kofficefilters - en to oc translation catalogue (26 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
oc: Pagina :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
oc: Resolucion :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
oc: _Unitats :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
oc: Color de fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
oc: Opacitat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
oc: Encodatge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
oc: Fin de linha

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
oc: Fuèlhs

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
oc: Cellulas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
oc: Virgula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
oc: Punt virgula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
oc: Espaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
oc: &Tot seleccionar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
oc: Estil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
oc: Presentacion

en: Top
oc: Superior

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
oc: Mena de document

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
oc: Qualitat :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
oc: Borrolhon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
oc: Imatges

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
oc: Lenga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
oc: Apondre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
oc: Suprimir

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
oc: Ensenhador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
oc: Nòtas

en: Page
oc: Pagina
