kword - en to oc translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
oc: Verificacion ortografica

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
oc: Edicion

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
oc: &Espleches

en: Row
oc: Linha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
oc: Nom :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
oc: Colomnas :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
oc: Colomnas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
oc: &Tornar nomenar

en: Rename Bookmark
oc: Renomar lo favorit

en: Geometry
oc: Geometria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
oc: Crear

en: Statistics
oc: Estadisticas

en: Lines:
oc: Linhas :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
oc: Linhas

[ctx: Style name]
en: Standard
oc: Estandard

[ctx: Style name]
en: Header
oc: Encap

[ctx: Style name]
en: Footer
oc: Pè

[ctx: Style name]
en: Plain
oc: Simpla

[ctx: Style name]
en: Row
oc: Linha

[ctx: Style name]
en: Column
oc: Colomna

[ctx: Style name]
en: Light Gray
oc: Gris clar

[ctx: Style name]
en: Black
oc: Negre

[ctx: Style name]
en: Red
oc: Roge

[ctx: Style name]
en: Yellow
oc: Rossèl

[ctx: Style name]
en: Colorful
oc: Colors vivas

[ctx: Style name]
en: Header 1
oc: Encap 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
oc: Encap 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
oc: Encap 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
oc: Encap 4

en: Copy
oc: Copiar

en: Modified
oc: Modificat

en: Snap to Grid
oc: Alinhar s~us la gresilha
