kpresenter - en to pa translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
pa: ਫਾਰਮੈਟ(&o)

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
pa: ਸਲਾਇਡ ਸ਼ੋ(&d)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ(&S)

en: Slide %1
pa: ਸਲਾਇਡ %1

en: End of presentation. Click to exit.
pa: ਪੇਸ਼ਕਾਰੀ ਦੀ ਸਮਾਪਤ। ਬੰਦ ਤੇ ਦਬਾਓ

en: Green
pa: ਹਰਾ

en: Red
pa: ਲਾਲ

en: Blue
pa: ਨੀਲਾ

en: Shape
pa: ਸ਼ਕਲ

en: Normal
pa: ਸਧਾਰਨ

en: No Effect
pa: ਪ੍ਰਭਾਵ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
pa: ਸਲਾਇਡ ਸ਼ੋ ਸੰਰਚਨਾ

en: Fade
pa: ਮੱਧਮ

en: Ellipse
pa: ਅੰਡਾਕਾਰ

en: Circle
pa: ਚੱਕਰ

en: Misc
pa: ਫੁਟਕਲ

en: Footer
pa: ਪੈਰੀਂ
