koffice - en to pl translation catalogue (884 entries)

en: Draw path
pl: Rysowanie ścieżek

en: Freehand path
pl: Odręczna ścieżka

en: Angle snapping delta:
pl: Podziałka kątowa przyciągania:

en: Activate angle snap:
pl: Włącz przyciąganie kątowe:

en: Angle Constraints
pl: Ograniczenia kąta

en: Line
pl: Linia

en: Precision:
pl: Precyzja:

[ctx: The raw line data]
en: Raw
pl: Surowe

en: Curve
pl: Krzywa

en: Straight
pl: Prosta

en: Optimize
pl: Optymalizuj

en: Exactness:
pl: Dokładność:

en: Pencil
pl: Ołówek

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
pl: Zmień połączenie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
pl: Zmień parametr

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
pl: Przekształć do ścieżki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath at points
pl: Przerwij pod-ścieżkę w punktach

[ctx: (qtundo-format)]
en: Combine paths
pl: Połącz ścieżki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move control point
pl: Przemieść punkt kontrolny

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set fill rule
pl: Ustaw regułę wypełniania

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
pl: Wstaw punkty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
pl: Scal punkty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
pl: Przemieść punkty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
pl: Usuń punkty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
pl: Ustaw typ punktu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reverse paths
pl: Odwróć ścieżki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath
pl: Przerwij pod-ścieżkę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to curves
pl: Zmień odcinki na krzywe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to lines
pl: Zmień odcinki na linie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set marker
pl: Ustaw znacznik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align shapes
pl: Wyrównaj kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set background
pl: Ustaw tło

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clip Shape
pl: Przytnij kształt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
pl: Tworzenie kształtu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete shape | Delete shapes
pl[0]: Usuń kształt
pl[1]: Usuń kształty
pl[2]: Usuń kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Distribute shapes
pl: Rozmieść kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
pl: Grupuj kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add shapes to group
pl: Dodaj kształty do grupy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
pl: Zachowaj współczynnik kształtu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lock shapes
pl: Zablokuj kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move shapes
pl: Przemieść kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Shape
pl: Zmień nazwę kształtu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder shapes
pl: Zmień kolejność kształtów

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape RunAround
pl: Zmień kształt Opływaj

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Shadow
pl: Ustaw cień

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear shapes
pl: Pochyl kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize shapes
pl: Zmień rozmiar kształtów

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set stroke
pl: Ustaw pociągnięcie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set opacity
pl: Ustaw nieprzezroczystość

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shape
pl: Nie przycinaj kształtu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shapes
pl: Nie przycinaj kształtów

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
pl: Rozgrupuj kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Close subpath
pl: Zamknij pod-ścieżkę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Join subpaths
pl: Połącz pod-ścieżki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove subpath
pl: Usuń pod-ścieżkę

en: Standard
pl: Standardowy

en: Lines
pl: Linia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Tie
pl: Zwiąż

en: A connection between two other shapes
pl: Połączenie między dwoma innymi kształtami

en: Show Grid
pl: Pokaż siatkę

en: Shows or hides grid
pl: Pokazuje lub ukrywa siatkę

en: Simple path shape
pl: Prosty kształt ścieżki

en: A simple path shape
pl: Prosty kształt ścieżki

en: %1 Options
pl: %1 opcje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Shapes
pl: Wklej kształty

en: Active tool: %1
pl: Aktywne narzędzie: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Image
pl: Wklej obraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
pl: Węzły

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
pl: Wydłużenia linii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
pl: Pole ograniczające kształtu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
pl: Odległość sąsiadowania, gdzie odbywa się przyciąganie

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, snapDistance)
en:  px
pl:  piks.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
pl: Prostopadle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
pl: Przecięcie linii

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
pl: Prowadnice

en: Embedded svg shape
pl: Osadzony kształt svg

en: Create object
pl: Tworzenie obiektu

en: Pan
pl: Przesuń

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Segment
pl: Zmień odcinek

en: Corner point
pl: Punkt narożny

en: Smooth point
pl: Gładki punkt

en: Symmetric Point
pl: Punkt symetryczny

en: Make curve point
pl: Utwórz punkt krzywej

en: Make line point
pl: Utwórz punkt linii

en: Segment to Line
pl: Segment na linię

en: Segment to Curve
pl: Odcinek do krzywej

en: Insert point
pl: Wstaw punkt

en: Remove point
pl: Usuń punkt

en: Break at point
pl: Przerwij w punkcie

en: Break at segment
pl: Przerwij w odcinku

en: Join with segment
pl: Połącz z odcinkiem

en: Merge points
pl: Scal punkty

en: To Path
pl: Do ścieżki

en: Line/Curve
pl: Linia/krzywa

en: Drag to move handle.
pl: Przeciągnij, żeby przenieść uchwyt.

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
pl: Przeciągnij, żeby przenieść punkt. Kliknij z wciśniętym shiftem, żeby zmienić typ punktu.

en: Drag to move control point.
pl: Przeciągnij, żeby przenieść punkt kontrolny.

en: Drag to change curve directly. Double click to insert new path point.
pl: Przeciągnij, aby bezpośrednio zmienić krzywą. Kliknij podwójnie, aby wstawić nowy punkt ścieżki.

en: Press B to break path at selected point.
pl: Naciśnij B, aby przerwać ścieżkę w wybranym punkcie.

en: Press B to break path at selected segments.
pl: Naciśnij B, aby przerwać ścieżkę na wybranych odcinkach.

en: Path editing
pl: Edytowanie ścieżki

en: Zoom
pl: Powiększenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
pl: Powiększ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
pl: Zamień na ścieżkę

en: Scripts
pl: Skrypty

en: Script Manager
pl: Zarządzanie skryptami

en: Execute Script File...
pl: Wykonaj plik skryptu...

en: Script Manager...
pl: Zarządzanie skryptami...

en: Execute Script File
pl: Wykonaj plik skryptu

en: Install Script Package
pl: Zainstaluj pakiet skryptów

en: Could not read the package "%1".
pl: Nie można odczytać pakietu "%1".

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
pl: Pakiet "%1" nie zawiera właściwego pliku install.rc.

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
pl: Nie powiodło się przetworzenie pliku install.rc w pakiecie "%1".

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
pl: Nie powiodło się określenie lokalizacji, w której powinien zostać zainstalowany pakiet "%1".

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
pl: Pakiet skryptów o nazwie "%1" już istnieje. Zastąpić go?

en: Replace
pl: Zamień

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
pl: Nie można odinstalować pakietu skryptów. Możesz nie mieć wystarczających uprawnień do skasowania katalogu "%1".

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
pl: Nie można odinstalować pakietu skryptów "%1", bo skrypt nie jest zainstalowany.

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
pl: Nie można odinstalować pakietu skryptów "%1". Możesz nie mieć wystarczających uprawnień do skasowania katalogu "%1".

en: Save
pl: Zapisz

en: <qt>This wizard will guide you through the process of adding a new resource to your scripts.</qt>
pl: <qt>Ten pomocnik przeprowadzi cię przez czynność dodawania nowego zasobu do skryptów.</qt>

en: Add script file
pl: Dodaj plik skryptu

en: Add collection folder
pl: Dodaj katalog zbioru

en: Install script package file
pl: Wgraj pakietu skryptów

en: Install online script package
pl: Wgraj pakiet internetowy skryptów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
pl: Dodaj

en: Script File
pl: Plik skryptu

en: Script
pl: Skrypt

en: Collection
pl: Zbiór

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo %1
pl: Cofnij %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
pl: Przywróć

en: Redo %1
pl: Przywróć %1

en: <empty>
pl: <pusty>

en: Redo
pl: Przywróć

en: Undo
pl: Cofnij

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
pl: Plik

en: Document Settings
pl: Ustawienia dokumentu

en: No autosave
pl: Bez samozapisu

en: Autosave interval:
pl: Okres samozapisu:

en: Create backup file:
pl: Twórz kopię zapasową:

en: Grid
pl: Siatka

en: Show grid:
pl: Pokaż siatkę:

en: Snap to grid:
pl: Przyciągaj do siatki:

en: Grid color:
pl: Kolor siatki:

en: Spacing
pl: Odstęp

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
pl: W p&oziomie:

[ctx: Vertical grid spacing]
en: &Vertical:
pl: W &pionie:

en: Misc
pl: Różne

en: Units:
pl: Jednostki:

en: Handle radius:
pl: Promień uchwytu:

en: Grab sensitivity:
pl: Czułość chwytu:

en: Paste offset:
pl: Przesunięcie wklejania:

en: Paste at Cursor:
pl: Wklej przy kursorze:

en: Only print and exit
pl: Tylko wydrukuj i wyjdź

en: Open a new document based on the given template (desktopfile name)
pl: Otwórz nowy dokument na podstawie danego szablonu (nazwa pliku pulpitu)

en: Open a new document based on the given template file
pl: Otwórz nowy dokument na podstawie danego szablonu

en: Override display DPI
pl: Nadpisz DPI dla wyświetlania

en: Only export to PDF and exit
pl: Tylko wyeksportuj do PDF i wyjdź

en: Filename for export-pdf
pl: Nazwa pliku PDF do wyeksportowania

en: just load the file and then exit
pl: wczytaj plik i po prostu wyjdź

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
pl: wczytaj plik, pokaż okno i pasek postępu, a następnie wyjdź

en: Filename to write profiling information into.
pl: Nazwa pliku, do której zapisać informacje o profilowaniu.

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
pl: Wczytaj plik i zapisz go jako plik ODF. Przeznaczony do debugowania.

en: File(s) or URL(s) to open
pl: Plik(i) lub adres(y) URL do otwarcia

en: You are running a 32 bits build on a 64 bits Windows.
    This is not recommended.
    Please download and install the x64 build instead.
pl: Masz uruchomioną wersję 32 bitową na 64 bitowym Windowsie.
    Nie jest to zalecane.
    Aby to poprawić proszę pobrać i zainstalować wersję  x64.

en: %1: Critical Error
pl: %1: Błąd krytyczny

en: Essential application components could not be found.
    This might be an installation issue.
    Try restarting or reinstalling.
pl: Nie można znaleźć istotnych składników aplikacji.
    To może być problem z instalacją.
    Spróbuj uruchomić lub wgrać ponownie.

en: No template found for: %1
pl: Nie znaleziono szablonu dla: %1

en: Too many templates found for: %1
pl: Znaleziono zbyt dużo szablonów dla: %1

en: Template %1 failed to load.
pl: Nie można załadować szablonu %1.

en: No template found at: %1
pl: Nie znaleziono szablonu w: %1

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
pl: Odzyskaj pliki

en: The following autosave file can be recovered:
pl: Można odzyskać następujący plik samoczynnego zapisu:

en: The following autosave files can be recovered:
pl: Można odzyskać następujące pliki samoczynnego zapisu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
pl: Zawsze używaj tego szablonu przy uruchomieniu programu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
pl: Zawsze używaj tego szablonu

en: Making backup...
pl: Tworzenie kopii zapasowej...

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: Could not save
    %1
pl: Nie można zapisać
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
pl: Nie można zapisać %1
    Powód: %2

en: Document <i>%1</i> saved
pl: Zapisano dokument <i>%1</i>

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
pl: Hasło do tego zaszyfrowanego dokumentu nie jest znane. Przerwano automatyczne zapisywanie! Proszę zapisać dokument ręcznie.

en: Autosaving...
pl: Autozapisywanie...

en: Error during autosave! Partition full?
pl: Błąd podczas samoczynnego zapisu! Dysk pełny?

en: Could not create the file for saving
pl: Nie można stworzyć pliku do zapisu

en: Not able to write '%1'. Partition full?
pl: Nie można zapisać '%1'. Dysk pełny?

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
pl: Nie można zapisać metadanych RDF. Pełna partycja?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
pl: Błąd podczas próby zapisania '%1'. Dysk pełny?

en: Malformed URL
    %1
pl: Zły format URL
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
pl: Istnieje plik autozapisu dla tego dokumentu.
    Czy chcesz go otworzyć?

en: The file %1 does not exist.
pl: Plik %1 nie istnieje.

en: Opening Document
pl: Otwieranie dokumentu

en: Could not create the filter plugin
pl: Nie można utworzyć wtyczki filtra

en: Could not create the output document
pl: Nie można utworzyć dokumentu wyjściowego

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Cannot create storage
pl: Nie można utworzyć miejsca przechowywania

en: Bad MIME type
pl: Zły typ MIME

en: Error in embedded document
pl: Błąd w osadzonym dokumencie

en: Format not recognized
pl: Nierozpoznany format

en: Not implemented
pl: Niezaimplementowane

en: Parsing error
pl: Błąd przetwarzania

en: Document is password protected
pl: Dokument zabezpieczony hasłem

en: Invalid file format
pl: Nieprawidłowy format pliku

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Empty Filter Plugin
pl: Pusta wtyczka filtra

en: Trying to load into the wrong kind of document
pl: Próba wczytania złego rodzaju dokumentu

en: Failed to download remote file
pl: Nieudane pobieranie pliku zdalnego

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
pl: Nie można otworzyć %2.
    Powód: %1.
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
pl: Wczytano dokument <i>%1</i>

en: Could not find %1
pl: Nie można znaleźć %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
pl: Błąd analizy składni w %1 w wierszu %2, kolumna %3
    Komunikat o błędzie: %4

en: %1 is not a file.
pl: %1 nie jest plikiem.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
pl: Nie można otworzyć pliku do odczytu (sprawdź uprawnienia do odczytu).

en: Could not read the beginning of the file.
pl: Nie można odczytać początku pliku.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
pl: Błąd analizy składni w dokumencie głównym w wierszu %1, kolumna %2
    Komunikat o błędzie: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
pl: To nie jest poprawny plik Calligra: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
pl: Niepoprawny dokument: brak pliku 'maindoc.xml'.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
pl: Dokument <i>%1</i> zawiera kilka wersji. Idź do Plik->Wersje, aby otworzyć starą wersję.

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
pl: <p>Dokument <b>'%1'</b> uległ zmianie.</p><p>Czy chcesz go zapisać?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
pl: Błąd wewnętrzny: saveXML nie zaimplementowane

en: Could not open
    %1
pl: Nie można otworzyć
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
pl: Nie można otworzyć %1
    Powód: %2

en: a word processing
pl: przetwarzanie tekstu

en: a spreadsheet
pl: arkusz kalkulacyjny

en: a presentation
pl: prezentacja

en: a chart
pl: wykres

en: a drawing
pl: rysunek

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
pl: Dokument "%1" uległ zmianie.
    Zapisać czy porzucić zmiany?

en: Close Document
pl: Zamknij dokument

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Could not export file.
pl: Nie można eksportować pliku.

en: Missing Export Filter
pl: Brak filtru eksportu

en: Could not import file of type
    %1
pl: Nie można zaimportować pliku typu
    %1

en: Missing Import Filter
pl: Brak filtru importu

en: Choose Filter
pl: Wybierz filtr

en: Case Sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Match cases when searching
pl: Uwzględniaj wielkość liter podczas znajdywania

en: Match only whole words
pl: Dopasuj tylko całe słowa

en: Whole Words Only
pl: Tylko całe słowa

en: Find from Cursor
pl: Znajdź od kursora

en: Start searching from the current cursor
pl: Rozpocznij znajdywanie od bieżącego kursora

en: %1 unsaved document (%2)
pl: %1 niezapisany dokument (%2)

en: Export as PDF...
pl: Eksport do PDF...

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Versions...
pl: Wersje...

en: Open ex&isting Document as Untitled Document...
pl: Otwórz &istniejący dokument jako nienazwany dokument...

en: E&xport...
pl: Ek&sport...

en: En&crypt Document
pl: &Zaszyfruj dokument

en: &Uncompress to Directory
pl: Rozpak&uj do katalogu

en: &New View
pl: &Nowy widok

en: Document Information
pl: Szczegóły dokumentu

en: Full Screen Mode
pl: Tryb pełnoekranowy

en: Show Dockers
pl: Pokaż dokowania

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
pl: Pokaż paski tytułowe dokowań

en: Dockers
pl: Dokowania

en: (write protected)
pl: (zabezpieczenie przed zapisem)

en: Save as %1
pl: Zapisz jako %1

en: %1 (unknown file type)
pl: %1 (nieznany rodzaj pliku)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
pl: <qt>Zapisanie jako %1 może spowodować utratę formatowania.<p>Czy nadal chcesz zapisać w tym formacie?</qt>

en: Confirm Save
pl: Potwierdzanie zapisu

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
pl: <qt>Eksportowanie do %1 może spowodować utratę formatowania.<p>Czy nadal chcesz eksportować do tego formatu?</qt>

en: Confirm Export
pl: Potwierdzanie eksportu

en: Export
pl: Eksport

en: untitled
pl: bez tytułu

en: Open Document
pl: Otwórz dokument

en: Import Document
pl: Importuj dokument

en: Export as PDF
pl: Eksportuj do PDF

en: Cannot export to the specified file
pl: Nie można wyeksportować do podanego pliku

en: Document
pl: Dokument

en: Document - %1
pl: Dokument - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
pl: Utracisz wszystkie zmiany od ostatniego zapisu
    Czy chcesz kontynuować?

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Show %1 Toolbar
pl: Pokaż pasek narzędzi %1

en: Hide %1 Toolbar
pl: Schowaj pasek narzędzi %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openExistingButton)
en: Open Existing Document
pl: Otwórz istniejący dokument

en: Recent Documents
pl: Ostatnie dokumenty

en: Custom Document
pl: Własny dokument

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Printing done
pl: Drukowanie ukończone

en: Close
pl: Zamknij

en: Stopped
pl: Zatrzymano

en: Open This Document
pl: Otwórz ten dokument

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
pl: <tr><td><b>Zmieniono:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
pl: <tr><td><b>Czas ostatniego dostępu:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
pl: Pokaż prowadnice

en: Shows or hides guides
pl: Pokazuje lub ukrywa prowadnice

en: Create Template
pl: Tworzenie szablonu

[ctx: Template name]
en: Name:
pl: Nazwa:

en: Group:
pl: Grupa:

en: &Add Group...
pl: Dod&aj grupę...

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Picture
pl: Obrazek

en: &Preview
pl: &Podgląd

en: Custom:
pl: Własny:

en: &Select...
pl: &Wybierz...

en: Use the new template as default
pl: Użyj nowego szablonu jako domyślnego

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
pl: Czy na pewno chcesz nadpisać istniejący szablon '%1'?

en: Add Group
pl: Dodaj grupę

en: Enter group name:
pl: Wprowadź nazwę grupy:

en: This name is already used.
pl: Ta nazwa jest już używana.

en: Do you really want to remove that group?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę grupę?

en: Remove Group
pl: Usuń grupę

en: Do you really want to remove that template?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten szablon?

en: Remove Template
pl: Usuń szablon

en: Could not load picture.
pl: Nie można wczytać obrazu.

en: No picture available.
pl: Brak dostępnych obrazów.

en: Use This Template
pl: Użyj tego szablonu

en: Version
pl: Wersja

en: Date & Time
pl: Data i czas

en: Saved By
pl: Zapisane przez

en: Comment
pl: Komentarz

en: &Add
pl: &Dodaj

en: &Modify
pl: &Zmień

en: &Open
pl: &Otwórz

en: A new version could not be added
pl: Nie można było dodać nowej wersji

en: Date: %1
pl: Data: %1

en: Active Author Profile
pl: Profil aktywnego autora

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
pl: Anonimowy

en: Default Author Profile
pl: Profil domyślny autora

en: Unknown
pl: Nieznany

en: No store backend
pl: Brak silnika składowania

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
pl: Błąd analizy składni w dokumencie głównym w wierszu %1, kolumna %2
    Komunikat o błędzie: %3

[ctx: Page size]
en: US Letter
pl: US list

[ctx: Page size]
en: US Legal
pl: US oficjalny

[ctx: Page size]
en: Screen
pl: Ekran

[ctx: Page size]
en: Custom
pl: Własny

[ctx: Page size]
en: US Executive
pl: US biurowy

en: Millimeters (mm)
pl: Milimetry (mm)

en: Centimeters (cm)
pl: Centymetry (cm)

en: Decimeters (dm)
pl: Decymetry (dm)

en: Inches (in)
pl: Cale (in)

en: Cicero (cc)
pl: Cycero (cc)

en: Points (pt)
pl: Punkty (pt)

en: Pixels (px)
pl: Piksele (px)

en: Unsupported unit
pl: Nieobsługiwana jednostka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master slide
pl: Zmień planszę główną

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master page
pl: Zmień stronę główną

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
pl: Ustawienie układu strony

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display master background
pl: Wyświetl główne tło

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display slide background
pl: Pokaż tło planszy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display page background
pl: Pokaż tło strony

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show master shapes
pl: Pokaż główne kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide master shapes
pl: Ukryj główne kształty

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
pl[0]: Usuń planszę
pl[1]: Usuń plansze
pl[2]: Usuń plansze

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
pl[0]: Usuń stronę
pl[1]: Usuń strony
pl[2]: Usuń strony

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
pl: Wstaw planszę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
pl: Wstaw stronę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
pl[0]: Przesuń planszę
pl[1]: Przesuń plansze
pl[2]: Przesuń plansze

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
pl[0]: Przesuń stronę
pl[1]: Przesuń strony
pl[2]: Przesuń strony

en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
pl: Dokument

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
pl: Autor

en: Author
pl: Autor

en: Select a master slide design:
pl: Wybierz wygląd głównej planszy:

en: Master Slide
pl: Plansza główna

en: Select a master page design:
pl: Wybierz wygląd głównej strony:

en: Master Page
pl: Strona główna

en: Slide %1
pl: Plansza %1

en: Page  %1
pl: Strona %1

en: Layer
pl: Warstwa

en: Group
pl: Grupa

en: Shape
pl: Kształt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Slide
pl: Zmień nazwę planszy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Page
pl: Zmień nazwę strony

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Layer
pl: Zmień nazwę warstwy

en: Slide
pl: Plansza

en: Visible
pl: Widoczne

en: Locked
pl: Zablokowane

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reparent shapes
pl: Ponownie przyporządkuj kształty

en: &Move Here
pl: &Przenieś tutaj

en: &Copy Here
pl: &Kopiuj tutaj

en: C&ancel
pl: &Anuluj

en: Add a new slide or layer
pl: Dodaj nową planszę lub warstwę

en: Add a new page or layer
pl: Dodaj nową stronę lub warstwę

en: Page
pl: Strona

en: Delete selected objects
pl: Usuń wybrane obiekty

en: Raise selected objects
pl: Podnieś wybrane obiekty

en: Lower selected objects
pl: Obniż wybrane obiekty

en: Minimal View
pl: Widok minimalny

en: Detailed View
pl: Widok szczegółowy

en: Thumbnail View
pl: Widok miniaturek

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Enter the name of the new layer:
pl: Wpisz nazwę nowej warstwy:

en: New Layer
pl: Nowa warstwa

en: New layer
pl: Nowa warstwa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
pl: Tworzenie warstwy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
pl: Usuń warstwę

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
pl: Nie można usunąć wszystkich warstw. Przynajmniej jedna jest wymagana.

en: Error deleting layers
pl: Błąd kasowania warstw

en: Add a new slide
pl: Dodaj nową planszę

en: Add a new page
pl: Dodaj nową stronę

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Page %1
pl: Strona %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Slide | Paste Slides
pl[0]: Wklej planszę
pl[1]: Wklej plansze
pl[2]: Wklej plansze

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
pl[0]: Wklej stronę
pl[1]: Wklej strony
pl[2]: Wklej strony

en: Tools
pl: Narzędzia

en: D&elete
pl: &Usuń

en: Snap to Grid
pl: Przyciągaj do siatki

en: Show Master Pages
pl: Pokaż strony główne

en: Show Rulers
pl: Pokaż linijki

en: Show/hide the view's rulers
pl: Pokaż/ukryj linijki widoku

en: Show Page Margins
pl: Pokaż marginesy strony

en: Show/hide the page margins
pl: Pokaż/ukryj  marginesy strony

en: Insert Page
pl: Wstaw stronę

en: Insert a new page after the current one
pl: Wstaw nową stronę za bieżącą

en: Copy Page
pl: Kopiuj stronę

en: Copy the current page
pl: Kopiuj bieżącą stronę

en: Delete Page
pl: Usuń stronę

en: Delete the current page
pl: Usuń bieżącą stronę

en: Master Page...
pl: Strona główna...

en: Page Layout...
pl: Układ strony...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
pl: Zmienna

en: Import Document...
pl: Importuj dokument...

en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: Import Slideshow
pl: Importuj pokaz slajdów

en: Could not import
    %1
pl: Nie można zaimportować
    %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
pl: Zmień układ strony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundImage)
en: Set image ...
pl: Ustaw obraz...

en: Background
pl: Tło

en: Page Background
pl: Tło strony

en: Page Design
pl: Projekt strony

en: Slide Design
pl: Projekt planszy

en: Use background of master page
pl: Użyj tła dla głównej strony

en: Use background of master slide
pl: Użyj tła dla głównej planszy

en: Display shapes of master page
pl: Wyświetl kształty głównej strony

en: Display shapes of master slide
pl: Wyświetl kształty głównej planszy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change slide background image
pl: Zmień obraz tła planszy

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page background image
pl: Zmień obraz tła strony

en: Master Slide %1/%2
pl: Plansza główna %1/%2

en: Slide %1/%2
pl: Plansza %1/%2

en: Master Page %1/%2
pl: Strona główna %1/%2

en: Page %1/%2
pl: Strona %1/%2

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Subtract
pl: Odejmij

en: Multiply
pl: Mnożenie

en: Alpha mask
pl: Maska alfy

en: Alpha
pl: Alfa

en: Undefined operation in the alpha color space
pl: Nieokreślona operacja w przestrzeni koloru alfa

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
pl: L*a*b* (16-bitowa l. całkowita na kanał, niezarządzana)

en: Lightness
pl: Jasność

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
pl: RGB (16-bitowa l. całkowita na kanał, niezarządzana)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
pl: RGB (8-bitowa l. całkowita na kanał, niezarządzana)

en: Blue
pl: Niebieski

en: Green
pl: Zielony

en: Red
pl: Czerwony

en: Undefined operation in the %1 space
pl: Nieokreślona operacja w przestrzeni %1

en: Undefined operation in the %1 color space
pl: Nieokreślona operacja w przestrzeni koloru %1

en: Simple Color Conversion Engine
pl: Silnik prostego przekształcenia kolorów

en: Alpha darken
pl: Zaciemnianie alfa

en: Behind
pl: Za

en: Dissolve
pl: Rozmyj

en: Erase
pl: Wymazywanie

en: Greater
pl: Większy

en: Normal
pl: Zwykły

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Grain Merge
pl: Scalanie ziarnowe

en: Grain Extract
pl: Wypakowywanie ziarnowe

en: Hard Mix
pl: Twarda mieszanina

en: Geometric Mean
pl: Średnia geometryczna

en: Parallel
pl: Równoległy

en: Screen
pl: Ekran

en: Color Dodge
pl: Rozjaśnianie koloru

en: Linear Dodge
pl: Linowe rozjaśnianie

en: Lighten
pl: Rozjaśnianie

en: Hard Light
pl: Twarde światło

en: Soft Light (SVG)
pl: Miękkie światło (SVG)

en: Soft Light (Photoshop)
pl: Miękkie światło (Photoshop)

en: Gamma Light
pl: Światło gamma

en: Vivid Light
pl: Żywe światło

en: Pin Light
pl: Światło punktowe

en: Linear Light
pl: Liniowe światło

en: Color Burn
pl: Wypalanie koloru

en: Linear Burn
pl: Liniowe wypalanie

en: Darken
pl: Przyciemnianie

en: Gamma Dark
pl: Ciemność gammy

en: Addition
pl: Dodawanie

en: Inversed-Subtract
pl: Odwrócone-odjęcie

en: Divide
pl: Dzielenie

en: Arcus Tangent
pl: Arcus tangens

en: Difference
pl: Różnica

en: Exclusion
pl: Wykluczenie

en: Equivalence
pl: Równoważność

en: Additive-Subtractive
pl: Addytywny-odejmowalny

en: Copy Red
pl: Kopiuj czerwony

en: Copy Green
pl: Kopiuj zielony

en: Copy Blue
pl: Kopiuj niebieski

en: Tangent Normalmap
pl: Styczna mapa normalna

en: Combine Normal Maps
pl: Połącz normalne mapy

en: Color
pl: Barwa

en: Hue
pl: Odcień

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Increase Saturation
pl: Zwiększ nasycenie

en: Decrease Saturation
pl: Zmniejsz nasycenie

en: Luminosity
pl: Jasność

en: Increase Luminosity
pl: Zwiększ jasność

en: Decrease Luminosity
pl: Zmniejsz jasność

en: Darker Color
pl: Ciemniejsza barwa

en: Lighter Color
pl: Jaśniejsza barwa

en: Color HSI
pl: Barwa HSI

en: Hue HSI
pl: Odcień HSI

en: Saturation HSI
pl: Nasycenie HSI

en: Increase Saturation HSI
pl: Zwiększ nasycenie HSI

en: Decrease Saturation HSI
pl: Zmniejsz nasycenie HSI

en: Intensity
pl: Intensywność

en: Increase Intensity
pl: Zwiększ intensywność

en: Decrease Intensity
pl: Zmniejsz intensywność

en: Color HSL
pl: Barwa HSL

en: Hue HSL
pl: Odcień HSL

en: Saturation HSL
pl: Nasycenie HSL

en: Increase Saturation HSL
pl: Zwiększ nasycenie HSL

en: Decrease Saturation HSL
pl: Zmniejsz nasycenie HSL

en: Increase Lightness
pl: Zwiększ jasność

en: Decrease Lightness
pl: Zmniejsz jasność

en: Color HSV
pl: Barwa HSV

en: Hue HSV
pl: Odcień HSV

en: Saturation HSV
pl: Nasycenie HSV

en: Increase Saturation HSV
pl: Zwiększ nasycenie HSV

en: Decrease Saturation HSV
pl: Zmniejsz nasycenie HSV

en: Value
pl: Wartość

en: Increase Value
pl: Zwiększ wartość

en: Decrease Value
pl: Zmniejsz wartość

en: Generic RGB Histogram
pl: Ogólny histogram RGB

en: L*a*b* Histogram
pl: Histogram L*a*b*

en: Generic L*a*b* Histogram
pl: Zwykły histogram L*a*b*

en: Grayscale
pl: Skala szarości

en: Grayscale (without transparency)
pl: Skala szarości (bez przezroczystości)

en: 8 Bits
pl: 8 bitowa

en: 16 Bits
pl: 16 bitowa

en: 16 Bits Float
pl: 16 bitowa zmiennoprzecinkowa

en: 32 Bits Float
pl: 32 bitowa zmiennoprzecinkowa

en: 64 Bits Float
pl: 64 bitowa zmiennoprzecinkowa

en: Arithmetic
pl: Arytmetyczny

en: Negative
pl: Negatywny

en: Mix
pl: Miks

en: Inverse Subtract
pl: Odwrotne odejmowanie

en: Burn
pl: Wypal

en: Additive Subtractive
pl: Addytywny Odejmowalny

en: Alpha Darken
pl: Zaciemnianie alfa

en: Bumpmap
pl: Mapa nierówności

en: Combine Normal Map
pl: Połącz normalne mapy

en: SVG Gradient
pl: Gradient SVG

en: Select the object you want to reference
pl: Wybierz obiekt, do którego chcesz się odnieść

en: Reference
pl: Odniesienie

en: Set For All Existing
pl: Ustaw dla wszystkich istniejących

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
pl[0]: <qt>Edycje zostaną utracone.<p>Pozostało %1 nieprawidłowe polecenie.</qt>
pl[1]: <qt>Edycje zostaną utracone.<p>Pozostały %1 nieprawidłowe polecenia.</qt>
pl[2]: <qt>Edycje zostaną utracone.<p>Pozostało %1 nieprawidłowych poleceń.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
pl: Porzucić nieprawidłowe polecenia?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Triples
pl: Trójki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
pl: nowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
pl: kopiuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
pl: usuń

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
pl: Przestrzenie nazw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Prefix
pl: Przedrostek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
pl: Semantyczna

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, m_sparqlQuery)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"># Insert your SPARQL query here<br /># Results are shown below.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix rdf:  &lt;http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix foaf: &lt;http://xmlns.com/foaf/0.1/&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix pkg:  &lt;http://docs.oasis-open.org/ns/office/1.2/meta/pkg#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix geo84: &lt;http://www.w3.org/2003/01/geo/wgs84_pos#&gt;</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">select ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">where { </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"> ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">}</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p></body></html>
pl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"># Tutaj wstaw swoje zapytanie SPARQL<br /># Wyniki są pokazane poniżej.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">przedrostek rdf:  &lt;http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">przedrostek foaf: &lt;http://xmlns.com/foaf/0.1/&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">przedrostek pkg:  &lt;http://docs.oasis-open.org/ns/office/1.2/meta/pkg#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">przedrostek geo84: &lt;http://www.w3.org/2003/01/geo/wgs84_pos#&gt;</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">zaznacz ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">gdzie { </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"> ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">}</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
pl: Wykonaj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
pl: Arkusze stylów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
pl: Ustaw w tym dokumencie domyślny arkusz stylu dla obiektu semantycznego. Nowy obiekt RDF automatycznie będzie używał arkuszy stylów. Przyciski pozwolą tobie ustawić arkusz stylu dla wszystkich istniejących obiektów semantycznych na nowy arkusz stylu.

en: Apply Stylesheet
pl: Zastosuje arkusz stylu

en: User
pl: Użytkownik

en: Reapply Current
pl: Ponownie zastosuj bieżący

en: Disassociate
pl: Usuń skojarzenie

en: Edit %1
pl: Edytuj %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
pl: Definicja arkusza stylu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
pl: Dostępne zmienne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
pl: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
pl: Nazwa arkusza stylu

en: Empty
pl: Pusty

en: URI
pl: Adres URI

en: Literal
pl: Dosłownie

en: Blank
pl: Pusty

en: Valid
pl: Ważny

en: Subject
pl: Temat

en: Predicate
pl: Predykat

en: Object
pl: Obiekt

en: Obj Type
pl: Typ obj

en: DataType
pl: Typ danych

en: Stored In
pl: Przechowywany w

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
pl: Ten dokument zawiera nieznaną sumę kontrolną. Kiedy wpiszesz hasło, może nie zostać zweryfikowane.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
pl: Ten dokument zaszyfrowano nieznaną metodą. Niektóre części być może nie będą się nadawały do odczytu.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
pl: Ten dokument nie zawiera kompletnych danych szyfrujących. Niektóre części być może nie będą się nadawały do odczytu.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
pl: QCA nie obsługuje obecnie SHA1 ani PBKDF2 przy pomocy SHA1. Nie można otworzyć tego dokumentu.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
pl: Plik manifestu wydaje się uszkodzony. Nie można go zmienić a plik pozostanie niezdatny do odczytu. Proszę spróbować i zapisać dokument ponownie, żeby zabezpieczyć się przed utratą danych.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
pl: Nie można zapisać pliku manifestu. Dokument pozostanie nieodczytywalny. Proszę spróbować i zapisać dokument ponownie, żeby zabezpieczyć się przed utratą danych.

en: Please enter the password to open this file.
pl: Wpisz hasło, żeby otworzyć ten plik.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
pl: Proszę podać hasło do zaszyfrowania dokumentu.

en: Do you want to save the password?
pl: Czy chcesz zapisać hasło?

en: File '%1' is not readable
pl: Nie można odczytać pliku '%1'.

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
pl: BŁĄD: Nieznany protokół '%1'

en: The directory mode is not supported for remote locations.
pl: Tryb katalogowy nie jest wspierany dla zdalnych położeń.

en: Calligra Storage
pl: Magazyn Calligra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List
pl: Zmień listę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Styles
pl: Zmień style

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
pl: Usuń

en: Key Press
pl: Naciśnięcie klawisza

en: Delete
pl: Usuń

[ctx: (qtundo-format)]
en: Text
pl: Tekst

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
pl: Usuń kolumnę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
pl: Usuń wiersz

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Footnote
pl: Wstaw stopkę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Endnote
pl: Wstaw notatkę końcową

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Right
pl: Wstaw kolumnę po prawej

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Left
pl: Wstaw kolumnę po lewej

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Below
pl: Wstaw wiersz poniżej

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Above
pl: Wstaw wiersz powyżej

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Numbering
pl: Zmień numerację listy

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Section
pl: Nowa sekcja

[ctx: (qtundo-format)]
en: Direct Paragraph Formatting
pl: Bezpośrednie formatowanie akapitu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Section
pl: Zmień nazwę sekcji

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
pl: Dostosuj szerokość kolumny

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
pl: Dostosuj wysokość wiersza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split sections startings
pl: Podziel początki sekcji

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split sections endings
pl: Podziel końcówki sekcji

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste As Text
pl: Wklej jako tekst

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
pl: Wklej

en: Index Reference
pl: Odwołanie indeksu

en: Text Reference
pl: Odwołanie tekstowe

en: Please create an index to reference first.
pl: Najpierw proszę utworzyć indeks do odwołania.

en: Select the index you want to reference
pl: Wybierz indeks, do którego chcesz się odwołać

en: Found 1 match | Found %1 matches
pl[0]: Znaleziono 1 dopasowanie
pl[1]: Znaleziono %1 dopasowania
pl[2]: Znaleziono %1 dopasowań

en: Found no match
pl: Nie znaleziono dopasowania

en: Found no match
    
    No text was replaced
pl: Nie znaleziono dopasowania
    
    Nie zastąpiono żadnego tekstu

en: 1 replacement made | %1 replacements made
pl[0]: Wykonano 1 zastąpienie
pl[1]: Wykonano %1 zastąpienia
pl[2]: Wykonano %1 zastąpień

en: Replace %1 with %2?
pl: Czy zamienić %1 na %2?

[ctx: new numbered section name]
en: New section %1
pl: Nowa sekcja %1

[ctx: Underline Style]
en: None
pl: Brak

[ctx: Underline Style]
en: Single
pl: Pojedyncze

[ctx: Underline Style]
en: Double
pl: Podwójne

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Paragraph
pl: Nowy akapit

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Annotation
pl: Dodaj przypis

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Index
pl: Wstaw indeks

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Variable
pl: Wstaw zmienną

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Break
pl: Wstaw podział

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table
pl: Wstaw tabelę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
pl: Scal komórki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split Cells
pl: Rozdziel komórki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Table Width
pl: Dostosuj szerokość tabeli

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
pl: Zmień formatowanie obramowania

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table Of Contents
pl: Wstaw spis treści

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Table Of Contents
pl: Zmień spis treści

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Bibliography
pl: Wstaw bibliografię

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Citation
pl: Dodaj cytat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Typing
pl: Pisze

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bold
pl: Pogrubienie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Underline
pl: Podkreślenie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
pl: Przekreślenie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Alignment
pl: Zmień wyrównanie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Vertical Alignment
pl: Ustaw wyrównanie pionowe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
pl: Zmniejsz wcięcie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
pl: Zwiększ wcięcie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease font size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase font size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font
pl: Ustaw czcionkę

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font Size
pl: Ustaw rozmiar czcionki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Background Color
pl: Ustaw kolor tła

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Text Color
pl: Ustaw kolor tekstu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Character Style
pl: Ustaw styl znaku

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Paragraph Style
pl: Ustaw styl akapitu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Default
pl: Domyślne

en: Opacity
pl: Nieprzezroczystość

en: Recent:
pl: Ostatnie:

en: Add / Remove Colors...
pl: Dodaj lub usuń kolory...

en: Add new author profile (starts out as a copy of current)
pl: Dodaj nowy profil autora (zaczyna jako kopia bieżącego profilu)

en: Delete the author profile
pl: Usuń profil autora

en: Name (not duplicate or blank name):
pl: Nazwa (powielonych i puste nazwy są niedozwolone):

en: Name of Profile
pl: Nazwa profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
pl: Inicjały:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
pl: Tytuł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
pl: Położenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
pl: Firma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
pl: Telefon (domowy):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
pl: Telefon (do pracy):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
pl: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
pl: Ulica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
pl: Kod pocztowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
pl: Miasto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
pl: Kraj:

en: Import Data
pl: Importowanie danych

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
pl: Zalecane (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
pl: Kodowanie ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
pl: Inne ( %1 )

en: Generic
pl: Ogólne

en: Text
pl: Tekst

en: Date
pl: Data

en: Currency
pl: Waluta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
pl: Brak

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
pl: Proszę sprawdzić podane wartości. Wartość początkowa musi być mniejsza od końcowej.

en: Cannot find encoding: %1
pl: Nie można znaleźć kodowania: %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
pl: Dane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
pl: &Kodowanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
pl: Pierwszy wiersz zawiera nagłówki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
pl: Pierwsza kolumna zawiera nagłówki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
pl: Rozgranicznik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
pl: Przecinek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
pl: Średnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
pl: Inny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
pl: Odstęp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
pl: C&udzysłów tekstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
pl: Symbol dziesiętny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
pl: Symbol tysięcy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
pl: Pomijaj powielone rozgraniczniki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
pl: Zakresy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
pl: Uaktualnij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
pl: Importuj kolumny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
pl: Importuj linie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
pl: do

en: &Try
pl: &Próbuj

en: modified
pl: ze zmianami

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: Get help...
pl: Pomoc...

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
pl: Pływające dokowanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
pl: Zamknij dokowanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
pl: Zwiń dokowanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
pl: Zablokuj dokowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
pl: Za&szyfruj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
pl: Temat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
pl: Drukowano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
pl: Całkowity czas edycji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
pl: Szyfrowanie:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
pl: Tytuł:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
pl: Numer wersji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
pl: Zmieniono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
pl: Komentarze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
pl: Utworzono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
pl: Ścieżka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
pl: Wyze&ruj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
pl: Język:

en: General
pl: Ogólne

en: Last saved by
pl: Ostatnio zapisany przez

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
pl: Użyj ';' (Przykład: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
pl: Dokument zostanie odszyfrowany

en: Do not decrypt
pl: Nie odszyfrowuj

en: This document is encrypted
pl: Ten dokument jest zaszyfrowany

en: D&ecrypt
pl: &Odszyfruj

en: This document will be encrypted.
pl: Ten dokument będzie zaszyfrowany.

en: Do not encrypt
pl: Nie szyfruj

en: This document is not encrypted
pl: Ten dokument nie jest zaszyfrowany

en: This document does not support encryption
pl: Ten dokument nie wspiera szyfrowania

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
pl: <qt>Odszyfrowanie dokumentu zdejmie z niego ochronę za pomocą hasła. <p>Czy wciąż chcesz odszyfrować ten plik?</qt>

en: Confirm Decrypt
pl: Potwierdzanie odszyfrowania

en: Decrypt
pl: Odszyfruj

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
pl: <qt>Nie można było automatycznie zapisać dokumentu.<p>Żeby dokończyć odszyfrowywanie, proszę zapisać go ręcznie.</qt>

en: Save Document
pl: Zapisz dokument

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
pl: <qt>Dokument został zmieniony od czasu jego otwarcia. Aby dokończyć odszyfrowywanie, trzeba go zapisać.<p>Czy zapisać teraz dokument?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
pl: <qt>Dokument jest obecnie zapisany jako %1. Wymaga zmiany do <b>OASIS OpenDocument</b>, aby zostać zakodowanym.<p>Czy chcesz zamienić ten plik na OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
pl: Zmień rodzaj pliku

en: Change
pl: Zmień

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
pl: <qt>Nie można było automatycznie zapisać dokumentu.<p>Żeby dokończyć zaszyfrowywanie, proszę zapisać go ręcznie.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
pl: <qt>Dokument został zmieniony od czasu jego otwarcia. Aby dokończyć zaszyfrowywanie, trzeba go zapisać.<p>Czy zapisać teraz dokument?</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
pl: Otwórz paletę

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
pl: Zapisz paletę

en: Add Color To Palette
pl: Dodaj kolor do palety

en: Color name:
pl: Nazwa koloru:

en: Gimp Color Palette (*.gpl)
pl: Paleta kolorów Gimp (*.gpl)

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
pl: Nie można zapisać do pliku palety %1. Może jest wyłącznie do odczytu.

en: Palette
pl: Paleta

en: Add/Remove Colors
pl: Dodaj lub usuń kolory

[ctx: No stroke or fill]
en: None
pl: Brak

[ctx: Solid color stroke or fill]
en: Solid
pl: Pełne

en: Pattern
pl: Wzór

en: Change the filling color
pl: Zmień kolor wypełnienia

en: Change the filling gradient
pl: Zmień gradient wypełniający

en: Change the filling pattern
pl: Zmień wzorzec wypełniający

en: Target:
pl: Cel:

en: Fill
pl: Wypełnienie

[ctx: Linear gradient type]
en: Linear
pl: Liniowe

[ctx: Radial gradient type]
en: Radial
pl: Promieniowe

[ctx: Conical gradient type]
en: Conical
pl: Stożkowe

en: Repeat:
pl: Powtórzenie:

[ctx: No gradient spread]
en: None
pl: Brak

en: Reflect
pl: Odbicie

en: Repeat
pl: Powtórzenie

en: Overall opacity:
pl: Całkowita nieprzezroczystość:

en: Color stop:
pl: Zatrzymanie koloru:

en: Stop color.
pl: Zatrzymaj kolor.

en: &Add to Predefined Gradients
pl: Dod&aj do nastaw gradientów

en: Icon and Text
pl: Ikona i tekst

en: Icon only
pl: Tylko ikona

en: Tabs side
pl: Rozmieszczenie kart

en: Top side
pl: Na górze

en: Bottom side
pl: Na dole

en: Left side
pl: Po lewej

en: Right side
pl: Po prawej

en: Page Layout
pl: Układ strony

en: Apply to document
pl: Zastosuj w dokumencie

en: Left Edge:
pl: Lewa krawędź:

en: Right Edge:
pl: Prawa krawędź:

en: Binding Edge:
pl: Krawędź zszycia:

en: Page Edge:
pl: Krawędź strony:

en: Facing Pages:
pl: Rozkładówka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
pl: Rozkładówka

en: Page Layout:
pl: Układ strony:

en: Page spread
pl: Rozkładówka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
pl: Jednostka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
pl: Według stylu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
pl: Rozmiar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
pl: Szerokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
pl: Wysokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
pl: Kierunek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
pl: W pionie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
pl: W poziomie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
pl: Rozkładówka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
pl: Pojedyncza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
pl: Kierunek tekstu:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
pl: Samoczynnie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
pl: Od lewej do prawej

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
pl: Od prawej do lewej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
pl: Marginesy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
pl: Górna krawędź:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
pl: Krawędź zszycia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
pl: Krawędź strony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
pl: Dolna krawedź:

[ctx: @info:tooltip]
en: Import resource
pl: Importuj zasób

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete resource
pl: Usuń zasób

[ctx: @info:tooltip]
en: Download resource
pl: Pobierz zasób

[ctx: @info:tooltip]
en: Share Resource
pl: Współdziel zasób

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Add
pl: Wybierz plik do dodania

en: New tag
pl: Nowy znacznik

en: Assign to tag
pl: Przypisz do znacznika

en: Remove from this tag
pl: Usuń z tego znacznika

en: Remove from other tag
pl: Usuń z innego znacznika

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Unable to undelete tag
pl: Nie można przywrócić znacznika z usuniętego stanu

en: <qt>The tag you are trying to undelete already exists in tag list.<br>Please enter a new, unique name for it.</qt>
pl: <qt>Znacznik, który chcesz przywrócić z usuniętego stanu, już istnieje na liście znaczników.<br>Proszę podać dla niego nową, niepowtarzalną nazwę.</qt>

en: Tag was not undeleted.
pl: Znacznik nie został przywrócony.

en: First line indent
pl: Wcięcie pierwszego wiersza

en: Left indent
pl: Wcięcie po lewej

en: Right indent
pl: Wcięcie po prawej

en: Change the color of the shadow
pl: Zmień kolor cienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blur:
pl: Rozmycie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
pl: Odległość:

en: Butt cap
pl: Kątowe zakończenie

en: Round cap
pl: Zaokrąglone zakończenie

en: Square cap
pl: Kwadratowe zakończenie

en: Miter join
pl: Ostre połączenie

en: Round join
pl: Zaokrąglone połączenia

en: Bevel join
pl: Ścięte połączenie

en: Miter limit
pl: Ograniczenie ostrości

en: Thickness:
pl: Szerokość:

en: Set line width of actual selection
pl: Ustaw szerokość linii bieżącego zaznaczenia

en: Change the color of the line/border
pl: Zmień kolor linii/obramowania

en: Tag
pl: Znaczniki

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Filter results cannot be saved for the <interface>All Presets</interface> view.<br>In this view, pressing <interface>Enter</interface> or clearing the filter box will restore all items.<br>Create and/or switch to a different tag if you want to save filtered resources into named sets.</qt>
pl: <qt>Wpisywanie tutaj fraz do wyszukania, doda lub usunie zasoby z bieżącego widoku znacznika.<para>Aby odfiltrować w oparciu o częściową nazwę zasobu bez względu na wielkość liter:<br><icode>nazwa_częściowa</icode> lub <icode>!nazwa_częściowa</icode>.</para><para>Włączenie/wyłączenie innych zestawów znaczników:<br><icode>[Nazwa_znacznika]</icode> or <icode>![Nazwa_znacznika]</icode>.</para><para>Z uwzględnieniem wielkości liter i włączenie/wyłączanie dopasowań po pełnej nazwie  :<br><icode>"DokładneDopasowanie"</icode> or <icode>!"DokładneDopasowanie"</icode>.</para>Wyników odfiltrowania nie można zapisać w widoku <interface>Wszystkich nastaw</interface>.<br>W tym widoku, naciskając klawisz <interface>Enter</interface> lub czyszcząc pole filtra, zostaną przywrócone wszystkie elementy.<br>Utwórz i/lub przełącz do innego znacznika, jeśli chcesz zapisać odfiltrowane zasoby do zestawów z nadaną nazwą .</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Pressing <interface>Enter</interface> or clicking the <interface>Save</interface> button will save the changes.</qt>
pl: <qt>Wpisywanie tutaj fraz do wyszukania, doda lub usunie zasoby z bieżącego widoku znacznika.<para>Aby odfiltrować w oparciu o częściową nazwę zasobu bez względu na wielkość liter:<br><icode>nazwa_częściowa</icode> lub <icode>!nazwa_częściowa</icode>.</para><para>Włączenie/wyłączenie innych zestawów znaczników:<br><icode>[Nazwa_znacznika]</icode> or <icode>![Nazwa_znacznika]</icode>.</para><para>Z uwzględnieniem wielkości liter i włączania/wyłączanie dopasowań po pełnej nazwie  :<br><icode>"DokładneDopasowanie"</icode> or <icode>!"DokładneDopasowanie"</icode>.</para>Naciśnięcie klawisza <interface>Enter</interface> lub przycisku <interface>Zapisz</interface> zapisze zmiany.</qt>

en: Enter resource filters here
pl: Pisz tutaj, aby odfiltrować zasoby

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Save the currently filtered set as the new members of the current tag.</qt>
pl: <qt>Zapisz obecnie odfiltrowany zestaw, jako nowe elementy bieżącego znacznika.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Show the tag box options.</qt>
pl: <qt>Pokaż opcje pola znacznika.</qt>

en: Rename tag
pl: Zmień nazwę znacznika

en: Delete this tag
pl: Usuń ten znacznik

en: Clear undelete list
pl: Wyczyść listę nieusuniętych

en: Undelete
pl: Przywróć

en: Icon Size
pl: Rozmiar ikon

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
pl: Domyślny

en: Toolbox
pl: Przybornik

en: Tool Options
pl: Opcje narzędzia

en: Toggles organizing the options in tabs or not
pl: Włącza lub wyłącza organizację opcji w kartach

en: deselect item
pl: odznacz element

en: select item
pl: zaznacz element

en: Fit Page Width
pl: Dopasuj do szerokości strony

en: Fit Page
pl: Dopasuj do strony

en: Actual Pixels
pl: Właściwe piksele

en: Fit Text Width
pl: Dopasuj do szerokości tekstu

en: Use same aspect as pixels
pl: Użyj tego samego kształtu jak piksele

en: Zoom to Selection
pl: Powiększenie do zaznaczenia

en: Zoom to All
pl: Zoom do całości

en: All supported formats
pl: Wszystkie obsługiwane formaty
