kpresenter - en to oc translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
oc: &Inserir

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

en: Next Slide
oc: Diàpo seguenta

en: Shape
oc: Forma

en: Start Presentation
oc: _Presentacion

en: Notes
oc: Nòtas

en: No Effect
oc: Pas d'efièch

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WdgToolCrop)
en: Crop
oc: Rosegar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: X:
oc: X :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Y:
oc: Y :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Layer
oc: Jaç

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Image
oc: Imatge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple monitors
oc: Monitors multiples

en: Monitor %1 (primary)
oc: Monitor %1 (principal)

en: No sound
oc: Pas de son

en: Import...
oc: Importacion...

en: Right
oc: Drecha

en: Up
oc: Amont

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Down
oc: Aval

en: Left
oc: Esquèrra

en: Diamond
oc: Lausange

en: Heart
oc: Còr
