VariablesPlugin - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Day
oc: Jorn

en: Month
oc: Mes

en: Year
oc: Annada

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
oc:  jorns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
oc: Format personalizat

en: Page Count
oc: Descompte de las paginas

en: Page Number
oc: Numerò de pagina
