr

en: Open File
nn: Opna fil

en: Error
nn: Feil

en: Name
nn: Namn

en: Console
nn: Konsoll

en: CSV Export
nn: CSV-eksportering

en: All Files
nn: Alle filer

en: Open
nn: Opna

en: HTML Export
nn: HTML-eksport

en: Styles
nn: Stilar

en: Log File
nn: Loggfil

en: Aborted.
nn: Avbrote.

en: Action
nn: Handling

en: Url:
nn: Adresse:

en: All Supported Files
nn: Alle støtta filer

en: Sheets
nn: Ark

note: i18n: tag collection attribute text
en: Docker
nn: Dokkpanel

en: Import vCard
nn: Importer vCard
