AutocorrectPlugin - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Configure &Autocorrection...
pl: Ustawienia s&amopoprawiania...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutocorrectConfig)
en: Autocorrection
pl: Samopoprawianie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
pl: Pr&oste samopoprawianie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
pl: Wykrywaj kiedy nowe zdanie jest rozpoczynane i zawsze dopilnuj, żeby pierwszy znak był pisany wielką literą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
pl: Zamień automatycznie &pierwszą literę zdania na wielką literę
    (np. "mój dom. w tym mieście" na "mój dom. W tym mieście")

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
pl: Wszystkie słowa są sprawdzane pod względem najczęstszych pomyłek przy dłuższym przytrzymaniu klawisza shift. Jeśli dwa wyrazy zaczynają się od wielkiej litery, wtedy te wyjątki powinny zostać dodane na karcie 'Wyjątki'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
pl: Zamień &dwie wielkie litery na jedną wielką i jedną małą.
    (np IDealnie na Idealnie)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
pl: Wykrywaj kiedy jest wprowadzany adres URL i wprowadź formatowanie, które odpowiada sposobowi w jaki przeglądarka internetowa pokazałaby ten adres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs
pl: Automatycznie formatuj adresy &URL

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
pl: Zapewnij, że więcej niż jeden ostęp nie może zostać wpisany, jako że jest to częsty błąd, trudny do znalezienia w sformatowanym tekście.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
pl: &Usuń podwójne odstępy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: Keep correct formatting and indenting of sentences by automatically removing spaces typed at the beginning and end of a paragraph.
pl: Utrzymuj poprawne formatowanie i wygląd zdań poprzez automatyczne usuwanie odstępów wpisanych na początku i końcu akapitu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
pl: U&suwaj odstępy na początku i końcu akapitów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
pl: Kiedy używasz _podkreślania_ albo *pogrubiania*, tekst pomiędzy znakami podkreślenia albo gwiazdkami będzie zamieniany na podkreślony lub pogrubiony.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold and underline formatting
pl: Automatycznie &pogrubiaj i podkreślaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
pl: Większość zapisów ułamków będzie przekształcanych, gdy jest to dostępne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
pl: Za&stąp 1/2 ...½...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: When typing '1)' or similar in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that numbering style. This has the advantage that further paragraphs will also be numbered and the spacing is done correctly.
pl: Przy wpisywaniu '1)' lub podobnego na początku akapitu, automatycznie przekształć ten akapit do odpowiedniego stylu numerowania. Ma to tę zaletę, że następne akapity będą numerowane i odstępy znajdują się we właściwych miejscach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: Use &autonumbering for numbered paragraphs
pl: Użyj &automatycznego numerowania dla numerowanych akapitów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Rep&lace 1st... with 1^st...
pl: Zas&tąp 1wszy przez 1^wszy...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
pl: Pisz nazwy dni z wielkiej litery

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: When typing '*' or '-' in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that list-style. Using a list-style formatting means that a correct bullet is used to draw the list.
pl: Kiedy wpisujesz '*' lub '-' na początku akapitu, automatycznie przekształć ten akapit tak, aby używał stylu listy. Użycie stylu oznacza, że do wyświetlenia listy jest używane poprawne wypunktowanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: Use l&ist-formatting for bulleted paragraphs
pl: Użyj formatowania &listy dla wypunktowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultBulletStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: Default
pl: Domyślne

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
pl: Własne &cudzysłowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
pl: Zastąp &podwójne cudzysłowy cudzysłowami drukarskimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
pl: Zastępuj &pojedyncze cudzysłowy cudzysłowami drukarskimi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
pl: Za&awansowane automatyczne sprawdzanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacements and exceptions for language:
pl: Zastępowanie i wyjątki dla języka:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: All Languages
pl: Wszystkie języki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
pl: &Włącz zastępowanie słów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCorrectionWithFormat)
en: Replace &text with format
pl: Zastąp &tekst formatem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
pl: &Znajdź

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
pl: Za&stąp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
pl: Dod&aj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeFormat)
en: C&hange Format...
pl: Z&mień format...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFormat)
en: C&lear Format
pl: W&yczyść format

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Find
pl: Znajdź

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Replace
pl: Zastąp

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
pl: W&yjątki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
pl: Nie traktuj jako końca zdania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude2)
en: Autoinclude
pl: Automatyczne włączanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
pl: U&suń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
pl: Dopuszczaj dwie wielkie litery w:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: A&dd
pl: &Dodaj

en: &Modify
pl: Z&mień

en: Select Character
pl: Wybierz znak

en: Autocorrect
pl: Samopoprawianie
