PathShapes - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Arc
oc: Arc d'ellipsa

en: Pie
oc: Diagrama en sector (camembèrt)

en: Curve
oc: Corba

en: Line
oc: Linha

en: Star
oc: Estèla

en: Pentagon
oc: Pentagòn

en: Hexagon
oc: Exagòn
