TextShape - en to pl translation catalogue (472 entries)

en: Annotation
pl: Przypis

en: Annotation shape to show annotation content
pl: Kształt przypisu do pokazania treści przypisu

en: Annotation Shape
pl: Kształt przypisu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
pl: Przyjmij zmianę

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
pl: Wyłącz

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
pl: Włącz

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Width]
en: %1 Grow To Fit Width
pl: Zwiększ %1, aby dopasować do szerokości

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Height]
en: %1 Grow To Fit Height
pl: Zwiększ %1, aby dopasować do wysokości

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Shrink To Fit]
en: %1 Shrink To Fit
pl: Zmniejsz %1, aby dopasować

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
pl: Zmień poziom listy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reject change
pl: Odrzuć zmianę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
pl: Pokaż zmiany

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Changes
pl: Ukryj zmiany

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsStyleConfigure) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AcceptRejectChangeDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsConfigure)
en: Dialog
pl: Okno dialogowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
pl: Akceptuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
pl: Odrzuć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
pl: Anuluj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Log
pl: Dziennik zmian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
pl: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
pl: Data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type
pl: Typ

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BibliographyConfigureDialog) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure bibliography
pl: Ustawienia bibliografii

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting of bibliography entries
pl: Formatowanie wpisów bibliograficznych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefix:
pl: Przedrostek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suffix:
pl: Przyrostek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numberedEntries)
en: Number entries
pl: Numeruj wpisy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
pl: Uszereguj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sortByPosition)
en: Sort by position
pl: Uszereguj według pozycji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortKeyGroupBox)
en: Sort keys
pl: Klucze szeregowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addSortKeyButton)
en: Add sort key
pl: Dodaj klucz szeregowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortAlgorithmLabel)
en: Sort algorithm:
pl: Algorytm szeregowania:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
pl: Alfanumeryczny

en: Bibliography
pl: Bibliografia

en: References
pl: Odsyłacze

en: This is a line of inserted text.
pl: To jest wiersz wstawionego tekstu.

en: This is a line of deleted text.
pl: To jest wiersz usuniętego tekstu.

en: This is a line of text whose format has been changed.
pl: To jest wiersz tekstu, którego format został zmieniony.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
pl: Ustawienia zmiany naprowadzania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Saving Format
pl: Format zapisu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, deltaXmlRadioButton)
en: DeltaXML (Experimental)
pl: DeltaXML (Eksperymentalne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
pl: Nazwa autora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Visualization Settings
pl: Zmień ustawienia wizualizacji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
pl: Wstawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
pl: Kolor tła

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, previewTextEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Preview</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Inserted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the inserted text. This is a line of inserted text. This is a line after the inserted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Deleted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the deleted text. This is a line of deleted text. This is a line after the deleted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the format-change text. This is a line of text whose format has been changed. This is a line of text after the format-change text.</span></p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Podgląd</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Wstawiony tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Jest to wiersz tekstu przed wstawionym tekstem. Jest to wiersz wstawionego tekstu. Jest to wiersz tekstu po wstawionym tekście.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Usunięty tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Jest to wiersz tekstu przed usuniętym tekstem. Jest to wiersz wstawionego tekstu. Jest to wiersz tekstu po usuniętym tekście.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Sformatowany tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Jest to wiersz tekstu przed zmienionym formatowaniem tekstu. Jest to wiersz zmienionego formatowania tekstu. Jest to wiersz tekstu po zmienionym formatowaniem tekstu.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
pl: Usunięcia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
pl: Zmiany formatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChangeTrackingOptions)
en: Change Tracking Options
pl: Zmień opcje naprowadzania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureChangeTrackingButton)
en: Configure Settings
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
pl: Zapisz zmiany

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
pl: Pokaż zmiany

en: Font
pl: Czcionka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
pl: Ogólne

[ctx: Name of the style]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
pl: Następny styl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parent style:
pl: Styl nadrzędny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
pl: Dodaj do spisu treści

en: Normal
pl: Normalny

en: Small Caps
pl: Kapitaliki

en: Uppercase
pl: Wielkie litery

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Capitalize
pl: Pisz z wielkiej litery

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Subscript
pl: Indeks dolny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
pl: Kolor tekstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
pl: Kolor tła:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
pl: Podkreślanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
pl: Przekreślenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Capitalization:
pl: Wielkość liter:

[ctx: Character position]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Position:
pl: Położenie:

en: Select
pl: Zaznacz

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: The document already contains the bibliography entry with different data.
    Do you want to adjust existing entries?
pl: Dokument już zawiera wpis bibliograficzny z innymi danymi.
    Czy chcesz dostosować istniejące wpisy?

en: Short name%1
pl: Krótka nazwa%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CitationInsertionDialog)
en: Insert Bibliography entry
pl: Wstaw wpis bibliograficzny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Insert Bibliography Entry Details
pl: Wstaw szczegóły wpisu bibliograficznego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortnameLabel)
en: Short Name:
pl: Skrócona nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
pl: Źródło:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
pl: Artykuł

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Book
pl: Książka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
pl: Broszura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Conference
pl: Konferencja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inbook
pl: W książce

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Incollection
pl: W zbiorze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inproceedings
pl: W postępowaniach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Journal
pl: Dziennik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Manual
pl: Instrukcja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Masters thesis
pl: Praca magisterska

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
pl: Różne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: PhD thesis
pl: Praca doktorska

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Proceedings
pl: Postępowania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Tech Report
pl: Sprawozdanie techniczne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Unpublished
pl: Nieopublikowane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 1
pl: własne 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 2
pl: własne 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 3
pl: własne 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 4
pl: własne 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 5
pl: własne 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
pl: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
pl: Tytuł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
pl: Rok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
pl: Wydawca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
pl: Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chapterLabel)
en: Chapter:
pl: Rozdział:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editorLabel)
en: Editor:
pl: Edytor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pagesLabel)
en: Page(s):
pl: Stron(a):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, booktitleLabel)
en: Book title:
pl: Tytuł książki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editionLabel)
en: Edition:
pl: Wydanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicationLabel)
en: Publication:
pl: Publikacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, volumeLabel)
en: Volume:
pl: Tom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, institutionLabel)
en: Institution:
pl: Instytucja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organisationLabel)
en: Organisation:
pl: Organizacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reporttypeLabel)
en: Type of Report:
pl: Typ sprawozdania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, schoolLabel)
en: University:
pl: Uniwersytet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, journalLabel)
en: Journal:
pl: Dziennik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
pl: Miesiąc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, seriesLabel)
en: Series:
pl: Seria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
pl: Numer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
pl: Notatka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, annotationLabel)
en: Annotation:
pl: Adnotacja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: URL:
pl: Adres URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud1Label)
en: User-defined 1:
pl: Użytkownika 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud3Label)
en: User-defined 3:
pl: Użytkownika 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud2Label)
en: User-defined 2:
pl: Użytkownika 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud4Label)
en: User-defined 4:
pl: Użytkownika 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud5Label)
en: User-defined 5:
pl: Użytkownika 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: OR
pl: LUB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From the document:
pl: Z dokumentu:

en: Used Styles
pl: Używane style

en: Unused Styles
pl: Nieużywane style

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
pl: Kolory

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
pl: Cień tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
pl: Kolor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
pl: Odległość:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
pl: Pozycja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
pl: Samoczynny podział wyrazów

en: Select Font
pl: Wybierz czcionkę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Font
pl: Czcionka

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertBibliographyDialog)
en: Insert Bibliography
pl: Wstaw bibliografię

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titlegroupBox)
en: Bibliography title
pl: Tytuł bibliografii

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bibliography entries
pl: Wpisy bibliografii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bibTypesLabel)
en: Bibliography type:
pl: Typ bibliografii:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In book
pl: W książce

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In collection
pl: W zbiorze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In proceedings
pl: W postępowaniach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Tech report
pl: Sprawozdanie techniczne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom1
pl: własne1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom2
pl: własne2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom3
pl: własne3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom4
pl: własne4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom5
pl: własne5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
pl: Dostępne pola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
pl: Dodaj >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, span)
en: Span
pl: Rozpiętość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: <<Remove
pl: <<Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addedFieldsLabel)
en: Fields added
pl: Dodano pola

en: Special Characters
pl: Znaki specjalne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
pl: Wstawki

[ctx: Close dialog]
en: Close
pl: Zamknij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
pl: Szybkie wyszukiwanie:

en: The URL is invalid
pl: Adres URL jest nieprawidłowy

en: Bookmark does not exist
pl: Zakładka nie istnieje

en: Fetching the title: 0% complete
pl: Pobieranie tytułu: 0% ukończenia

en: Fetch timed out
pl: Pobieranie przekroczyło czas oczekiwania

en: Fetching the title: %1% complete
pl: Pobieranie tytułu: %1% ukończenia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkInsertionDialog)
en: Link
pl: Odnośnik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Web Link
pl: Odnośnik sieciowy

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Insert links to web documents. You can provide both URL and a label for the link,
     or just enter the URL and hit "Fetch the title from URL"
pl: Wstaw odnośniki do dokumentów sieciowych. Możesz dostarczyć zarówno adres URL jak i etykietę dla odnośnika,
     lub wpisać tylko adres URL i nacisnąć "Pobierz tytuł z adresu URL"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: The address of your document (Uniform Resource Locator)
pl: Adres twojego dokumentu (Uniform Resource Locator)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en:  URL:
pl:  Adres URL:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Hit this button to get the title from the URL. Redirections are also handled.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby uzyskać tytuł z adresu URL. Przekierowania są również obsługiwane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Fetch Title From URL
pl: Pobierz tytuł z adresu URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: The text that will be displayed for your link
pl: Tekst, który zostanie wyświetlony dla twojego odnośnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:  Text:
pl:  Tekst:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Link To Bookmark
pl: Odnośnik do zakładki

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Insert links to Bookmarks. To create bookmarks,
    click "Bookmarks" in the Links and Bookmarks section
pl: Wstaw odnośniki do zakładek. Aby utworzyć zakładki,
    kliknij "Zakładki" w dziale odnośniki i zakładki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: The name of the bookmark to where the link has to point to
pl: Nazwa zakładki, na którą odnośnik ma wskazywać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en:  Name:
pl:  Nazwa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
pl: <p><ul><li><b>Pojedyncze</b>: Normalne odstępy między wierszami</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTabStop)
en: Add tab stop
pl: Dodaj tabulator

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Tab character
pl: Znak tabulatora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Space character
pl: Znak odstępu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Nothing
pl: Nic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: LABEL
pl: ETYKIETA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabStopLabel)
en: First line separated from label by:
pl: Rozgraniczenie pierwszego wiersza od etykiety znakiem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
pl: Do lewej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
pl: Do środka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
pl: Do prawej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, increaseLabel)
en: Per level increase:
pl: Przy zwiększeniu poziomu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, numberTab)
en: Number
pl: Numer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display levels above:
pl: Wyświetl poziomy powyżej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, synchro)
en: Letter synchronization
pl: Synchronizacja liter

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bulletTab)
en: Bullet
pl: Punkt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, imageTab)
en: Picture
pl: Zdjęcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Load Image...
pl: Wczytaj obraz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
pl: &Zmień nazwę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
pl: &Usuń

en: Please provide a new name for the bookmark
pl: Proszę wprowadzić nową nazwę zakładki

en: Rename Bookmark
pl: Zmień nazwę zakładki

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
pl: Zakładka o nazwie "%1" już istnieje.

en: Insert Bookmark
pl: Wstaw zakładkę

en: Please provide a name for the bookmark
pl: Proszę wprowadzić nazwę dla zakładki

en: Manage Bookmarks
pl: Zarządzanie zakładkami

en: Footnote Settings
pl: Ustawienia stopek

en: Endnote Settings
pl: Ustawienia notatek końcowych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Automatic Numbering:
pl: Samoczynne numerowanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefix)
en:  Prefix:
pl:  Przedrostek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startAt)
en:  Start at:
pl:  Zacznij od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffix)
en:  Suffix:
pl:  Przyrostek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, beginAt)
en: Starts over at:
pl: Zaczyna od nowa od:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
pl: Strona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
pl: Rozdział

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
pl: Dokument

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, continuationBox)
en: Continuation Notice:
pl: Powiadomienie o kontynuacji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont2)
en: Text saying it is a continuation:
pl: Tekst mówiący to jest kontynuacją:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont1)
en:  Text saying it will continue:
pl:  Tekst mówiący to będzie kontynuował:

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
pl: Samoczynne

[ctx: Text alignment]
en: Left
pl: Do lewej

[ctx: Text alignment]
en: Right
pl: Do prawej

[ctx: Text alignment]
en: Centered
pl: Wyśrodkowany

[ctx: Tab follows the bullet or number]
en: Tab Stop
pl: Tabulator

[ctx: Space]
en: Space
pl: Odstęp

[ctx: None]
en: Nothing
pl: Nic

en: Select a list image
pl: Zaznacz obraz listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
pl: Zacznij od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
pl: Wyrównanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
pl: Głębokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
pl: Wyświetl poziomy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bullet/Number followed by
pl: Wypunktowanie/numeracja poprzedzone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: at
pl: na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Aligned at
pl: Wyrównane do

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Indented at
pl: Wcięte o

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
pl: Własny znak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
pl: Rozpocznij numerowanie do nowa od tego akapitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
pl: Synchronizacja liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width
pl: Szerokość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertImageLabel)
en: Insert Image
pl: Wstaw obraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height
pl: Wysokość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertImage)
en: Browse...
pl: Przeglądaj...

[ctx: @action:button]
en: Reset background color
pl: Wyzeruj barwę tła

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetBackgroundColor)
en: Reset background color
pl: Wyzeruj barwę tła

en: Whole Word
pl: Całe słowo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capsState)
en: Enable drop caps
pl: Włącz pierwszą dużą literę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, charactersLabel)
en: Distance to paragraph:
pl: Odległość do akapitu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linesLabel)
en: Number of lines it covers:
pl: Liczba wierszy, które pokrywa:

en: Indent/Spacing
pl: Wcięcia/odstępy

en: General Layout
pl: Ogólny układ

en: Bullets/Numbers
pl: Wypunktowania/numeracja

en: Decorations
pl: Ozdoby

en: Drop Caps
pl: Inicjały

[ctx: Line spacing value]
en: Single
pl: Pojedynczy

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
pl: 1,5 wiersza

[ctx: Line spacing value]
en: Double
pl: Podwójny

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
pl: Proporcjonalny

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
pl: Dodatkowy

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
pl: Stały

[ctx: Line spacing type]
en: At least
pl: Co najmniej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left Indent:
pl: Wcięcie po lewej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right Indent:
pl: Wcięcie po prawej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line Indent:
pl: Wcięcie pierwszego wiersza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
pl: Wywnioskuj z rozmiaru tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Line Spacing:
pl: Odstęp między wierszami:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFont)
en: Use Font Metrics
pl: Użyj wymiarów czcionki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Paragraph Space Before:
pl: Odstęp przed akapitem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Paragraph Space After:
pl: Odstęp po akapicie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
pl: Wyjustuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel)
en: Behavior at end of frame and page:
pl: Zachowanie na końcu ramki i strony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
pl: Trzymaj wiersze razem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
pl: Wstaw przerwę przed akapitem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
pl: Wklej przerwę po akapicie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Leave at least this many lines (orphans):
pl: Pozostaw co najmniej tyle wierszy (sieroty):

en: Paragraph Format
pl: Format akapitu

en: Insert a table
pl: Wstaw tabelę

en: Section name
pl: Nazwa sekcji

en: Configure sections
pl: Ustawienia sekcji

en: Invalid characters or section with such name exists.
pl: Nieprawidłowe znaki lub sekcja o takiej nazwie już istnieje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Section name:
pl: Nazwa sekcji:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SectionsSplitDialog)
en: Split sections
pl: Podziel sekcje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Insert paragraph...
pl: Wstaw akapit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: before start of section:
pl: przed początkiem sekcji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: after end of section:
pl: za końcem sekcji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertAnnotation)
en: Insert Note
pl: Wstaw notatkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeAnnotation)
en: Remove Note
pl: Usuń notatkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Add caption
pl: Dodaj tytuł

en: Change font format
pl: Zmień formatowanie obramowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert citation at current position
pl: Wstaw cytowanie na bieżącej pozycji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert Citation
pl: Wstaw cytowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure Bibliography
pl: Ustawienia bibliografii

en: Inserts a footnote at the current cursor position
pl: Wstawia stopkę na na bieżącej pozycji

en: Inserts an endnote at the current cursor position
pl: Wstawia notatkę końcową na bieżącej pozycji kursora

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
pl: Notatka końcowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
pl: Stopka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SimpleInsertWidget)
en: Other insertions from "References"  below and in "Add Shape" docker
pl: Inne wstawienia z "Odnośników" poniżej i w dokowaniu "Dodania kształtu"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertLink)
en: Hyperlinks
pl: Hiperodnośniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, invokeBookmarkHandler)
en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Change paragraph format
pl: Zmień format akapitu

en: Recently Used Level Formats
pl: Ostatnio używane formaty poziomy

en: Library of Level Formats
pl: Biblioteka formatów poziomów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
pl: Usuń

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Define New Level Format...
pl: Określ nowy format poziomu...

en: Define new bullet or numbering format
pl: Określ nowy format wypunktowania lub wyliczenia

en: Define New List Level Format
pl: Określ nowy format poziomu listy

en: Edit List Level Format
pl: Edytuj format poziomu listy

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addToC)
en: Contents
pl: Treści

en: Set Border Color...
pl: Ustaw kolor obramowania...

[ctx: No border - has to fit in 48pixels]
en: None
pl: Brak

en: No Border
pl: Bez obramowania

en: Create a new style inheriting the current style
pl: Utwórz nowy styl dziedziczący bieżący styl

en: New Style
pl: Nowy styl

en: Another style named '%1' already exist. Please choose another name.
pl: Inny styl o nazwie '%1' już istnieje. Wybierz inną nazwę.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
pl: Akapit

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
pl: Znaki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
pl: &Nowy

en: Style Manager
pl: Zarządzanie stylami

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: You have changes that are not applied. What do you want to do with those changes?
pl: Masz zmiany, które nie zostały zastosowane. Co chcesz zrobić z tymi zmianami?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Jest możliwe przypisanie  nazwanego stylu do tekstu i zmiana właściwości stylu, tak aby zmienić cały tekst na ten styl.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zatwierdzenie zmiany stylu przeformatuje cały tekst, który poprzednio miał przypisany nazwany styl. Użyj dokowania stylów, aby zastosować style do tekstu.</p></body></html>

en: Create a new style with the current properties
pl: Utwórz nowy styl z bieżącymi właściwościami

en: New style
pl: Nowy styl

en: None
pl: Żaden

en: Insert Table
pl: Wstaw tabelę

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
pl: Kolumny i wiersze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
pl: Liczba kolumn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
pl: Liczba wierszy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
pl: Strategia szerokości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
pl: Stała szerokość kolumny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
pl: Dopasuj do zawartości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
pl: Dopasuj do dostępnego otoczenia

en: Table of Contents - Configure
pl: Spis treści - Ustawienia

en: Table Title
pl: Tytuł tabeli

en: Use outline
pl: Użyj zarysu

en: Use styles
pl: Użyj stylów

en: Configure
pl: Ustawienia

en: Index
pl: Spis

en: Styles
pl: Style

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
pl: Tytuł

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useOutline) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useStyles)
en: CheckBox
pl: Pole odhaczane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureStyles)
en: PushButton
pl: Przycisk

en: Level %1
pl: Poziom %1

en: Level
pl: Poziom

en: Style
pl: Styl

en: Table of Contents - Configure Styles
pl: Spis treści - Ustawienia stylii

en: Styles available
pl: Dostępne style

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
pl: EtykietaTekstowa

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Table Of Contents
pl: Spis treści

en: Insert a Table of Contents into the document.
pl: Wstaw spis treści do dokumentu.

en: Insert Custom...
pl: Wstaw własną...

en: Insert a custom Table of Contents into the document.
pl: Wstaw własny spis treści do dokumentu.

en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: Configure the Table of Contents
pl: Ustawienia spisu treści

en: Insert footnote with auto number
pl: Wstaw stopkę samoczynnie ponumerowaną

en: Insert Labeled Footnote
pl: Wstaw stopkę z etykietą

en: Insert with label:
pl: Wstaw z etykietą:

en: Insert endnote with auto number
pl: Wstaw notatkę końcową samoczynnie ponumerowaną

en: Insert Labeled Endnote
pl: Wstaw notatkę końcową z etykietą

en: Settings...
pl: Ustawienia...

en: Insert a citation into the document.
pl: Wstaw cytowanie do dokumentu.

en: Insert a bibliography into the document.
pl: Wstaw bibliografię do dokumentu.

en: Insert Custom Bibliography
pl: Wstaw własną bibliografię

en: Insert a custom Bibliography into the document.
pl: Wstaw własną bibliografię do dokumentu.

en: Configure the bibliography
pl: Ustawienia bibliografii

en: Insert Link
pl: Wstaw odnośnik

en: Insert a weblink or link to a bookmark.
pl: Wstaw odnośnik sieciowy lub odnośnik do zakładki.

en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Add Bookmark :
pl: Dodaj zakładkę :

en: Insert a Bookmark. This is useful to create links that point to areas within the document
pl: Wstaw zakładkę. Jest to użyteczne do tworzenia odnośników wskazujących obszary w dokumencie.

en: Display a pop up that hosts the options to add new Bookmark or handle existing Bookmarks
pl: Wyświetl okno wyskakujące, które zawiera opcje dodawane do nowych zakładek lub obsługuje istniejące zakładki.

en: Manage your Bookmarks. Check where are they pointing to, Delete or Rename.
pl: Zarządzaj swoimi zakładkami. Sprawdź, na co wskazują, usuwaj i zmieniaj ich nazwy.

[ctx: as in table of contents, list of pictures, index]
en: Tables, Lists & Indexes
pl: Tabele, listy i spisy

en: Footnotes and Endnotes
pl: Stopki i notatki końcowe

en: Citations and Bibliography
pl: Cytowania i bibliografia

en: Links and Bookmarks
pl: Odnośniki i zakładki

en: Bookmark cannot be empty
pl: Zakładka nie może być pusta

en: Duplicate Name. Click "Manage Bookmarks"
pl: Powiel nazwę. Kliknij "Zarządzanie zakładkami"

en: to Rename or Delete Bookmarks
pl: aby zmienić nazwę lub usuną zakładki

en: Remove Comment
pl: Usuń komentarz

en: Spell check
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Comments
pl: Komentarze

en: Review
pl: Recenzowanie

en: Text
pl: Tekst

en: A shape that shows text
pl: Kształt pokazujący tekst

en: Text Shape
pl: Kształt tekstu

en: Configure current section
pl: Ustawienia bieżącej sekcji

en: Insert new section
pl: Wstaw nową sekcję

en: Insert paragraph between sections
pl: Wstaw akapit pomiędzy sekcjami

en: Paste As Text
pl: Wklej jako tekst

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: Text formatting]
en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Align Left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align Right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Align Center
pl: Wyśrodkuj

en: Align Block
pl: Wyrównaj blok

en: Change text direction
pl: Zmień kierunek tekstu

en: Change writing direction
pl: Zmień kierunek pisania

en: Increase Indent
pl: Zwiększ wcięcie

en: Decrease Indent
pl: Zmniejsz wcięcie

en: Toggle List or List Level Formatting
pl: Przełącz listę lub formatowanie poziomu listy

en: Toggle list on/off, or change format of current level
pl: Wł/Wył listę lub zmień format bieżącego poziomu

en: Increase Font Size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki

en: Decrease Font Size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Variable
pl: Zmienna

en: Insert Non-Breaking Space
pl: Wstaw niepodzielną spację

en: Insert Non-Breaking Hyphen
pl: Wstaw niepodzielny łącznik

en: Insert Index
pl: Wstaw indeks

en: Insert Soft Hyphen
pl: Wstaw miękki łącznik

en: Line Break
pl: Koniec wiersza

en: Page Break
pl: Podział strony

en: Insert a page break
pl: Wstaw podział strony

en: All text after this point will be moved into the next page.
pl: Cały tekst po tym miejscu będzie przeniesiony na następną stronę.

en: Font...
pl: Czcionka...

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
pl: Zmień rozmiar, czcionkę, pogrubienie, kursywę etc.

en: Change the attributes of the currently selected characters.
pl: Zmień atrybuty wybranych obecnie znaków.

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Text Color...
pl: Kolor tekstu...

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Background Color...
pl: Kolor tła...

en: Background
pl: Tło

en: Auto Resize To Content
pl: Dopasuj do zawartości

en: Grow To Fit Width
pl: Zwiększ, aby dopasować do szerokości

en: Grow To Fit Height
pl: Zwiększ, aby dopasować do wysokości

en: Shrink To Fit
pl: Skurcz, aby zmieścić

en: Insert a table into the document.
pl: Wstaw tabelę do dokumentu.

en: Row Above
pl: Wiersz powyżej

en: Insert Row Above
pl: Wstaw wiersz powyżej

en: Row Below
pl: Wiersz poniżej

en: Insert Row Below
pl: Wstaw wiersz poniżej

en: Column Left
pl: Kolumna po lewej

en: Insert Column Left
pl: Wstaw kolumnę po lewej

en: Column Right
pl: Kolumna po prawej

en: Insert Column Right
pl: Wstaw kolumnę po prawej

en: Column
pl: Kolumna

en: Delete Column
pl: Usuń kolumnę

en: Row
pl: Wiersz

en: Delete Row
pl: Usuń wiersz

en: Merge Cells
pl: Scal komórki

en: Split Cells
pl: Rozdziel komórki

en: Select a border style and paint that style onto a table
pl: Wybierz styl obramowania i zastosuj ten styl na tabeli

en: Paragraph...
pl: Akapit...

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
pl: Zmień marginesy akapitu, układ tekstu, granice, wypunktowania, numerowanie etc.

en: <p>Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.</p><p>Select text in multiple paragraphs to change the formatting of all selected paragraphs.</p><p>If no text is selected, the paragraph where the cursor is located will be changed.</p>
pl: <p>Zmień marginesy akapitu, układ tekstu, granice, wypunktowania, numerowanie etc.</p><p>Zaznacz tekst w wielu akapitach aby zmienić formatowanie wszystkich wybranych. </p><p>Jeśli żaden wycinek tekstu nie jest zaznaczony, akapit w którym znajduje się kursor nie zostanie zmieniony.</p>

en: Style Manager...
pl: Zarządzanie stylami...

en: Change attributes of styles
pl: Zmień atrybuty stylów

en: <p>Change font and paragraph attributes of styles.</p><p>Multiple styles can be changed using the dialog box.</p>
pl: <p>Zmień czcionkę i atrybuty stylów.</p><p>Przy użyciu okienka dialogowego może być zmienianych wiele stylów jednocześnie.</p>

en: Special Character...
pl: Znak specjalny...

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
pl: Wstaw jeden lub więcej symboli lub znaków nie znajdujących się na klawiaturze

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
pl: Wstaw jeden lub więcej symboli lub znaków nie znajdujących się na klawiaturze.

en: Repaint
pl: Przemaluj

en: Insert Comment
pl: Wstaw komentarz

en: Insertion
pl: Wstawienie

en: Deletion
pl: Usunięcie

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Ctrl+click to go to link
pl: Ctrl+kliknięcie, aby przejść do odnośnika

en: Ctrl+click to go to the note
pl: Ctrl+kliknięcie, aby przejść do notatki

en: Ctrl+click to go to the note reference
pl: Ctrl+kliknięcie, aby przejść do odniesienia notatki

en: follows along
pl: podąża wzdłuż

en: Press shift to not resize this
pl: Naciśnij klawisz shift, aby nie zmieniać rozmiaru tego

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
pl: Zmień formatowanie obramowania

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
pl: Dostosuj szerokość kolumny

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
pl: Dostosuj wysokość kolumny

en: Table
pl: Tabela

en: Autocorrection
pl: Samoczynne poprawianie

en: Key Press
pl: Naciśnięcie klawisza

en: Text editing
pl: Edytowanie tekstu
